Vardousis

Προβλημα 4870χ2 με Crysis (τι πρωτοτυπο..)

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.Εχω το εξης θεμα.Πριν απο κανα μηνα κατηργησα τις δυο 8800gt sli που φοραγα στο συστημα με μια 4870χ2 της Saphire. Ενω γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, σε ενα θεμα μου εχει σπασει τα νευρα.To crysis και το devil may cry 4 δεν μου δινουν καν σαν επιλογη την hd αναλυση (1920χ1080). Ειδικα το crysis δεν δικαιολογειται μιας και αυτη ειναι η αναλυση που επαιζα πριν αλλαξω τις 8800gt.Να επισημανω οτι πριν περασω τον catalyst εκανα format στο συστημα για να αποφυγω τυχον bugs. Επισης ολα τα αλλα (Grid, COD4, Assasin Creed, Stalker Clear Sky κτλ..) παιζουν κανονικα σε αυτην την αναλυση.Καμια ιδεα?Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσέκαρα και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Μήπως πρέπει να βάλεις driver για την οθόνη σου?

Και μια ερώτηση: τι τη θες τη 1920Χ1080 ανάλυση??? Φαντάζομαι οτί θα έχεις κάνα 24άρι (ή 26άρι) όπου η native είναι 1920Χ1200.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το εξης θεμα.Πριν απο κανα μηνα κατηργησα τις δυο 8800gt sli που φοραγα στο συστημα με μια 4870χ2 της Saphire. Ενω γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, σε ενα θεμα μου εχει σπασει τα νευρα.To crysis και το devil may cry 4 δεν μου δινουν καν σαν επιλογη την hd αναλυση (1920χ1080). Ειδικα το crysis δεν δικαιολογειται μιας και αυτη ειναι η αναλυση που επαιζα πριν αλλαξω τις 8800gt.Να επισημανω οτι πριν περασω τον catalyst εκανα format στο συστημα για να αποφυγω τυχον bugs. Επισης ολα τα αλλα (Grid, COD4, Assasin Creed, Stalker Clear Sky κτλ..) παιζουν κανονικα σε αυτην την αναλυση.Καμια ιδεα?Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα

Το δοκιμασα τη περασμενη εβδομαδα(τουλαχιστον στο crysis).Και εγω δε το ειδα αμεσως στην αρχη.Η αναλυση υπαρχει απλα πρεπει να κανεις scroll down στη μπαρα με τις αναλυσεις για να εμφανιστει:T:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα ξανα το crysis για να το ξαναπαιξω στο hard mode, τωρα που εβαλα την 4870Χ2 στο συστημα.

Εχω ομως κι εγω ενα παραξενο προβλημα.

Στο OPTIONS/SYSTEM SETTINGS/GRAPHICS/ADVANCED οι επιλογες που μου δινει για τα γραφικα δεν περιλαμβανουν καθολου το VERY HIGH!!!

Υπαρχει σαν επιλογη, αλλα δεν με αφηνει να το επιλεξω, ουτε στα επιμερους settings,(texture quality,objects quality) ουτε στο change all settings to:

Δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα νομιζω με την προηγουμενη καρτα (3870χ2) δεν ειχα αυτο το προβλημα.

Το εχει τσεκαρει κανεις απο τους κατεχοντες την ιδια καρτα???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now