Recommended Posts

Δεν έβαλα τίποτα ούτε πριν την μπογιά ούτε μετά, ο μόνος λόγος ήταν ότι δεν ήθελα να το φορτώσω με πολλά στρώματα μπογιάς. Δεν είχα σκεφτεί ότι παίζει να ξεφλουδίσει.. όπως έχω ξαναπεί, εγώ και το βάψιμο είναι όπως ο Ολυμπιακός με τον Παναθηναϊκό.. απλά δεν γουστάρουμε ο ένας τον άλλον :D Anyway, πιστεύω να μην έχω πρόβλημα!

δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά πιστεύω πως είναι πολύ πιθανο να ξεφλουδίσει και μάλιστα σύντομα. Ο λόγος είναι η απουσία πρόσφυσης για τη μπογιά και οι αλλεπάλληλες συστολες-διαστολές της ψύκτρας.

κατά τη γνώμη μου μόνο με ένα μαύρο αστάρι πρόσφυσης θα ήσουνα ΟΚ. ούτε μπογιά δε θα χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σπρέυ φωτιάς άμα θες να το βάψεις. Αντέχει θερμοκρασίες 400 βαθμούς. Βάφαμε τις εξατμίσεις στα μηχανάκια και δεν ξεφλούδιζε ποτέ. Ούτε αστάρι ούτε τίποτα. 7 ευρώ κάνει. Δεν έχει ανάγκη αυτό από συστολές διαστολές.

Link to comment
Share on other sites

με ματ/σατινέ βερνίκι θα έχεις σαν την γυαλάδα του block.

Όχι τελείως γυαλιστερό, αλλά πιστεύω θα είναι πιο ωραίο από το ματ χρώμα.

Με spray ματ θερμοκρασιών έχω βάψει τις δαγκάνες του αυτοκινήτου, και δεν μιλάμε για 90°C.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφού μιλάμε για το ίδιο, δεν θα έχει πρόβλημα. Μην τον φοβίζετε και έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.

όντως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και τον συγχαιρω γι'αυτο!

άλλωστε και σε περίπτωση που ξεφλουδίσει δεν είναι μεγάλος μπελάς να το ξαναβάψει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να τις βγάλω πάνω από τις VGA και να τις ξαναβάψω.. Το όλο αστείο της υπόθεσης δεν σας το έχω πει.. Αφού λοιπόν έψαχνα 1-2 μέρες στο Google και 4-5 ώρες στον Βοτανικό-Πειραιά-Σπ.Πάτση κτλπ και δεν βρήκα τίποτα, σκέφτηκα "δεν γ@μιέται.. θα το βάψω να ξεμπερδεύω" έρχομαι σπίτι, αράζω στο γκαράζ και αρχίζω και βάφω. Πάνω στην ώρα περνάει ένας γείτονας "εργαλειάκιας", με ρώτησε τι φτιάχνω, του εξήγησα και μου λέει.. τι μ@λάκας είσαι! Έχω άνθρωπο που μου κάνει ανοδιώσεις στα μηχανήματα της δουλειάς ( έχει τυπογραφείο στο κέντρο ), δεν με ρώταγες.. Αν λοιπόν δω ότι κάτι πάει στραβά με τις ψύκτρες, τις ξεκουμπώνω και τις πάω για ανοδίωση!

Link to comment
Share on other sites

Τον κοίταξα λίγο περίεργα η αλήθεια είναι και σκέφτηκα από μέσα μου "Δεν παίζει.. με trollarei ο ίδιος ο θεός τώρα.." Το καλό είναι ότι αν στο μέλλον χρειαστεί να ανοδιώσω, τώρα ξέρω που θα πάω!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με τι μέγεθος? Τι διάμετρο έχει το sleeve? Το sleeve είναι αυτό που δίνει ο Nils για single cable sleeving, αν δεν κάνω λάθος είναι 1/8 της ίντσας.

Link to comment
Share on other sites

Αν αρχίσω να πίνω μπύρες δεν θα το τελειώσω ποτέ.. κατά πάσα πιθανότητα μετά από καμιά ώρα θα με έχει πάρει ο ύπνος πάνω στο γραφείο.. είμαι σχεδόν στα μισά btw!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με πονάνε τα δάχτυλα μου από τον αναπτήρα :D Τέλος το Sleevarisma! Όμορφο φαίνεται, θέλει βέβαια στρώσιμο για να φανεί το pattern! Πως σας φαίνεται?

dsc02127v.jpg

Edit: 55 λεπτά για ένα 24pin.. Not bad at all!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now