George_o/c

LG Optimus 2X: Το πρώτο διπύρηνο smartphone έκανε την εμφάνισή του!

Recommended Posts

Όλοι εσείς που κοροιδέυτε τα iphone aka euklidis,webhunter,sebastian απλά είστε κακόγουστοι και άσχετοι και συγκρίνετε ένα τρελό κινητό με άπειρα application με τις πατατούλες της HTPC που μοιάζουν με κινητά για playmobill :hehe: :hehe: :hehe:

Δεν πουλάμε τεχνολογία κύριοι, μόδα πουλάμε, αυτό πουλάει !!! :hehe:

128999176745433759.jpg

Ακόμα και ο Darh Vader, δεν έχει htc !!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι'αυτό από έκδοση σε έκδοση αλλάζει μόνο η κάμερα στα iphone!

Α, και στο iphone 5 θα ανακαλύψετε το 3G Video Call... επανάσταση μετά από 5-8 χρόνια!

Ναι, το σνομπάρω ρε, γιατί το κινητό δεν είναι μόδα, αλλά εργαλείο. Όταν δεν μπορείς να κάνεις ούτε κλήση σε τι χρησιμεύει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω τα πάντα με το Iphone και έιναι και πιο έυχηρστο απο τα HTC !

Τώρα εάν εσύ το έχεις πάρει με κακό μάτι απο την αρχή και μόνο το σνομπάρεις χωρίς να το χρησιμοποιήσεις, δικάιωμα σου και δεν θα σου αλλάξω γνώμη ούτε θα κάτσω να σε πέισω !

Απλά μια ζωή θα το κράζεις, χωρίς πρακτικά να το ξέρεις ! Άτοπο κράξιμο δηλαδή !

Στα Specs by the book ξέρω και εγώ να πώ πώς έιναι αιώνες πισω απο τα άλλα, στο σύνολο του όμως δεν φαίνεται , ούτε το καταλαβαίνει ο κοσμάκης που δεν ασχολείται με specs και με τεχνολογίες (το 99.9% δηλαδή) !

Link to comment
Share on other sites

webhunter πριν λίγες μέρες σύγκρινα στα χέρια μου το iphone 4 μου με ένα htc desire.σε αφή σε εικόνα σε απόκριση σε μπαταρία σε σήμα...μια δοκιμή και θα καταλάβεις πως απλά δεν συγκρίνεται το iphone με άλλο κινητό..και όλα αυτά τα περί σήματος..παραμύθια!

Με το lg δεν ξέρω πως θα τα πηγαίνει αλλά θα μάθουμε..

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα περί σηματος είναι π@π@ριές . Με τον tsan που με παίρνει τηλ. μια χαρά μιλάμε :P

To σήμα πέφτει αν βάλεις το κινητό μέσα στην παλάμη σου και την σφίξεις σαν γροθιά . Το ίδιο όμως πέφτει και στο desire, μου το είχε δείξει ο Μήτσος .

Link to comment
Share on other sites

Επί μήνες έχω και μπορώ και παίζω καθημερινά με iphone 3GS και προσφάτως με ένα iphone 4. Δεν μπορώ να ακολουθήσω την λογική του, θέλω να ξέρω πολλά περισσότερα από αυτά που μπορεί να μου προσφέρει. Η στην λογική της φακελοποιήσης, στην λογική ότι ότι βρω από όπου θέλω μπορώ να το δοκιμάσω (όχι μόνο από app store). Δεν φτάνει να είναι αεράτο στην απόκριση του touch, πρέπει να σου δίνει και τον έλεγχο για το τι ακριβώς κάνει και κάνεις. Δεν μπορώ να σου πω αν ήταν το ίδιο τηλέφωνο με άλλο λογισμικό τι θα έλεγα, αλλά σίγουρα αυτό με ξενίζει απίστευτα. Δεν μπορώ να φανταστώ τον κόσμο μου τόσο ανοργάνωτο όσο είναι η κατάσταση του iphone.

Στο θέμα ευχρηστίας, προτιμώ τα πολυπλοκότερα windows mobile, παρά το iOS. Αν δεν μπορείς να σκαλίσεις 25 παραμέτρους σε 30 πλευρές δεν είναι για μένα κινητό. Αυτό το χαζό και εύκολο τρόπο χρήσης που έχει εμένα με μπερδεύει. Για να το πω πιο απλά δεν γίνεται να φαίνεται ότι έκλεισε κάποια εφαρμογή, ενώ απλά την εξαφάνισε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλοι κατηγορείτε το iPhone αλλά τελικά ΟΛΑ τα συγκριτικά καταλήγουν να λένε αν το νέο μοντέλο της NOKIA/LG/HTC/OTINANAI είναι καλύτερο ή όχι από το iPhone και φυσικά ΟΛΑ αυτά που συγκρίνετε με το iPhone είναι στην ουσία κλώνοι του...

Τώρα, γιατί μερικοί συνεχίζετε με την καραμέλα της "μόδας" δεν το καταλαβαίνω και δε με ενδιαφέρει κιόλας... Λες και τα υπόλοιπα ?500+ τηλέφωνα δεν είναι μοδάτα, μόνο το iPhone είναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δε χωνευω τη νοοτροπια της Apple στο να λεει ψεματα στον κοσμο και να πουλαει οτι πλεον μπορεις να αλλαζεις wallpaper σαν...επανασταση.

Το iPhone 4 δε με χαλαει καθολου αισθητικα, παρα μονο το οτι θεωρω πιο ομορφο το HD2 (δε χωνευω τα παχια bezels του iPhone). Σε specs, οποιος λεει οτι το iPhone 4 υστερει, ειναι βλακας κατ εμε - μια χαρα hardware φοραει και κορυφαιο μαλιστα (1η φορα η Apple να βγει μπροστα και σε h/w).

To προβλημα ειναι η νοοτροπια τους, ο τροπος που λειτουργουν καποια πραγματα, πως να το πω.

Ειναι γελοιο να ειναι τα Windows Mobile 6.x.x (και σιγα-σιγα και το Android) το πιο ανοιχτο/παραμετροποιησιμο λειτουργικο στα κινητα τηλεφωνα, ενω το "open source" iOS να ειναι ουσιαστικα το πιο "τυραννικο". Οπως οι λατρεις του Linux ειναι κατα των Windows, ετσι και εγω ειμαι κατα της Apple στο θεμα iPhone.

Το 4αρι ειδικα που μ' αρεσει κιολας (την ωρα που ολοι οι fail-ο-Apple-αδες το βριζανε οταν το εβγαλε το Gizmodo κι εγω επεμενα οτι ειναι πανεμορφο για iPhone), δε θα το παιρνα για καποιους Χ-Ψ λογους που ειλικρινα, με εκνευριζουν σαν χρηστη.

ΑΛΛΑ!

Μην λετε οτι κοντραρουμε "το καλυτερο" με τα υπολοιπα, επειδη συγκρινει ο κοσμος με το iPhone. Αυτο ειναι αποτελεσμα του εκπληκτικου/παραπλανητικου marketing της Apple, οχι της τελειοτητας του τηλεφωνου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γελοιο να ειναι τα Windows Mobile 6.x.x (και σιγα-σιγα και το Android) το πιο ανοιχτο/παραμετροποιησιμο λειτουργικο στα κινητα τηλεφωνα, ενω το "open source" iOS να ειναι ουσιαστικα το πιο "τυραννικο". Οπως οι λατρεις του Linux ειναι κατα των Windows, ετσι και εγω ειμαι κατα της Apple στο θεμα iPhone.

To αποτέλεσμα όμως αυτού του "κλειστού" λειτουργικού είναι ότι έχω να το κάνω reboot εδώ και 3 μήνες που βγήκε το τελευταίο firmware update... Γιατί δεν το πειράζει ο καθένας, οι εφαρμογές που βγαίνουν είναι ελεγμένες και ο τρόπος εγκατάστασης είναι μεθοδικός και ελεγχόμενος.

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι κάποιος που δε θέλει αυτό το ελεγχόμενο περιβάλλον δε μπορεί να βγεί από το "κλουβί", για αυτό άλλωστε υπάρχει και το jailbreak... :)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που κοροιδέυτε τα iphone aka euklidis,webhunter,sebastian απλά είστε κακόγουστοι και άσχετοι και συγκρίνετε ένα τρελό κινητό με άπειρα application με τις πατατούλες της HTPC που μοιάζουν με κινητά για playmobill :hehe: :hehe: :hehe:

Δεν πουλάμε τεχνολογία κύριοι, μόδα πουλάμε, αυτό πουλάει !!! :hehe:

128999176745433759.jpg

Ακόμα και ο Darh Vader, δεν έχει htc !!!

αυτο στο χωριο μου το ονομαζουμε μαζοποιηση.

Εγω προσωπικα δε χωνευω τη νοοτροπια της Apple στο να λεει ψεματα στον κοσμο και να πουλαει οτι πλεον μπορεις να αλλαζεις wallpaper σαν...επανασταση.

Το iPhone 4 δε με χαλαει καθολου αισθητικα, παρα μονο το οτι θεωρω πιο ομορφο το HD2 (δε χωνευω τα παχια bezels του iPhone). Σε specs, οποιος λεει οτι το iPhone 4 υστερει, ειναι βλακας κατ εμε - μια χαρα hardware φοραει και κορυφαιο μαλιστα (1η φορα η Apple να βγει μπροστα και σε h/w).

To προβλημα ειναι η νοοτροπια τους, ο τροπος που λειτουργουν καποια πραγματα, πως να το πω.

Ειναι γελοιο να ειναι τα Windows Mobile 6.x.x (και σιγα-σιγα και το Android) το πιο ανοιχτο/παραμετροποιησιμο λειτουργικο στα κινητα τηλεφωνα, ενω το "open source" iOS να ειναι ουσιαστικα το πιο "τυραννικο". Οπως οι λατρεις του Linux ειναι κατα των Windows, ετσι και εγω ειμαι κατα της Apple στο θεμα iPhone.

Το 4αρι ειδικα που μ' αρεσει κιολας (την ωρα που ολοι οι fail-ο-Apple-αδες το βριζανε οταν το εβγαλε το Gizmodo κι εγω επεμενα οτι ειναι πανεμορφο για iPhone), δε θα το παιρνα για καποιους Χ-Ψ λογους που ειλικρινα, με εκνευριζουν σαν χρηστη.

ΑΛΛΑ!

Μην λετε οτι κοντραρουμε "το καλυτερο" με τα υπολοιπα, επειδη συγκρινει ο κοσμος με το iPhone. Αυτο ειναι αποτελεσμα του εκπληκτικου/παραπλανητικου marketing της Apple, οχι της τελειοτητας του τηλεφωνου ;)

επιτελους ενας ανθρωπος με τον οποιο συμφωνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα σταθεροτητας τα ιδια ισχυουν και με το Android, το ιδιο σταθερα

ακομα και μετα απο 250 apps.

Απλα επρεπε να κανει την κινηση η Apple για να ξεκολυσουμε απο

την σαβουρα και την σαπιλα των Windows Mobile, και οπως ηταν

λογικο ακολουθησαν ολοι.

Ευτυχως που υπηρχε η HTC και εδινε λιγο ζωη με το Sence στα Windows .

Καλως η κακως το iPhone δεν ειναι smartphone, μια κλειστη πλατφορμα ειναι

που μπορει να κανει 5 πραματα παραπανω απο ενα Ncage (παραδειγμα, και φυσικα το πως αντιλαμβανομαι εγω την συγκεκριμενη πλατφορμα ζωντας την ταυτοχρονα με το Android) και εκει εγκειται και

η υποτιθεμενη σταθεροτητα του. Για τον σκοπο που βγηκε ειναι μια χαρα, και δε το συγκρινω

(για το αν ειναι καλυτερο ή οχι απο ενα αντιστοιχο με Android, πχ το Galaxy S που ουσιαστικα

φοραει το ιδιο SoC με το iPhone 4) αλλα με βαση τις αναγκες του καθε χρηστη, και για τις δικες

μου αναγκες το iPhone δε μου κανει, αλλα αυτο ειναι κατι που πρεπει να καταλαβει και ο πολυς

ο κοσμος και να ξεφυγει απο τη λουμπα καλυτερο χειροτερο.

Τωρα οσον αφορα το LG προσωπικα δεν ειμαι ικανοποιημενος απο την πλατφορμα Tegra

ζωντας την σto Zune οποτε και θα την αποφυγω. Θα προτιμουσα κατι σε Samsung

SoC με την SGX 540 (οτι καλυτερο στην αγορα αυτη τη στιγμη) ή κατι σε σχεση με το νεο

SoC της HTC (45nm Snapdragon, Ardeno 205GPU) η οποια κλακαρει ανετα ως τα 1500Mhz.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που έβαλα ένα κάρο smileys για να δείξω πώς κάνω απλά . . . που να μην έβαζα κιόλας !!!

οχι δεν καταλαβες. αυτο το σχολιο δεν πηγαινε σε εσενα που απο οτι καταλαβα το ειπες για πλακα αλλα σε ολους αυτους που στην πραγματικοτητα το πιστευουν αυτο. και πιστεψε με δυστυχως ειναι πολλοι!

Link to comment
Share on other sites

Όντως τα περί σηματος είναι π@π@ριές . Με τον tsan που με παίρνει τηλ. μια χαρά μιλάμε :P

To σήμα πέφτει αν βάλεις το κινητό μέσα στην παλάμη σου και την σφίξεις σαν γροθιά . Το ίδιο όμως πέφτει και στο desire, μου το είχε δείξει ο Μήτσος .

Δοκιμασε να το ξανακανεις με wifi ανοιχτο ;)

Link to comment
Share on other sites

Α και μην ξεχνιομαστε...

20 best mobile phones in the world today | News | TechRadar UK

Καλα μας δουλευει το σιτε ? Συγκρινουν κινητα πως ??? Κινητα των 250 ευρω με 600 ευρω ?

Δηλαδη το wildfire ειναι καλυτερο απο iphone 3gs?θα μας τρελανουν τελειως ?

Η το HD7 με τα winmo7 που ειναι μια ασχημη copια του iOS ?

Κατ εμε ακυρη η συγκριση!Να βαλουν καλυτερα συγκριτικο με κινητα με βαση καποια χρηματα, οχι ολα μαζι! Διοτι οταν βρηκε το iphone3gs δεν υπηρχαν ουτε winmo7 ουτε desire ουτε τα περισσοτερα απο αυτα στην λιστα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now