esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

60+65 = 125

80+28+6 = 115

Χμ ειναι μια διαφορα ομολογουμενως... Aλλα μικρη.

Αλλα τι καλυτερο θα δω με αυτο το συνδυασμο τανκ-αντλιας?

Για ψυγεια ηδη εχω ξεφυγει απ τα βασικα των 32-35 ευρω το ενα, και εχω παει σε XSPC με 45. Δε θα ηθελα να ξεφυγω αλλο γιατι μετα για χοντρο η διαφορα ειναι αρκετη, δε συμφωνεις?

Χωρος υπαρχει παντως.

θα ειναι πιο "νοικοκυρεμενο",και θα γλιτωσεις 2ρακορ,με τον συνδιασμο που σου ειπαμε με τον αλεξ!

τα ψυγεια οσο πιο λεπτα ειναι τοσο πιο πυκνα φινς εχουν+πιο πολυς αερας να ψυξουν το νερο=φασαρια!!!!!οτι δινεις παιρνεις και στην υδροψυξη..!!:P

μην παρεις χοντρα xspc γιατι οντως ειναι ακριβα..εγω τοτε που τα πηρα ηθελα ησυχια και αποδοση και με χαμηλοστροφους ανεμιστηρες ηταν απο τα καλυτερα!μπορεις εναλλακτικα να παρεις 2τετοια ψυγεια που ειναι χοντρα: Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - Phobya G-Changer 240 Ver. 1.1 Black Phobya G-Changer 240 Ver. 1.2 Black 35286 και τα εκ δηλωνουν οτι λειτουργουν καλα με χαμηλοστροφους ανεμιστηρες αλλα δεν ειχα βρει review..!οσον αφορα τα φθηνα ek waterblocks διαβασα σχεδον σε ολα τα review οτι "κοβουν" πιεση.. γιαυτο και τα αλλα σαν αυτο που κοιταζει ο ιντερνορντ εχουν την ιδια ονομασια με το χαρακτηριστικο "high flow"..!αυτα ειναι δικες μου "εικασιες" και τις εκφραζω υστερα απο αυτα που διαβασα σε αρκετα reviews αλλα και μερικα απο προσωπικη "εμπειρια"!

Link to comment
Share on other sites

θα ειναι πιο "νοικοκυρεμενο",και θα γλιτωσεις 2ρακορ,με τον συνδιασμο που σου ειπαμε με τον αλεξ!

τα ψυγεια οσο πιο λεπτα ειναι τοσο πιο πυκνα φινς εχουν+πιο πολυς αερας να ψυξουν το νερο=φασαρια!!!!!οτι δινεις παιρνεις και στην υδροψυξη..!!:P

μην παρεις χοντρα xspc γιατι οντως ειναι ακριβα..εγω τοτε που τα πηρα ηθελα ησυχια και αποδοση και με χαμηλοστροφους ανεμιστηρες ηταν απο τα καλυτερα!μπορεις εναλλακτικα να παρεις 2τετοια ψυγεια που ειναι χοντρα: Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - Phobya G-Changer 240 Ver. 1.1 Black Phobya G-Changer 240 Ver. 1.2 Black 35286 και τα εκ δηλωνουν οτι λειτουργουν καλα με χαμηλοστροφους ανεμιστηρες αλλα δεν ειχα βρει review..!οσον αφορα τα φθηνα ek waterblocks διαβασα σχεδον σε ολα τα review οτι "κοβουν" πιεση.. γιαυτο και τα αλλα σαν αυτο που κοιταζει ο ιντερνορντ εχουν την ιδια ονομασια με το χαρακτηριστικο "high flow"..!αυτα ειναι δικες μου "εικασιες" και τις εκφραζω υστερα απο αυτα που διαβασα σε αρκετα reviews αλλα και μερικα απο προσωπικη "εμπειρια"!

Σε ευχαριστω πολυ. :)

Εχω ποσταρει 1-2 ακομα ερωτησουλες εδω --> http://www.hwbox.gr/liquid-cooling/12159-kali-value-idropsiksi-gia-watercooling-noob-page_2.html

Οποτε αν θες κανε copy paste την απαντηση εκει (γιατι θα χαθει εδω) και διαφωτισε με στα υπολοιπα αν γνωριζεις κατι.

Ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

αν ειχα υπομονη ολα θα ηταν καλα γιωργη..!αλλα ειλικρινα ΒΑΡΕΘΗΚΑ!! πριν μιαμιση βδομαδα παρελαβα τα τελευταια κομματια απο γερμανια!!:P για να κανεις συντηρηση στην υδροψυξη θες 3μερες να εισαι πανω απο το κουτι..!!:P εδω δεν εχω 2ο πισι και ειναι δυσκολα..!εκανα υδροψυκτο και το πισι της αθηνας!!!:hehe: amd 4πυρηνο!!!καινουριο!!:P (μην παιρνεις θαρρος ιντελνορτντ που εφτιαξα to pc amd!!:P:hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον εσεις εχετε καποια σχεση με pc? εγς μονο χαρτουρα εχω, και οποτε καθομαι στο pc με κοιτανε καλα καλα... σαν να γραφεις Ιστορια, και να βγαζεις computeraki.... WEIRDO!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

το msn ηταν και μένα ανοιχτο στο γραφειο ξεχασμένο μιας και κοιμηθηκα απο τις 11 και κάτι χθες.

οπότε όσοι μου είπατε κάτι, ξαναπείτε το:P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now