junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Οεεεεεεεεεεεεεε Αρης οεεεεε οεεεεεε...δεν σταματω να τραγουδω ποτεεε....

Μπήκα σε taxi στο Ρέθυμνο να κατέβω κέντρο λίγο μετά την λήξη του αγώνα. Βλέπω τον ταξιτζή απογοητευμένο... Μου λέει ρε φιλαράκι τι ομάδα είσαι; Του λέω Παναθηναϊκός. Με κοιτάζει με ένα βλέμμα που έκρυβε μίσος και στεναχώρια μαζί. Λέω από μέσα μου "Ή Ολυμπιακός είναι και τα έχει πάρει που δεν πρόκειται να δουν πρωτάθλημα φέτος, ή ΑΕΚτζής και τα έχει πάρει επειδή η ΑΕΚ δεν τραβάει γενικά σαν ομάδα"... Έλα σου όμως που έτυχε να είναι ΠΑΟΚτζής ντόπιος Ρεθυμνιώτης :hehe:

Ήταν ο τελικός του ΠΑΟ - ΟΣΦΠ βόλευ γυναικών στο κλειστό και γινόταν πανικός, οπότε καθυστερήσαμε αρκετά. Μέσα σε ένα μισάωρο μου είπε όλη την ιστορία του ΠΑΟΚ, τους λόγους για τους οποίους αδικήθηκε και για ποιο λόγο ο ΠΑΟ δεν αξίζει το πρωτάθλημα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι μου είπαν στο πανεπιστήμιο τα παιδιά ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε τρελά λέει... Δεν ξέρω όμως, δεν είδα κάνα στιγμιότυπο. Που μπορώ να δω σε video τις επίμαχες φάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παπ@ρια αδικήθηκαν τα ΠΑΟΚια.

Ούτε φάση δεν κάνανε οι απίθανοι.

Οι κόκκινες ( δεύτερες κίτρινες ) που πήρανε ήτανε κανονικότατες και με τον νόμο.

Και την γλίτωσαν και άλλοι ( 2 φορές κοντρόλ με το χέρι ο αγνός Ίβιτς ενώ είχε ήδη κίτρινη ).

Άντε να έπρεπε να δώσει μια δεύτερη κίτρινη σε παίχτη του Άρη κατά το 80 που έκανε ένα σκληρό μαρκάρισμα έχοντας ήδη 1 κίτρινη.

Κατά τα άλλα δημιουργήματα των ΠΑΟΚτζίδων που θέλανε και πρωτάθλημα οι χρωστούντες :D

Link to comment
Share on other sites

Αν έπαιζε και λίγο μπάλα ο ΠΑΟΚ τότε θα δικαιούνταν να μιλήσει. Ήταν ανύπαρκτος για 94 λεπτά, δεν έκανε ούτε υποψία ευκαιρίας και μιλάμε για το κρισιμότερο παιχνίδι στη σύγχρονη ιστορία του...

Το θέμα είναι, από που κι ως που ο ΠΑΟΚ διεκδίκησε πρωτάθλημα;;; Έπιασε έστω και μια φορά φέτος κορυφή;;; Και πέρσι ο Εργοτέλης ήταν για τις πρώτες 6 αγωνιστικές αήττητος κερδίζοντας Παναθηναϊκό και Άρη, αυτό τι σημαίνει;;; Ότι ήταν διεκδικητής;;

Πρώτα να αποκτήσει διάρκεια ο ΠΑΟΚ, να κάνει του χρόνου μια σεζόν ανάλογη με αυτή που έκανε ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ 2ο ΓΥΡΟ του πρωταθλήματος και μετά ας βγουν να διεκδικήσουν και το Champions League...

Τους ποτίζουν το μυαλό οι εφημερίδες τους και κάθονται και τα πιστεύουν.

Αν ο ΠΑΟΚ βγει μέσω play offs στο Champions League δεν έχει την παραμικρή πιθανότητα να προκριθεί σε όμιλο. Ότι χτίστηκε από Παναθηναϊκό/Ολυμπιακό τα τελευταία 2 χρόνια προκειμένου να βρεθούμε μέσα στη κορυφαία 12άδα της UEFA θα καταρρεύσει μέσα σε δυο παιχνίδια. Χίλιες φορές καλύτερα να βγει 2ος ο Ολυμπιακός.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από ότι μου είπαν στο πανεπιστήμιο τα παιδιά ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε τρελά λέει... Δεν ξέρω όμως, δεν είδα κάνα στιγμιότυπο. Που μπορώ να δω σε video τις επίμαχες φάσεις;

Δες εδω George :)

[YOUTUBE]http://www.youtube.com/watch?v=EiHgvfQ8UrA&feature=player_embedded[/YOUTUBE]

Link to comment
Share on other sites

ο Σπαθας ηταν πιο αυστηρος με τον Παοκ αλλα δν νομιζω οτι μιλαμε για αλλοιωση αποτελεσματος.

Παιχνιδια που καιγεσαι να τα παρεις μπαινεις κ τα περνεις. Ο Παοκ δν το πιστεψε κατα τη γνωμη μου. Κοιμοταν κ ο Σαντος..

Link to comment
Share on other sites

Ο ΠΑΟΚ από την στιγμή που δεν έπαιξε μπάλα και έχασε το ματς όσο και να κατηγορεί τον Σπάθα δεν έχει δίκιο. Ο Άρης τον έκανε γιο-γιο στο μεταξύ τους ματς και όταν θέλεις να πας και να κάνεις την υπέρβαση, να σπάσεις το Αθηναϊκό κατεστημένο μπαίνεις στο γήπεδο και μασάς σίδερα. Ούτε έχουμε άγχος, ούτε μας φταίει ο Σπάθας, ούτε περιμένουμε από τον Άρη να κάτσει να χάσει επειδή είμαστε γειτονάκια. Σε αυτή την περίπτωση... του χρόνου πάλι.

Προσωπικά θα χαιρόμουν να το έπαιρνε ο ΠΑΟΚ. Θα είχα και τον γαύρο και τον βάζελο στα πλέι ωχ ως εξτρά δώρο, αλλά δεν ήταν να γίνει. Στους -2 βαθμούς ο ΠΑΟΚ μπορούσε να ελπίζει στο ντέρμπι των αιωνίων. Στους -5 βαθμούς, οι στεναχώριες οι φωνές και τα βιντεάκια με τον Σπάθα είναι απλά ομολογία ότι η ομάδα δεν πίστευε στον τίτλο όσο θα έπρεπε, δεν μπορούσε όσο θα ήθελε - και όσο θα θέλαμε και εμείς - να διεκδικήσει αυτό το πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

πω πω μιλαμε αλλοιωση αποτελεσματος το βιντεο....ξεκαθαρα...ντρεπομαι που ειμαι Αρης...

κατσε να φτιαξω κι εγω ενα dvd τωρα με τα σφυριγματα ολης της χρονιας...:):)

Link to comment
Share on other sites

Όπως είδα με υπομονή το video εις διπλούν:

Οι τρεις πρώτες κίτρινες που πήρε ο ΠΑΟΚ, όπως επίσης και η δεύτερη κίτρινα του Βιεϊρίνια τους άξιζαν κανονικότατα, ήταν foul.

ΑΛΛΑ, παρατηρώ ότι γενικότερα ο ΠΑΟΚ αδικήθηκε σε πολλές φάσεις. Παραδείγματα: 05:24 ο Άρης έπρεπε να πάρει κάρτα, 06:34 ο Άρης έπρεπε να πάρει κάρτα, 08:30 έπρεπε να πάρει το foul ο ΠΑΟΚ, 09:10 δεν ήταν κάρτα ο Σβάντσερ πως λέγεται...

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα βαρυ πεος εισπραξαμε σημερα!!

Να δω παρα τα 40.000.000 ευρω που πεσαν στην ομαδα, ποτε το γ@μημενο θα κερδισουμε ενα derby!!!!!

Ειχαμε με το μερος μας βαθμολογια, ψυχολογια, εδρα, κοσμο!!!

Αλλα προφανως θελει και τσαγανο η νικη, και απο αυτο δεν εχουμε.

AΝ κερδισουμε το πρωταθλημα (που δεν το βλεπω, εμενα προσωπικα ο βαζελος δεν μου εμπνεει καμμια εμπιστοσυνη) θα ειναι πρωτη φορα που το κερδιζουμε με προπονητη τον.......Μπαγιεβιτς!!!!!

Αν δεν ηταν και αυτος να κοβει καναν ποντο απο τους αντιπαλους του ΠΑΟ.....

Με μαυρο δακρυ θα κλαιγαμε σημερα λεμε!!!!!!!!!!!!

Για τα επεισοδια που προκαλεσαν οι γνωστοι ΗΛΙΘΙΟΙ δεν θα πω τιποτα.

Ευτυχως δεν χτυπησε και κανεις...

Ολοι αυτοι επρεπε να μεινουν μετα να τα ψαλουν ενα χερακι στους δικους μας!!

Ααααα.... και πρεπει καποιος να πει στον Νοπλια, τι να κανει οταν η ομαδα τρωει πρωτη γκολ!!

Ειναι απαραδεκτη αυτη η καταρευση που παθαινουμε μολις το φαμε!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πώ και γώ.

Για άλλη μια φορά χασογκόλιδες ήμασταν.

Δεν υπάρχουν αυτά τα πράγματα.

Ο Γαύρος έπαιξε πιο έξυπνα και πήρε το παιχνίδι.Ακόμα και τύχη να το πεί κανείς,δεν αλλάζει κάτι, το πήρε και έκανε και ευκαιρίες για να αυξήσει τα τέρματά του.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τα φοβάμαι τα γήπεδα όταν βλέπω κάτι τέτοιο :(

Όσο για την Πανάθα, FAIL αυτό μόνο. Τίποτα άλλο δεν λέω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now