MetallicGR

Η Google λανσάρει το Android 4.4.4 update

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Η Google λανσάρει το Android 4.4.4 update]http://www.hwbox.gr/images/news_images/android.jpg[/NEWS_IMG] Η Google λανσάρει μετά το πρόσφατο 4.4.3 update του λειτουργικού συστήματος Android και ένα δεύτερο με βελτιώσεις στο τομέα της ασφάλειας.

Το changelog το οποίο διέρρευσε από τον πάροχο Sprint, το update 4.4.4 φέρνει patch για το OpenSSL bug παρόμοιο με το Heartbleed bug που διορθώθηκε με την 4.4.3. Το παρόν update εμφανίστηκε στο Nexus 5 και αναμένεται και στα υπόλοιπα smartphones της εταιρείας.

[img_alt=Η Google λανσάρει το Android 4.4.4 update]http://www.hwbox.gr/members/2195-albums430-picture29776.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

^ Both.

Speaking of which - πόσο χρονών είναι το iphone 4 μου και έχει την latest iOS επίσημα κατευθείαν με το release; Τεσσάρων; Got to love την επανάσταση που έφερε το android, αλλά οι κατασκευαστές φέρονται σαν αρπακολατζήδες του κερατά στο φινάλε. Βρες ένα android phone του 2010 που να έχει support μέχρι σήμερα...

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω σ4 μονο και μονο για το touchWiz γιατι απλα δεν μου αρεσει η stock στο nexus7 και δεν προκειτε να αγγιξω συσκευη με στοκ αλλα δεν εχω δοκιμασει απο αλλες εταιριες για να εχω γνωμη οπως htc. το point μου ειναι οτι απο jelly bean μεχρι Kitkat τα updates για μενα ηταν αδιαφορα ειλικρινα . πχ διαβασα οτι το s3 δεν θα παρει 4.4 . εκει ειναι οντως αστειοι!

Link to comment
Share on other sites

^ Both.

Speaking of which - πόσο χρονών είναι το iphone 4 μου και έχει την latest iOS επίσημα κατευθείαν με το release; Τεσσάρων; Got to love την επανάσταση που έφερε το android, αλλά οι κατασκευαστές φέρονται σαν αρπακολατζήδες του κερατά στο φινάλε. Βρες ένα android phone του 2010 που να έχει support μέχρι σήμερα...

πολλοί όμως γκρινιάζουν ότι το iphone 4 με ios 7+ αρχίζει και σέρνεται.

και μην ξεχνάς ότι την περίοδο που πήρες το mini το iphone είχε τα διπλάσια λεφτά ίσως και 3πλασια.

Pantoflini Tapatalking...

Link to comment
Share on other sites

πολλοί όμως γκρινιάζουν ότι το iphone 4 με ios 7+ αρχίζει και σέρνεται.

και μην ξεχνάς ότι την περίοδο που πήρες το mini το iphone είχε τα διπλάσια λεφτά ίσως και 3πλασια.

Pantoflini Tapatalking...

Αρχικα πλέον με την 7.1.1 το 4άρι πάει μια χαρά. Όχι γιατί έτσι διάβασα κάπου, αλλά γιατί το έχω στα χέρια μου από την 5.x.x. Και εννοείται ότι δεν πηγαίνει σαν 5S, και; Μην μου πεις ότι το S3 δεν παίρνει 4.4.2 γιατί η Samsung νοιάζεται για το performance...

Για το άλλο που λες πάμε πίσω στο 2010; Δες ποια android έκαναν όσο το iphone τότε. Κάτι desire και κάτι DROID X. Και δες και πότε σταμάτησε η υποστήριξή τους. Android 2κάτι μεριά; Απαράδεκτα πράγματα για συσκευές της ίδιας κατηγορίας τιμής.

Don't get me wrong, δεν μου φταίει η πλατφόρμα. Δεν είναι θέμα στρατοπέδων. Το είπα, έχω και τις δύο πλατφόρμες και σε παραπάνω από μία συσκευές. Τις εταιρίες σχολιάζω που απλά θα πάθουν ότι τους αξίζει αργά ή γρήγορα, από τα "καθαρά" google και τα φθηνότερα κινέζικα...

Edited by caution
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα πλέον με την 7.1.1 το 4άρι πάει μια χαρά. Όχι γιατί έτσι διάβασα κάπου, αλλά γιατί το έχω στα χέρια μου από την 5.x.x. Και εννοείται ότι δεν πηγαίνει σαν 5S, και; Μην μου πεις ότι το S3 δεν παίρνει 4.4.2 γιατί η Samsung νοιάζεται για το performance...

Για το άλλο που λες πάμε πίσω στο 2010; Δες ποια android έκαναν όσο το iphone τότε. Κάτι desire και κάτι DROID X. Και δες και πότε σταμάτησε η υποστήριξή τους. Android 2κάτι μεριά; Απαράδεκτα πράγματα για συσκευές της ίδιας κατηγορίας τιμής.

Don't get me wrong, δεν μου φταίει η πλατφόρμα. Δεν είναι θέμα στρατοπέδων. Το είπα, έχω και τις δύο πλατφόρμες και σε παραπάνω από μία συσκευές. Τις εταιρίες σχολιάζω που απλά θα πάθουν ότι τους αξίζει αργά ή γρήγορα, από τα "καθαρά" google και τα φθηνότερα κινέζικα...

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι σε JB 4S φίλου όλα καλά με το τελευταίο update. Τάσο θυμάσαι που σε είχα πάρει τηλ και σε ρωτούσα διάφορα για ένα 4S JB; Το παλικάρι μου είπε ότι δεν του έχει κολλήσει ακόμα και ότι όλα ok.

Όσο για το Android δεν σχολιάζω τπτ, είχα και ξέρω :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now