MetallicGR

Windows 9 public preview στα τέλη Σεπτέμβρη

Recommended Posts

το θεμα τελικά είναι τι βολευει τον καθένα. σε συγκεκριμενους τομεις το κάθε λειτουργικό υπερτερει, γιαυτο και ενας power user πρέπει να έχει δοκιμάσει όλες τις πλευρές. Καλό είναι οπως είπε ο inteluser2525 να υπάρχει ανταγωνισμός, ωστε να έχουμε μεγαλύτερη ανάπτυξη.ο αγώνας δέν είναι ποιός εφτιαξε κάτι πρώτος (βλέπε Virtual Desktops) αλλα ουσιαστικά, ποιος κατάφερε να το περάσει περισσοτερο στο κοινό που απευθύνεται.

πρέπει να συνηδητοποιήσουμε πως δεν είναι αγώνας κενοτομίας, δυστηχώς, αλλα αγώνας πωλήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδεύουμε το λειτουργό των pc μας με τις χαζές φορητές συσκευές..στο κινητό μου τουλάχιστον παίζει και παιχνίδια στα linux τι θα κάνω? θα διαβάζω reviews και θα τσεκάρω τα email μου? Ένας απλός χρήστης δεν έχει να κερδίσει απολύτως τίποτα στα linux αντίθετα ένας προγραμματιστής ψαγμένος τυπάς που θέλει να παιδεύετε τα γουστάρει καλά κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των παιχνιδιών έχεις μείνει λίγο πίσω... Αποκαλώντας και τα κινητά χαζές συσκευές, μάλλον δεν έχεις ιδέα για το τι μπορεί να κάνει το (linux based) android. Συνδέω το s3 μου σε keyb και οθόνη και έχω κανονικό υπολογιστη. Και το s3 είναι ήδη ξεπερασμένο. Η ιδέα ότι μόνο με win μπορείς να δουλέψεις είναι απλά αποτέλεσμα παγιωμένων ξεπερασμένων αντιλήψεων και έλλειψης ενημέρωσης

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα των παιχνιδιών έχεις μείνει λίγο πίσω...

bf4 rome 2 dirt και άλλα στα linux πως? Ενημέρωσε μας να μάθουμε :)

Αποκαλώντας και τα κινητά χαζές συσκευές, μάλλον δεν έχεις ιδέα για το τι μπορεί να κάνει το (linux based) android. Συνδέω το s3 μου σε keyb και οθόνη και έχω κανονικό υπολογιστη. Και το s3 είναι ήδη ξεπερασμένο.

Ε και? Έχω 2 κανονικούς υπολογιστές και 2 laptop γι αυτό το λόγο γιατί να κάνω σταθερό το κινητό μου? Το κινητό το έχω για την τσέπη μου όπως και το άλλο 98.5% έχω το htc one m8 και όταν κατεβαίνει κάποιο αρχείο που θέλει αποσυμπίεση με πιάνουν τα γέλια..

Link to comment
Share on other sites

Οι power users είναι η μειοψηφία. Το 80% του πλανήτη με ένα chromebox καλύπτεται. (Ενδεικτικό το ποσοστο). Όσο για τα games που αναφέρεις, όχι δεν τα παίζεις atm σε linux. Μάντεψε όμως στην παγκοσμια αγορά πού είναι το χρήμα στο gaming.

Ρίξε μια ματια για τις ΡΑΓΔΑΙΕΣ εξελίξεις στο linux gaming

http://www.gamingonlinux.com/

Edited by gdp77
Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε και θα δοκιμάσω για 95095395039495034905903 φορά να περάσω dual boot linux. Αν και πάλι δεν βρίσκει σκληρό για να τα περάσει ή κάρτα γραφικών για να δείξει.. ε, α στα διάλα μετά.

edit: Όπως και με τα 7 έτσι και με τα 8.1 δεν βρίσκει λειτουργικό στο σκληρό και θέλει να τα σβήσει όλα. Ασταδιάλα.. ουστ!!!!

Edited by Spirosssss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now