Recommended Posts

Μαύρη countersunk allen βίδα μέσα σε μαύρο ματ αλουμίνιο.. i am getting horny! :D

Πραγματικά.. τόσους μήνες είχα απορροφηθεί από τις λεπτομέρειες του project που πραγματικά έχανα την ουσία.. αυτό που λένε για το δέντρο και το δάσος.. κάτι τέτοιο! :D Βγαίνει πολύ όμορφο, όπως πάντα κάτι τέτοιες στιγμές είναι που σκέφτομαι πόσο χαλάλι πήγαν τα λεφτά που έδωσα..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αν δεν postara μπορεί να είχα τελειώσει κιόλας.. καλά υπερβολές, δεν θα είχα τελειώσει αλλά θα ήμουν ακόμα πιο μπροστά.. όσο για τις φωτογραφίες.. δεν έχω τραβήξει ούτε μια :( Σου λέω δεν κρατιέμαι.. θα αρχίσω να τραβάω από εδώ και μετά.. μερικές μικροδουλειές με φρενάρουν..

Να ρωτήσω τώρα κάτι να μου πείτε την γνώμη σας.. στο plexi που θα μπει στο κάλυπτρο που έχει μπει κάτω, να βάλω λευκό γαλακτερό plexi και να το αφήσω έτσι? Να βάλω λευκό γαλακτερό plexi με αυτοκόλλητη μεμβράνη γαλάζια στο χρώμα του project? Η κάτι από τα δύο με διάφανο plexi? Είμαι λίγο χαμένος σε αυτό το θέμα..

Link to comment
Share on other sites

To λευκό γαλακτερό ακούγεται πολύ όμορφο, ειδικά αν φωτιστεί έντεχνα :)

Πάντως το top της προηγούμενης σελίδας είναι υπέροχο! Πολύ "stock look", και αυτό είναι κάτι πολύ καλό στα μάτια μου :T:

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά το λευκό γαλακτερό Τάσο.. αν και είμαι "αυστηρά δίχρωμος" δεν ξέρω.. κάτι μου κάνει.. το θέμα του φωτισμού τώρα είναι λίγο δύσκολο.. και αυτό το ψάχνω.. ταινία led, ccfl.. δεν ξέρω ακόμα τι και πώς..

Ορίστε και μια φωτογραφία πριν φύγω για παγωτάκι! Ξέρω, ίσως σας φανεί λίγο άχαρο.. είναι ακόμα άδειο όμως.. αύριο θα γίνουν πολλά πράγματα!

dsc02169gn.jpg

Edit: Sorry για τις δαχτυλιές-βρομιές-τσαπατσουλιές αλλά τρέχω τόσο πολύ να τελειώσω που δεν δίνω πολύ βάση στις φωτογραφίες.. αυτό είναι δουλειά του Barf :D

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λετε, για τα μαυρα πιαστρακια που μαζευουν τα καλωδια, θελουν να κανεις τρυπες για τις βιδες τους πρωτα?

πως δουλευει το συστημα?

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λετε, για τα μαυρα πιαστρακια που μαζευουν τα καλωδια, θελουν να κανεις τρυπες για τις βιδες τους πρωτα?

πως δουλευει το συστημα?

συνήθως προυπαρχουν πισω απο το τρει

αλλιως παίρνεις αυτά που ειναι με αυτοκόλλητο και περνας τα δεματικά απο μέσα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο εγώ τα πήρα από τον Nills ( MDPC ) αλλά μπορείς να βρεις και σε μαγαζιά με ηλεκτρονικά ( τα έχω δεί στον Βενιέρη ). Παίζουν σε νούμερα.. χωράνε από 1 καλώδιο μέχρι 10-12, ανάλογα το νούμερο.

Mofori.. ούτε σε αυτές τις φωτογραφίες φαίνεται σωστά.. :D Θα καταλάβεις το χρώμα όταν δείς φωτογραφία του Mike! :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τον φωτισμό τελικά.. δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να φωτίσω το plexi, διαχέωντας το φως σωστά χωρίς να φαίνονται οι πηγές φωτός και χωρίς το φώς να πηγαίνει στο υπόλοιπο κουτί..

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε σε γαλακτόχρωμο plexi με αμμοβολισμένη την κάτω μεριά ( από εκει που θα έρχεται το φως δηλαδή ) και έχω δοκιμάσει ταινία led και εύκαμπτο φωτιζόμενο καλώδιο. Τίποτα.. με όποιον τρόπο και αν το τοποθετήσω.. 2 ΩΡΕΣ ασχολούμαι με αυτήν την μαλ@κία.. τώρα θα έβαζα υγρά..

Link to comment
Share on other sites

Τι αυτοκόλλητο? Το πρόβλημα είναι ότι η απόσταση μεταξύ plexi και φωτισμού αναγκαστικά είναι μικρή λόγο του περιορισμένου χώρου..

Link to comment
Share on other sites

Τι αυτοκόλλητο? Το πρόβλημα είναι ότι η απόσταση μεταξύ plexi και φωτισμού αναγκαστικά είναι μικρή λόγο του περιορισμένου χώρου..

Υπάρχει αυτοκόλλητο ματ ημιδιάφανο. Έχω δει από κοντά αλλά δεν θυμάμαι που.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now