DarkSaga

Φωτογραφοθήκη....

Recommended Posts

Αδεια πηρες για να βγαλεις φψτο το ακινητο της εταιρειας μου??? Ολα θα τα πω στην διοίκηση!!! Χεχε... το συγκεκριμενο ακινητο ειναι φοβερο. Οπως ειναι και αυτο στον γερακα...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν με άφησαν να ανεβώ πάνω από τα σκαλιά, για αυτό και τέτοια προοπτική !

Έπρεπε λέει να πάρω άδεια LOL !

Θα πάω και από γέρακα κάποια στιγμή !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες για τα καλα σας λόγια!

@Adrian: Δεν νομίζω να κατάλαβα την ερώτηση. Με ρωτάς πως είναι τόσο σκοτεινά εκείνα τα σημεία? Είμαι εντός του κιόσκι, και απέχει λίγο η σκεπή από τα ξύλα, με αποτέλεσμα να είναι πιο φωτισμένα τα οριζόντια. Λίγο υπερβολή στα blacks + shadows, under exposed και λίγο αύξηση στα whites, αρκετό contrast και clarity, και sharpening με unsharpen mask στο PS.

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη πολυ Ομορφη, νομιζω πς θελει λιγο ισιωμα!

Κι εγω έτσι νόμιζα, αλλά δεν είναι στραβός τελικά ο ορίζοντας σε αυτή.

Έκανα σύγκριση με άλλες 2 που ήταν στο τρίποδο και ήταν καρφί οριζοντίως και καθέτως τελικά.

Μπερδεύει το σχήμα της όχθης στο βάθος που έρχεται και πρός τα μπροστά αλλά δεν φαίνεται ξεκάθαρα λόγο της συμπίεσης που προκαλεί ο 300άρης φακός.

Η δεύτερη σου είναι blur :S

Το ξέρω ότι δεν είναι tack sharp ρε man, δεν είχαμε φως, εκεί στα κατσάβραχα δεν έπιανε και τρίποδο ( ούτε θα έφτανε τόσο ψηλά για την συγκεκριμένη φωτό άλλωστε ), δεν πρόσεξα και το ότι είχα από πρίν ~ +2eV compensation και η φωτό τραβήχτηκε handheld με 1/25 shutter με το VR off...

Δεν ήταν προσχεδιασμένη ούτε πρόλαβα να τσεκάρω καλά τα πάντα, i just seized the moment :P

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν είναι tack sharp ρε man, δεν είχαμε φως, εκεί στα κατσάβραχα δεν έπιανε και τρίποδο ( ούτε θα έφτανε τόσο ψηλά για την συγκεκριμένη φωτό άλλωστε ), δεν πρόσεξα και το ότι είχα από πρίν ~ +2eV compensation και η φωτό τραβήχτηκε handheld με 1/25 shutter με το VR off...

Δεν ήταν προσχεδιασμένη ούτε πρόλαβα να τσεκάρω καλά τα πάντα, i just seized the moment :P

Ρε bill τότε γιατί την ανέβασες αφού είδες ότι δεν είναι σωστή ???

Link to comment
Share on other sites

Ρε bill τότε γιατί την ανέβασες αφού είδες ότι δεν είναι σωστή ???

Δεν ανεβαίνει για διαγωνισμό φωτογραφίας ρε.

Την ανέβασα γιατί την ήθελε ο Αντρέας, και γιατί μου άρεσε το χρώμα και το bokeh στο background.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now