giannis97

Crysis 3

Recommended Posts

Καλησπερα εχω την sapphire vapor-x 4870 HD 2GB GDDR5 με την οποια εχω ενα προβληματακι, για την ακριβεια δεν γνωριζω εαν φταιει η καρτα η το παιχνιδι.. Κατεβασα το παιχνιδι μεσω ενως site και μου λεει πως πρεπει να εχω καρτα συμβατη με το DIRECTX11, η αληθεια ειναι πως η καρτα ειναι συμβατη με directx 10.1, άλλα παιχνιδια μπορω να τα παιξω κανονικα διοτι τα minimum requirements ζητανε directx9-10.. εχω ολους τους drivers και το directx 11.. κατι που μπορω να κανω ετσι ωστε να τρεξω το παιχνιδι; σας παρακαλω θα ηθελα λιγη βοηθεια

Υ.Γ. ο επεργαστης ειναι ο FX6300 SIX CORE. Και εχω 4gb ram!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δες στο φάκελο που είναι εγκατεστημένο το παιχνίδι αν έχει exe για dx9-10 και τρέξε το από εκεί αν δεν έχει δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιο directx 9 η 10 στον φακελο του παιχνιδιου, κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω;

το ακριβες μηνυμα που μου βγαζει οταν πανω να ΄τρεξω' το παιχνιδι you need dx11 capable gpu to play crysis 3

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα το ειδα, θα το δοκιμασω και θα σου πω συντομα εαν λειτουργει!!!!

με το patch αυτο, αλλαζουν τα γραφικα και τα fps στο παιχνιδι;

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

αδερφε οταν παταω το download στην σελιδα για να κατεβασω το patch και υστερα περιμενω 5 δευτερα στο site, μου βγαζει καποιο error .. εσενα δουλευει κανονικα; κατεβαινει;

εχουν survey τα links.

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πατάς το κουμπί επεξεργασία μηνύματος κάτω στα post σου και συμπληρώνεις/αλλάζεις ότι θέλεις, μην κάνεις 2πλά post σε παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη πατάς το κουμπί επεξεργασία μηνύματος κάτω στα post σου και συμπληρώνεις/αλλάζεις ότι θέλεις, μην κάνεις 2πλά post σε παρακαλώ :)

μαλιστα, συγγνωμηηη :) θα ηθελα λιγη βοηθεια παρακαλω εαν γινεται, παω να κατεβασω patch αλλα ειναι ολα με survey..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται μάν. Η Cryengine 3 είναι για DX11 hardware μόνο. Στο Crysis 2 υπήρχε η επιλογή r_Driver = DX9 την οποία την έβαζες στο system.cfg στον root φάκελο του game.

εχει μια λογικη αυτο που λες, αλλα τα patch που εχουν βγει δεν λειτουργουν;

Link to comment
Share on other sites

Από τι φαίνεται όχι, πρέπει να πάρεις μια καρτούλα επειγόντως!!

δυστυχως τωρα δυσκολο.. το συστημα που πηρα ηταν μεταχειρισμενο και το πηρα προσφατα, το gta v λες να το παιζει; με 4gb ram, fx6300 six core, deer 850w ati radeon 4870hd 2 gb

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now