junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Ρε bro βάζε link με μετάφραση από το google, γιατί άνοιγε tab κάνε copy-paste κάθε φορά είναι κουραστικό :hehe:

Τσίμπα το και σε μετάφραση...

[media]

[/media]
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο Κίμωνα...

Μπα, έχω δει και πιο δύσκολα να γίνονται... Ντράζεν (μας τον πήρε ο χάρος αυτόν), Γκάλη, Ντομινίκ, Ράτζα, Σκοτ, Μποντιρόγκα και εσχάτως Γιασκεβίτσιους. Θέλει ΠΟΛΥ λιγότερα λεφτά από ότι έπαιρναν οι παραπάνω.

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Κίμων δυστυχώς απ' ότι φαίνεται οι Γιαννακόπουλοι κολλήσανε τζιγκερίτιδα, οπότε μην απορήσεις αν βρεθούμε με Βουγιούκα και Καϊμακόγλου βασικούς.

Link to comment
Share on other sites

Eχουν γνωση οι φυλακες...:D

Βουγιουκας και Καιμακογλου κλεισμενοι...ο Μπατιστ πηρε το διετες...και ο Νικολας εκλεισε. Μενει ο Σαρας για να δεσει το γλυκο...

Εδω σας θελω τωρα...τι θα κανει ο Ζοτς, θα παει για 2αρι στην θεση του Σπανουλη η θα κατεβασει τον Τεπιτς στο 1-2 και θα παρει 3αρι που να "σκοτωνει" που ειναι και πιο ευκολο να βρεθει?;)

Και ο Rudy ειναι τριαρι αλλα θα θελει πολλα λεφτα...προς Ρεαλ μερια τον βλεπω περισσοτερο. Ακομα παιζει και του Μαριτς για την θεση του σεντερ αρκει η Παρτιζαν να μην ζητησει τον ουρανο με τ'αστρα...

stealth

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω Βασίλη. Το μπάσκετ είναι το "μαγαζί" τους και το προσέχουν. Αν οι ενδοιασμοί σου οφείλονται στο θέμα του Σπανούλη, αποδείχθηκε ότι έπρεπε να φύγει καθώς ζητούσε πράγματα που δεν μπορούσε να του προσφέρει ο Παναθηναϊκός και δεν εννοώ τα χρήματα.

Ποτέ δεν έχασαν μονομαχία χρημάτων οι Γιαννακόπουλοι από κανέναν, απλά στη συγκεκριμένη με τους Αγγελόπουλους δεν μπήκαν καν στον κόπο. Οπότε μην απογοητεύεσαι.

Κουμάντο στον Παναθηναϊκό κάνει ο Ομπράντοβιτς και κανείς άλλος. Αν έλεγε ο Ζέλικο "Κρατήστε τον γιατί τον θέλω να παίζει 30 λεπτά (!), να φτιάξω και 10 συστηματάρες για την πάρτη του...", δεν θα υπήρχε καν θέμα.

Ο Βουγιούκας είναι μπούλης και χλεχλές, προφανώς θα αποτελέσει "μίζα-μπόνους" κάποιου, αλλά ο Καϊμακόγλου είναι μεγάλος εργάτης. Χίλιες φορές πιο χρήσιμος από τον Τέπιτς και χαίρομαι που θα παίζει για μας φέτος.

Το 2άρι υπό προϋποθέσεις θα είναι ο Φερνάντεζ, το 5άρι... θα δείξει. Μπορεί να κάτσει φάση όπου βασικό 5άρι φέτος να είναι ο Μπατίστ και το 4άρι κάποια μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ο Βουγιουκας θα πιασει και μαλιστα παρα πολυ καλα...

Θα πιάσει αλλά δεν μπορώ να σου πω τι... :hehe:

Γιώργο... Είναι ντροπή για την χώρα και την κοινωνία μας να έχει τέτοιους πολιτικούς και να τους έχει τιμήσει με την ψήφο της.

Ο Κωνσταντόπουλος, πριν από 4 χρόνια ήταν υποψήφιος Πρόεδρος της Δημοκρατίας.

Ο Κωνσταντόπουλος διατηρούσε μαζί με την σύζυγο του (την οποία ξυλοφόρτωνε και έπαιρνε τηλέφωνα σε γραμμές υποστήριξης κακοποιημένων συζύγων) δικηγορικό γραφείο και παρουσίαζε στη Βουλή μετά τον Αχ. Καραμανλή και τον Α. Αλαβάνο τα περισσότερα περουσιακά στοιχεία (οι δυο τελευταίοι θεωρούνται αριστεροί :P)...

Άντε και ο Τζίγγερ έχει σοβαρό πρόβλημα και δεν σκέφτεται, αυτός ο άθλιος πρώην πολιτικός δεν έχει τσίπ(ρ)α πάνω του;;; Δεν ντρέπεται ούτε στο ελάχιστο;;;

Link to comment
Share on other sites

Ο Βουγιούκας είναι μπούλης και χλεχλές, προφανώς θα αποτελέσει "μίζα-μπόνους" κάποιου, αλλά ο Καϊμακόγλου είναι μεγάλος εργάτης. Χίλιες φορές πιο χρήσιμος από τον Τέπιτς και χαίρομαι που θα παίζει για μας φέτος.

Eδω θα διαφωνησω, ειναι καλος παιχτης και θα βοηθησει παρα πολυ, εχει βελτιωθει παρα πολυ και με τον Ομπραντοβιτς θα γινει ακομα καλυτερος. Ο Καιμακογλου ειναι οπως ειπες εργατης, καλος παιχτης και εχει ακομα πολλα περιθωρια βελτιωσης αλλα μην τον συγκρινεις με τον Τεπιτς ο οποιος ειναι δυο κλασεις καλυτερος, ο Καιμακογλου ειναι 4αρι και ο Τεπιτς 1-2, μην κοιτας που για να χωρεσει φετος αναγκαστηκε να παιξει στο 3 και ηταν εξω απο τα νερα του.

Δεν μου σχολιάσατε τον Κωνσταντόπουλο ως πρόεδρο...:P

Ουτε σαν ανεκδοτο δεν μπορει να σταθει, λευκη πετσετα...αν δεν φυγει ο Τζιγγερ μαυρο φιδι που μας εφαγε...:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τον Βαρδινογιάννη....Από την μια θέλει και φεύγουν οι Πατέρας-Βγενόπουλος

για να έχει όλη την ΠΑΕ και από την άλλη την πουλάει στον πρώτο τυχόντα...Που είναι και πολιτικός...:P

Κοιτάξτε που πολλοί θα το χαρακτηρίσουν ως ξέπλυμα χρημάτων από τον Κωνσταντοόπουλο...:P

Link to comment
Share on other sites

Ο Καιμακογλου ειναι οπως ειπες εργατης, καλος παιχτης και εχει ακομα πολλα περιθωρια βελτιωσης αλλα μην τον συγκρινεις με τον Τεπιτς ο οποιος ειναι δυο κλασεις καλυτερος, ο Καιμακογλου ειναι 4αρι και ο Τεπιτς 1-2, μην κοιτας που για να χωρεσει φετος αναγκαστηκε να παιξει στο 3 και ηταν εξω απο τα νερα του.

stealth

O Kαϊμακόγλου είναι Έλληνας και θα παίρνει το μισό συμβόλαιο από τον Τέπιτς. Και ο Κέτσμαν στην Παρτιζάν είναι αστέρι αλλά στον Παναθηναϊκό έπαιζε ελάχιστα. Είναι πολύ διαφορετικές οι ισορροπίες.

Ο Τέπιτς δεν κάνει για πρωταθλητισμό αυτού του επιπέδου, σίγουρα δεν είναι άσσος, ίσως είναι ένα κακό 2άρι. Εγώ τον βλέπω σαν μέτριο 3άρι.

Δεν μπορεί να κατεβάσει με το κεφάλι ψηλά προκειμένου να βλέπει γήπεδο, σταματάει μονίμως την ντρίπλα μόλις πιεστεί και πολλά άλλα που τον αποκλείουν έστω και για back up άσσο.

Σαν 2άρι του λείπει το σουτ (πρέπει να το έχασε στη διαδρομή Βελιγράδι-Αθήνα γιατί τον θυμάμαι στη Παρτιζάν να σκοτώνει), είναι διεισδυτικός αλλά δεν έχει το "πάτημα" του Διαμαντίδη ή του Σπανούλη, ένα φύσημα από την εξέδρα είναι αρκετό να τον βγάλει εκτός πορείας.

Σαν 3άρι που τον δοκίμασε φέτος ο Ομπράντοβιτς, θα μπορούσε να παίξει καλά ΑΛΛΑ ενώ αμυντικά είναι του 8-9, στην επίθεση είναι του 5-6. Θα σβήσει το αντίπαλο 3άρι ακόμα και αν του ρίχνει 10 πόντους αλλά στην επίθεση, παρακαλάει ο αντίπαλος να πάρει μπάλα ο Σέρβος.

Ίσως να είναι θέμα προσαρμογής, αλλά δεν νομίζω ότι είναι όπως λες κλάσεις ανώτερος του Καϊμακόγλου. Κατά την άποψη μου, δεν είναι καν καλύτερος ο Σέρβος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τον Βαρδινογιάννη....Από την μια θέλει και φεύγουν οι Πατέρας-Βγενόπουλος

για να έχει όλη την ΠΑΕ και από την άλλη την πουλάει στον πρώτο τυχόντα...Που είναι και πολιτικός...:P

Κοιτάξτε που πολλοί θα το χαρακτηρίσουν ως ξέπλυμα χρημάτων από τον Κωνσταντοόπουλο...:P

Μα δεν αγόρασε την ΠΑΕ ο Κωνσταντόπουλος βρε botonίδη. Απλά τον όρισε ο Τζίγγερ πρόεδρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ότι να ναι είμαι...:hehe:

Tεσπα, και πάλι βάζοντας πρόεδρο άτομο που δεν σκαμπάζει από ποδόσφαιρο κακό κάνεις παρά καλό στην ομάδα...

Εγώ θέλω να δω αντιδράσεις από τους οπάδους...Με όσους έχω μιλήσει μόνο αρνητικά έχουν να πουν...:P

Link to comment
Share on other sites

Ο Κετσμαν ηταν 31 χρονων οταν ηλθε και ο Τεπιτς 23, τι θα κανει θα δειξει φετος, λογικα πρεπει να ειναι η χρονια του μετα απο ενα χρονο προσαρμογης.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now