George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Στο μπαλκόνι είχες βγάλει το σύστημα σου...:P:p

Μπράβο πάντως για τα σκορ...:D:D

Στο μπαλκόνι είναι τον τελευταίο χρόνο:D

[ATTACH]3368[/ATTACH]

Μας πεθανες...δεν εχει κανεις ορεξη να benchαρει με τετοια σκορ που ανεβαζεις...:hehe::hehe:

stealth

Τα όρια υπάρχουν για να ξεπερνιούνται!!!:whip:

PC070013.JPG

PC070013.JPG.c03c7e490e1ddfc8c87a8d3e135

Link to comment
Share on other sites

Varachio, σε νερο εχεις τον 950?? Αν ναι ποιο block εχεις???

Παρηγγειλα ενα heatkiller 3...για να δουμε τι θα κανει??

Η Prolimatech Megahalems σηκωσε πολυ ψηλα τον πηχη λεμε....

Εγω θα σκηλιασω να περασω τα 277 χιλιαρικα παντως.

Πολλα ξενυχτια σκοπευω να ριξω.

Πηρα μια ASUS ακομα...για να δωτι θα κανουν οι μνημες της.

Παντως Hynix ειναι;)

PS....1,680V για τα 4.554 Giga πολλα δεν ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Varachio, σε νερο εχεις τον 950?? Αν ναι ποιο block εχεις???

Παρηγγειλα ενα heatkiller 3...για να δουμε τι θα κανει??

Η Prolimatech Megahalems σηκωσε πολυ ψηλα τον πηχη λεμε....

Εγω θα σκηλιασω να περασω τα 277 χιλιαρικα παντως.

Πολλα ξενυχτια σκοπευω να ριξω.

Πηρα μια ASUS ακομα...για να δωτι θα κανουν οι μνημες της.

Παντως Hynix ειναι;)

PS....1,680V για τα 4.554 Giga πολλα δεν ειναι??

Στο νερό όλα... Το block που έχω για το cpu είναι αυτό: Aqua Computer Webshop - cuplex hd Halterung Core i5 / Core i7 Sockel 1156 / 1366 G1/4 21550

Σκάλες ανώτερο απ το swiftech...

Μακάρι να τα περάσεις... αν ο ι7 που έχεις είναι καλύτερος, που θα είναι, απ τον δικό μου, θα τα περάσεις σίγουρα... είδες ρεύμα που θέλει ο δικός μου για να παίξει 4600? με τόσο θα έπρεπε να φτάνει στα 5GHz!!! καλά που τον παλεύει η υδρόψυξή μου... Το πλέον χειρότερο κομμάτι μου έλαχε!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο νερό όλα... Το block που έχω για το cpu είναι αυτό: Aqua Computer Webshop - cuplex hd Halterung Core i5 / Core i7 Sockel 1156 / 1366 G1/4 21550

Σκάλες ανώτερο απ το swiftech...

Ποιο ακριβως ειναι το swiftech που λες???

Εγω αυτο λεω.. Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3 Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3 10194

To δικο σου σε ποσους βαθμους τον κραταει???

Αν ειμαστε off topic ας το πει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως ειναι το swiftech που λες???

Εγω αυτο λεω.. Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3 Watercool HK CPU LGA1366 Rev. 3 10194

To δικο σου σε ποσους βαθμους τον κραταει???

Αν ειμαστε off topic ας το πει καποιος

Δεν το ξέρω αυτό που δείχνεις... Απο το apogee GTX είδα 7-8 βαθμούς διαφορά σε σχέση με το aquacomputer cuplex hd στον 8600... Οπότε το προτίμησα και για τον ι7... Συν ότι το σύστημα στηριξής του είναι κορυφαίο... Είμαι στους 82 κελσίου με 1,69ν ρεύμα στα 4600ΜΗζ... καλά πιστεύω για τόσο ρεύμα... με 1,54ν στα 4485ΜΗζ που είναι και το full stable στα 3D έχω max temp 57-60 'C... Όπως σου είπα όμως είναι κακό κομμάτι... άλλοι ι7 παίζουν 4600 με 1,35ν στον αέρα... κι άλλοι όπως του crio με το ρεύμα που δίνω εγω πάνε στα 5G!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παίδες για τα σκορ σας ! Πάρα πολύ καλά! Βλέπω και πρωτιές και τέτοια στο ΒΟΤ! Ωραίοι! Συνεχίστε έτσι για να ανάψουν τα αίματα για τα καλά. Πρέπει να παίξω κι εγώ κάποια στιγμή αλλά δεν προλαβαίνω. Όλο λέω θα πάιξω κι όλο κάτι συμβαίνει. Να δω και πόσο πάει τέρμα αυτή η καρτούλα. Σύντομα θα μπω κι εγώ στην παρέα σας.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι... καλά κλόκια!

Να δω και πόσο πάει τέρμα αυτή η καρτούλα.

Παμε γερα!!

Γυρω στα 285 χιλιαρικα στο ΑΜ3, και 26500 στο 05 πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Παμε γερα!!

Γυρω στα 285 χιλιαρικα στο ΑΜ3, και 26500 στο 05 πιστευω..

Για το ΑΜ3 είσαι μέσα... ακόμα και 290 είναι εφικτό... για το 05 πάλι κομμάτι δύσκολο να περάσουμε τα 26κ... ακόμα και να τα φτάσουμε... θα πρέπει να βρεθεί κάρτα να παίξει 1100+ πυρήνα / 1250+ μνήμες συνχρόνως...

Link to comment
Share on other sites

AM3 295000 σε αέρα όλα...

2κ5 25200 σε αέρα όλα...

Το καλύτερο για την κάρτα είναι ένα waterblock να το τιγκάρεις στον πάγο και να παίζεις κοντά στους 0 βαθμούς...εκεί κάπου θα παίξει 1150-1200 πυρήνας και ελπίζω 1250 οι μνήμες.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο για την κάρτα είναι ένα waterblock να το τιγκάρεις στον πάγο και να παίζεις κοντά στους 0 βαθμούς...εκεί κάπου θα παίξει 1150-1200 πυρήνας και ελπίζω 1250 οι μνήμες.

Αυτό ισχύει για όλες τις κάρτες; Για τις Asus σίγουρα ισχύει γιατί οι μνήμες, μόλις πέσει η θερμοκρασία κάτω από το μηδέν, τέλος... Κρίμα γιατί ο πυρήνας όσο παγώνει τόσο ανεβαίνει.

Τις Sapphire δεν τις δοκίμασα με άζωτο γιατί ενώ οι μνήμες έπαιζαν καλά, ο πυρήνας δεν πήγαινε βήμα.

Περιμένω μια ακόμα υλοποίηση να δω τι κάνει, ενώ δεν ξέρω καθόλου τι κάνει η Gigabyte στα κρύα...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οτι εκανα και η δικια μου κιμωνα,ειχανε coldbug η μνημες εκει περιπου στους 0+10!

νομιζω οτι εγω βρηκα μια λύση για αυτο το θεμα ,θα τη δοκιμάσω και θα σας πω αμα ειναι!

καλημερες!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε ότι ο Αντώνης έχει κάνει και μια παραπάνω modα :P....ίσως αυτή να τον κάνει να παίζει χωρίς πρόβλημα. Αρονό όμως...

ε τοτε γιατη μας το λες αφου αρονεις:hehe:?

Link to comment
Share on other sites

Η Gigabyte αεράτη τα σπάει.Δες των παιδιών της Σάμου.....Βασικά είχε το καλό ότι όσο έδινες ρεύμα τόσο άκουγαν.Σίγουρα βοηθάει έστω και λίγο το coldbug...

Επίσης με αλλαγή μόνο ψύκτρας απο τη μαμά στην full χάλκινη Zalman VF900 που κράταγε την κάρτα στους ~30C είδα ~+30Mhz στον πυρήνα.Γενικά η κάρτα γουστάρει την "ψυχρασία"...:hehe:

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

AM3 295000 σε αέρα όλα...

2κ5 25200 σε αέρα όλα...

...εκεί κάπου θα παίξει 1150-1200 πυρήνας και ελπίζω 1250 οι μνήμες.

Τι νουμερα ειναι αυτα βρε παιδια σε σκορ και ρολογια!!!Ποσο ρευμα δινετε για αυτα τα ρολογια?

Ουτε στο υπνο μου δεν θα τα δω, ακομα και στα 6.0GHz να παω τον 8600 δεν πιστευω οτι μπορω να βγαλω τετοια σκορ.Με το ζορι εκανα ενα 05 στα 233xx.:(

stealth

Link to comment
Share on other sites

To μετονομαζεις σε Quakemark? :hehe:

Για καντο μου λιανα, τι να μετονομασω σε Quakemark?Το aquamark.exe?Mετα πρεπει να αλλαξω και τον προορισμο του prioaff.exe για να δουλεψει?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now