esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

άσε, οι θεριακλήδες εδώ στην δουλειά έχουν φρικάρει. εγώ έκανα ένα τσιγάρο πριν λίγο, ενώ μέχρι χθες έκανα 5-9 τσιγάρα στο 8-ωρό μου. Μόνο καλό θα κάνει πιστεύω! Καλό μήνα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες :D

Πάντως εμενα μου φαίνεται ότι δεν θα κρατήσει για πολύ αυτός ο νομος :/

Είναι παρα πολλοί αυτοί που θα αντιδράσουν!! imo

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος καλά θα κάνει να κρατήσει, δεν είμαστε υποχρεωμένοι ούτε να αναπνέουμε(?) την πίσσα που φουμάρουνε, ούτε να βρωμάνε τα ρούχα μας καπνίλα.

Όποιος θέλει σε χώρο καπνιστών ή έξω.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος καλά θα κάνει να κρατήσει, δεν είμαστε υποχρεωμένοι ούτε να αναπνέουμε(?) την πίσσα που φουμάρουνε, ούτε να βρωμάνε τα ρούχα μας καπνίλα.

Όποιος θέλει σε χώρο καπνιστών ή έξω.

+1 σε αυτό που λες γιατί και εγώ δεν καπνίζω και δεν μαρέσει να βρωμάνε τα ρούχα μου η να μην μπορώ να αναπνεύσω όπως προείπες!!

Απλά πιστεύω ότι οι καπνιστές θα πάνε κόντρα. αυτό!

(Αυτοί που δεν καπνίζουν πια είναι πολλοί λίγοι..στους 100 οι 5~10)

Link to comment
Share on other sites

Ας πάνε κόντρα.

Αν δεν τους κόψει το τσιγάρο ο μαγαζάτορας θα τους το κόψω εγω.

Έτσι πρέπει Bill :T:

Ακόμα και εγώ που καπνίζω καταλαβαίνω την άσχημη μυρωδιά στις καφετέριες τον χειμώνα. Πολλές φορές έκανα 1 ή 2 τσιγάρα μόνο, επειδή ένιωθα ότι με όλο τον καπνό είχα πάρει την ποσότητα που ήθελα :D;)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να κάπνιζες και μέσα στην μούρη μου, αλλά από την στιγμή που όποτε μυρίζω καπνό από τσιγάρο(ποσότητα αρκετή όχι από 5 μετρά μακριά) κλείνει η μύτη μου! Απορώ ρε γαμώτο πως τα καπνίζετε αυτά τα πράγματα....δεν σας αηδιάζουν;

Link to comment
Share on other sites

attachment.php?attachmentid=2738&stc=1&d=1245663211

Κρίμα που δεν προλαβαίνω να παίξω πριν το τέλος του μήνα πιστεύω κάτι θα έκανα με 295 και 4890 στα άζωτα αλλά έχω εξεταστική.Προβλέπεται παγωμένο καλοκαίρι.:whoohoo:

Τι έγινε βρε παλικάρι με αυτόν τον επεξεργαστή τελικά?... :)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι πάντως ο νόμος να περάσει ειρηνικά και να μην παρατηρούμε αντικαπνιστές να χλευάζουν καπνιστές λέγοντας:

"Τόσα χρόνια σας τρώγαμε ******ς στη μάπα, τώρα έφτασε η στιγμή να ανέλθει η αυτοκρατορία των Non-smokers"

ή αντιστοίχως να ακούμε από καπνιστές που βρίσκονται στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο τους:

"εδώ είναι η γωνιά μου να ουμ, 'μα δε σ' αρεσ' στριβε *****α"

Hipro, λογικά ο crusty θα έχει ακόμα εξεταστική οπότε δεν νομίζω να τον έχει ακουμπήσει.

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση.Αφου ο Shamino ειναι ενας απο τους καλυτερους ocers αν οχι ο καλυτερος γιατι δεν ειναι στο hwbot?
Μα καλα κανεις δεν ξερει?
Link to comment
Share on other sites

Δουλευε στη Foxconn, τωρα στην EVGA. Ισως απλα, ο χρονος τον πιεζει. Εδω ο no_name που ειχε σαρωσει το bot μια δοση, "εξαφανιστηκε".

Υποχρεωσεις ειναι αυτες ;)

Link to comment
Share on other sites

...Εδω ο no_name που ειχε σαρωσει το bot μια δοση, "εξαφανιστηκε".

Υποχρεωσεις ειναι αυτες ;)

Να συμπληρώσω... :)

O no_name είχε "σαρώσει" ΜΙΑ φορά το hwbot και αυτό ήταν γιατί ήταν Ο ΠΡΩΤΟΣ που ποστάρισε τότε με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ hardware που ακόμα ΔΕΝ είχαν οι άλλοι στα ΧΕΡΙΑ τους.....

Μετά που κυκλοφόρησε το καινούργιο hardware, ΠΟΥ πήγε ο no? .... οεο......

Αυτοί κατ'εμέ, όλοι αυτοί είναι "διάττοντες αστέρες".....Πάαααααανε και πέεεεεεεεφτουν.......:D:P

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω... :)

O no_name είχε "σαρώσει" ΜΙΑ φορά το hwbot και αυτό ήταν γιατί ήταν Ο ΠΡΩΤΟΣ που ποστάρισε τότε με ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ hardware που ακόμα ΔΕΝ είχαν οι άλλοι στα ΧΕΡΙΑ τους.....

Μετά που κυκλοφόρησε το καινούργιο hardware, ΠΟΥ πήγε ο no? .... οεο......

Αυτοί κατ'εμέ, όλοι αυτοί είναι "διάττοντες αστέρες".....Πάαααααανε και πέεεεεεεεφτουν.......:D:P

Βασικά από ότι θυμάμαι ο No_Name άρχισε να τσεκουρώνει το hwbot με εκείνον τον golden QX9650 που παρόλο βέβαια που έπαιζε @ 6135MHz SuperPi 1M & 6247MHz CPU-Z Validation, δεν πήγαινε και πολύ καλά στα 3Ds (5.75GHz max 2k1, 2k3, 2k5). Μάλιστα Γιώργη δεν ξέρω αν θυμάσαι το διάστημα που είχε αυτόν τον cpu, που κάναμε εμείς οι δύο μια συζήτηση στο lab ... Είχαμε μιλήσει και για τον No_Name (μου είχες πει ότι ενώ ο Joe είναι σταθερός παίκτης, ο No_Name είναι απλα ένας ακόμα διάττοντας αστέρας - Μάντης είσαι τελικά :hehe:), συν του ότι σε τρόμαξα καταλάθως λέγοντάς σου ότι ο QX9650 του Vince παίζει 5940MHz 2k6 :hehe:

Σε αυτό όμως που λες ότι τα είχε κάνει με h/w που δεν ήταν ακόμα retail, έχεις απόλυτο δίκιο. Χρησιμοποιούσε E8600s και 4870X2s ενώ κανείς δεν τις είχε τον καιρό εκείνο ;)

Να πω κάτι ακόμα για τον No_Name. Μου είχαν πει Γερμανοί ότι τον τελευταίο καιρό τον έχουν φάει οι υποχρεώσεις και οι δουλειές οπότε δεν ασχολείται πολύ. Όπως π.χ. έγινε και με τον Αυστραλό T_M.

Μα καλα κανεις δεν ξερει?

Ο Shamino δεν συμμετέχει στο hwbot γιατί απλά δεν είναι τέτοιος τύπος. Γουστάρει να bench-άρει για την πάρτη του και μόνο και είχε πει πολύ καιρό πριν ότι δεν θα πάρει μέρος στο hwbot league - το βρίσκει ανούσιο. Μην νομίζεις ότι οι καλοί overclockers είναι μόνο αυτοί που βλέπεις στο hwbot ... Και ο kingpin είχε φύγει, αλλά αποφάσισε νομίζω πέρισυ τον Μάρτιο - Απρίλιο (δεν θυμάμαι καλά) να επιστρέψει στο hwbot. Μην αρχίσω να μιλάω π.χ. για crotale ή hicookie που είναι εκπληκτικοί overclockers αλλά δεν ασχολούνται με το hwbot.

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now