Recommended Posts

:drool::respekt:

Έργο τέχνης! ( Γιατί το... "κρύβεις" τόσο καιρό; )

I m telling you.. he can do magic! :D Mike οι φωτογραφίες είναι απλά υπέροχες.. τα χρώματα δείχνουν τόσο ζωντανά και ζουμερά, ο φωτισμός απίστευτος.. τι να πω ρε φίλε.. είσαι ένα θαύμα της φύσης!

+1

Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία και στους δυο σας σήμερα :-)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή νιώθω ότι χρωστάω μια γνώμη... Περίμενα να δω από κοντά τι δουλειά έχει γίνει. Μπορεί να μην άρεσε σε όλους το γαλάζιο-μαύρο theme, εμένα πρωσωπικά μ' άρεσε πολύ, όπως γενικά όλα τα project που έχουν διχρωμία και το δεύτερο χρώμα είναι στην σωστή ποσότητα. Μπορώ να θυμηθώ κάποια ποστ σου που μιλούσες για τον φωτισμό στο πλέξι και την λεπτομέρια στα κοψίματα, ακόμα και το custom σηματάκι. Από κοντά νομίζω φάνηκαν καλύτερα οι λεπτομέριες.

Το μόνο διαφορετικό που έχω ως αντίληψη είναι ότι ίσως σε τέτοιο design κουτιού με έντονα κοψίματα ίσως να πήγαινα σε κάτι παραπλήσιο, αλλά όχι στο συγκεκριμένο coolermaster. Βασικά δεν είμα και πολύ σίγουρος, μπορεί και αυτό να έπαιρνα :P

Φίλε Γιάννη το μόνο που έχω να πω είναι πως μόνο και μόνο το μεράκι που έχεις φάνηκε αρκετά στο τελικό αποτέλεσμα ακόμα και στο φινίρισμα. Εύχομαι να συνεχίσεις αυτό το μεράκι και ποτε να μην το βάζεις κάτω :T:

Πολλά μπράβο και στον Barf για τις εξαιρετικές σου φωτό, πάντα spot on :T:

Edited by Astalavista
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν λόγια για να περιγράψεις κάτι τόσο όμορφο, μελετημένο και κυρίως, φτιαγμένο με αγάπη για αυτό που γίνεται, με μία μεγάλη δόση μεράκι. Συγχαρητήρια τόσο στον εμπνευστή-δημιουργό, όσο και στον απίστευτό μας φωτογράφο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα στις φωτό και μπορώ να πω, πως είναι από τα ομορφότερα κουτιά που έχω δει, αν και ο συνδυασμός μαύρου με μπλε προσωπικά δεν μου αρέσει.

Πολλά μπράβο για τον κόπο, τον χρόνο και το μεράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο μυαλό μου ένα Scratch αλλά μου έσκασε μια ιδέα να φτιάξω ένα htpc για το σαλόνι στο ποιο μικρο Lian Li που θα βρώ και να του βάλω και μια υδρόψυξη μέσα.. οπότε θα πάω πρώτα για το htpc που είναι και λιγότερη δουλειά και λιγότερα λεφτά και μετά το scratch..

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα προχθες απο κοντα, μαλλον πρεπει να κερασεις καφε ψηλε :hehe:

ωραια χρωματα, βγηκε κουκλι, και εις ανωτερα μαν, φοβερη προσπαθεια! :T:

οσο για το αλλο που λες, παιρνε ιδέες http://www.hwbox.gr/project-logs/12929-mini-itx-junior-challenge.html

Link to comment
Share on other sites

Yo! Yo! Yo! Πρώτα απ'όλα του χρόνου θα βάλουμε όριο στο ύψος (όχι των κουτιών αλλά των modder) γιατί όποτε κατέβαινα στον modding floor ένιωθα ζουμπάς :hehe:

Γιάννη, το κουτί ήταν πολύ προσεγμένο και είχε πολύ δουλειά επάνω του. Το "χάιδεψα" εξωτερικά γιατί ήθελα να δώ πώς έπιασε η μπογιά επάνω στα πλαστικά της πρόσοψης και ήταν πολύ smooth στην αφή! Ειλικρινά δεν περίμενα να ήταν τόσο καλό σε αυτόν τον τομέα!

Πολύ πολύ όμορφο! Άντε και στο επόμενο :T:

PS. Κάπου κυκλοφορούσε η pic που έισαι εσύ δεξιά, ο barf αριστερά και εγώ στην μέση αλλά την εξαφάνισα γιατί φαινόσασταν πολύ ψηλοί :P

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς ρε.. την κοιλίτσα που έχεις θα την πάρεις σε ύψος και θα μας φτάσεις..! Το βάψιμο ήταν από τα λίγα που δεν έκανα εγώ.. το αποτέλεσμα ήταν όντως πολύ καλό και για αυτό φρόντισε ο Γιώργος ( Κοπρίτης ). Όσο για το επόμενο.. έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω αλλά δεν βρίσκω ανταπόκριση.. θα δω πως θα κινηθώ..!

Όσο για την φωτογραφία.. μην την σβήνεις.. άσε να δουν όλοι ποιοι είναι οι γονείς σου.. στην φωτογραφία φαίνεται ξεκάθαρα ότι είσαι το παιδί μας.. αν την ξανασβήσεις θα πω στον Mike να σε κλείσει στο δωμάτιο σου για 1 βδομάδα! :D

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς ρε.. την κοιλίτσα που έχεις θα την πάρεις σε ύψος και θα μας φτάσεις..! Το βάψιμο ήταν από τα λίγα που δεν έκανα εγώ.. το αποτέλεσμα ήταν όντως πολύ καλό και για αυτό φρόντισε ο Γιώργος ( Κοπρίτης ). Όσο για το επόμενο.. έχω ήδη αρχίσει να ψάχνω αλλά δεν βρίσκω ανταπόκριση.. θα δω πως θα κινηθώ..!

Όσο για την φωτογραφία.. μην την σβήνεις.. άσε να δουν όλοι ποιοι είναι οι γονείς σου.. στην φωτογραφία φαίνεται ξεκάθαρα ότι είσαι το παιδί μας.. αν την ξανασβήσεις θα πω στον Mike να σε κλείσει στο δωμάτιο σου για 1 βδομάδα! :D

:hehe: :hehe: Ρε δεν την σήκωσα εγώ, κάποιος άλλος αλλά δεν την βρήκα ούτε εγώ :P

Τα υπόλοιπα δεν τα σχολιάζω :P

Link to comment
Share on other sites

Το Project αυτό έφτασε στο τέλος του, με τα "πάνω" του και τα "κάτω" του, με τα εύκολα και τα δύσκολα κομμάτια του. Είμαι πολύ χαρούμενος που κατάφερα σε ένα βαθμό να φτιάξω ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους που με στηρίξατε, ο κάθε ένας με τον τρόπο του και όλοι μαζί με το feedback και τα σχόλια σας που ήταν πραγματικά κίνητρο για να συνεχίσω. Αν όλα πάνε καλά σε λίγο καιρό θα ξεκινήσω κάτι καινούργιο. Ανυπομονώ για την στιγμή που θα ξεκινήσω το επόμενο Worklog..

Δεν θα μπορούσα να ξεχάσω την υποστήριξη από την Bitspower και την Phobya που χωρίς αυτούς κατά πάσα πιθανότητα δεν θα είχα καταφέρει να το τελειώσω.

Sponsored by

phobyalogox.jpg bitspower.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ρε Ανέστη, χαίρομαι που σας άρεσε. Μιλάω με διάφορες εταιρίες.. αν μπορέσω να βρω κάποια πράγματα τότε θα το ξεκινήσω.. αν δω ότι δεν βρίσκω αυτά που χρειάζομαι τότε μάλλον θα το αφήσω για αργότερα.. το msidia μου στράγγιξε τις τσέπες :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ που το είδα απο κοντά μπορώ να πω οτι ειναι φοβερή δουλειά. μπορεί να μη μ'αρέσει το σχέδιο του κουτιου αλλά με ολη τη δουλειά που έπεσε πάνω του άλλαξε εντελως ,προς το καλυτερο εννοείται. δεν είναι εύκολο να διακρίνει κάποιος το μεράκι και το πόσο κόπος και υδρώτας χύθηκε για να φτάσει ως εδω αλλά εμείς που παρακολουθούσαμε το project log αυτο τοσο καιρο και έχουμε ασχοληθεί με το modding μπορούμε να καταλάβουμε.

ο πολύς ο κόσμος μπερδεύει το modding με το building κ για το λόγο αυτο πιστεύω πως στο διαγωνισμό δεν έλαχε της προσοχής που του άρμοζε.

συγχαρητήρια φίλος για ολη την προσπάθεια κ χάρηκα που γνωριστήκαμε κ τα είπαμε στο event.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now