esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Γνωστός φιλήσυχος admin συνελήφθη να σπάει πάγκο σε κατάστημα Eurobank, να προκαλεί ρήξεις τυμπάνων με άναρθρες κραυγές καθώς και να απειλεί με κατά συρροή σοδομισμό τους υπαλλήλους.

Τα κίνητρα του δράστη παραμένουν αδιευκρίνιστα...

Στιγμές απείρου κάλους Δευτεριάτικα - καλημέρες είπαμε; :)

Link to comment
Share on other sites

Χάσανε χαρτιά οι ΠΑΠΑΡΕΣ!

Λες και είναι μπακάλικο και τα μπερδέψαν με τον χαλβά.

Και πρέπει να στηθώ σε Εφορία και UK Προξενείο, πάλι! Αν είναι να τρέχω για τις βλακείες τους να μου κόψουν έναν μισθό τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάει στο ΙΚΑ πριν 2 weeks για να πάρω τα 100? που δικαιόμουν για τα καινούρια γυαλιά μυωπίας και δεν είχα μαζί μου βιβλιάριο. Είχα όμως το κινητό και συνδέθηκα στο ebanking, οπότε έδειξα στον υπάλληλο όλες τις πληροφορίες που θα ήθελε. Η συζήτηση είχε ως εξής μετά

- Υπάλληλος: Κύριε μου, σας λέω χρειάζεται βιβλιάριο

- Εγώ: Ναι αλλά σας έχω ότι πληροφορίες χρειάζεστε εδώ, ορίστε δείτε

- Υπάλληλος: Δεν με ενδιαφέρει

- Εγώ: Μα είναι όλες εδώ

- Υπάλληλος: Ο κανονισμός αναφέρει ότι χρειάζεται βιβλιάριο τράπεζας

- Εγώ: Το ξέρω, σας ζήτησα συγνώμη για αυτό, αλλά για να μην περιμένω πάλι 2 ώρες στην ουρά, μπορούμε να ξεμπερδέψουμε έτσι. Πάρτε το IBAN από εδώ, δείτε και όλα μου τα στοιχεία να βεβαιωθείτε ότι είμαι εγώ.

- Υπάλληλος: Κυρία τάδε, έρχεστε λίγο εδώ; (ήταν υπεύθυνη αυτή μάλλον).

Εντωμεταξύ πίσω από το background ο κόσμος εκνευριζόταν σιγά σιγά :hehe:

Με τα πολλά τους έπεισα να το δεχτούν. Φάγαμε 5 λεπτά για να τους πείσω για μια δουλειά που τελείωσε σε 1 λεπτό.

Τους λέω ευχαριστώ πολύ και φεύγω. Αντί όμως να χτυπήσει το επόμενο νούμερο, κατεβάζει τα ρολά και παίρνει το τοστ να κάνει το διάλλειμά του. ΜΙΑ ΞΕΝΕΡΑ ΠΟΥ ΕΦΑΓΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ, ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν ένα περιστατικό πρόσφατο, άλλες φορές έβγαζα άκρη πολύ πιο γρήγορα. Απλά έτυχε να θέλει να κάνει διάλειμμα μετά ο άνθρωπος και οι άλλοι ~8 που περίμεναν μετά από εμένα, εντάξει λογικό είναι να παραπονεθούν :P

Link to comment
Share on other sites

Όλοι περιστατικά σε όλες τις Δ.Υ έχουμε..

σήμερα παίρνω τηλέφωνο ΕΛΤΑ Καστοριάς..ρωτάω για μία αποστολή αν έχει φτάσει μιας και δεν μπήκαν σε κανένα κέντρο διανομής να σκανάρουν τον κωδικό του..

Μου λένε αφού δεν σας έχει έρθει ειδοποίηση η δεν έχει έρθει η το έχει ο ταχυδρόμος μαζί του με ένα ύφος λες και τον ενόχλησα που τον πήρα 10,15 τηλέφωνο.

Ε λέω δεν θα κάτσω να παίζω μαζί τους..παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά δίνω τον κωδικό μου λένε έχει φύγει από το τελευταίο κέντρο διανομής 18/10 λογικά έχει φτάσει Καστοριά..

Παίρνω πίσω ΕΛΤΑ Καστοριάς λέω έχω μιλήσει με την ταδε από τα κεντρικά για το δέμα με αριθμό αυτόν.α ναι μου λέει αυτός μισώ λεπτό κύριέ μου..με ρώτησε ευγενικά ωραία αν είναι συστημένο,δέμα αντικαταβολή Or Not..ρώτησε τον κωδικό αποστολής έψαξε τι ωραία..

Δηλαδή πρέπει να φτάνουμε στο σημείο να παίρνουμε στα κεντρικά για να ειδοποιηθεί το αρμόδιο τμήμα για να συνεννοηθούμε με τους κανίβαλους στα ΕΛΤΑ και κάθε ΔΥ?

Υ.Γ: Αύριο η συνέχεια που θα πάω για παραλαβή :P

Link to comment
Share on other sites

Όλοι περιστατικά σε όλες τις Δ.Υ έχουμε..

σήμερα παίρνω τηλέφωνο ΕΛΤΑ Καστοριάς..ρωτάω για μία αποστολή αν έχει φτάσει μιας και δεν μπήκαν σε κανένα κέντρο διανομής να σκανάρουν τον κωδικό του..

Μου λένε αφού δεν σας έχει έρθει ειδοποίηση η δεν έχει έρθει η το έχει ο ταχυδρόμος μαζί του με ένα ύφος λες και τον ενόχλησα που τον πήρα 10,15 τηλέφωνο.

Ε λέω δεν θα κάτσω να παίζω μαζί τους..παίρνω τηλέφωνο στα κεντρικά δίνω τον κωδικό μου λένε έχει φύγει από το τελευταίο κέντρο διανομής 18/10 λογικά έχει φτάσει Καστοριά..

Παίρνω πίσω ΕΛΤΑ Καστοριάς λέω έχω μιλήσει με την ταδε από τα κεντρικά για το δέμα με αριθμό αυτόν.α ναι μου λέει αυτός μισώ λεπτό κύριέ μου..με ρώτησε ευγενικά ωραία αν είναι συστημένο,δέμα αντικαταβολή Or Not..ρώτησε τον κωδικό αποστολής έψαξε τι ωραία..

Δηλαδή πρέπει να φτάνουμε στο σημείο να παίρνουμε στα κεντρικά για να ειδοποιηθεί το αρμόδιο τμήμα για να συνεννοηθούμε με τους κανίβαλους στα ΕΛΤΑ και κάθε ΔΥ?

Υ.Γ: Αύριο η συνέχεια που θα πάω για παραλαβή :P

Στα ΕΛΤΑ, εμένα είχαν χάσει μια Maximus III Formula από Αθήνα για Χανιά. Τελικά εθεάθη ένα μήνα μετά σε άλλο ταχυδρομείο της Αθήνας :hehe:

Εύχομαι να ξεμπερδέψεις το γρηγορότερο δυνατόν Θάνο :)

Link to comment
Share on other sites

ΔΥ = the best

Εμένα μου πούλησε υφάκι μια στο τηλ... ενώ φυσικά είχα εγω δίκιο, το τι άκουσε δεν λέγεται.

Κρίμα που δεν ήτανε εδώ κοντά να πήγαινα να της τα πω και από κοντά ένα χεράκι...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως και άτομα που κάνουν την δουλειά τους σωστά, οπότε δεν είναι σωστό να τους παίρνει όλους η μπάλα. Στην εφορία πχ είναι μερικοί υπάλληλοι που με έχουν εξυπηρετήσει παρα πολύ καλά, και όχι λίγες φορές.

Link to comment
Share on other sites

στο κεπ λαρισας στην σκαρλατου σουτσου

στημενος 4 ωρες σε γραφειακι πισω απο τον παγκο (του υοευθυνου) για μια προκυρηξη (που λιγοι στην λαρισα ηξεραν γιαυτην και εληγε σε 5 μερες αφου βγηκε, και κλασικα "κανενας δεν ηξερε τιποτα πουθενα"...)

3 ατομα στα γραφειακια, ο ενας να με εξυπηρετει, η γυναικα του και η κορη του 25-30 ετων

αυτος και η γυναικα του ηταν αψογοι, με εξυπηρετησαν και οντως η αργοπορια δεν ηταν δικο τους φταιξιμο (αλλα αλλης ΔΥ)

η κορη του απαθεστατη

στην κοσμαρα της

απο τον πλανητη κοντοπιδοκρυπτον

4 ωρες FACEBOOK δεν σηκωθηκε καν απο την καρεκλα, ουτε καν σταση σωματος δεν αλλαξε

ουτε εγω οταν παιζω dota ρε παιδι μου τετοια ακινησια, λες και καταπιε κολωνα της δεη

Link to comment
Share on other sites

η κορη του απαθεστατη

στην κοσμαρα της

απο τον πλανητη κοντοπιδοκρυπτον

4 ωρες FACEBOOK δεν σηκωθηκε καν απο την καρεκλα, ουτε καν σταση σωματος δεν αλλαξε

ουτε εγω οταν παιζω dota ρε παιδι μου τετοια ακινησια, λες και καταπιε κολωνα της δεη

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now