mortisboy

Overclock results with retail 980X

Recommended Posts

και το silverstone ειναι μονης γραμμης και αν ισχυει αυτο που λεει ο κωστας ναι θα εχεις προβλημα αυριο θα δοκιμασω με 2 τροφοδοτικα

Link to comment
Share on other sites

με το Silverstone Olympia SST-OP1200 PSU 1200W λογικά δεν θα έχω πρόβλημα:P.. έτσι?

αν ναι! πειτετο μαλακά μαλακά!

Kανένα πρόβλημα δεν θα έχεις φίλε. Τα παιδιά μιλάνε για ρυθμίσεις και καταστάσεις πολύ πιο πάνω από τις εργοστασιακές, οπότε μην σε απασχολεί.

Όπως επίσης, πολλοί o/cers έχουν δοκιμάσει 980Χ με single rail τροφοδοτικά όπως είναι το δικό σου ή το PC Power & Cooling 1200W και δεν είχαν κανένα πρόβλημα ακόμα και σε extreme καταστάσεις.

Όλα θεωρητικά είναι... Μέχρι κάποιος να βγει να το αποδείξει.

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα οτι αφού βγάζει 2 οχταπινα για cpu ότι δεν θα έχω πρόβλημα. ναι μια γραμμή βγάζει, αλλά είναι ρε γαμώτο γαϊδούρα, τεσπα για να το λέτε εσείς!

Link to comment
Share on other sites

...έτσι όπως τα λέει ο Κίμωνας είναι ;) και εγώ με PCP 1200W είμαι αλλά και στη bloodrage και στην dfi μου έσβηνε (μόνο με ΗΤ on στο 2κ06&Vantage) για αυτο υποθέτω αυτο που είπα παραπάνω, έχω και ένα Olympia OP-1000 αλλά και αυτό single rail είναι, τεσπά θα δοκιμάσω και με τα 2 μαζί όταν μπορέσω!!

νόμιζα οτι αφού βγάζει 2 οχταπινα για cpu ότι δεν θα έχω πρόβλημα. ναι μια γραμμή βγάζει, αλλά είναι ρε γαμώτο γαϊδούρα, τεσπα για να το λέτε εσείς!

..φίλε δεν έχει να κάνει με πόσα 8πινα έχει τα περισσότερα psu από 800w και πάνω 2 έχουν!!

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα οτι αφού βγάζει 2 οχταπινα για cpu ότι δεν θα έχω πρόβλημα. ναι μια γραμμή βγάζει, αλλά είναι ρε γαμώτο γαϊδούρα, τεσπα για να το λέτε εσείς!

Αφού σου είπα πως δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα τι αγχώνεσαι;;;

Link to comment
Share on other sites

dread77 έχεις δίκιο το πολύ πολύ αν δεν.. αλαζω το psu! θα δείξει! εν αναμονή με το δάκτυλο στο Enter για την RIIIX που μας έχει βγάλει τα σκωτια!

Υ.Γ

sory για το off topic αλλά προσπαθώ να καταλάβω και δεν ξέρω κατά πόσο κατανοώ το όλο θέμα με τα psu! όταν λέμε μονής η διπλής η χχχ γραμμής εννοούμε πόσες τέτοιες DC Output +12V1 γραμμές μας δίνει ένα psu σωστά? και αν ναι πόσα αμπέρ πρέπει να βγάζει η κάθε μια για να είναι οκ! το πρόβλημα της μονης τέλος που εστιάζεται στην έλλειψη αμπέρ? η γίνεται υπερφόρτωση κάτι τέτοιο τέλος πάντων!

Link to comment
Share on other sites

...έτσι όπως τα λέει ο Κίμωνας είναι ;) και εγώ με PCP 1200W είμαι αλλά και στη bloodrage και στην dfi μου έσβηνε (μόνο με ΗΤ on στο 2κ06&Vantage) για αυτο υποθέτω αυτο που είπα παραπάνω, έχω και ένα Olympia OP-1000 αλλά και αυτό single rail είναι, τεσπά θα δοκιμάσω και με τα 2 μαζί όταν μπορέσω!!

Eιχαν αναφερθει καποια προβληματα με τα PSU και τους 980Χ σε ενα thread του hipro στο XS αμεσως μετα το ADW περυσι οποτε πρεπει να υπαρχει προβλημα με καποια PSU οταν παιζουν 6.0+GHz.

Remember my words. Gulftown clock depend on your "PSU".:)

Everyone will know what I mean when gulftown is coming out.

The highest peak is about 40~45A. You need to make sure your psu without any vdroop for full loading. I have some problems on PC Power & Cooling and Sliverstone 1200W.
I tried all psu already. Corsair still cannot pass 5.7G cpu test. I change psu to antec 1200. Everything is fine. 6G pass cpu test so easily.
joke? Did you test 6G+ cpu test? If no, you made a joke here.I already explain something on this thread. 5.7G+ gulftown cpu test the highest amp peak is 45A+. You need to make sure your psu is very stronger and +12 is no any droop. Not of many psu can handle +12.2~+12.6V without any droop. It will effect your cpu test failed when you bench 5.7G+ gulftown cpu test on 06 and vantage.

i9 Gulftown paired with an EVGA Classified 760 - XtremeSystems Forums

stealth

Link to comment
Share on other sites

για αυτό εδώ Enermax Revolution 85 ERV1050AWT PSU (1050W) - Τροφοδοτικά - plaisio.gr τι λέτε βγάζει 6 γραμμές των 30 αμπέρ η κάθε μια δηλ,30χ6=180 αμπέρ τα λέω σωστά?

εσύ ναι το πλαίσιο όχι!!!είναι απίθανο στο σύνολο αυτό το τροφοδοτικό να αποδίδει 230αμπέρ(μαζί με την 5άρα και την 3,3)!!!!εδώ:Enermax Revolution 85+ 1050W Review μέχρι 70αμπέρ βλέπω να δίνει νούμερο εξίσου εντυπωσιακό!

Link to comment
Share on other sites

εσύ ναι το πλαίσιο όχι!!!είναι απίθανο στο σύνολο αυτό το τροφοδοτικό να αποδίδει 230αμπέρ(μαζί με την 5άρα και την 3,3)!!!!εδώ:Enermax Revolution 85+ 1050W Review μέχρι 70αμπέρ βλέπω να δίνει νούμερο εξίσου εντυπωσιακό!

Που έχει λάθος το Πλάισιο?

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω και εγω δοκιμες το απογευμα αλλα δεν ειχε πατηση καλα το pot στην καρτα και εκει που ειμαι ετοιμος να τα κλεισω ολα να μια κατσαριδα τυπου συνουκ τεραστια ψαχνω με τι να την κοπανισω και τοτε ανακαλυψα το απολυτο εντομοκτωνο με την δευτερη ριπη αζωτου δεν προλαβε να κανει τιποτα εγινε μια κατσαριδογρανιτα το απολυτο εντομοκτωνο

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical:

καταραμένο αζωτρόχ!

ΥΓ.

εγώ μια φορά κυνηγούσα ένα ποντικαλο και αφού μου είχε σπάσει τα νεύρα που δεν τον έπιανε η φάκα του έφερα τη φάκα στο κεφάλι.:D κάπου πρέπει να έχω και το βιντεακι από το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω και εγω δοκιμες το απογευμα αλλα δεν ειχε πατηση καλα το pot στην καρτα και εκει που ειμαι ετοιμος να τα κλεισω ολα να μια κατσαριδα τυπου συνουκ τεραστια ψαχνω με τι να την κοπανισω και τοτε ανακαλυψα το απολυτο εντομοκτωνο με την δευτερη ριπη αζωτου δεν προλαβε να κανει τιποτα εγινε μια κατσαριδογρανιτα το απολυτο εντομοκτωνο

:hehe::hehe::hehe:

Να 'σαι καλά πρωινιάτικο :D

Link to comment
Share on other sites

θέλει ρεύμα ο άτιμος ε?

με ΗΤ οn δεν είδες τι κάνει? :(....

Ετσι φαινεται.Θα του το δωσω σιγα σιγα.Δεν ειχα πολυ αζωτο,και ηθελα να προλαβω να βγαλω δυο τρια σκορακια.

Εβγαλα και αυτα εδω.

aqua 415.jpg

pifast 14.20.jpg

spi32M 6 20.391.jpg

aqua 415.jpg

pifast 14.20.jpg

spi32M 6 20.391.jpg

aqua 415.jpg

pifast 14.20.jpg

spi32M 6 20.391.jpg

57fd077db3baa_aqua415.jpg.7b4e36ce51e681

57fd077dc0165_pifast14_20.jpg.6531377efa

57fd077dc763a_spi32M620_391.jpg.3dd93996

Link to comment
Share on other sites

..βρε δεν πα να χεστεί ο ταιβανός, αυτός δεν κάνει τπτ άλλο στην ζωή του, εμείς έχουμε και δουλειά και οικογένεια και φίλους και ζωή εκτός bot :P:)

...nice results phil :T:

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

μάλλον οι 3003Β287 πάνε καλύτερα...

να δούμε, θα θέλουν ψάξιμο

ωραία σκοράκια :T:

Τι να πω...κατσε να δουμε και τον δικο σου.

...nice results phil :T:

Thanks και thanks για την παρεα:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now