junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Mιλάς ακαιρα, ατοπα και συγκρίνεις ανόμοια πράγματα (Πανσεραικός vs Παναθηναικός, 1ος αγώνας κυπέλλου vs Tελικό Κυπέλλου κτλ) και επίσης για πεπραγμένα (1 πρωτάθλημα στα χαρτιά ) vs υποθετικά (τι θα έκανε ο Mr Daddy aν και εφόσον και επειδη κτλ)...

δεν έχετε μάθει να χάνετε.... Το κυνηγάτε απ'όλες τις πλευρές... Το χαρήκατε τ πρωτάθλημα που κλέψατε από την ΑΕΚ;;; τα χαρτιά σας γράφουν πρωταθλητές....Τον Μάιο θα ξαναπάς στη φιέστα για να χαρείς το νταμπλ; Και ως μόνιμοι ¨νικητές" προκαλλείτε.... Ο στερημμένος Παναθηναικός δεν θα ήταν πιο δικαιολογημένος από εσας τον χορτάτο Ολυμπιακό στο να κάνει τα ίδια (αν έρθει η ώρα του σε αντίστοιχη περίπτωση και εφόσον πράξει αναλόγως)....

Είσαι μικρός ακόμα (στο έχω ξαναπεί) και είσαι μεγαλωμένος έτσι...μόνο χαρές τον Μαίο...με τον οποιο τρόπο έρχονται αυτές

Link to comment
Share on other sites

Και αν ο παναθηναικός έχανε με 4-0 δεν νομίζω να το έκανε(όπως και καμια άλλη ομάδα όπως και εσείς δεν το κάνατε τώρα)

Δεν εχει σημασια τι νομιζεις εσυ και γενικοτερα ολος ο κοσμος...τα μεγαλα κεφαλια αποφασιζουν...και πιστεψε με στα επομενα ματς στις επομενες φασεις του κυπελλου τα παιχνιδια ειναι επαναληπτικα...τι εχουν δει και εκει τα ματακια μας...να χανουν μεγαλες ομαδες απο την Ανω Κωλοπετινιτσα

Link to comment
Share on other sites

Mιλάς ακαιρα, ατοπα και συγκρίνεις ανόμια πράγματα (Πανσεραικός vs Παναθηναικός, 1ος αγώνας κυπέλλου vs Tελικό Κυπέλλου κτλ) και επίσης για πεπραγμένα (1 πρωτάθλημα στα χαρτιά ) vs υποθετικά (τι θα έκανε ο Mr Daddy aν και εφόσον και επειδη κτλ)...

δεν έχετε μάθει να χάνετε.... Το κυνηγάτε απ'όλες τις πλευρές... Το χαρήκατε τ πρωτάθλημα που κλέψατε από την ΑΕΚ;;; τα χαρτιά σας γράφουν πρωταθλητές....Τον Μάιο θα ξαναπάς στη φιέστα για να χαρείς το νταμπλ; Και ως μόνιμοι ¨νικητές" προκαλλείτε.... Ο στερημμένος Παναθηναικός δεν θα ήταν πιο δικαιολογημένος από εσας τον χορτάτο Ολυμπιακό στο να κάνει τα ίδια (αν έρθει η ώρα του σε αντίστοιχη περίπτωση και εφόσον πράξει αναλόγως)....

Μιλαμε το μισος που εχεις με τον Ολυμπιακο δεν μετριεται....το εχεις δειξει παρα πολες φορες...κοψε λιγο σε παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασια τι νομιζεις εσυ και γενικοτερα ολος ο κοσμος...τα μεγαλα κεφαλια αποφασιζουν...και πιστεψε με στα επομενα ματς στις επομενες φασεις του κυπελλου τα παιχνιδια ειναι επαναληπτικα...τι εχουν δει και εκει τα ματακια μας...να χανουν μεγαλες ομαδες απο την Ανω Κωλοπετινιτσα

μπορείς να ξεκωλήσεις το μυαλό σου?

τι μου υπογραμμίζεις το "δεν νομίζω"

Τι να σου πώ?

Όχι δεν θα το κάνει?Τι είμαι? ο γιος του Mr.Daddy?

Αυτό που πιστεύω σου λέω ΚΑΙ ΕΣΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

(ξέρω και γώ να παίζω με το μέγεθος)

Έλα να επανερχόμαστε στην πραγματικότητα.

Που όποτε σας αδικούν μια φορά στην διαιτησία γίνεται μεσοανατολικό ζήτημα αλλά όταν αδικούνται οι άλλοι είναι οι κλαψομ@ύνιδες.

Δεν γίνεται ρε φίλε οι 20 να έχουν άδικο και ο 1 δίκιο.

Κάπου βάράει σο σύστημα ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε το μισος που εχεις με τον Ολυμπιακο δεν μετριεται....το εχεις δειξει παρα πολες φορες...κοψε λιγο σε παρακαλω...

OMFG

Τουλάχιστο διάβαζε τι γράφεις και τι ύφος έχεις εσύ απέναντι στις άλλες ομάδες.:@....:@....:@....

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως ειμαι υπερ στο να μην κανει ενσταση ο Ολυμπιακος γιατι ειναι προφανες οτι αυτο το παραπτωμα δεν βοηθησε στο να νικησουν...ο Ολυμπιακος ηταν ενα μαυρο χαλι...

Αλλα σας παρακαλω ας απαντησει καποιος στο ερωτημα μου :)

Αν θίχτηκες από την προσπάθειά μου να σου απαντήσω στο ερώτημά σου ...τι να πω...δεν ξέρω ίσως δεν εκφράστηκα σωστά...αντιολυμπικός ναι ...δεν υποστηρίζω την ερυθρολευκη ομάδα...υποστηρίζω Παοκ. Άλλος υποστηρίζει Αεκ, αλλος Παο, άλλος ότι θέλει...όσοι δεν είναι ολυμπιακοί τι είναι; αντιολυμπιακοί (προφανές)...Μίσος ;; όχι ...απέχθεια ; σίγουρα ναι...

Δεν είχα ποτέ προηγούμενα με κανέναν...ουτε θέλω να έχω επόμενα....

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ακη ειλικρινα δεν εχω παραδεχτει παρα πολλες φορες αλλες ομαδες...?

Αλλα εχω βγει και εχω κραξει αλλες τοσες φορες αυτες τις αλλες ομαδες...

Ένα κακό πράγμα υπάρχει.

Είσαι τραγικά φανατισμένος.

Κάποια στιγμή θα καταλάβεις και εσύ όμως ότι δεν αξίζει να είσαι έτσι γιατί απλά είναι τόσο μπουρδέλο τα πράγματα που άκρη δεν βγαίνει και σάλιο χαλάς.

Πάρα πολύ σπάνια θα εμπλακό σε ποδοσφαιρική συζήτηση,άλλο τόσο θα δώ ματς.

Εγώ το πήρα πρέφα μόλις τελείωσα το λύκειο...εσύ το αργείς λίγο αλλά ελπίζω να το καταλάβεις

Εκεί που είσαι ήμουν και 'δω που είμαι θα 'ρθεις

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ειμαι φανατισμενος ουτε γηπεδο παω ουτε τιποτα μονο μπασκετ στα playoff τιποτα αλλο...χθες ουτε καν εκατσα να δω το ματς ημουν για καφε...Δεν τρελενομαι για την μπαλα με τιποτα δεν με πολυενθουσιαζει....

Link to comment
Share on other sites

Pastelidis.n.s. είσαι φανατισμένος απλά δεν το κατανοείς. Αν δεν ήσουν δεν θα σε ενοχλούσε το τι λένε κάποιοι.

Ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει μάθει να κερδίζει τίτλους με κάθε τρόπο και όταν λέμε με κάθε τρόπο εννοούμε με κάθε τρόπο. Αυτά του έχουν μάθει, αυτά πιστεύει. Ότι ο κάθε λογής τίτλος είναι αυτοσκοπός. Βοηθάει και το αντί-ολυμπιακό μίσος πολλών βέβαια προς αυτή την κατεύθυνση μιας και οι φίλαθλοι και οι οπαδοί του Ολυμπιακού νιώθουν ότι οι υπόλοιποι προσπαθούν να κάνουν κακό στην ομάδα τους.

Είναι κρίμα πάντως που αν κάνει ένσταση ο Ολυμπιακός για ένα τυπικό παράπτωμα που δεν επηρέασε με κανέναν τρόπο το τελικό αποτέλεσμα θα το περάσουν ως μαγκιά αντί για κατάντια και είναι ακόμα ποιο κρίμα που η πλειοψηφία των Ολυμπιακών θα συμφωνήσει ότι είναι μαγκιά.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν ειμαι φανατισμενος ουτε γηπεδο παω ουτε τιποτα μονο μπασκετ στα playoff τιποτα αλλο...χθες ουτε καν εκατσα να δω το ματς ημουν για καφε...Δεν τρελενομαι για την μπαλα με τιποτα δεν με πολυενθουσιαζει....

Εσύ σουπιά άστα αυτά. Ξέρεις πολύ καλά αν είσαι φανατισμένος ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ και πόσο και μην προσπαθείς να πείσεις άλλους, πείσε πρώτα τον εαυτό σου...:@....

Για πρώτη φορά στην καριέρα του σαν παράγοντας ο Κόκκαλης έβαλε πάνω από όλα το καλό του ποδοσφαίρου. Μπράβο του.

Link to comment
Share on other sites

Για τα κείμενα που έχω βάλει σε παράθεση μπορώ πολυυυύ εύκολα να απαντήσω με γεγονότα ... αλλά πραγματικά δέν βρήσκω νόημα να το κάνω.

Δέν βρήσκω λόγο να κάτσω να αναλύσω .... ούτε για σβησμένα φώτα ... ούτε για ομαδικούς μαιμού τραυματισμούς ... ούτε για DVD.

Απορώ που δεν έκανε ένσταση ο Ολυμπιακός για το φιλικό με τον Εργοτέλη!!!

ΟΚ.ΟΚ!!! Αφού ζητήσω πρώτα μια συγνώμη για τον τρόπο που πέταξα το σκάκι ποιο πάνω (απλά μιλάμε για ποδόσφαιρο και για σήμερα, όχι για άλλο άθλημα και για πριν 20 χρόνια)

Έλα να επανερχόμαστε στην πραγματικότητα.

Που όποτε σας αδικούν μια φορά στην διαιτησία γίνεται μεσοανατολικό ζήτημα αλλά όταν αδικούνται οι άλλοι είναι οι κλαψομ@ύνιδες.

Οι συζητήσεις περί αθλητικών γενικά ΔΕΝ οδηγούν πουθενά.

Ο καθένας για τους δικούς του λόγους ... έχει τη δική του οπτική γωνία για ίδια συγκεκριμένα γεγονότα και καταστάσεις ... και φυσικά δίνει τη δική του ερμηνεία ... η οποία στο 99% των περιπτώσεων είναι μονοδιάστατη.

π.χ.

Ο Γιάννης κατηγορεί τον Παστελίδη για φανατισμό .... ενώ φαίνεται από τα πόστ του ότι και ο ίδιος είναι φανατικός Αεκτζής και αντιΟλυμπιακός (αυτά πάνε πακέτο).

Υ.Σ.

Peace Brothers ... Peace :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Από που φαίνεται? Από το γεγονός ότι κάνω ένα αστείο στην αρχή? Μάλιστα. Έχω γράψει 500 πράγματα και κολλάμε σε ένα αστείο. Εντάξει. Όλοι φανατισμένοι είμαστε τότε.

Αν πάλι είναι για το... σκάκι απλά έχω βαρεθεί αυτούς που θυμούνται την ένσταση στο Χ άσχετο άθλημα του Υ σωματίου που έγινε επί Μεταξά για να δικαιολογήσουν τα σημερινά. Και αυτό φανατισμός είναι? Φαντάζομαι είναι όταν αρνούμαστε να δούμε το δάσος.

Υ.Γ. Εγώ δεν κρατάω αρχείο με τις ενστάσεις των αντιπάλων σωματίων ή με τις φάσεις που αδικήθηκε η ομάδα μου, προκειμένου να έχω... πολεμοφόδια στην... μάχη υπεράσπισης της φανατικά αγαπημένης μου ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Από που φαίνεται?

Από το γεγονός ότι κάθεσαι και ασχολείσαι εκτενώς και κατ'επανάληψη με ένα θέμα που αφορούσε (γιατί πλέον δέν υφίσταται θέμα) τον Πανσεραικό και τον Ολυμπιακό.

Γιατί με αφορμή αυτό το περιστατικό .... έκανες ιστορική αναδρομή στις "αδικίες" του παρελθόντος.

... και έριχνες και χάριν πλάκας τις σπόντες περί πέτσινων κλπ άλλα.

... και συζήταγες για αποτελέσματα τρίτων με τον Ολυμπιακό.

Αν πάλι είναι για το... σκάκι απλά έχω βαρεθεί αυτούς που θυμούνται την ένσταση στο Χ άσχετο άθλημα του Υ σωματίου που έγινε επί Μεταξά για να δικαιολογήσουν τα σημερινά.

Από πότε τα διαφορετικά τμήματα του ίδιου σωματείου .... αποτελούν διαφορετική περίπτωση ?

Ποιόν Μεταξά ?

Συγκεκριμένα παραδείγματα σας έγραψα (πρό ολίγων μηνών).

Και ποιά σημερινά ?

Ενα site (το οποίο καμμιά σχέση δεν έχει με τον Ολυμπιακό) βγήκε και το έκανε θέμα χωρίς να υφίσταται.

Υ.Γ. Εγώ δεν κρατάω αρχείο με τις ενστάσεις των αντιπάλων σωματίων ή με τις φάσεις που αδικήθηκε η ομάδα μου, προκειμένου να έχω... πολεμοφόδια στην... μάχη υπεράσπισης της φανατικά αγαπημένης μου ομάδας.

Ούτε εγώ.

Με ένα απλό google-άρισμα 5 λεπτών τα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Από το γεγονός ότι κάθεσαι και ασχολείσαι εκτενώς και κατ'επανάληψη με ένα θέμα που αφορούσε (γιατί πλέον δέν υφίσταται θέμα) τον Πανσεραικό και τον Ολυμπιακό.

Γιατί με αφορμή αυτό το περιστατικό .... έκανες ιστορική αναδρομή στις "αδικίες" του παρελθόντος.

... και έριχνες και χάριν πλάκας τις σπόντες περί πέτσινων κλπ άλλα.

... και συζήταγες για αποτελέσματα τρίτων με τον Ολυμπιακό.

Βασικά με αφορά το Ελληνικό ποδόσφαιρο και έτσι προσέγγισα την όλη ιστορία. Με το Ελληνικό ποδόσφαιρο, ναι, θα ασχοληθώ εκτενώς. Αν αυτό με κάνει αντι-Ολυμπιακό δεν ξέρω τι να πω. Αν πάλι απλά εσύ βλέπεις αντι-Ολυμπιακούς παντού, αυτό είναι δικό σου θέμα και όπως είπα δυστυχώς έχει περάσει αυτή η άποψη σε πολλούς οπαδούς - ποιο πάνω δήλωσες οπαδός - του Ολυμπιακού. Λογικές του στυλ "Αν δεν είσαι Ολυμπιακός, είσαι αντί-Ολυμπιακός" τις θεωρώ λάθος. Αν εσύ συμφωνείς με αυτές, εντάξει τι να πω;

Τώρα ιστορική αναδρομή δεν θυμάμαι να έκανα. Ούτε συζήταγα τα αποτελέσματα τρίτων, ούτε googlάρισα για 5'. Αν παρεξηγείς αυτά που γράφω τουλάχιστον κάνε μου την χάρη να μην τα ποστάρεις ως δεδομένα.

Τέλος αν απαγορεύεται η πλάκα σε ένα off topic thread για τα ποδοσφαιρικά δρώμενα με συγχωρείς πολύ αν σε έθιξα.

Από πότε τα διαφορετικά τμήματα του ίδιου σωματείου .... αποτελούν διαφορετική περίπτωση ?
Από τότε που π.χ. ξεχωρίζουμε το μπάσκετ από το ποδόσφαιρο και ας παίζονται και τα δύο με μπάλα.
Ποιόν Μεταξά ?

Συγκεκριμένα παραδείγματα σας έγραψα (πρό ολίγων μηνών).

Από άλλο άθλημα. Νόμιζα ότι μιλάγαμε για το Ελληνικό ποδόσφαιρο και όχι ότι κάνουμε πόλεμο υπέρ κάποιων σωματείων. Εσύ δήλωσες οπαδός. Εγώ δηλώνω φίλαθλος και χέστηκα το πως λέγεται το Χ σωματείο.
Και ποιά σημερινά ?

Ενα site (το οποίο καμμιά σχέση δεν έχει με τον Ολυμπιακό) βγήκε και το έκανε θέμα χωρίς να υφίσταται.

Ένα site? Όλοι ασχολήθηκαν με αυτό. Για δες για παράδειγμα το σημερινό πρωτοσέλιδο του Φωτός ή μήπως ούτε το Φως έχει σχέση με τον Ολυμπιακό;

Μέχρι εδώ ήταν η απολογία μου επειδή είμαι φίλαθλος. Πες ότι νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με αφορά το Ελληνικό ποδόσφαιρο και έτσι προσέγγισα την όλη ιστορία. Με το Ελληνικό ποδόσφαιρο, ναι, θα ασχοληθώ εκτενώς.

Αφού ασχολείσαι εκτενώς .... τη μία και μοναδική επίσημη ανακοίνωση (του Ολυμπιακού) επί του συγκεκριμένου θέματος δέν είδα να τη σχολιάζεις.

Olympiacos.org // Official Website of Olympiacos Piraeus

Τώρα ιστορική αναδρομή δεν θυμάμαι να έκανα. Ούτε συζήταγα τα αποτελέσματα τρίτων, ούτε googlάρισα για 5'. Αν παρεξηγείς αυτά που γράφω τουλάχιστον κάνε μου την χάρη να μην τα ποστάρεις ως δεδομένα.

Ισως να παρερμήνευσα τα παρακάτω

Απορώ που δεν έκανε ένσταση ο Ολυμπιακός για το φιλικό με τον Εργοτέλη!!!

Και στην τελική τόσο στο παιχνίδι της Καλαμαριάς όσο πολύ περισσότερο εχτές δεν μιλάμε για τέτοια τραγικά πράγματα όπως αυτά που λες.....

Εντάξει κατανοώ τον πόνο των Ολυμπιακών που κάθε πρωτάθλημα - μάλλον θα αρχίσουμε να μιλάμε και για το κύπελλο τώρα - τους το βγάζουμε πέτσινο ή χάρτινο ....

Ο κόσμος του Ολυμπιακού έχει μάθει να κερδίζει τίτλους με κάθε τρόπο και όταν λέμε με κάθε τρόπο εννοούμε με κάθε τρόπο...

*

Τέλος αν απαγορεύεται η πλάκα σε ένα off topic thread για τα ποδοσφαιρικά δρώμενα με συγχωρείς πολύ αν σε έθιξα.

Φυσικά και επιτρέπεται η πλάκα ... και φυσικά δέν χρειάζεται καμμία συγνώμη.

Ένα site? Όλοι ασχολήθηκαν με αυτό. Για δες για παράδειγμα το σημερινό πρωτοσέλιδο του Φωτός ή μήπως ούτε το Φως έχει σχέση με τον Ολυμπιακό;

Ας ασχολήθηκαν και 1500 άσχετα site.

Το επίσημο site του Ολυμπιακού είναι ένα.

Επίσης εδώ και χρόνια ... η μοναδική εφημερίδα που ακολουθεί τη γραμμή της διοίκησης του Ολυμπιακού είναι ο Πρωταθλητής και μόνο.

Μέχρι εδώ ήταν η απολογία μου επειδή είμαι φίλαθλος. Πες ότι νομίζεις.

Οχι Γιάννη .... μέχρι εδώ ήταν ανταλλαγή απόψεων και συζήτηση.

Η "απολογία" σου ξεκινάει τώρα. :harhar:

Ως Ελληνας φίλαθλος (μή αντι-Ολυμπιακός) και ασχολούμενος με το Ελληνικό ποδόσφαιρο ... όπως έγραψες.

Να μας παραθέσεις κάποια link στο internet από σχετικές αναφορές σου σε αδικίες άλλων ομάδων εκτός Ολυμπιακού.

Link to comment
Share on other sites

Η κίνηση του Ολυμπιακού είναι θετική διότι όπως ανέφερα δεν αλλοιώθηκε το αποτέλεσμα από το λάθος του Πανσεραικού. Αν επέλεγε να κάνει χρήση την ένστασης ο Ολυμπιακός θα ήταν δικαίωμά του, αλλά ταυτόχρονα και ύποπτο. Εγώ είδα αυτό το ματς ως στημένο και μάλιστα ανέφερα από την πρώτη στιγμή γιατί θα μπορούσε να θεωρηθεί ότι βόλευε και τις δύο ομάδες. Τώρα εσύ σκέφτεσαι αλλιώς. Εσύ έχεις ανακαλύψει τον αντί-Ολυμπιακό και προσπαθείς να τον αποκαλύψεις. Προσωπικά όμως πιστεύω ότι, ότι και αν σκέφτεσαι εσύ με την φαντασία σου για μένα, δεν υπάρχει λόγος για δική μου απολογία.

Οι φίλαθλοι τυχαίνει να σχολιάζουν τα αποτελέσματα όλων των ομάδων. Οι οπαδοί είναι αυτοί που ψάχνουν στις φράσεις των άλλων να ανακαλύψουν "εχθρούς". Εσύ μπορείς να κάτσεις να κάνεις την τρίχα τριχιά αν θέλεις, αλλά δίκιο δεν έχεις. Αν είναι να απαγορευτεί η αναφορά στον Ολυμπιακό και εδώ που τα λέμε να μην αναφερόμαστε ούτε στο χτεσινό ματς μιας και αποτελεί "ιστορική αναδρομή". Επίσης να απαγορέψουμε και τις προσωπικές απόψεις. Μήπως να ζητήσω συγνώμη που έχω και προσωπική άποψη;

Για το τελευταίο, πέρσι γέλαγα με την εύνοια στην ΑΕΚ από τους διαιτητές.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σε γνωρίσω στον κουμπάρο μου (και αυτός Αεκτζής είναι).

Μιλάμε είστε φτυστοί στο στύλ ... περι ποδοσφαίρου.

Νοιάζεστε για το καλό του Ελληνικού ποδοσφαίρου ....

Αλλά ασχολείστε μόνο με τα παραπτώματα του Ολυμπιακού :hehe:

Over & out

Αρκετά γράψαμε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ασχολείστε μόνο με τα παραπτώματα του Ολυμπιακού :hehe:

Οπότε παραδέχεσαι ότι ο Ολυμπιακός κάνει παραπτώματα;P..

Να γραφτεί στα πρακτικά. :funk:..

Υ.Γ. :harhar:

Link to comment
Share on other sites

Φτού γαμώτο ... την πάτησα.

Με τσάκωσες γατόνι :harhar:

Ναί λοιπόν ... ολισθαίνουμε και εμείς κάποιες φορές (όπως όλες οι ομάδες)

Υ.Σ.

Καλημέρα Τζόν !!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι η ΑΕΚ σήμερα επέλεξε να μην συνεχίσει στο κύπελλο Ελλάδος ώστε να επικεντρώσει όλες της τις δυνάμεις στην κατάκτηση του πρωταθλήματος και του κυπέλλου UEFA.

Υ.Γ. Κλαψ+LOL=love4ever

Ερώτηξη. Ξαφνιαστήκατε από το αποτέλεσμα??? Εγώ πάντως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now