MetallicGR

nVidia GTX 750 Ti Performance leaked

Recommended Posts

Πως πήγαμε πάλι στις κάρτες ΉΧΟΥ ένας θεός ξέρει.

Τελικά το maxwell θα απογειώσει την gaming εμπειρία? Θα είναι εφάμιλλο των άλλων τεχνολογικών επιτευγμάτων του τεχνολογικού leadear?

Στον ηχο πηγαμε αφου εχουμε εξαντλησει ολα τα θεματα, να μην πουμε λιγο για τον ηχο? τοσο πισω εισαι και συ σε τεχνολογια???

αυτο που δινει τωρα με την 750τι με μια καλη τιμη ισως κανει κατι.

αλλα ειναι 7χχ και ti και maxwell και μενει πισω απο την 660???? :time:...

αλλα παιζει να ειναι το αλλο, ειναι τοσο μπροστα στην τεχνολογια που δεν μπορει να ανταγωνιστει καν τον εαυτο της! για αυτο θα παρω και εγω nvidia οταν με το καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Η 750Ti και το Maxwell έχει τόσο ενδιαφέρον που η συζήτηση πήγε στις κάρτες ήχου. Τόσο καλά. Μου αρέσει που οι Nvidiaδες γελάγανε με το True Audio ότι ήταν ασήμαντο και για γέλια και τώρα σε θέμα για Nvidia κάρτα μιλάνε για τον ήχο. Πολύ πλάκα.... :D

Link to comment
Share on other sites

Seb στα Windows 8 παίζει η Creative? Είναι τόσο καλές κάρτες που ακόμα και τα Windows δεν προλαβαίνουν να τις δουν!

Με την Creative X-FI Titanium HD δεν ειχα κανενα θεμα με windows 8.

Link to comment
Share on other sites

Ανίδεα AMD Fan boy εαν τα νούμερα του GTX 750 ειναι πραγματικα και ειναι ο επισημος αντικαταστασης του GTX 650 στα ιδια watt, Τοτε: Ετοιμαστείτε το Maxwell να δωσει οχι απλα ξυλο αλλα για RAVE PARTY ΓΡΟΘΙΩΝ και με μπόλικες δόσεις SEX πανω στην ΑMD.

Oυτε το παπαδοmantle σας σωνει.... βγάλτε το δηλητήριο σας τώρα!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH=CONFIG]21197[/ATTACH]

Eρχεται το Maxwell με αγριες διαθέσεις!

Αν το Maxwell GTX 750 εχει την καταναλωση της 650 (64watt) με επιδοσεις 650 ti (που είναι στα 110watt) δηλαδή +50% more αποδοση σε σταθερη καταναλωση τι σας χαλαει ? Συνεχίζετε να τρολαρετε κατα της πρασινης...

image.jpg

Θα κανει ένα ποπο της AMD, φιλιστρίνι!

Link to comment
Share on other sites

εγω αν ειχα 160-170 ευρω διαθεσιμα για καρτα, θα επαιρνα την καλυτερη παντως

και οχι αυτη που πιθανως να καει 40 watt λιγοτερα (και αν...)

Link to comment
Share on other sites

Ανίδεα AMD Fan boy εαν τα νούμερα του GTX 750 ειναι πραγματικα και ειναι ο επισημος αντικαταστασης του GTX 650 στα ιδια watt, Τοτε: Ετοιμαστείτε το Maxwell να δωσει οχι απλα ξυλο αλλα για RAVE PARTY ΓΡΟΘΙΩΝ και με μπόλικες δόσεις SEX πανω στην ΑMD.

Oυτε το παπαδοmantle σας σωνει.... βγάλτε το δηλητήριο σας τώρα!

'Ωπα ρε. Θυμήθηκες ότι μιλάμε για κάρτα γραφικών της Nvidia? Και που να αντικαταστήσει το GT620 και η Nvidia να το πουλήσει στα 40? διότι σκέφτεται με βάση το συμφέρον του καταναλωτή και όχι το δικό της. Κόλαση για τα AMD fan boyzzzzzz...

Eρχεται το Maxwell με αγριες διαθέσεις!

Αν το Maxwell GTX 750 εχει την καταναλωση της 650 (64watt) με επιδοσεις 650 ti (που είναι στα 110watt) δηλαδή +50% more αποδοση σε σταθερη καταναλωση τι σας χαλαει ? Συνεχίζετε να τρολαρετε κατα της πρασινης...

image.jpg

Θα κανει ένα ποπο της AMD, φιλιστρίνι!

Αρχηγέ, το 620 θα αντικαταστήσει λέμε. Το 750 ως κωδικός μοντέλου είναι παραπλανητικό για να μην πάρουν πρέφα τα AMD fan boyzzzzzzzzzzz τι τα περιμένει.

:P

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

παντως οι φημες λενε οτι θα εχει και arm 64bit επεξεργαστη μεσα.

Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα για αυτό. Θα ήταν ωραίο πάντως να τρέχεις στην κάρτα γραφικών κάποιο Android λειτουργικό με την μορφή που τρέχει τώρα το Andoid στο Bluestacks, δηλαδή σε ένα παράθυρο παράλληλα με τα Windows. Θα ήταν σίγουρα ποιο αξιόπιστη λύση από το Bluestacks αν και το Bluestacks είναι σημαντικά βελτιωμένο στην τελευταία έκδοση που κοιτάω και τρέχει το Andoid 4.0.4. Το πρόβλημα για την Nvidia βέβαια είναι ότι δεν θα είναι μόνη της. Η AMD πάει να ενσωματώσει ARM πυρήνες σταδιακά και σε βάθος χρόνου στους επεξεργαστές της ξεκινώντας αρχικά από τους servers, ενώ η Intel έχει κάνει καταπληκτική δουλειά στην υποστήριξη του Android από τους Χ86 επεξεργαστές της(η τελευταία παρουσίαση της στην CES με την εναλαγή από Windows σε Android απλά πατόντας ένα κουμπί ήταν πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα).

Το Project Denver όσο περνάει ο καιρός δείχνει όλο και λιγότερο επαναστατικό στα δικά μου μάτια έστω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λίγο νωρίς ακόμα για αυτό. Θα ήταν ωραίο πάντως να τρέχεις στην κάρτα γραφικών κάποιο Android λειτουργικό με την μορφή που τρέχει τώρα το Andoid στο Bluestacks, δηλαδή σε ένα παράθυρο παράλληλα με τα Windows. Θα ήταν σίγουρα ποιο αξιόπιστη λύση από το Bluestacks αν και το Bluestacks είναι σημαντικά βελτιωμένο στην τελευταία έκδοση που κοιτάω και τρέχει το Andoid 4.0.4. Το πρόβλημα για την Nvidia βέβαια είναι ότι δεν θα είναι μόνη της. Η AMD πάει να ενσωματώσει ARM πυρήνες σταδιακά και σε βάθος χρόνου στους επεξεργαστές της ξεκινώντας αρχικά από τους servers, ενώ η Intel έχει κάνει καταπληκτική δουλειά στην υποστήριξη του Android από τους Χ86 επεξεργαστές της(η τελευταία παρουσίαση της στην CES με την εναλαγή από Windows σε Android απλά πατόντας ένα κουμπί ήταν πραγματικά πολύ ενδιαφέρουσα).

Το Project Denver όσο περνάει ο καιρός δείχνει όλο και λιγότερο επαναστατικό στα δικά μου μάτια έστω.

εγω θα ελεγα το αντιθετο. θα βγαζεις τη καρτα και θα παιζεις σε ταμπλετς. σου λεει η nvidia αφου μας πηραν χαμπαρι στα pc παμε σ' αλλη πλατφορμα.:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti specifications and benchmarks leaked | VideoCardz.com

GeForce-GTX-750-TI-3DMark-FireStrike.jpgGeForce-GTX-750-TI-3DMark-11.jpg

Σκοτώνει η κάρτα :P

Λογικά rebrand και θέλω να πιστεύω ότι πάει στα 100-120? και ότι θα δούμε και άλλες κάρτες της σειράς 700 μεταξύ 750 και 760. Ας λέγονται και 752, 754, 756, 758.

Αν βγει στα 130-150? θα είναι το hyperfail product of the year.

ΥΓ. Υπάρχει ελπίδα; Υπάρχει. Με βάση τα σχόλια κάτω από το άρθρο.

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Ποιος τις μ@μει τις μικρες πως πανε και τι κανουν......και οι 750Ti δεν ειναι maxwell και ας λενε οτι θελουν.....The true maxwell power is 20nm+ARM+UVM αυτο και υπομονη εως τοτε τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως για απλό rebrand δείχνει που θα αντικαταστήσει τις 650Ti και 650TI Boost με επιδόσεις και τιμή κάπου στο ενδιάμεσο (απέναντι από την 260Χ με λίγα λόγια).

Όσο για τις μικρές, αν δεν ασχοληθεί ο κόσμος με τις μικρές, ξεχάστε τις... μεγάλες κότες και τα ζουμιά.

Υ.Γ. καημένε Maxwell που κατάντησες, να σε συνδέουν με μια απλή κάρτα γραφικών.....

maxwell.jpg

maxwell.jpg

maxwell.jpg

maxwell.jpg.a30bd614697ae1d6e5207327b2b7

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now