Recommended Posts

Πολυ μισος και κακια ρε φιλε! Τα μισα που λες ειναι για πλακα φανταζομαι κ δεν τα λες στα σοβαρα.

Βλεπε μηνυσεις κ την χρηση που γραφεις.

Οντως εχετε τοσο προβλημα με την apple και τους χρηστες της;

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε [MENTION=135]WebHunter[/MENTION] και [MENTION=730]jax7480[/MENTION] γράψτε κάτι να το αντιγράψω και να απαντήσω στο γορίλα γιατί δεν έχω ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Για το 99.9% που ειπατε ναι γιατι αμα τους ρωτησεις γιατι πηρες iphone θα σου γιατι ειναι το καλυτερο και περα απο fb δεν ξερει τι αλλο κανει το κινητο σαν κινητο.

Για την apple σαν apple δεν μου αρεσει καθολου η πολιτικη τις (βλ παιρνουμε σαπιες οθονες απο samy και μετα κανουμε μηνυσεις γιατι μας αντιγραφουν) ειναι απλα γελοιοι και το βροντοφωναζουν με καθε τροπο.

Δεν λεω οτι η google με το android ειναι παναγιες αλλα δεν εχω δει αυτο το κυμα ηλιθιοτιτας απο τους καταναλωτες της οπως με την apple

Σεβομαι αυτον που θα παρει κατι και θα ξερει γιατι το πηρε και τι μπορει να κανει με αυτο, οπως φανταζομαι οι περισοτεροι εδω μεσα που εχουν ios,android h wp8 εχουν προτιμηση σ αυτο κι οχι γιατι apple > all.

Link to comment
Share on other sites

Το ios τι καλύτερο έχει ώστε να το επιλέξει κάποιος από το android το 2014 και πως συνδέεται χωρίς itunes σε ένα pc?..πέρα από τα χαρακτηριστικά των κινητών γιατί δεν συνεννοούμαστε..

Link to comment
Share on other sites

800ε για να παιρνεις τηλ, να στελνεις μνμ, smooth browsing και format μεσω itunes? Μπα βολευομαι με το htc one mini που κανει οτι κανει το iphone 5 με τα μισα λεφτα και δεν μου κανει auto format οταν το συνδεω ΣΕ ΑΛΛΟ PC, εχει μακραν καλυτερη οθονη,εξισου αριστο design,μακραν καλυτερα ηχεια και δεν ειναι κανει μηνυσεις

Το παραμυθακη τις apple ολα αυτα τα χρονια το χορτασαμε μαζι με την sammyapplewannabe.

Καθεσται και στηριζεται μια εταιρια που πουλαει 50% αερα μαζι μ ενα ευχρηστο και ωραιο OS.

Οταν και αμα ποτε φτασει στο σημειο να πουλαει στην τιμη που αξιζει κι οχι στην τιμη που κλεβει ισως να την προτημησω

Στην τιμή είσαι ΕΚΤΟΣ

άρα και στα μισά λεφτά που λες είσαι ΕΚΤΟΣ

στο auto format είσαι ΕΚΤΟΣ

στο καλύτερο deisgn είναι τελείως υποκειμενικό άρα ΕΚΤΟΣ

δείχνεις ότι δεν έχεις πάρει ποτέ apple προιόν οπότε είσαι σε ΟΛΑ ΕΚΤΟΣ

Δεν σε πίεσε κανένας να αγοράσεις αλλά μην μας τη λες κιόλας που θα δώσουμε τα χρήματά μας!! Όταν έχεις ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ άποψη από ιδία χρήση έλα πάλι να μου πεις γιατί όχι και γιατί ναι. Μέχρι τότε γράφεις αρλούμπες που διαβάζεις ή αναπαράγεις. Μην συγκρίνεις το HTC one mini με το Iphone 5. Πάλι σε μικρή και κατώτερη οθόνη πήγες οπότε τα επιχειρήματά σου είναι off.

Link to comment
Share on other sites

Το ios τι καλύτερο έχει ώστε να το επιλέξει κάποιος από το android το 2014 και πως συνδέεται χωρίς itunes σε ένα pc?..πέρα από τα χαρακτηριστικά των κινητών γιατί δεν συνεννοούμαστε..

Σε pc συνδέετε με Itunes αλλά και με άλλα προγράμματα. Ότι βολεύει χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Ειστε ΤΡΑΓΙΚΟΙ ολοι εσεις των αλλων λειτουργικων που ολοι τα εχετε βαλει με την Apple!

Ειπαμε εχει πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα...

Ποιο το προβλημα σας ρε?

Συμφωνω απολυτα με τον Σακη!

Επισης [MENTION=4793]khetzal[/MENTION] , δεν μπορεις να καταλαβεις οτι πουλαει και εχει κανει μοδα? Ειναι κακο και αυτο, το να εχει κανει μοδα?

Link to comment
Share on other sites

Σε pc συνδέετε με Itunes αλλά και με άλλα προγράμματα. Ότι βολεύει χρησιμοποιείς.

Οπότε είναι αναγκαστικό να έχεις κάποιο πρόγραμμα για να συνδεθεί..και αυτό δεν είναι μείον του ios? Στο android δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα, αυτό είπες το κάνει ευάλωτο σε ιούς των windows?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είπα αυτό. Είπα ότι η λογική της apple, η οποία δεν είναι τελείως λάθος, λέει ότι αν συνδεόταν το Iphone σαν συσκευή usb θα μπορούσε κάποιος να περάσει και αρχεία που θα τροποποιήσουν το λογισμικό. Γι'αυτό είναι δύσκολο το jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Σάκη συμφωνείς ότι αυτό το top στοιχείο που είχε η apple και την έκανε μοναδική έχει πλέον χαθεί; Έβλεπες το iphone και έλεγες wow! Το 2010 αν είχα λεφτά δεν θα σκεφτόμουν αν πάρω iphone ή Android. Τώρα όμως το κάνω και πολύ κοινό κλίνει προς Android. Από άποψη hw καλύτερο, από άποψη λειτουργικού χειρότερο το Android πιο απαιτητικό αλλά πλέον φαίνεται να βρίσκει την χρυσή τομή. Ναι, τα 4k δεν φαίνονται στις 5'' το 1080p από την ανάλυση που έχει η Apple όμως; Επίσης, εφαρμογές δεν έχουν ακόμα συμβατότητα με την καινούργια ανάλυση. Ίσως να υπάρχουν και στο Android δεν το ξέρω. Υποτίθεται όμως ότι όταν μια εταιρεία προσέχει τόσο τις συσκευές της και τo OS και όταν έχει ένα ελεγχόμενο market αυτά θα πρέπει να λείπουν. Το Android market είναι πιο ανοιχτό οπότε δέχομαι να έχει τέτοια αν και προσωπικά από τα apps που δουλεύω δεν εχω δει κάποιο να έχει θέμα. Γενικά αρχίζει να ξεβάφει η μπογιά του iphone και όχι γιατί έχει ανέβει το Android που αναμενόμενο ήταν αλλά επειδή η ίδια η Apple έμεινε στάσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το WP8 με έχει υπερκαλύψει - έχω γράψει και σε άλλα threads ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αυτό που λέτε ότι κλείνει το WiFi όταν κλείσει η οθόνη εγώ το θεωρούσα ok feature, με τη λογική του ότι "καλά κάνει, μην μου τρώει και μπαταρία". Και στο Android που είχα επιλογή να μένει ανοιχτό το WiFi, στο off την είχα.

Μετά μου εξήγησε ο Πάνος ότι υπάρχουν άτομα που μιλάνε πχ στο skype από το κινητό και είναι fail όταν κλείσει η οθόνη γιατί τους αποσυνδέει. Σοβαρά δεν το είχα σκεφτεί και όντως έχει μια λογική, απλά εγώ δεν έτυχε να το χρειαστώ ποτέ.

Ένα άλλο fail του WP8 είναι ότι (τουλάχιστον στο Ativ S) δεν μπορείς να κλειδώσεις την οθόνη ώστε να μην γυρνάει όταν διαβάζεις πχ κάτι @ bed λίγο πριν πέσεις για ύπνο. Είναι εντελώς χαζό να πρέπει να έχεις σχεδόν ίσια το κινητό για να διαβάσεις κείμενο :hehe: Εκεί που βλέπεις το κατεβατό στο reddit και γυρνάς πλάι, ξαφνικά πλατιάζει όλη η οθόνη και ξεκινάς τα καντήλια :hehe:

Anyway, ελπίζω να το διορθώσουν κάποια στιγμή στο μέλλον. Δυστυχώς το Android στο φάσμα τιμών που κινούμαι (max 200?) ότι κι αν δοκίμασα, όσες ROM κι αν πέρασα, μου έσπασαν τα νεύρα μετά από ένα διάστημα με τα κολλήματά τους. Ίσως αν πήγαινα σε S4 ή G2 ή κάποιο άλλο ακριβό, να μην τα είχα αυτά τα θέματα, αλλά ξεφεύγει η τιμή κατά πολύ...

Το iOS μ' αρέσει πολύ σαν λειτουργικό, αλλά τα iPhone ξεφεύγουν τιμολογιακά - είναι εντελώς εκτός του price range μου. Όσοι λένε ότι δεν έχουν bluetooth, πραγματικά θα ήθελα να δω πόσο συχνά χρησιμοποιούν το bluetooth πλέον στις μέρες μας. Τον τελευταίο χρόνο χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω bluetooth μία μόνο φορά, και αυτό επειδή ο άλλος είχε παλιό κινητό. Πλέον υπάρχουν τόσοι άλλοι τρόποι να μοιραστείς αρχεία και μάλιστα πιο γρήγοροι, οπότε δεν μπορώ να καταλάβω το κόλλημά σας. Όσο για το iTunes, με αυτά που έχω διαβάσει σίγουρα θα ήμουν προσεκτικός μην κάνω καμιά βλακεία, αλλά νομίζω ότι με τόσα περιστατικά πια, δεν θα είχα πρόβλημα :hehe: Αν ποτέ βγει iOS κινητό στα 250?, θα το σκεφτώ, κι ας μην είναι high end.

Μέχρι τότε, WP8 rulez my world :)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Για το 99.9% που ειπατε ναι γιατι αμα τους ρωτησεις γιατι πηρες iphone θα σου γιατι ειναι το καλυτερο και περα απο fb δεν ξερει τι αλλο κανει το κινητο σαν κινητο.

Για την apple σαν apple δεν μου αρεσει καθολου η πολιτικη τις (βλ παιρνουμε σαπιες οθονες απο samy και μετα κανουμε μηνυσεις γιατι μας αντιγραφουν) ειναι απλα γελοιοι και το βροντοφωναζουν με καθε τροπο.

Δεν λεω οτι η google με το android ειναι παναγιες αλλα δεν εχω δει αυτο το κυμα ηλιθιοτιτας απο τους καταναλωτες της οπως με την apple

Σεβομαι αυτον που θα παρει κατι και θα ξερει γιατι το πηρε και τι μπορει να κανει με αυτο, οπως φανταζομαι οι περισοτεροι εδω μεσα που εχουν ios,android h wp8 εχουν προτιμηση σ αυτο κι οχι γιατι apple > all.

Υπονοείς ότι όσοι έχουν Android ομως είναι συνειδητοποιημένοι ως προς τον λόγο που το έχουν?

Και συνήθως είστε όλοι businesspeople που χρησιμοποιούν κυρίως excel, photoshop, rhino3D και αναλύεται την υδροδυναμική με τα super εξελιγμένα κινητά σας?

Γιατι εγώ δεν ξέρω τέτοιον κόσμο...παραμόνο ανθρωπάρια που κοκορέυονται σαν μικρά παιδάκια πως το κινητό τους έχει 4 ή 8 πυρήνες....ανοίγωντας πάλι μόνο το Facebook...!

Ενώ όσοι έχουν iphone το έχουν μόνο για το Facebook? Αλήθεια πόσο χρονών είσαι? Πάνω απο 15?

Εάν είναι έτσι οι γύρω σου...μάλλον σου την σπάνε...αλλά συνεχίζουν να είναι οι γύρω σου...οπότε

κάτι κάνεις λάθος και πρέπει να αλλάξεις άμεσα φίλους. Εάν είσαι 15 πάω πάσο. Είναι φυσιολογικά

αυτά που γράφεις.

Απλά οι περισσότεροι που έχετε Android δεν ασχολείστε με το Android αλλά με τους καταναλωτές της Apple και τις συσκευές της.

Ξέρω γώ...δεν ξέρω τι να σου πω...get a life νομίζω ταιριάζει.

Είδες πως το κύμα ηλιθιότητας σας έχει πάρει μαζί του και σας έχει κάνει ένα με αυτό?

Η πραγματικότητα είναι πως δεν σέβεσαι κανέναν...απλά το γράφεις...εάν σεβόσουν έστω κάποιον, αυτός θα ήταν ο εαυτός σου που ούτε αυτόν τον σέβεσαι και γράφεις όπως ακριβώς κοροιδευεις την Apple σε φάση Adnroid>All.

Από μόνος σου μπάινεις σε μια ομάδα και γίνεσαι μέλος της...στο μυαλό σου ήδη αυτή η ομάδα είναι καλύτερη από όλες...και αυτό μόνο συνειδητοποιημένο άτομο δεν σε κάνει. Άτομο με παροπίδες ίσως...γιατι? Επειδή σε βολέυει?

PS. Αυτό με τα χρήμματα ίσως έιναι ο πιο σημαντικός παράγοντας απ'ότι έχεις γράψει μέχρι τώρα...δεν έχουν όλοι τα ??? να αγοράσουν ότι θέλουν. Πολλοί λένε άμα τα iPhone ήταν φθηνότερα θα το είχα και εγώ. Εμ είδες πως είναι και θέμα χρημμάτων στο τέλος? Μήπως δημιουργεί κομπλεξ αυτό το γεγονός σε άτομα που έχουν την τάση να κομπλεξάρονται?

Και εγώ εάν οι Ferrari ήταν φθηνότερες θα είχα...έλα όμως που δεν είναι!

Αυτό τι με κάνει? Να λέω όταν βλέπω καμιά τρακαρισμένη Ferrari "- Κοίτα τον κουλό, τον άχρηστο, τον ανίδεο τον πλούσιο!"

Μπαμ μπαμ συμεπρασματάκι...είμαι κομπλεξικός... Ο Πλούσιος (που εγώ δεν είμαι) πήρε την Ferrari (που έιναι ακριβή και εγώ

δεν μπορώ ούτε το φανάρι της να αγοράσω) και την τράκαρε (γι αυτό έιναι και κουλός, αλλά μιλάω εγώ που το πιο ακριβό που έχω οδηγήσει και αγοράσει έιναι το Ford Focus της μάνας μου που φέτος γιορτάζει τα 20 χρόνια του).

Αυτή είναι η νοοτροπία όχι μόνο του Έλληνα αλλά όλου του κόσμου...

Λοιπόν πές μου τώρα...ποιο είναι το πρόβλημα σου με τους χρήστες Apple?

Και ποιο με την Apple?

Το ios τι καλύτερο έχει ώστε να το επιλέξει κάποιος από το android το 2014 και πως συνδέεται χωρίς itunes σε ένα pc?..πέρα από τα χαρακτηριστικά των κινητών γιατί δεν συνεννοούμαστε..
Οπότε είναι αναγκαστικό να έχεις κάποιο πρόγραμμα για να συνδεθεί..και αυτό δεν είναι μείον του ios? Στο android δεν χρειάζεται απολύτως τίποτα, αυτό είπες το κάνει ευάλωτο σε ιούς των windows?

Μεγειά την καραμέλα [MENTION=1118]venisk[/MENTION]. Σε κανά δυο μέρες θα βρείς κάτι άλλο.

Ίσως ότι το καλώδιο έιναι άσπρο. Λερώνει εύκολα. Άσε...ντροπής πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

πολυ φασαρια γινεται με τη τιμη αφου πολλοι το αγοραζουν με συμβολαια και το πληρωνουν σε κανονικο κοστος. μιλαω για την αλλη πλευρα του ατλαντικου κυριως, αλλα φανταζομαι και σε ολες τις μεγαλες αγορες κατι αντιστοιχο συμβαινει.

@khetzal αληθεια φιλε, αν το κατασκευαζες εσυ και σου κοστιζε 200$ ποσο θα το πουλουσες?

σ' αυτες τις συσκευες πιστευω οτι το μεγαλυτερο ρολο παιζει η ισορροπια μεταξυ λειτουργικου, επιδοσεων, οθονης, καταναλωσης. η οθονη των 720p ειναι αρκετη για κινητο.

@GoriLLakoS, κλασσικος ελληνας: "αν τo ειχα εγω θα τo πηγαινα ταπα το φεραρικο".

Edited by conroe
Link to comment
Share on other sites

bebd31eb_5046091402_029de93f24.jpeg

Ξεχνάμε βέβαια οτι εκτός από την Ελλάδα που έχεις iphone/android και κάνεις αναπάντητες γιατί δεν έχει κάρτα, οτι υπάρχει και η υπόλοιπη Ευρώπη που παίρνεις iphone/android με συμβόλαιο ?25 το μήνα αλλά για 2 χρόνια με τα πάντα όλα μέσα, οπότε εκεί το κόστος δεν φαίνεται. Αλλά ναι, αν θες να αλλάζεις τηλέφωνο κάθε εξάμηνο δεν βολεύει.

Edited by Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χρησιμοποιήσει και τα 2 OS σε κινητό, αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι πως το καθένα είναι για το κοινό του.

Προσωπικά, δεν ανήκω σε κανένα από τα 2. Με κανένα από τα 2 δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Ίσως φταίνε και οι εταιρείες.

Δεν με απασχολεί όμως. Κινητό που να είναι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου ακόμα δεν έχω βρει. Και πηγαίνω σε αυτό που θα κάνω τις

λιγότερες παραχωρήσεις.

Όταν είχα iphone όλες οι παραπάνω επιλογές μου ανέφερες Βασίλη δεν υπήρχαν στο iTunes. Ίσως μετά από 4 χρόνια άλλαξε η κατάσταση και είναι λογικό.

Πλέον όμως το γιωτόφωνο δεν μου κάνει λόγω μεγέθους. Το τηλέφωνο είναι γρήγορο, κάνει όλα αυτά που θέλω, αλλά το μικρό μέγεθος με ζορίζει.

Είναι οι 5.7 ίντσες του Note 3 ιδανικές για μένα? Ούτε κατά διάνοια. Είναι πολύ μεγάλο. Αλλά προτιμώ να είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος για να μπορώ να

κάνω εύκολα τη δουλειά μου (αν και ζορίζομαι), παρά μικρό και να μην μπορώ να την κάνω καθόλου.

Το Note 3 ήταν λάθος επιλογή για μένα. Θα προτιμούσα το LG G2. Αλλά όταν έκανα την αγορά, δεν υπήρχε διαθεσιμότητα.

Επίσης το Android σίγουρα δεν είναι το ιδανικό λειτουργικό που όλοι εκθειάζουν. Lag και lag και κόντρα lag. Έχω πιάσει στα χέρια μου αρκετά από τα flagship των εταιρειών

στα χέρια μου και κανένα δεν είναι τόσο smooth όσο ένα 5S ή ένα WP8.

Τέλος να πω πως το Note 3 είναι το τελευταίο Android Samsung για μένα. Όλη αυτή η φάση του να αλλάζει τα προγράμματα της google και να προσθέτει δικά της, τα δακτυλικά αποτυπώματα και τα σχετικά απλά με έχουν ξενερώσει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην νομίζεις και εσύ και οι υπόλοιποι πως είμαι fanboy της Apple, έχω apple επειδή το έχω χρόνια.

Το έχω μάθει, με καλύπτει σε αυτά που θέλω να κάνω και μ'αρέσει.

Δεν εννοώ πως μ'αρέσει εξωτερικά, όλα πάνω κάτω τα ίδια μου φαίνονται...σαν χρήση μ'αρέσει.

Είχα το 3GS νομίζω 4 χρόνια. Το έδωσα 100? επειδή το είχα καταχτυπήσει γύρω γύρω και από την

χρήση η μπαταρία πέθαινε σε 2 ώρες και η οθόνη ήταν γεμάτη γρατσουνιές. Είχε ήδη κυκλοφορήσει

το 5, είχα μια βαρβάτη επιδότηση + τα 100? που το πούλησα και έβαλα από την τσέπη μου 30?

και πήρα το 5.

Το 5 το κράτησα λιγότερο από χρόνο. Το στράβωσα αλλά είχε ακόμα εγγύηση και το πούλησα καλά

λόγο εγγύησης και εν συνεχεία πήρα το 5S για τον λόγο πως ήταν το πιο καινούριο.

Καθ΄'όλη την διάρκεια των αλλαγών συσκευών, φόρτωνα το iCloud μου και σε 1 λεπτό είχα τα πάντα πάλι μέσα.

Για να σου γράψω για τα αρνητικά που γράφει τόσο καιρό ο Webhunter και ο venisk θα στα γράψω ένα προς ένα

βάση προσωπικής μου εμπειρίας.

1. iTunes. Ποτέ δεν έχασα κάτι και ποτέ δεν το θεώρησα μείων. Το auto sync το χρησιμοπούσα επι εποχής 3GS,

μετά όχι, αλλά έχει και κουμπάκι απενεργοποίησης. Δεν ξέρω εάν εγώ είμαι πολύ απλός και συμβιβάζομαι

αλλά τα PC που το συνέδεα ήταν ή του σπιτιού μου ή της δουλειάς. Δεν είχα λόγο να το συνδέω σε άλλο PC.

Και ο μόνος λόγος που το συνέδεα ήταν για να το φορτίσω ή να τραβήξω καμιά φωτογραφία (πράγμα που δεν χρειάζεται

iTunes). Τα backup τα έκανε αυτόματα όποτε έβρισκε WiFi, τα update τα έκανε online και τέλος.

2. Απουσία micro USB. Όχι απλά δεν μου κακοφάνηκε, ούτε καν έχω μπεί στον κόπο να το σκεφτώ. Αυτή την θύρα

είχε το iPhone αυτή χρησιμοποιούσα. Ούτε με ένοιαζε να έχω ένα καλώδιο για 50 συσκευές ούτε τίποτα τέτοιο.

3. Απουσία Bluetooth. Όπως έχω γράψει και σε άλλο ποστ, με τόσα Apps που κυκλοφορούν δεν μου χρειάστηκε ποτέ.

Ακόμα και σε παρέα να είσαι για καφέ η έκφραση έιναι "Σου έστειλα κάτι με WhatsApp." Το μόνο που έκανα ήταν

να συνδέω το BT του αυτοκινήτου με το κινητό και τέλος.

4. Μικρή οθόνη. Αδιάφορο κατ'εμέ θέμα. Κινητό είναι. Με βολέυει για να τσεκάρω πράγματα και να κάνω ότι θέλω

όταν λέιπω από PC. Αλλά όταν θέλω να κάνω κάτι σοβαρό κάθομαι σε PC. PS. Δεν έχω tablet.

Δεν το θέλω ούτε για να βλέπω ταινίες, ούτε σαν κύριο εργαλείο δουλειάς.

5. Μικρή μπαταρία. Το φορτίζω τα βράδια, το έχω όλη την επόμενη ημέρα. Εάν το χρησιμοποιώ πολύ, το φορτίζω και 2η φορά μέσα στην ημέρα. Νομίζω όλα κάπως έτσι έιναι. Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Κινητό έιναι, όχι αμάξι.

Τα περί νοοτροπία χρηστών, νοοτροπία apple, μυνήσεις, σμαραγδένιες γωνίες και όλα αυτά που γράφονται ανα περιόδους

τα θεωρώ αστεία και τροφή για συζήτηση μόνο....που αποτελούν πραγματικά γεγονότα βεβαίως βεβαίως αλλά δεν έχουν

να κάνουν κάτι με τις συσκευές ή τους χρήστες της εκάστοτε συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά την καραμέλα @venisk. Σε κανά δυο μέρες θα βρείς κάτι άλλο.

Ίσως ότι το καλώδιο έιναι άσπρο. Λερώνει εύκολα. Άσε...ντροπής πράγματα...

Και στο samsung μου είναι άσπρο το καλώδιο και ο φορτιστής :)

Το θέμα μας είναι τα λειτουργικά τους ωραία? Υπάρχει κάτι που να μην κάνει το android? και τα κάνει κ είναι κ ελεύθερο!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Και στο samsung μου είναι άσπρο το καλώδιο και ο φορτιστής :)

Το θέμα μας είναι τα λειτουργικά τους ωραία? Υπάρχει κάτι που να μην κάνει το android? και τα κάνει κ είναι κ ελεύθερο!

Αλήθεια είναι αυτό το θέμα μας? Τόσες ημέρες απλά σε βλέπω να κράζεις την Apple.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι αυτό το θέμα μας? Τόσες ημέρες απλά σε βλέπω να κράζεις την Apple.

Η apple φτιάχνει το ios λογικό δεν είναι? Ένα κινητό φτιάχνει και τα χει κάνει μαντάρα!

Link to comment
Share on other sites

Η apple φτιάχνει το ios λογικό δεν είναι? Ένα κινητό φτιάχνει και τα χει κάνει μαντάρα!

Μαντάρα σύμφωνα με τι και ποιον?

PS. Στο Facebook γιατι με βρίζεις κάθε μέρα και σήμερα παραδέχτηκες πως έισαι κομπλεξικός επειδή δεν έχεις iPhone? :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μαντάρα σύμφωνα με τι και ποιον?

Με τα κλειδώματα της από μένα με αγάπη!

PS. Στο Facebook γιατι με βρίζεις κάθε μέρα και σήμερα παραδέχτηκες πως έισαι κομπλεξικός επειδή δεν έχεις iPhone?

Στο fb σε βρίζω για να ξεσπάσω και να κρατήσω ένα επίπεδο εδώ! Χαχα μόνο εσύ τα λες αυτά :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Εάν έβγαινε το 5s σε 4.7" για μένα θα ήταν το τέλειο. Το ξαναλέω ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Επίσης για τους φορτιστές επειδή βγήκε οδηγία από την ΕΕ ότι θα πρέπει να είναι ο ίδιος, λογικά κάτι θα γίνει. Ίσως γίνουν και τα iphone micro usb. Από την άλλη όμως ο lightning μου δείχνει αρκετά καλύτερος και πιο "στιβαρός" θα έλεγα. Κουμπώνει στις συσκευές καλύτερα από το micro usb.

Sent from my samsung S5 using tapatalk

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now