esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

5η μερα χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο στο σπιτι.εχει κανεις καμια ιδεα εκτος απο φουρνελο σε ολα τα κεντρα του οτε στη περιοχη;

torch...

torchlight! :)

Link to comment
Share on other sites

5η μερα χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο στο σπιτι.εχει κανεις καμια ιδεα εκτος απο φουρνελο σε ολα τα κεντρα του οτε στη περιοχη;

Μου είχε τύχει και εμένα και ήταν πρόβλημα ενός καλωδίου λόγω υγρασίας σε τοίχο. Αλλά πάρε τηλέφωνο στην τεχνική εξυπηρέτηση πρώτα μήπως είναι τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι χτες μου λεγανε οτι ειναι γενικη βλαβη.σημερα πετυχα τεχνικους στο δρομο,τσεκαρανε το καφαο και μου πανε οτι ερχεται σημα.ψαχνω τωρα να βρω τι εχει παιχτει μεχρι το σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Αν δε με πλερωσει και σημερα... γινομαι Samurai, τον σπαω στα 4 και πεταω τα 2 κομματια να ψαχνετε μετα!

Όπως σου είπα και την άλλη φορά, αν θέλεις να φτάσεις σε σημείο ρήξης, τότε η πιό σωστή οδός και η μόνη που θα σε δικαιώσει, είναι η επίσημη καταγγελία επίσχεσης εργασίας. Τους την πας Δευτέρα πρωί, την κοινοποιείς και πας σπίτι σου.

Μέχρι να σε πληρώσει, δεν έχεις καμία υποχρέωση και όσο δε σε πληρώνει οι εργάσιμες ημέρες μετράνε κανονικά. Αν θυμάμαι καλά, όταν είσαι σε επίσχεση, δε μπορεί να σε απολύσει κιόλας, δεν ξέρω αν το αλλάξανε τα ζώα του ΠΑΝΔΟΚ. Ρώτα στο ΙΚΑ, θα σου πούνε.

http://www.kepea.gr/aarticle.php?id=180

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και την άλλη φορά, αν θέλεις να φτάσεις σε σημείο ρήξης, τότε η πιό σωστή οδός και η μόνη που θα σε δικαιώσει, είναι η επίσημη καταγγελία επίσχεσης εργασίας. Τους την πας Δευτέρα πρωί, την κοινοποιείς και πας σπίτι σου.

Μέχρι να σε πληρώσει, δεν έχεις καμία υποχρέωση και όσο δε σε πληρώνει οι εργάσιμες ημέρες μετράνε κανονικά. Αν θυμάμαι καλά, όταν είσαι σε επίσχεση, δε μπορεί να σε απολύσει κιόλας, δεν ξέρω αν το αλλάξανε τα ζώα του ΠΑΝΔΟΚ. Ρώτα στο ΙΚΑ, θα σου πούνε.

Επίσχεση Εργασίας :: ΚΕ.Π.Ε.Α. :: - ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ & ΑΝΕΡΓΩΝ

Ε τωρα σιγα σιγα για εκει με βλεπω. Ελεος δλδ, ουτε ενημερωση ουτε τπτ.

Προσφατα εγινα και πατερας, η γυναικα δεν δουλευει και τα γνωριζει αυτα! Τεσπα.

Ευχαριστω πολυ για τις συμπβουλες και την ενημερωση!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και την άλλη φορά, αν θέλεις να φτάσεις σε σημείο ρήξης, τότε η πιό σωστή οδός και η μόνη που θα σε δικαιώσει, είναι η επίσημη καταγγελία επίσχεσης εργασίας. Τους την πας Δευτέρα πρωί, την κοινοποιείς και πας σπίτι σου.

Μέχρι να σε πληρώσει, δεν έχεις καμία υποχρέωση και όσο δε σε πληρώνει οι εργάσιμες ημέρες μετράνε κανονικά. Αν θυμάμαι καλά, όταν είσαι σε επίσχεση, δε μπορεί να σε απολύσει κιόλας, δεν ξέρω αν το αλλάξανε τα ζώα του ΠΑΝΔΟΚ. Ρώτα στο ΙΚΑ, θα σου πούνε.

Επίσχεση Εργασίας :: ΚΕ.Π.Ε.Α. :: - ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ & ΑΝΕΡΓΩΝ

μπορει να σε απολυσει καποιος ενω εισαι σε επισχεση ΑΛΛΑ πρεπει να γινει επισημα προφανως, να σου πληρωσει ολα τα χρωστουμενα+αποζημειωση+να μην ειναι απολυση για λογους "εκδίκησης" γιατι αν βρει τροπο να το αποδειξει ο εργαζομενος ακυρωνεται η απολυση κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now