Jason

Στρατός :Που και πότε παρουσιάζεστε ? ?

Recommended Posts

09Δ εγω... Ναυτικο παντα... Διοπος Ηλεκτρονικων υπολογιστων και συστηματων... Πορο -> Κρητη (Μουρνιες) -> Σαλαμινα (Σχολη αμφιβιων επιχειρησεων ΣΑΕ) -> Υπουργειο εθνικης αμυνης (Μοναδα Υποστυριξης υπολογιστων και δικτυου)

Link to comment
Share on other sites

09Δ εγω... Ναυτικο παντα... Διοπος Ηλεκτρονικων υπολογιστων και συστηματων... Πορο -> Κρητη (Μουρνιες) -> Σαλαμινα (Σχολη αμφιβιων επιχειρησεων ΣΑΕ) -> Υπουργειο εθνικης αμυνης (Μοναδα Υποστυριξης υπολογιστων και δικτυου)

κακοπέρασες δλδ φιλαράκι lolol

καλα λεω εγω , η μιση Ελλαδα έχει βύσμα και η άλλη μισή είναι βυσμα ;)

παρουσιάστηκα Ροδοπολη Σερρών, Καστορια για εκπαιδευση αντιαρματιστής , μετά Κω (45 μέσα ,1 εξω) και τελευαταια μετάθεση στη Φλώρινα , ετσι για να είμαι κοντά στο σπίτι μου.... (Αθήνα μένω :P )

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι οπου με πηγαινανε ηθελα να μεινω, και επερνα την ακρη μου κ ελεγα, κρατα με εδω! Ναι ναι, 2 βδομαδες μετα αποσπαση/μεταθεση! Κοιτα, οταν πηγα στο πενταγωνο, μου ειπαν οι ιδιοι οτι με ζητησαν, γιατι αναπτυξαμε χαρτι δικτυου και θελαν προγραμματιστες... Ασχετο οτι αλλαζαμε μελανια και καναμε φορματ στην βαρδια (καθε μερα ολοι) 6ωρες 4-10 το βραδυ προγραμματιζαμε... Και ενω ειμασταν εξω καθε μερα μπαιναμε 6 και φευγαμε 10... Και καθε τριτο σουκου ειμασταν μεσα παλι 6 με 6.

Link to comment
Share on other sites

χωρις παρεξήγηση , το γεγονος και μονο οτι δεν παρουσιαστηκες στο πεζικο σημαινει οτι μαλλον κατι/καποιος μεσολάβησε για να γινει ετσι, σωστα?

δε λεω οτι οποιος παει αεροπορια ή ναυτικο περναει καλυτερα απο καποιον πεζικαριο, ουτε το αντιθετο.

πορος , σαλαμινα και υπουργειο αμυνας . σε μια ωρα , ακομα κ με κινηση μπορουσες να πας στο σπίτι σου. να δεις τους δικους σου , τους φιλους , φιλες κτλ. ειναι σημαντικο αυτο.

εγω δεν κατάφερα να πλησιάσω το σπιτι μου ουτε στα 500 χλμ . εμεινα 5 μηνες συνεχόμενους χωρις αδεια κ με 12ωρες και βαλε σκοπιες καθημερινά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, εκανα αιτηση να μπω ναυτικο οταν πηγα περιοδευων (1999)... Και μου ηρθε χαρτι για ναυτικο.

Ναι, ειναι οντος αληθεια οτι ημουν διπλα στο σπιτι μου, αλλα ημουν και αοπλος, και Ι4 λογο της ριξης σπλινας που ειχα παθει και ηταν κανονικα να παρω Ι5 παθολογικο... Αλλα ο γιατρος δεν δεχοταν τα χαρτια μου. Παρολα αυτα πηγα 12 μηνες, και θα ξαναπηγαινα! :)

Link to comment
Share on other sites

Tωρα δεν ξερω αλλα οταν ημουν εγω το κρεας ηταν δεν ξερω και εγω ποσο χρονων στην καταψυξη οπως και πολλα αλλα ληγμενα..Αυτα μας ταιζαν στην μυτιληνη 98ΕΑΡΜΕΘ ..Εκει εχω μαλωσει με τον διοικητη μου γιατι ημουν τουαλετα οταν εγινε παραγγελμα να μαζευτουμε και αυτος απο το κολλημα που ειχε σε μενα κατεβηκε στις τουαλετες να με βρει αφησε ολοκληρο ταγμα για να βρει εμενα...Βγαινοντας απο τις τουαλετες τον αντικρυσα μπροστα μου και μου χωνει μια κλωτσια και εγω ανταποδοσα!!....Δυο ολοκληρες μερες με τραβοπαλουσαν για στρατοδικιο ψαρωτικο βεβαια γιατι για καλη μου τυχη επειδη ο τυπος ηταν αλκοολικος και εκεινη την ημερα ηταν χαλιας καλα και ποια μερα δεν ηταν το περασαν στο ντουκου αλλα περασα και αλλα απο αυτο το ΒΟΔΙ....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η κανονικη θητεια κανονικα... Αλλα επειδη εισαι προεδρικη φρουρα μην νομιζεις οτι θα εισαι στην αθηνα... Υπαρχουν και στα συνορα φρουροι ;)

Link to comment
Share on other sites

255 ήταν ο αδερφός μου Μόρτη :D

Ιούλιο '98 με Ιανουάριο του 2000. Έκανε και πρωτοχρονιά μέσα στην αλλαγή του millenium :hehe::hehe::hehe: Ακόμα έχει να το λέει :hehe:

Εγώ ήμουν στη λεγόμενη σειρά millenium (1/2000). Μου φαίνεται σαν να έχουν περάσει πέντε ζωές από τότε...

Καλό κουράγιο σε όσους μπαίνουν τώρα. 9 μήνες είναι αέρας... Χαλλλαρά.

Link to comment
Share on other sites

το ρωταω επειδη ο καθενας μου λεει το μακρυ του και το κοντο του

αλλοι λενε ηταν 18 οταν ο στρατος ηταν 12

αλλοι λενε οπως και η αεροπορια που ειναι 12 αντι για 9

δεν βγαζω ακρη

mike ξερεις στα σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι και η κανονική θητεία είναι και η προεδρική.

Απλά κάνεις εκπάιδευση Χαιδάρι και μετά αναλόγως το κονέ σου.

Είχα σειρά μου με την θειά του στο ΓΕΣ και μόλις μπήκε προεδρική φρουρά

στην Αθήνα ήταν 9-3 κάθε μέρα συνοδεία κάποιου αρχηγού και μετά σπίτι του.

Π-Σ-Κ δεν πήγαινε.

Link to comment
Share on other sites

ριχτε καμια ιδεα πως να κατεβω Λαρισα-κεεδ

αποτι το εψαξα λιγακι λαρισα-σκα με τρενο και μετα προαστιακο μεχρι νεα περαμο

Link to comment
Share on other sites

Τι θα κάνεις στον ΚΕΕΔ? Ξέρω απο τώρα τι θα ακούσεις

- Θέλω και Μπορώ!

- Άλλοι θέλουν αλλά δεν μπορουν!

- Άλλοι μπορουν αλλά δεν θέλουν!

ΓΤΠ καταστάσεις!

Απο τον προαστιακό δεν ξέρω πόσο κοντά έιναι αλλά έχει πολλά ταξί εκει :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now