esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Good mornings!! Η Lenovo και η ποιότητα λογικό είναι να μην πηγαίνουν μαζί...ψάχνεις στα σκουπίδια των tablet οπότε μην ψάχνεις πολλά.. Θες ποιότητα ταχύτητα μπαταρία και όλα τα καλά δλδ θες ένα που να κάνει 500 ευρώ.

Sent from my SM-N910C

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες!!! 1 και σημερα! :P

Καλημέρες.

Ρίξε μια ματιά και στα Asus.

Τα 2 που πήρα για τα ανήψια, δεν έχουν βγάλει τίποτα τόσο καιρό (πάνω από 8μηνο). Κορυφαία CPU (Intel Ζ), κορυφαίες επιδόσεις και άψογη μπαταρία.

Στα χέρια των ταλιμπάν και δεν έχουν πάθει τίποτα μέχρι τώρα (έχουν υποστεί πολύ κακομεταχείριση) και η μπαταρία απ'όσο ξέρω βγάζει ένα 5-6ωρο gaming.

Τους είχα πάρει το memopad 7 με HD οθόνη.

και ηρθε η μεγαλη μερα μετα απο τοσο καιρο στο γραφειο τους καταφερα οτι δεν γινεται δουλεια με 1gb ram και εβαλα ακομα 1 σημερα :P

Υπερβολικός είμαι δηλαδή που όλα τα laptop στη δουλειά τα παραγγέλνω με 16GB RAM και 512GB SSD...

Edited by venisk
Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το nexus 7 μλκ των 300?, στα 3.5 χρονια βγηκε off! :P

Αυτό έχει να κάνει με την χρήση το μοντέλο που πέτυχες και τόσα άλλα..Ρε σταμάτα να το κάνεις αυτό..επειδή δεν σου κάθεται κάτι δεν πάει να πει ότι είναι άχρηστο αυτό η εταιρεία κ όλη η σειρά του προϊόντος :hehe: Ειδικά τώρα σου κράτησε κάτι ηλεκτρονικό τέτοιου τύπου σχεδόν 4 χρόνια και γκρινιάζεις ότι χάλασε? :hehe:

[MENTION=730]jax7480[/MENTION] Τα asus tablets φοράνε asus μητρικές??? :kiss:...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την χρήση το μοντέλο που πέτυχες και τόσα άλλα..Ρε σταμάτα να το κάνεις αυτό..επειδή δεν σου κάθεται κάτι δεν πάει να πει ότι είναι άχρηστο αυτό η εταιρεία κ όλη η σειρά του προϊόντος :hehe: Ειδικά τώρα σου κράτησε κάτι ηλεκτρονικό τέτοιου τύπου σχεδόν 4 χρόνια και γκρινιάζεις ότι χάλασε? :hehe:

@jax7480 Τα asus tablets φοράνε asus μητρικές??? :kiss:...

Ρε μλκ το συγκεκριμένο αν θυμάσαι φοράει nvidia tegra πως να μην χαλάσει, πάλι καλά δεν πήραμε φωτιά να λες!!! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.

Ρίξε μια ματιά και στα Asus.

Τα 2 που πήρα για τα ανήψια, δεν έχουν βγάλει τίποτα τόσο καιρό (πάνω από 8μηνο). Κορυφαία CPU (Intel Ζ), κορυφαίες επιδόσεις και άψογη μπαταρία.

Στα χέρια των ταλιμπάν και δεν έχουν πάθει τίποτα μέχρι τώρα (έχουν υποστεί πολύ κακομεταχείριση) και η μπαταρία απ'όσο ξέρω βγάζει ένα 5-6ωρο gaming.

Τους είχα πάρει το memopad 7 με HD οθόνη.

Ναι τα ειδα στο mediamarkt ωραια φαίνονται αλλά δεν βλέπω να βγάζει έκδοση με 3g, ισως παρω απλό τελικά γιατί δεν βλέπω κάτι αξιόλογο με 3g στα λεφτά που θέλω μεχρι 200?.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για πείτε γνώμη, αγόρασα θα πάρω απο το insomnia άπο ένα παιδί που τη πουλάει μια ASUS Z77 sabertooth για τον 3570Κ μου, έτσι ώστε να αντικαταστήσω τη Gigabyte Z77Μ στο σύστημα μου ( η οποία για overclocking είναι άθλια ... ). Σχετικά με τα windows, όταν αλλάξω τη μητρική, τι πιστεύετε ότι πρέπει να κάνω σχετικά με drivers κλπ πρίν τη κάνω το "βγάλε-βάλε" ? Λογικά δεν θα πάθουν "εγκεφαλικό" από τη αλλαγή της μητρικής ? χμ. - Υπόψιν, μιλάμε για Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για το ίδιο chipset, θα παίξουν κανονικά και με το νόμο. Απλά δες για τα ενσωματωμένα κυκλώματα του ήχου, LAN και κανένα extra που είχε η GBT.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το nexus 7 μλκ των 300?, στα 3.5 χρονια βγηκε off! :P

Και εδω ετυχε να εχω το ιδιο. οταν βγηκε τοτε καλο ηταν. Σημερα πλεον δεν παιζει ουτε 1 game, κολλαει , αργει να φορτισει , κανει 20 λεπτα να ανοιξει απο σβηστο και πολλα αλλα. Και ολα αυτα μετα απο φορματ γιατι πριν απο αυτο αστο. Καποια στιγμη κοιταζα τα lg gpad 8.3 3g (τα οποια δεν ξερω αν κυκλοφορουν ακομα) αλλα πειρα το lenovo ο μλκς.

Link to comment
Share on other sites

To LG gpad 8.3 το κοιτάω και γω, αλλά μάλλον κατέληξα ποιο θα πάρω, θα θυσιάσω το 3G/LTE χαρακτηριστικό και θα προσανατολιστώ σε απλό τάμπλετ.

Ρε παιδιά για δείτε αυτό! :hehe:

Έπεσε τόσο η τιμή του moto g 2014? η έχουν κάνει λάθος? Στο σκρουτζ δεν το βλέπω κάτω απο 193? και η τιμή που έχει το σκρουτζ για το mediamarkt είναι 199?, πάμε για ομαδική?. :hehe:

Αμα το παραγγείλουμε δεν είναι υποχρεωμένοι να στο δώσουν στην τιμή του site? ;P..

ή μπορούν να ακυρώσουν λόγω λάθους?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγω αυριο θα κλεισω μια εβδομάδα διακοπών. Αμα περνας καλα, περναει σφαιρα η ρουφιανα η αδεια. Σημερα εχει road trip, παμε να περασουμε την γέφυρα :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now