GoriLLakoS

Intel 45nm CPU Pricelist !

Recommended Posts

[WRAPLEFT]http://www.hwbox.gr/attachment.php?attachmentid=175&stc=1&thumb=1&d=1179267343[/WRAPLEFT]Αν και η επίσημη παρουσίαση της Intel για τους νέους επεξεργαστές στα 45nm είναι σε 16 ημέρες απο σήμερα , αναμένονται στην αγόρα λίγο πρίν τα Χριστούγεννα ή λίγο μετά την έλευση του 2008 ! Σήμερα ανακοινώθηκαν οι επίσημες τιμές τους καιμπορούμενα πούμε πώς είναι άκρως δελεαστικές δεδομένου πώς οι περισσότεροι θα έιναι ικανόι να υπερχρονίζονται λίγο πολύ μέχρι τα 4GHz + με stock ψύκτρα και σχεδόν Stock Voltage!

Οι τιμές θα διαμορφωθούν ώς εξής :

attachment.php?attachmentid=64883&d=1190742401

Ενώ έγινε μια σύγκριση με τους "παλιούς" 65nm επεξεργαστές της Intel Vs τους "νέους" 45nm επεξεργαστές που μπορείτε να δείτε παρακάτω :

45uo6.jpg

[ Διαβάστε περισσότερα εδώ...]

Link to comment
Share on other sites

Τι το ήθελαν το 1333FSB...

Αφού το σηκώνουμε και μόνοι μας...:D

Λουκούμια είναι πάντως!

Με μελι κιολας!!:lolling:

Περα απο τη πλακα πιστευω πως ο Q9450 θα αποτελεσει τον νεο value/money οπως περιπου εγεινε και με τον E6600..(Εχω ηδη αρχισει να βαλω λεφτα στη μπαντα μονο για αυτον!!:D) Παντως εαν αληθευουν τα τεστ η θερμικη συμπεριφορα τους ειναι ΑΡΙΣΤΗ!!Τρεμε AMD!!:harhar:

Link to comment
Share on other sites

Q9450 και έαααααν βγαίνουμε...

Να ρωτήσω κάτι... Όλο διαβάζω ότι πάνε στα 4Ghz με αέρα, αλλά όλα τα δοκιμαστικά τα βλέπω με Ρ35. Με 965 έχουμε τπτ ή δεν θα ανεβάζει fsb εύκολα όπως με τους τωρινούς quad;

Link to comment
Share on other sites

Ο Q9450 έχει x8 multi δηλαδή πας για 500 FSB αν θέλεις 4GHz...με το P965 δε ξέρω αν το έχεις (απίθανο μου φαίνεται).

Ναι μεν αυτοί οι CPU πάνε 4+GHz αλλά όλοι όσοι το έκαναν είχαν τον QΧ9650 aka ξεκλείδωτος οπότε έχωσαν μεγάλο multi (π.χ. 10) και με sub-500 FSB έκαναν αυτές τις τρελές συχνότητες...

Το έγραψα και σε άλλο θέμα - αυτό το 1333 bus δε μου αρέσει και πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπουμε οι Penryn πάνε στα 4500 άνετα. Εγώ όμως θα σταθώ σε αυτό που λέει ο duder. Αυτοί που έχουν ξεκλείδωτο πολλαπλασιασή ανεβαίνουν αρκετά ακόμα. Οι άλλοι με 8 και 9 και με τσικπάκι Ρ35 ή Χ38 θα τα έχουν τα 500+ fsb. Δεν πιστεύω να μην ανεβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now