esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

καλοτάξιδο το αμάξι, είναι καταπληκτικό, αλλά μην πας να μπείς στο S στην Κηφισίας με πάνω απο 145-150 γιατί ακόμα και αυτό πάει ίσια εκεί ;)

στρώσιμο το μοτέρ δεν θέλει, απλά λίγο ήρεμα για το κιβώτιο και τα φρένα στην αρχή

Link to comment
Share on other sites

λες μετά την πρώτη Είσοδο για μαρούσι που έχει και ένα γωνιακό βενζινάδικο.

Στην ανάβαση όντως είναι απ τις χειρότερες στροφές στο ελληνικό οδικό δύκτιο.

Στην κατάβαση είναι απείρως καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κατάλαβα και λεω και εγω.

Από την πλευρά από Μαρούσι πρός Κηφισιά δεν είναι για πολλά km ότι αμάξι και αν έχεις ( γήινο λέμε, όχι Ferrari FXX, Bugatti Veyron, etc :P ) [ καλή στροφούλα για ανάποδα τιμόνια ]

Link to comment
Share on other sites

Ferrari FXX Bill, είδες πόσο χρόνο έκανε με slick ελαστικά ε ... 1:10 λέμε ... αλλά το κατέβασαν επειδή ήταν με slick :hehe:

Και τελικά ο Stig δεν είναι ούτε ο τραγουδιστής Sting που έχω ακούσει κάποιους να λένε (ROFLMAO ! :hehe:) ούτε ο Schumacher ;) Παραμένει μυστικό ακόμα ...

Link to comment
Share on other sites

Παίδια σόρρυ που σας διακόπτω. Βλέπω στα 3dmarks και στο 05 και στο vantage στο system info Μου λέει 2 processor cores... και μετά βάζω το real temp και μου βγάζει μόνο 2 θερμοκρασίες...Πριν έβγαζε 4. Λέτε να μη δουλεύουν οι 2 ;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω όπως έρχεσαι από Κηφισιά για Αθήνα, όχι την 1η την αριστερή που ήταν παλιά η BMW αλλά την επόμενη την δεξιά που έχει και καλή κλήση και απόλα, εκεί κάτι Rally μπαίνανε με 160 αν είχε χέρια ο οδηγός, με το MR2 μέχρι 140-145 είχα μπει στα νιάτα μου (μετά στερέψανε τα @@), αλλά έχω φίλο που με cooper s του έφυγε λίγο ευτυχώς και βρήκε κράσπεδο με ~160.

Στο ανέβα την αριστερή που έχει το βενζινάδικο, θέλει πιο πολύ προσοχή για 2 λόγους, α) είναι ανάποδη η κλήση, β)στην μεσαία προς δεξιά λωρίδα (που πάς εκεί αν πας με πολλά στην είσοδο έχει λακκούβα για φρεάτιο που σου σκαει καλό κραδασμό, και γ) το χειρότερο το καλοκαίρι έχει ένα αυτόματο πότισμα που βγάζει νερά στην μέση της στροφής που είναι λίγο θέμα.

Πάλι προχτές είχε ένα swift κάθετα στην μπαριέρα μετά το 1ο ανάποδο, ευτυχώς δεν χτυπήσανε τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε, επειδή ο δρόμος εκεί σπάνια είναι ελεύθερος καλό θα είναι να μην δίνουμε τροφή σε νέους ή και παλιούς για μαγκιές εκεί γιατί πολύ πιθανό είναι να βρεθούνε σε κανά πεζοδρόμιο αν όχι χειρότερα, και δεν φταίει ούτε το αμαξάκι κανενός άλλου, αλλά ούτε η ζωή κανενός πεζου που μπορεί να περνάει από εκεί εκείνη την... κακιά στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Α καλά σε αυτό δίκιο έχεις, απλά μιας και πιάσαμε την κουβέντα.

Γενικά θέλει προσοχή γιατί ειδικά στο κατέβα μετά την στροφή έχει φανάρι καπάκια, και μεσημέρια, στην 1η στροφή στο κατέβα την αριστερή, έχει κίνηση σταματημένη στην τυφλή μεριά της και κάλλιστα μπορεί να είσαι με 100+ και εκεί πάμε για ακορντεόν. Θέλει πάντα προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεγκα μας δουλευεις? Δεν ξερεις το task manager?? :stars:

Εντάξει ρε winters κόλλησε το μυαλό από τις τόσες ώρες που τρώω στα bench. Ξέρεις πόσες είναι(χθες+σήμερα > 15 ώρες...);;Εσύ δεν το έχεις πάθει ποτέ; :)...

Link to comment
Share on other sites

Mια ερωτηση.Αφου ο Shamino ειναι ενας απο τους καλυτερους ocers αν οχι ο καλυτερος γιατι δεν ειναι στο hwbot?Ακομα σκεφτομαι για νεο cpu ,8500 ή 9550?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now