George_o/c

Φθινόπωρο 2009: HWBOX.gr 3D Cheapazchips Challenge - Post-άρετε τα Score σας!

Recommended Posts

Όχι ρε είπαμε να παίξουμε. Εάν είναι να κάνουμε μλκιες τότε οκ πάω πάσο. Νεράκι του Θεού με παγάκια μέσα που μπορεί να κάνει ο καθένας λέω. Σιγά το πράγμα.

Τι δεν καταλαβαίνεις? Δλδ INTAKE υδρόψυξη παιδί μου!!!!!! Όχι exhaust! A ρε πρόβατο.......

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνεις? Δλδ INTAKE υδρόψυξη παιδί μου!!!!!! Όχι exhaust! A ρε πρόβατο.......

:hehe: :hehe: :hehe:

καλά λέει ο σαεγκας, άμα είναι να κάνετε μλκιούλες μεταξύ σας, κλείστε το καλύτερα :S

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δεν έχω βάλει καθόλου πάγο( ούτε ξηρό ούρε κανονικό)...στους +25 παίζει η κάρτα με νερό και μία αντλία χωρίς καν ψυγείο μέσα σε έναν μεγάλο κουβά και μέσα σε δωμάτιο κανονικά...όταν πάω σπίτι θα ποστάρω και βίντεο...

Mαλλον παρεξηγηθηκαν τα λεγομενα μου Αντωνη.

Προς θεου δεν αμφισβητω τιποτα...μονο μια σκεψη εκανα!!

Δεν χρειαζονται βιντεο και τετοια!!! Αλοιμονο!!

Το ξαναλεω δεν αμφισβητω τιποτα!!!

PS..Τριτη κατηγορια εεε......ΟΥΦ!!!!:o

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμμια κοντινη φωτο για το vgpu mod της gigabyte??

Εχω αυτην με τα 1024ΜΒ, ελπιζω να ειναι το ιδιο.

περιπου ετσι ειναι η περιοχη του vgpumod

Αυτη ειναι αλλη καρτα

vmod.jpg

vmod.jpg

vmod.jpg

vmod.jpg.a7653b8b8043075c2e4d1060fe1f4d6

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχασα το GT2 για 2,5 fps περίπου...

Που θα πάει θα μου κάτσει...

Η κάρτα αν βρεις τα κόλπα τις σε ανταμοίβει...

BTW μπορεί να μπει και στις 2 κατηγορίες...

Τα καλά το αφήνω για τα γενέθλιά μου (12 Ιανουαρίου...)

crusty... άψογο σκόρ! :T: Μακάρι να το πάς ψηλότερα... Τέτοια σκόρ απαιτούν... :respekt:!!!

Δεν μας διαφωτίζεις όμως... π.χ. ρολόγια? drivers? something... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις καμμια κοντινη φωτο για το vgpu mod της gigabyte??

Εχω αυτην με τα 1024ΜΒ, ελπιζω να ειναι το ιδιο.

περιπου ετσι ειναι η περιοχη του vgpumod

Αυτη ειναι αλλη καρτα

Μου φαίνεται ίδια η περιοχή του gpu... η photo είναι της HIS όπως κι αυτή που δείχνεις αλλά νομίζω δεν διαφέρει... και στην asus που έχω ίδια moda παίρνει απλά είναι λίγο διαφορετική η θέση ... check out... τι κωδικό έχει το chip της δικής σου gpu?

[ATTACH]3537[/ATTACH]

2dtanpf - Αντίγραφο.jpg

57fd075fdc13f_2dtanpf-.jpg.1a8c100a86948

Link to comment
Share on other sites

Σκόρ:whistling:... ναι... αυτά είναι τα δικά μου... Finals... Παρασκευή φεύγω για Κορέα οπότε ο διαγωνισμός για μένα σταματάει εδώ... Αν και το project 4670 θα το συνεχίσω κι αργότερα κάποια στιγμή που θα έχω περισσότερο χρόνο...

3Dmark05: 25.674

ORB - Compare

[ATTACH]3538[/ATTACH]

Aquamark: 281.201

[ATTACH]3539[/ATTACH]

Καλή χρονιά σ'όλους και καλά κλόκια...

Το Hwbot είναι off για αναβάθμιση οπότε George validation απο αύριο...

4670_3dm05_vista.jpg

4670_am3_vista.jpg

4670_3dm05_vista.jpg.f07d99f550f0b6e0bc1

4670_am3_vista.jpg.ede91e95c616b3d7acd37

Link to comment
Share on other sites

Σκόρ:whistling:... ναι... αυτά είναι τα δικά μου... Finals... Παρασκευή φεύγω για Κορέα οπότε ο διαγωνισμός για μένα σταματάει εδώ... Αν και το project 4670 θα το συνεχίσω κι αργότερα κάποια στιγμή που θα έχω περισσότερο χρόνο...

3Dmark05: 25.674

ORB - Compare

[ATTACH]3538[/ATTACH]

Aquamark: 281.201

[ATTACH]3539[/ATTACH]

Καλή χρονιά σ'όλους και καλά κλόκια...

Το Hwbot είναι off για αναβάθμιση οπότε George validation απο αύριο...

:stars::bravo:

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμμ....Δεν μου μπηκε καλα.:evil::evil:

Χτες στα καλα καθουμενα εκει που επαιζα με τα ρολογια, ανατιναχτηκε η Saphire ultimate 4670 510 MB!!! (φωτο)

Σημερα παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες μου το vgpu mod της Giga 4670 1gb, αρνειται να δουλεψει!!

Με trimmer 50 η 100 KΩ κατεβαζει ταση, και δεν ανεβαζει με τιποτα πανω απο 1,22V, και με 200αρι απλα δεν ποσταρει!!!:evil:

Και η ολοκαινουρια μου Giga 4670 κανει ενα μακρυ και τρια κοντα μπιπ στο ποσταρισμα!!!:evil:

Πως μου μπηκε ετσι γ@μωτο???

DSC01688.JPG

DSC01688.JPG

DSC01688.JPG

DSC01688.JPG.cadc8dcfd2539032c0d6e3c5d21

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν βλέπω να κανω και πολλά... με τον επόμενο διαιρέτη οι μνήμες πάνε στα 2100 και δεν παίζουνε. Το cpu απ' οτι είδα σήμερα ακόμα και με το ht off πάνω από 4450 δεν πάει οπότε δύσκολα τα πράγματα... Βέβαια πρώτη φορά τα δούλεψα και δεν τα έψαξα και πολύ, θα δειξει....

Link to comment
Share on other sites

Icsd_sap.....

Τι τρελλα σκορ ειναι αυτα στο GFX του ΑΜ3 ρε παιδια??

Εγω με 35 Ηz στον πυρηνα πανω, 50 Hz στις μνημες κατω, υψηλοτερη μνημη με καλυτερα timings, σχεδον 1000Hz υψηλοτερο Qpi, και σχεδον 250 Hz στο CPU...γιατι εχω 26.000 marks!!!!!????? λιγοτερα στο GFX????:stars:

Τοσο πολυ "δινουν" τα 7/vista???

Οι δοκιμες μου δεν εδειξαν κατι τετοιο!!!

Ειπαμε...δινουν οι μνημες.....αλλα οχι και ετσι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει και ο Crusty... Oι δοκιμές που έκανα για να καταλήξω σε τι windows θα παίξω έδειξαν ότι υπάρχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη ακόμα και με τις "κομμένες" εκδόσεις των xp που είχα... Επίσης, τα επιμέρους σκορ στο aquamark (cpu - gfx) δεν "λένε" κάτι. Το σκορ του am3 είναι στην ουσία ο μέσος όρος των fps από το σύνολο του benchmark πολλαπλασιασμένος με το 1000. Τα fps φαίνονται πάνω δεξια σε κάθε ss του am3.

Link to comment
Share on other sites

Με μετονομασμενο Aquamark .exe σε nikosmark.exe εκανα τις δοκιμες μου στα 7 Ultimate και real time priority!!

Aπειροελαχιστη ως καθολου διαφορα στο σκορ, γιαυτο και τελικα κατεληξα στα "κομμενα" ΧΡ μου!!!!

Κατι αλλο ειναι. Δεν υπαρχει περιπτωση.

26.000 marks λιγοτερα με καλυτερα ρολογια ειναι ΧΑΟΤΙΚΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα!!!!!!!

Ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι, τα fps X 1000 ειναι το σκορ. Αλλα αλλος μεσος ορος fps βγαινει με 40.000 στο GFX και αλλος με 64.000!!!!!

Ετσι δεν ειναι???????

Αρα τα επιμερους σκορ λενε και παραλενε !!!!!!

ΒTW.....H Gigabyte που πηρα για τον διαγωνισμο δεν δουλεψε ποτε!!!!!!!

Πιθανον να ακουμπησε η ZALMAN πανω στις επαφες που ειναι γυρω γυρο απο τον πυρηνα!!!!

Τsaf At The First Boot!!!!!!!!!:evil:

Δοκιμαζω μια Shapphire με hynix τωρα. ( Η 7η ειναι. Να δω στις ποσες θα σταματησω!)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now