junior-21-

Corsair Cooling™ Hydro Series H50 CPU Cooler Review

Recommended Posts

θα στην λύσω την απορία όταν σφίξουν οι ζέστες!

χαχα,

Μου φαίνεται πως είναι λύση για πιο κρύες χώρες κ με βλέπω με καμιά custom στο τέλος..τεστ με 75 ευρώ ποια δεν με παίρνει να κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Thanks junior

Δεν ξέρω πως θα την παλέψει το καλοκαίρι που θα έχει 35 βαθμούς η h50 με τον 920 μόνιμα στα 4!!

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ , έτσι κατέληξα στην GENE και έσωσα το ΕΚ blok . και δεν το μετάνιωσα στιγμή αφού και σωστή ψύξη έχω και με το καλημέρα η GENE έστειλε τον ι7 στα 4.2 και γλίτωσα 70 ευρώ για να αγοράσω καινούργιο blok :T:

Link to comment
Share on other sites

πάρε asus!!!παιδεύομαι πολύ καιρό τώρα να συνηθίσω οτιδήποτε εκτός asus!!!είναι τόσο απλές και ανεβαίνουν πολύ εύκολα σε σχέση με οτιδήποτε άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Πάρε DFI... Δεν θα την βαρεθείς ποτέ

Δεν είμαι μαζοχιστής!! χαχα..

πάρε asus!!!παιδεύομαι πολύ καιρό τώρα να συνηθίσω οτιδήποτε εκτός asus!!!είναι τόσο απλές και ανεβαίνουν πολύ εύκολα σε σχέση με οτιδήποτε άλλο..

Στα λεφτά που θα δώσω είναι η pt6 v2, η ud5 και τώρα βλέπω και αυτή Asus P6X58D Premium

Έχει κανείς άποψη για την τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το h50. i7 930 @ 4.2 και χτυπαει μετα απο μερικους γυρους burntest 85-90C.Θα ηταν καλη ιδεα να αγορασω fanakia noctua b2bSIGN - signing business : b2bSIGN - Dienstleister f?r digitale Rechnungen mit elektroischer Signatur ωστε να μειωσω τις θερμοκρασιες. Εχω ακουσει οτι ειναι ταμαμ για radiators.Ισχυει ή η διαφορα ειναι ανεπαισθητη?

Αν γινεται απαντηστε συντομα γιατι ... επειγει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ht =hyperthreading tech?

Δεν θυμαμαι ακριβως τις θερμοκρασιεσ αλλα στα 4.0 ηταν stable.

O στοχος μου ειναι τα 4.2 και θα τον πετυχω οτι και να γινει.

Αν ειναι αναγκη θα φτιαξω και μια υδροψυξη να παω ακομα πιο ψηλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λεω να αγορασω Black Ice Radiator GTS 240 - Ψυγεία - plaisio.gr ,

EK Waterblocks Reservoir Multioption 400 - Reservoir - plaisio.gr

να τα ενωσω με EK Waterblocks Reservoir Multioption 400 - Reservoir - plaisio.gr

ωστε να μονταρω το H50.

Σε ξενα forum εχω δει να δουλευουν και τα δυο ξεχωριστα ,αλλα κανενας δεν εχει χρησιμοποιησει και τα δυο σε H50 mod.

Θα το δοκιμασω. Πιστευω οτι το αποτελεσμα θα ειναι εντυποσιακο (αν πετυχει).

Οσο για Noctua Fan 120mm NF-P12 - Case Fans - plaisio.gr, μαλλον θα παρω 2 απο αυτους και 2 απο αυτους που μου προτεινει ο φιλος για να σχηματισω ενα push &pull στο gts 240.

Ε;

Link to comment
Share on other sites

Slip Stream Case Fan - Skroutz.gr

να και κάτι που δεν βλέπεις κάθε μέρα. το πλαίσιο σχεδόν μιση τιμή από το eworld!

όμως στο Πλαίσιο αναμένονται. ξέρει κανεις ποτε έρχονται και ποσο θα έχουν τελικά?

μου φαίνεται μεγάλη η διαφορα τιμής "too good το be true" :P

Link to comment
Share on other sites

Slip Stream Case Fan - Skroutz.gr

να και κάτι που δεν βλέπεις κάθε μέρα. το πλαίσιο σχεδόν μιση τιμή από το eworld!

όμως στο Πλαίσιο αναμένονται. ξέρει κανεις ποτε έρχονται και ποσο θα έχουν τελικά?

μου φαίνεται μεγάλη η διαφορα τιμής "too good το be true" :P

Πολύ καιρό τους έχει στα 4.8? τους Slip Stream το Πλαίσιο ρει ;)

Και τον Νοέμβρη που τους είχα πάρει, 4.89? για τον κάθε ένα είχα πληρώσει :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now