esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Οχι Sebastian παιδια γιατι ειμαι και με τον Αλονσο ε!!

@Trabakοulas ενω ξερω οτι ειμαι μια χαρα με πιανει μια παπαρια και ολο ψαχνομαι...Και να ξερα και 5-10 πραγματα παει στο καλο.

Θελω ιδιαιτερα :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

Από καιρό είχα βάλει στο μάτι μια 290Χ Lightning και βρήκα μια μεταχειρω και την χτύπησα.

Όλα οκ μέχρι εδώ την έβαλα πάνω δουλεύουν όλα οκ.

Είχα και μια 290 Tri-x και λέω να την βάλω και αυτή πάνω να δοκιμάσω τι γίνεται στο crossfire (διάβασα ότι γίνεται μεταξύ τους crossfire)

Βάζω και την 290 πάνω πατάω power on αλλά το pc δεν ανοίγει.

Κοίταξα όλα τα καλώδια είναι όλα οκ.

Αλλά τις κάρτες θύρες αλλά πάλι τίποτα.

Το τροφοδοτικό είναι 1000watt.

Οι κάρτες δουλεύουν αν τις βάλω πάνω μόνες τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας.

Από καιρό είχα βάλει στο μάτι μια 290Χ Lightning και βρήκα μια μεταχειρω και την χτύπησα.

Όλα οκ μέχρι εδώ την έβαλα πάνω δουλεύουν όλα οκ.

Είχα και μια 290 Tri-x και λέω να την βάλω και αυτή πάνω να δοκιμάσω τι γίνεται στο crossfire (διάβασα ότι γίνεται μεταξύ τους crossfire)

Βάζω και την 290 πάνω πατάω power on αλλά το pc δεν ανοίγει.

Κοίταξα όλα τα καλώδια είναι όλα οκ.

Αλλά τις κάρτες θύρες αλλά πάλι τίποτα.

Το τροφοδοτικό είναι 1000watt.

Οι κάρτες δουλεύουν αν τις βάλω πάνω μόνες τους.

Εισαι σιγουρος οτι η μητρικη σου υποστηριζει crossfire με δυο διαφορετικες καρτες?

Απο οτι βλεπω στο manual της μητρικης λεει... "This motherboard supports CrossFireXTM, 3-way CrossFireXTM, 4-way CrossFireXTM

and Quad CrossFireXTM that allows you to install up to three identical PCIExpress x16 graphics cards".

Και πιο κατω... "1. You should only use identical CrossFireXTM-ready graphics cards that are AMD certiied".

Επισης ριξε μια ματια στους drivers αν υποστηριζουν crossfire.

stealth

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι η μητρικη σου υποστηριζει crossfire με δυο διαφορετικες καρτες?

Απο οτι βλεπω στο manual της μητρικης λεει... "This motherboard supports CrossFireXTM, 3-way CrossFireXTM, 4-way CrossFireXTM

and Quad CrossFireXTM that allows you to install up to three identical PCIExpress x16 graphics cards".

Και πιο κατω... "1. You should only use identical CrossFireXTM-ready graphics cards that are AMD certiied".

Επισης ριξε μια ματια στους drivers αν υποστηριζουν crossfire.

stealth

Δεν είμαι σίγουρος αν υποστηρίζει η μητρική crossfire με 2 διαφορετικές κάρτες.

Απλά κάπου διάβασα ότι ένας το είχε δοκιμάσει και είπα να το δοκιμάσω και εγώ.

Δεν είχα κοιτάξει καθόλου το manual της μητρικής.

Ευχαριστώ.;)

Edited by Thanoucos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, εδώ στο hwbox έχουμε μόνο X99 ρε

Καλησπέρα! Λογικό δεν είναι? Μόλις έρθει ο 5930k πριν δει τα windows θα παίξει 4.3 και πάνω επειδή o/c on first boot!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

10999254_10206900634220914_398178753342177053_o.jpg

[MENTION=1118]venisk[/MENTION] [MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] θα σας φτιάξω από μια να απλώνετε τις κορμαρες σας :hehe:

ένταξη αφεντικό [MENTION=5]GoriLLakoS[/MENTION] θα σου φτιάξω και εσένα μια πιο μεγάλη και άνετη :hehe:

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς έχεις το πρόβλημα που είχε η x99-a και ήταν ο λόγος που πήρα gigabyte ,

αρκετές asus x99 έχουν θέμα με τα memory slots , με λίγα λόγια κάνεις rma την μητρική σου τώρα που έχεις εγγύηση .

δοκίμασε να δώσεις manual vcore λίγο παραπάνω από ότι δίνει στο auto .

[MENTION=2195]MetallicGR[/MENTION] βοήθα λίγο .

Link to comment
Share on other sites

Στο bios εχω αυτη την εικονα

Κούμπωσέ τις ξανά! Αν δεν τις διαβάσει rma..

Μόλις τώρα είδα ότι μιλάμε για 64gb ram..ρε @Geakos θα μας τρελάνεις?

Πριν πάρεις ότιδήποτε απο δω και πέρα θα ανοίγεις θέμα ώστε να γνωρίζεις τι κάνει το κάθε τι!!

Φιλικά ε μην παρεξηγηθείς!!

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και ενα μαιλ στην asus μολις.

Venisk και Αντωνη δλδ μεχρι 48 παει η μητρικη?

Η κανονικα παει μεχρι 64 απλα εγω εχω προβληματικη? Διαβασα το manual και προχωρησα στην αγορα :(

Link to comment
Share on other sites

η μητρική σου παίρνει μέχρι 64 απλά αποτι φαίνεται εχει ελαττωματικά ραμ σλοτς . το ίδιο είχε και η δικιά μου και την έστειλα από εκεί που ήρθε .

δοκίμασε επίσης να βγάλεις το cpu και να το ξαναβάλεις .

Link to comment
Share on other sites

Venisk και Αντωνη δλδ μεχρι 48 παει η μητρικη?

Όχι ρε κανονικά πρέπει να τα δει τα 64 αλλά λόγος αγοράς δεν υπάρχει εκτός αν έπαιρνες τον 5960x και έκανες editing 4k videos!

Σας φίλος στο λέω απο δω και πέρα και μέχρι να καταλάβεις τι παίζει θα ποστάρεις ανελέητα..δεν ενοχλείς κανέναν όσο χαζή και αν θεωρείς ότι μπορεί να είναι μια ερώτηση!

Απο τι φαίνεται η asus έχει κάνει λαλακία στις x99 της πάρε το μαγαζί που την αγόρασες και ζήτα τους αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι γνωσεις μου σταματανε εδω. Bios update δεν ξερω να κανω. Γενικα αλλος μου εστησε το μηχανημα.Που ασχολειται.Θα προσπαθησω τις επομενες μερες να ασχοληθω με τα channels.

Για την ιστορια ξεκινησα με

2χ8 kit,μετα αλλα

2χ8 kit

και σημερα μου ηρθαν 1 σετ με

2χ8kit

και 2 μονα 8αρια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now