mortisboy

Overclock results with retail 980X

Recommended Posts

πρωτη δοκιμη με αζωτο ευχαριστω τον φιλο κιμωνα (dred77) για την μητρικη του

πεζει καλα το cpu εχασα και 2 σκορ στα 6280 με 1,85 γιατι το cpu ειναι μεταξη εχω coolbug και δεν εχω γιαυτο πεζω με ολους τους πυρηνες:drinks::whoohoo::harhar:

2010-04-15_010949.png

2010-04-15_010949.png

2010-04-15_010949.png

2010-04-15_010949.png.9c2d67642cc1d07f90

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες επαιξα και εγω εναν 980χ του ξαδερφου μου. Με ενα 1,325 που του εδωσα επιασε με αερα τα 4,4ghz.

Οι temps του ηταν ξεφτυλιστικα χαμηλες που σε σημειο με εκανε να αμφιβαλω εαν παταει η ψυκτρα καλα, εαν ειναι bug, μιλαμε με τετοιο oc εγραφε 33-38 idl ! δεν προλαβα να δοκιμασω πολλα μιας και σημερα αυριο θα πεσει αρκετο ψαξιμο και θα εχουμε και 3χ480 fermi water koolance...προβλεπω μακελιο.

Στο qpi ποσο να χωσω για τα 2.0ghz? Στον δικο μου τον ι7 δινω 1,475

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες επαιξα και εγω εναν 980χ του ξαδερφου μου. Με ενα 1,325 που του εδωσα επιασε με αερα τα 4,4ghz.

Οι temps του ηταν ξεφτυλιστικα χαμηλες που σε σημειο με εκανε να αμφιβαλω εαν παταει η ψυκτρα καλα, εαν ειναι bug, μιλαμε με τετοιο oc εγραφε 33-38 idl ! δεν προλαβα να δοκιμασω πολλα μιας και σημερα αυριο θα πεσει αρκετο ψαξιμο και θα εχουμε και 3χ480 fermi water koolance...προβλεπω μακελιο.

Στο qpi ποσο να χωσω για τα 2.0ghz? Στον δικο μου τον ι7 δινω 1,475

Προβλεπω stuttering σε κανα Metro για πλακα :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

έκανα και γω την μετάβαση σε i7 980X Box με Batch 3003B287 με τόσα που βλέπω :eek:δεν μπόρεσα να κρατηθώ! ελπίζω να μου βγει καλός. η αγορά είναι από e-shop. έχει έρθει το καμάρι μου και το Σάββατο θα τον παραλάβω! μας μένει αυτή η γ@μ@μενη η RAMPAGE που δεν λέει να έρθει:rant: και έδεσε η κομπόστα!

Link to comment
Share on other sites

καλά θα πάει και αυτός, αδελφικά batch είναι! :hehe:

δώσε του να καταλάβει Φιλ! :T:

...ετσιιιι...δώσε phil :D

...εγώ δεν θα παίξω σήμερα αύριο που θα είμαι ξεκούραστος :P

Thanks boys.Θα δουμε σε λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το triple post

Ο δικος μου φαινεται να ειναι λιγο πιναλας σε ρευμα,αλλα δε παει και ασχημα.

Ναναι καλα αυτο το παιδι με τα πολλα μαλλια που μου ρυθμισε το cascade:)...

Περισσοτερα ισως αργοτερα.

05 980@5700.jpg

vantage 980@5400.jpg

05 980@5700.jpg

vantage 980@5400.jpg

05 980@5700.jpg

vantage 980@5400.jpg

57fd077ba6514_05980@5700.jpg.12c83a9c7bc

57fd077badde7_vantage980@5400.jpg.41a878

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το triple post

Ο δικος μου φαινεται να ειναι λιγο πιναλας σε ρευμα,αλλα δε παει και ασχημα.

Ναναι καλα αυτο το παιδι με τα πολλα μαλλια που μου ρυθμισε το cascade:)...

Περισσοτερα ισως αργοτερα.

Οντως καλα ρολογια εχει για cascade . Ετσι που το πας , στο αζωτο τι ταση θα δωσεις ? 2V ?? :D

ΥΓ.

Θα ορκιζομουν οτι ειμασταν μονοι μας εχθες ... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οντως καλα ρολογια εχει για cascade . Ετσι που το πας , στο αζωτο τι ταση θα δωσεις ? 2V ?? :D

ΥΓ.

Θα ορκιζομουν οτι ειμασταν μονοι μας εχθες ... :hehe:

Τι να κανω,αφου καποιος που επαιζε την περασμενη εβδομαδα με το πανελακι της EVGA,ειχε αφισει πατημενο το κουμπακι +0.1 vcore και τον κακοεμαθε:whistling:

Link to comment
Share on other sites

..μια χαρά πάει phil :T: αλλά όντως φαίνεται πιο πεινάλας :P εγώ παίζω με 1.66v στα 5710 και γενικά δεν έχω δώσει πάνω από 1.68v

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

και μια δοκιμη σε 06 αφου μουλαροσε η evga δοκιμασα την dfi lpx58 th8 πολυ καλη μητρικη δυστιχος τα ρευματα τις ειναι μεχρι εκει δεν εχει αλλο vcore:T::harhar::drinks::whoohoo:

τσανε ολο στην λύπη εισαι ,ολο χαλια κομμάτια πας και βρισκεις.εσυ στο τελος θα πας να παρεις καμια msi μητρικη και θα βγαλεις 270 bclk .:)...

Link to comment
Share on other sites

και μια δοκιμη σε 06 αφου μουλαροσε η evga δοκιμασα την dfi lpx58 th8 πολυ καλη μητρικη δυστιχος τα ρευματα τις ειναι μεχρι εκει δεν εχει αλλο vcore:T::harhar::drinks::whoohoo:

H μητρική ξεμουλάρωσε;;; :hug:..... Αλλά ρε συ δεν παίζεσαι, βγαίνει ο άλλος και κάνει εφέ με ES κομμάτι και παίζει 6,6 05 και βγαίνεις εσύ με το πρώτο retail που έχεις δοκιμάσει και παίζεις 200MHz πιο κάτω... :hehe:... Είσαι άπιαστος.

Edited by dread77
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now