esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

:hehe: Exete mperdepsei ta mpoutia sas stis teleytaies selides :hehe:

καλια μπερδεμενα παρα ανοιγμενα... α χα καλο ε! τωρα το εβγαλα.

καληνυχτω αγορια...και οτι ειπαμε νερο και αλατι (αλατσι για τους δυτικους)

Link to comment
Share on other sites

Όχι γίνεται μεταφορά των αρχείων σε ssd, άμα κατάλαβα καλά και από ότι είπαν μάλλον σήμερα θα ξαναλειτουργήσει....

Σε ότι λέει ο Charles πάντα θα προσθέτεις ένα 24ωρο ... Την άλλη φορά έκλεισε για 15 minutes και καλά, ενώ τελικά έκλεισε για ~20 ώρες :hehe:

Link to comment
Share on other sites

LOL στα είπε ο Στέλιος ε Βασίλη ? :hehe: Δεν άντεξα, σηκώθηκα απλά και μόνο για να δω τι έγραψε τελικά ο pastel ...

Ε, τότε με τον Στέλιο, μιλούσαμε από τις 2 ... και είχε πάει 06:45 το πρωί ... Προσπαθούσαμε μαζί να καταλάβουμε τί στο καλό συμβαίνει με την BloodRage, και δεν βγάζει γρήγορο 32M ... Δοκιμάσαμε Ο,ΤΙ μπορείτε να φανταστείτε αλλά τίποτα ... Οπότε σε κάποια φάση κοιτάω το ρολόι και είχε πάει 06:45 ... Ανοίγω μετά από λίγο τα μάτια μου και το ρολόι έλεγε 07:30 :hehe: Και λέω, Στέλιο Στέλιο, τίποτα αυτός :hysterical: Στέλιο, δηλαδή ούτε ένα 45λεπτο ύπνο δεν πρόλαβα να πάρω, και το έκλεισες ? :hehe:

Τελικά βρήκαμε τί έφταιγε ... Και του είχα πει από την αρχή, κάτι παίζει με το bios του λέω ... :D

Καληνύχτα και πάλι :hehe:

//EDIT: Ωχ, ο Στέλιος βλέπει το thread. Κάτσε να στίψω ένα τσιγάρο να δω τι θα γράψει :P

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, κοίτα τα ίδια με την P6T WS είναι πάνω κάτω ... Τουλάχιστον η P6T έχει χτυπήσει και 230bclk ... Του Thomas ήταν το κομμάτι αλλά, λέμε τώρα :D BTW, το είδατε το νέο 1Μ WR ? Του έριξε ο φούστης του DeDaL 0.035sec με 2 λιγότερα MHz ... Μαντέψτε από ποιον έγινε :hehe:

capture004.jpg

HINT: Είχε επεξεργαστή που τραβούσε 1M @ 6750MHz και έβγαζε corrupted validations στα 6800MHz. Έπειτα το cpu του έφαγε degrade στα ~6700MHz 1M ... muhahahahahahaha :hysterical: H πλάκα είναι ότι μου απάντησε σε μήνυμα τα εξής:

44750-44850 PP is not so difficult if you use "small pi" tweak, don't crash your OS once and are patient enough to get a "fast" run.
Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι τώρα εγώ τί να του πω ... ? Αφού σκότωσε την καλή Biostar που είχε, έμαθε να mod-άρει BIOSes, έπιασε μια καημένη P5E3 Premium που αγόρασε από τον @rne 200? και έκανε ξαφνικά 44770pp ΣΤΑ 6648MHz ! Πάντως από ότι μου είπε, ο cpu του δεν έχει φάει περισσότερο degrade και παίζει ακόμα SuperPi 1M στα 6700MHz ! :eek: ... drool ... Τώρα αν αλήθεια υπάρχει τόσο καλό κομμάτι τί να πω ... Μια photo και αυτός να μην δείξει ... Tα tweaks που κάνει τα χρησιμοποιούμε και οι δύο Στέλιο, απλά αντί για 680MB CDT-IV που κάνω εγώ και 1xx0MB CW που κάνεις εσύ (βλέπεις δεν τα λέω :D), κάνει copy ένα *.rar αρχείο από τον C:\ στην επιφάνεια εργασίας ... Τώρα αν του δίνει η μπάρα της έναρξης που την βάζει στο πάνω μέρος, τόσο πολύ, ε μας δουλεύει ...

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now