sakispow

ASUS RAMPAGE 3 EXTREME bios update ???

Recommended Posts

δεν θυμαμε ακριβος τι εκανα !

τωρα που το φλασαρα για κανω οπως λες , δεν κανω και τα υπολοιπα οπως ηταν ?

σου λεω τωρα ειναι ολα μαμα

target cpu 3059mhz

target dram 1066mhz

Link to comment
Share on other sites

μόνο το (UCLK Frequency : 3600) δες αν πέφτει κάτω από 3200 η έστω 3200 θα πάμε χαλαρά για να δεις βρε φίλε μπορούν οι μνήμες να παίξουν στα 2000 που θέλεις η όχι.

Πως θα γινει αυτο ρε παιδια? Το uncore στους bloomfield δεν πρεπει να ειναι διπλασιο η παραπανω απο την ταχυτητα των μνημων? Αν βαλει 1800ΜHz μνημες τo χαμηλοτερο uncore που θα εχει επιλογη δεν θα ειναι 3600?

Εχω χασει κατι με αυτην την μητρικη η γενικως εχω χασει τον μπουσουλα?:D

stealth

Link to comment
Share on other sites

μπαααααα και παλι οχι..... αλλα δεν πειραξα τιποτα αλλο....μονο xmp profile επελεξα.

θα πρεπει να βρει μια ωριτσα o Σαββας ,μιας και εχει τι ιδιο mobo θα του ευκολο να με οδηγησει...

ετσι Σαββα :-( κλαψ !

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινει αυτο ρε παιδια? Το uncore στους bloomfield δεν πρεπει να ειναι διπλασιο η παραπανω απο την ταχυτητα των μνημων? Αν βαλει 1800ΜHz μνημες τo χαμηλοτερο uncore που θα εχει επιλογη δεν θα ειναι 3600?

Εχω χασει κατι με αυτην την μητρικη η γενικως εχω χασει τον μπουσουλα?:D

stealth

stelth είναι έτσι όπως τα λες κανονικά και θεωρητικά! όμως! αν ο memory condroler του cpu δεν το......έχει και σου ζητάει vtt 1,45+++ για να: δεις 2000mhz στις ram και 4000 uncore σε συνθήκες ψύξης κοπανιστού αέρα το ξεχνάς και τι ρεύμα θα σου ζητάει το north κλαψτα Χαράλαμπε! 12 γιγα είναι αυτά δεν είναι στραγάλια εγώ πιστεύω λέω ίσος ότι με 4 γιγα θα ήταν ποιο εύκολο αλλά με 12....... αν σώνει και καλά θες να δεις τα 2000 πρέπει να χαμηλώσεις αν γίνεται είπα δεν ξέρω αν σε αφήνει στους κλειδωμένους επεξεργαστές, το uncore και βέβαια δεν θα κερδίσεις αλλά θα χάσεις σε επιδόσεις γιατί θα παίζουν ναι μεν οι μνήμες στα 2000 και 9-11-9-29-110 δεν ξέρω τι και το uncore στα 3200---- ναι ίσως να αντιμετωπίσεις πρόβλημα μελλοντικά. γι αυτό καλύτερα στα 1600 με 6-6-5-18-1τ-trfc 60 και uncore στα 3800+++++. όλα είναι σχετικά αυτά που λέμε ισχύουν όλα και δεν ισχύει και τίποτα είπαμε είναι ανάλογα το hardware που σου έχει κάτσει έχει 980χ που παίζουν στα 4,5 με τάση 1,37 και άλλα 980χ που παίζουν 4,5 με τάση 1,42+++ και άλλα που πάνε με το ζόρι 4,2 μιλάω για αέρα!

Link to comment
Share on other sites

ναι. έχω ένα θέμα με τα πενια και τα κοσμητικά! καλά θεός δεν είμαι και δεν ευελπιστώ να γίνω. άσε τώρα αυτά για δείξε μου το 32αρι στα 2000:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ταλαίπωροι!:D

ώρες ώρες σπάω πολύ πλάκα εδώ μέσα!

τελικά οι μνήμες παίζουν στα 2000 και βγάζουν και 32αρι με το uncore κάπου στα 3100++ αν θυμάμαι καλά.

ο σακης έχει κρατήσει φώτο πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα... ειμαι δουλεια αρα φωτο το απογευμα....!!!

επαιξαν παντος ..... με ψηλουτσικα latency.

Σαββα ενω βγαλαμε τα stress test εφαγα μια μπλε πιο μετα (κανα 20λεπτο).

θα το τεσταρο και σημερα....αν το ξανακανει ενα κλικ πανω το ρευμα ετσι....?

Link to comment
Share on other sites

δώσε ένα κλικ στο QPI/DRAM CORE VOLT (VTT) και τέσταρε το καλά τέλος παίξε κανένα βαρύ game για πολύ ώρα. αν έχεις πάντως τέτοια προβλήματα αστάθειας είναι θέμα καθαρά του bios το 1401 δεν.. κανε μια και άνοιξε το turboV Evo ξεδιπλωμένο μαζί με το CPU-Τweaker,τράβα μια φώτο με το snagit και ανέβασε τες,έτσι θα έχουμε μια εικόνα για το τι γίνετε με συχνότητες και ρεύματα.

ίσως να είναι το cpu pll αλλά πάνω κάτω εκεί είσαι φίλε. από εδώ και πέρα θέλει λίγο ψάξιμο με τα ρεύματα για τη σταθερότητα και είσαι τζι τζι!

Link to comment
Share on other sites

Εεεεε οποιος ειδε ΠΑΟΚ σημερα.... ειναι το λιγοτερο γκαυλομενος !!!!

Αντε παοκαραααααα παμε εκδρομη !!!!!

περισι πηγα 3ημερο Ολλανδια παοκ-ajax .... ολα τα λεφτα !!!!

Σαββα..... για tv εδω εισαι ......

Philips - Σειρά 9000

philips φιλε τιποτα αλλο !!!!

εγω εχω την 37pfl9903 .... ενταξει...κλαμα λεμε !!!!

[media]

[/media]

τα clockια αυριο....σημερα μονο ΠΑΟΚ ειχε το προγραμμα !!!

Link to comment
Share on other sites

οπως και αυτες....

-φιλε ακομα μου δινει μπλε και ας ανεβαζω qpi/dram core vol.

λεω να το γυρισω σε 1.37 και να αρχισω να ανεβαζω cpu vol γιατι αν ειδες και τις φωτο εχου μεγαλη αποκληση σε σχεση με πριν !

πριν cpu vol. 1.425

τωρα cpu vol. 1.381

τι λες ???

Εικόνα 183.jpg

Εικόνα 283s.jpg

Εικόνα 183.jpg

Εικόνα 283s.jpg

Εικόνα 183.jpg

Εικόνα 283s.jpg

57fd07e174fec_183.jpg.d72cb3da2803b49461

57fd07e17c59a_283s.jpg.539e3aea68140e891

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now