Recommended Posts

Εμένα όμως ο Σόφος μου έλεγε ότι δεν έπαιζε καλά και δεν κρατούσε καλά με άζωτο. O crio πάλι μου είπε ότι δεν έφταιγε η εγκατάσταση... :confused: Γενικά έχω πει ότι όταν παίζεις με πολύ κομμένες εγκαταστάσεις πρέπει να τα κάνεις όλα στην εντέλεια. Δηλαδή όταν είναι να ανοίξεις CPUZ με κλειστό το explorer.exe, το ανοίγεις μία φορά ώστε να μείνει πρώτο στο Run... και μετά από το Pi run, απλά πατάς το πλήκτρο των windows + R και μετά enter. Έτσι ανοίγεις τσακ μπαμ το Run και απλά πατάς Enter για το CPUZ...

Και ο stummerwinter τώρα, που έσπασε το παγκόσμιο σε SuperPi 1M στα 6020MHz με τον 975 6.703seconds και το validation που έκανε στα 6160MHz, έγιναν με ένα λειτουργικό υπερβολικά κομμένο. Ορίστε και η απάντηση του SoF (bench-αραν μαζί με τον stummerwinter) μετά από ανταλλαγή PMs στο XS: "It is a 122 MB version I got from a friend. :)" Τα υπερβολικά κομμένα λειτουργικά δεν φορτώνουν πολλά πολλά, έτσι το load στον επεξεργαστή μειώνεται ;) Αυτά που σου είπα Σόφο για τον Sam είναι άκυρα... το καλό του SuperPi OS είναι ~120MB. Ο Benji απλά δεν ήξερε τι να κόψει και την άφησε στα 300MB. Μην τρελαθούμε τώρα... Μέχρι και το setup.exe άφησε μέσα (με όλα τα συναφή), πράγμα που προσθέτει 44MB στην εγκατάσταση ! :P

Έτσι πρέπει να είναι τα καλά SuperPi λειτουργικά, ελαφριά και ωραία :D

Αλλά δεν πειράζει αν παίζει καλά η 150άρα εγκατάσταση θα την δώσουμε σε όλα τα μέλη του hwbox να παίζουν 3D και 2D. :) Σε αυτήν την εγκατάσταση προσπάθησα να μην κόψω πολλά, ώστε να είναι full stable και να μην ζορίζεται πουθενά.

P.S. Για τους Θωμάδες :hehe:

4614aab3a3cce8a8.png

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όμως ο Σόφος μου έλεγε ότι δεν έπαιζε καλά και δεν κρατούσε καλά με άζωτο. O crio πάλι μου είπε ότι δεν έφταιγε η εγκατάσταση... :confused: Γενικά έχω πει ότι όταν παίζεις με πολύ κομμένες εγκαταστάσεις πρέπει να τα κάνεις όλα στην εντέλεια. Δηλαδή όταν είναι να ανοίξεις CPUZ με κλειστό το explorer.exe, το ανοίγεις μία φορά ώστε να μείνει πρώτο στο Run... και μετά από το Pi run, απλά πατάς το πλήκτρο των windows + R και μετά enter. Έτσι ανοίγεις τσακ μπαμ το Run και απλά πατάς Enter για το CPUZ...

Aυτο τους λεω...πρεπει να υπαρχει αλληλουχια κινησεων και μια σωστη σειρα σε ολα...το να ανοιγεις οτι να ναι οποτε να ναι δεν βγαζει πουθενα...Εγω Γιωργη την εγκατασταση σου την λατρεψα πραγματικα...μου αρεσει παρα πολυ...με αυτην εκανα και το καλυτερο 32αρι που ειχα κανει στα 4757 με 965 οπου ειχα pp 215, λιγο ηθελα για 214...

PS. Θα ηθελα να μου φτιαξεις μια με Server ;)

Link to comment
Share on other sites

H εγκατάσταση καλή είναι, αλλά όταν παίζεις στο όριο(ότι και να είναι αυτό), θες κάτι πιο stable:D Κάτι που ότι του λες θα το κάνει εκείνη την στιγμή και όχι μετά από λίγο:D Πάντως οφείλω να παραδεχτώ ότι η εγκατάσταση έβγαζε πολύ καλά νούμερα:D

P.S: Εγώ θέλω μια με απ' όλα:hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Α δεν σας είπα το καλύτερο. Η 150άρα που σας ετοιμάζω (δεν μιλάω στους beta testers, στους υπόλοιπους αναφέρομαι :P) είναι στα Ελληνικά :hehe:

Όταν περνάτε τους υπόλοιπους θα γράφετε στο description, Greek OS FTW :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα όμορφο πρόγραμμα που σου επιτρέπει να κάνεις πολλά και διάφορα :hehe:

P.S. Η photo αυτή είναι από το laptop μου που έχει Windows 7. Στα XP και Server 2003 δείχνει διαφορετικό και έχει περισσότερες επιλογές... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now