esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρα! Χρόνια πολλά @Hp2 μας! Και σε όλους όσους γιορτάζουν.

Ευχαριστώ Νίκο :)

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε Κώστες, Κώσταινες, Ελένους κι Ελένες :P

Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο σταθερο ενσυρματο τηλεφωνο ?

Με ενδιαφερει κυριως η ανοιχτη ακροαση να εχει μια καλη ενταση

και μετα η καθαροτητα της φωνης του ακουστικου. Λοιπα παρτσαφλιδια

δεν με ενδιαφερουν ιδιαιτερα.

Έχω ένα Panasonic εδώ και 8 χρόνια. Το πήρα ακριβώς για την ανοικτή ακρόαση. Σκυλί. Δεν υπάρχει όμως το μοντέλο πλέον, έκανε κάπου στα 40-45?.

Αν πάρεις κάτι σε αυτή την κατηγορία τιμής, χωρίς μπιχλιμπίδια, πληρώνεις απλά ποιότητα τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε Κώστες, Κώσταινες, Ελένους κι Ελένες :P

Έχω ένα Panasonic εδώ και 8 χρόνια. Το πήρα ακριβώς για την ανοικτή ακρόαση. Σκυλί. Δεν υπάρχει όμως το μοντέλο πλέον, έκανε κάπου στα 40-45?.

Αν πάρεις κάτι σε αυτή την κατηγορία τιμής, χωρίς μπιχλιμπίδια, πληρώνεις απλά ποιότητα τηλεφώνου.

Για πες το μοντελο μπας και βρω το πιο καινουριο.

Σκευτομαι να παω για αυτο εδω: Gigaset DA610

Χρονια πολλα στους εορταζοντες !! Να ειστε γεροι και δυνατοι, και να σας χαιροντε οι αγαπημενοι σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Για πες το μοντελο μπας και βρω το πιο καινουριο.

Σκευτομαι να παω για αυτο εδω: Gigaset DA610

Εγώ δεν παίρνω Miesens εκ πεποιθήσεως.... Δε δίνω λεφτά στους κλέφτες.

Αυτό μοιάζει πολύ με το δικό μου, πιθανόν να είναι ο αντικαταστάτης του:

Panasonic KX-T7730 Phone

Να ξέρεις γενικά, αυτά που έχουν πολύ δυνατή ανοικτή ακρόαση, παίρνουν ξεχωριστή τροφοδοσία. Σε αυτά που δεν έχουν εξωτερική, είναι λίγο λαχείο να έχει ένταση. Βολεύει αν μπορείς να το ακούσεις πρώτα σε ένα κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το συγκεκριμένο, στο έδειξα βάσει εμφάνισης, μοιάζει με το δικό μου. Το δικό μου πάντως, είναι σε απλή PSTN γραμμή χωρίς επιπλέον ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Panasonic KX-TS880EX Black

Εγινε σημερα παραγγελια, ελπιζω να με καλυψει απο αποψη ανοιχτης ακροασης,

αλλα, τουλαχιστον εχει και υποδοχη για handsfree, απο οτι με ενημερωσαν παιζει

με οποιοδηποτε ειναι με 3.5" jack.

Εννοειται οτι συνδεεται και σε τηλεφωνικο κεντρο, απλα δεν θα παιζει ως κονσολα.

Panasonic ειναι η αληθεια οτι οσα εχω δοκιμασει δεν ειχα καθολου διακοπες στη

συνομιλια και ο ηχος ηταν πεντακαθαρος. Αλλα οσα χρησιμοποιησα ηταν μεσω

τηλεφωνικου κεντρου. Τεσπα, σε 2-3 μερες θα εχω εικονα να σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω οικονομικών δυσκολιών, δεν το χρησιμοποιούσα, παρά ελάχιστα από το 2011 και μετά.

Όμως, κάπου στις αρχές του 2013 παρουσίασε ένα πρόβλημα και δεν έπαιρνε μπροστά. Έδειχνε τρόμπα βενζίνης.

Προσπάθησα να βγάλω άκρη μόνος μου, με το manual κι όποτε είχα χρόνο, αλλά δε... Άλλαξα και τρόμπα, τίποτα.

Μετά από 1 χρόνο στο γκαράζ, βρήκα τυχαία ένα εξαιρετικό συνεργείο, που τους είχα φτιάξει το site, αλλά δεν είχα προσέξει τη διεύθυνση ότι είναι πολύ κοντά μου.

Έτσι τους το πήγα, το άφησα και τους είπα όποτε έχουν χρόνο να ασχοληθούν.

Μέσα σε 6 μήνες, άλλαξαν ηλεκτρονική, έβγαλαν συνεγειαρμό, άλλαξαν imobilizer, άλλαξαν τρόμπα βενζίνης, και δε διορθώθηκε.

Τελικά άλλαξαν όλη την πλεξούδα κι έπαιξε.

Με τα πολλά, το πήρα εχθές, με χρέωσαν 150?, θα πάω μια βόλτα με τη γυναίκα μου αύριο και Δευτέρα μπαίνει για πούλημα.

Απλά είμαι super happy, γιατί είχα στεναχωρηθεί πολύ που θα το έδινα για ανταλλακτικά χωρίς να το καβαλήσω ξανά. Το θεώρησα άδοξο τέλος για μια μηχανή που έχει κάνει 67.000χλμ και έχει πάει Σέρρες, Κέρκυρα, Μονεμβασιά, Κρήτη, Λαμία, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Εύβοια, Σαντορίνη και γενικά σε άπειρα μέρη και έχω αξέχαστες αναμνήσεις.

edit: Εδώ σε μια βόλτα τον Πόρο, 2008.

1930328_21750876667_5703_n.jpg

1930328_21750876667_5703_n.jpg

1930328_21750876667_5703_n.jpg

1930328_21750876667_5703_n.jpg.b4031f2d9

Edited by Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε ιεροσυλε μετα απ όλα αυτά σου παει η καρδιά να το δώσεις!!!! Αστο έτσι κι αλλιως τα λεφτά που θα πάρεις είναι μηδαμινά λόγω και της κρίσης δεν αξίζει τον κόπο. Κρατά το για προίκα στον ιό!!!! :P

Βάλε καμια φωτο να το δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για τον υιό το δίνω... Η γυναίκα μου έχει Smart και όπως καταλαβαίνεις δε μπορούμε να πάμε πουθενά οι τρείς μας.

Δίνω το 1000, μόλις φύγει, δίνουμε και το Smart και παίρνουμε ένα οικογενειακό.

Σε αυτή τη φάση, δε γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν έχετε άλλο καρο ναι σε καταλαβαίνω που να πάτε με το μπρίκι το smart. Περιπου στα ίδια είμαστε και γω θα έδινα το παλιό και το μοτορι για να έπαιρνα ενα οικογενειακό μικρο αλλά κρατιεμαι ακομα. Βέβαια εμένα με βολευει ενα παλιό Audi a4/1995 γι αυτο και δεν τον δίνω τον πύραυλο. :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατο και πλήρες το RR, αλλά ρουφήχτρα το άτιμο...!

Πας για dieselάκια τώρα ε;

Ταξίδι δικάβαλο μου έβγαζε 12 χλμ στο λίτρο. Πίστα, τα μισά. Δεν το θεωρώ ρουφήχτρα, το οικογενειακό μας εισόδημα έμεινε το μισό από το 2011 και μετά, συν την αύξηση σε όλα (ΔΕΗ, πΟΤΕ, ΣΜ, φόροι, κλπ).

Για Diesel πάω, αλλά δεν ξέρω αν θα βρω. Θα έχουμε κάπου 5.500-6000? να δώσουμε και δε βάζω δόσεις. Οπότε, ότι βρω σε αυτά, αποκλείοντας Renault, Peugeot, Ιταλικά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now