Recommended Posts

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] Έχοντας ξετσεκαρισμένο το sync όταν πατήσεις μετά να κάνεις σε ρψτάει αν θες να γίνουν οι αλλαγές που διάλεξες.

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] Όχι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις έτσι τη συσκευή παρά μόνο να τραβήξεις φωτογραφίες από αυτήν και καλά κάνει γιατί σε συσκευές όπως τα android Μπορείς να βάλεις αρχεία οποιουδήποτε τύπου, τα οποία ενδεχομένως μπορούν να τροποποιήσουν ή βλάψουν το λογισμικό, πράγμα που δε θέλουμε στην προκειμένη περίπτωση (iphone).

[MENTION=730]jax7480[/MENTION] Έχεις δίκιο, αλλά εγώ ας πούμε γιατί δεν το έχω πάθει ποτέ αυτό? Χωρίς να θέλω να σε θίξω γιατί σε θεωρώ ένα πολύ ψαγμένο άτομο που ξέρει τι του γίνεται. Είσαι από αυτούς που δεν θα πίστευα ότι θα πάθουν κάτι τέτοιο. Η λογική του iTunes είναι να περνάς ότι έχεις στο κινητό ΚΑΙ στον υπολογιστή. Δηλαδή, έχουμε κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό, όταν κάνουμε sync Περνάει και στον η/υ. Τραγούδια? Το ίδιο. Επαφές, επίσης. Γενικά ισχύει η λογική τα δικά μου στα δικά μου. Τα back up Μου στον η/υ μου, η μουσική μου στον η/υ μου, οι εφαρμογές μου στον η/υ μου κτλ κτλ. Αυτό για να έχεις ότι αγοράζεται, αγορασμένο. Το ξέρω ότι μας την σπάει σε όλους, αλλά στην τελική τι είναι σωστό και τι όχι? Εγώ είμαι πειρατής :hehe: οπότε το παρακάμπτω

Link to comment
Share on other sites

Άρα το πρόβλημα iTunes λύθηκε :hehe: Απλά το sync στο iTunes είναι μια λειτουργία που δεν λειτουργεί σωστά και όποιος το ξέρει την κάνει disable.

Γιατί ρε Κατσαπλιά παραποιείς αυτά που λέω? Ποιος είπε ότι δεν λειτουργεί σωστά? Ότι του λες κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφού μερικοί λένε ότι δεν το κάνει σημαίνει πως κάποιο πρόβλημα υπάρχει. Δηλαδή το iTunes για σένα είναι το ιδανικό πρόγραμμα; Προφανώς δεν λειτουργεί σωστά όταν του λες να κάνει sync και αυτό διαγράφει αρχεία. Το ίδιο που λες πιο πάνω κάνει και το Samsung Kies. Διαλέγεις εσύ τι θες να περάσεις στον Η/Υ και το περνάει. Δεν έχω δει καμία φορά να μου λείπουν αρχεία από το κινητό. Η μόνη διαφορά είναι ότι μπορείς να μεταφέρεις αρχεία χωρίς καν να μπεις στην διαδικασία να ανοίξεις κάποιο πρόγραμμα γιατί βλέπει το κινητό σαν usb.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πολύ απλά έχω έναν φάκελο στο δίσκο και εκεί μέσα έχω ότι θέλω να έχω και στο κινητό και έχω και backup τις επαφές μου. μια φορά το έπαθα αυτο να σβηστούν όλα επειδή εκανα φορματ . ε σε 10 λεπτακια τα πέρασα ολα ξανά . γενικά δεν εμπιστεύομαι κανένα πρόγραμμα και πάντα κάνω backup :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αφού το λέει η Apple αυτό είναι το σωστό.

Αν πάω στο PC φίλου, δεν θα συνδέσω το κινητό μου στο PC του για να του δώσω αρχεία, γιατί θα μου τα διαγράψει το iTunes ( όπως και σωστά πρέπει να γίνει σύμφωνα με την Apple και την fanbase της ).

Θα του δώσω την κάρτα μνήμης microSD... ωχ, δεν έχει θέση για κάρτα μνήμης το iPhone :D

Αυτό το καρκίνωμα που λέγεται iTunes έχω ένα κάρο κόσμο που το μισεί, άλλον τόσο που ενώ δουλεύουνε άνετα web browsers/GPS software κλπ στο PC αλλά το μαμημένο το iTunes πάντα κάτι θα τους καταστρέψει ή δεν θα κάνει αυτό που θέλουνε.

Τυχαίο ?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] Όχι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις έτσι τη συσκευή παρά μόνο να τραβήξεις φωτογραφίες από αυτήν και καλά κάνει γιατί σε συσκευές όπως τα android Μπορείς να βάλεις αρχεία οποιουδήποτε τύπου, τα οποία ενδεχομένως μπορούν να τροποποιήσουν ή βλάψουν το λογισμικό, πράγμα που δε θέλουμε στην προκειμένη περίπτωση (iphone).

bummer.....

Link to comment
Share on other sites

@jax7480 Έχεις δίκιο, αλλά εγώ ας πούμε γιατί δεν το έχω πάθει ποτέ αυτό? Χωρίς να θέλω να σε θίξω γιατί σε θεωρώ ένα πολύ ψαγμένο άτομο που ξέρει τι του γίνεται. Είσαι από αυτούς που δεν θα πίστευα ότι θα πάθουν κάτι τέτοιο. Η λογική του iTunes είναι να περνάς ότι έχεις στο κινητό ΚΑΙ στον υπολογιστή. Δηλαδή, έχουμε κατεβάσει μια εφαρμογή στο κινητό, όταν κάνουμε sync Περνάει και στον η/υ. Τραγούδια? Το ίδιο. Επαφές, επίσης. Γενικά ισχύει η λογική τα δικά μου στα δικά μου. Τα back up Μου στον η/υ μου, η μουσική μου στον η/υ μου, οι εφαρμογές μου στον η/υ μου κτλ κτλ. Αυτό για να έχεις ότι αγοράζεται, αγορασμένο. Το ξέρω ότι μας την σπάει σε όλους, αλλά στην τελική τι είναι σωστό και τι όχι? Εγώ είμαι πειρατής :hehe: οπότε το παρακάμπτω

Βρε πες πως εγώ δεν είμαι ψαγμένος ή είμαι ντουβάρι και τα παίρνω δύσκολα τα γράμματα. Σου λέει το κινητό θα κάνω SYNC και πατάς ΟΚ. Βγάλε μία ρημάδα ταμπέλα που να πιάνει ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ με τεράστια κόκκινα γράμματα που να λέει, ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΑΡΧΕΙΑ από το κινητό (επαφές, φωτογραφίες, μηνύματα, emails κτλ).

ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ;;;

ΝΑΙ

ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ;

ΝΑΙ...

τότε ναι, όντως είμαι κάφρος και θέλω να σβηστούν όλα.

Εδώ το AIDA64, όταν πας να τρέξεις Write test στο drive, σου λέει πως επειδή χρειάζεται να μην υπάρχει partition θα το σβήσει. Και σε ρωτάει 3 (τρεις)!!! φορές.

Οι μαλλέες στη Apple δεν μπορούσαν να βάλουν κάποιο warning?

Και μετά μου λέτε να πάρω iPhone. Ρε ουστ, τα κοπρόσκυλα...

Για την Samsung δεν θα μιλήσω. Θα τα πω μαζεμένα όταν αλλάξω τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

Να σε δω και σένα τι θα πάρεις! Που θες και την τέλεια κάμερα στο κινητό! :)

Μα για να έχεις iphone είσαι ψαγμένος τύπος! Έχεις ιδέα από τεχνολογία! Έχεις και 5 ρυθμίσεις στο κινητό ολόκληρες και άλλες 5 στο itunes 10! Κάτσε καλά..γιατί τώρα να σου πουν ότι θα τα χάσεις όλα αν γίνει κάτι!

Δυστυχώς το iphone και το ios φέραν μια φορά την μεγάλη αλλαγή στην αρχή κ μετά στασιμότητα 4 χρόνια έχει την ίδια ανάλυση η οθόνη! Κάναμε αμάν να μεγαλώσει λιγάκι η οθόνη κ είχε πάλι την ίδια ανάλυση...

Προσπαθώ να καταλάβω τι happy medium έχει το 5s που κοστίζει μια μικρή περιουσία κ έχει hardware apu..:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά μιλάτε για το itunes? Εγώ δεν το έχω πάθε ποτέ αυτό που λέτε και μου φαίνεται ιδιαίτερα απλό και κατανοητό.

Ορίστε και ένα screenshot που τράβηξα τώρα

5-albums76-picture24576.jpg

Καλά [MENTION=1118]venisk[/MENTION] . . . διάβασε τίποτα που γράφουν άλλοι και παρουσιάσε το σαν ιδέα σου μπας και πάρεις κανα like. . . ή μπορείς να κάνεις το κοκκοράκι των άλλων και να τα επαναλαμβάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλά @venisk . . . διάβασε τίποτα που γράφουν άλλοι και παρουσιάσε το σαν ιδέα σου μπας και πάρεις κανα like. . . ή μπορείς να κάνεις το κοκκοράκι των άλλων και να τα επαναλαμβάνεις...

Δεν έχω την ανάγκη για κάτι τέτοιο..Μείνε εκεί με τα προβληματικά πράγματα που αγοράζεις κ σταμάτα να γράφεις ασυναρτησίες για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την ανάγκη για κάτι τέτοιο..Μείνε εκεί με τα προβληματικά πράγματα που αγοράζεις κ σταμάτα να γράφεις ασυναρτησίες για μένα.

Δεν γράφω καμία ασυναρτησία...έχεις άποψη χωρίς να έχεις ιδέα...!

Δεν έχεις ανάγκη να το κάνεις...αλλά μόνο αυτό κάνεις όσον αφορά την Apple.

Μάλλον είναι αυθμορμητισμός ε? :hehe:

Έλα πάλι διάβασε τι γράφει ο Adrian και ο Ζάχος, βάλε λίγη σάλτσα και εξυπνάδα ακόμα

και γράψε ένα ποστάκι από αυτά τα καλά και εμπεριστατωμένα που γράφεις!

Δες το menu που πόσταρα παραπάνω εξυπνάκια και πές μου πόσο ψαγμένος πρέπει να εισαι για να

το καταλάβεις και να κάνεις 2-3 click.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το iphone και το ios φέραν μια φορά την μεγάλη αλλαγή στην αρχή κ μετά στασιμότητα 4 χρόνια έχει την ίδια ανάλυση η οθόνη! Κάναμε αμάν να μεγαλώσει λιγάκι η οθόνη κ είχε πάλι την ίδια ανάλυση...

Προσπαθώ να καταλάβω τι happy medium έχει το 5s που κοστίζει μια μικρή περιουσία κ έχει hardware apu..:hehe:

Wait what? :hmmm:

Επειδή βλέπω οτι κάθε 2 χρόνια αλλάζει την ανάλυση η apple.

3G/3GS : 480 x 320

4/4S : 960 x 640

5/5C/5S : 1136 x 640

Happy medium o A7 ; Καλή φάση, μόνο που τα αγαπημένα μας benchmarks άλλα λέγανε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφω καμία ασυναρτησία...έχεις άποψη χωρίς να έχεις ιδέα...!

Δεν έχεις ανάγκη να το κάνεις...αλλά μόνο αυτό κάνεις όσον αφορά την Apple.

Μάλλον είναι αυθμορμητισμός ε? :hehe:

Έλα πάλι διάβασε τι γράφει ο Adrian και ο Ζάχος, βάλε λίγη σάλτσα και εξυπνάδα ακόμα

και γράψε ένα ποστάκι από αυτά τα καλά και εμπεριστατωμένα που γράφεις!

Δες το menu που πόσταρα παραπάνω εξυπνάκια και πές μου πόσο ψαγμένος πρέπει να εισαι για να

το καταλάβεις και να κάνεις 2-3 click.

Συνεχίζεις το ίδιο πράγμα, δεν έχω ανάγκη τα post κανενός φίλε, έχω γράψει την άποψη μου για το ios και το iphone και η μόνη απάντηση που πήρα είναι για το bt..σε όλα αυτά λέει κάπου κάτι καλύτερο από τα αντίστοιχα σε τιμή ή κατηγορία android phones?

3G/3GS : 480 x 320

4/4S : 960 x 640

5/5C/5S : 1136 x 640

θέλεις να γράψω τις αναλύσεις και την εξέλιξη στα android τηλέφωνα?

Link to comment
Share on other sites

θέλεις να γράψω τις αναλύσεις και την εξέλιξη στα android τηλέφωνα?

640x320->1024x768 BOOM!!!! 4K...

Λες και θα καταλάβεις τα 4Κ στις 5"...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σαν τηλεκοντρόλ βολεύει?

Όχι αλλά είναι καλύτερα όταν διαβάζεις η βλέπεις κάτι..

Οπότε γυρίστε όλοι σας στα pc στις 17αρες τετράγωνες οθόνες 1280 x 1024. Αφού βολεύει ειδικά στο διάβασμα δεν χρειάζεται να σου βγουν και τα μάτια.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε γυρίστε όλοι σας στα pc στις 17αρες τετράγωνες οθόνες 1280 x 1024. Αφού βολεύει ειδικά στο διάβασμα δεν χρειάζεται να σου βγουν και τα μάτια.

Εντάξει...αφού τα βάζεις όλα στην συζήτηση...τράβα πάρε και εσύ αμάξι με ηλεκτροκινητήρα...μην έχεις βενζίνη ή diesel.

Πολύ παλιά τεχνολογία.

Βασιζόμενος πάντα επάνω στην λογική σου.

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρω ηλεκτροκίνητο θα έχω ιδέα όπως κ εσύ ή ακόμα δεν θα έχω ιδέα? Επειδή είναι θέμα ιδέας ρε παιδί μου γι αυτό.

Το iphone χρειάζεται το itunes για να συνδεθεί σε ένα υπολογιστή το android όχι..καμπούμ..

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4793]khetzal[/MENTION] μας βούλωσες... Πραγματικά δεν μπορώ να αθροίσω λέξη. Το επιχείρημά σου ήταν από άλλο πλανήτη!! Μήπως είσαι εξωγήινος?

Link to comment
Share on other sites

Ενω εδω και 2 σελιδες τα επιχειρηματα σας ειναι απο αλλο πλανητη!!

ΕΤ go home σαν να λεμε...

Γιατι καθεσται και την μετρατε αφου με βαση το παραπανω video αυτοι που εχουν iphone την εχουν και τεραστια

Edited by khetzal
Link to comment
Share on other sites

"Εμείς" δεν βρίσαμε το android... Αυτή είναι η τεράστια διαφορά μας.Προσπαθούμε να εξηγήσουμε σε χρήστες που κατά 99.9% δεν έχουν/είχαν iphone τι και πως. Εσείς έχετε κόλλημα απ'ότι δείχνουν αυτά που γράφετε. Την έχουμε τεράστια αλλά όχι λόγω του χαζού βίντεο που ανέβασες. Το κινητό μας είναι για να κάνουμε τη δουλειά μας άψογα. Εσείς τη βρίσκετε με το android εμείς με το iphone. Δικαιώματα είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

800ε για να παιρνεις τηλ, να στελνεις μνμ, smooth browsing και format μεσω itunes? Μπα βολευομαι με το htc one mini που κανει οτι κανει το iphone 5 με τα μισα λεφτα και δεν μου κανει auto format οταν το συνδεω ΣΕ ΑΛΛΟ PC, εχει μακραν καλυτερη οθονη,εξισου αριστο design,μακραν καλυτερα ηχεια και δεν ειναι κανει μηνυσεις

Το παραμυθακη τις apple ολα αυτα τα χρονια το χορτασαμε μαζι με την sammyapplewannabe.

Καθεσται και στηριζεται μια εταιρια που πουλαει 50% αερα μαζι μ ενα ευχρηστο και ωραιο OS.

Οταν και αμα ποτε φτασει στο σημειο να πουλαει στην τιμη που αξιζει κι οχι στην τιμη που κλεβει ισως να την προτημησω

Edited by khetzal
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now