HwBox

HwBox 1st O.M.G. Event 2012: Overclocking - Modding - Gaming

Recommended Posts

Το ταξίδι αυτό άξιζε και με το παραπάνω :D

Ευχαριστούμε όλες τις εταιρείες που πίστεψαν στην διοργάνωση και βοήθησαν με όλα αυτά τα δώρα! Ευχαριστούμε το ΙΕΚ Όμηρος για όλη την βοήθεια και το γεγονός ότι πίστεψαν σε 'μας και βοήθησαν όπως ήταν δυνατό προκειμένου να επιτευχθεί αυτό το τελικό αποτέλεσμα. Νομίζω δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα απ' ότι ο Βασίλης ένα post πάνω από μένα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να σας κουράζω.

Πραγματικά ήταν μεγάλη μου χαρά που βρέθηκα μια μέρα πριν στην Αθήνα για να προλάβω και λίγο από τις ετοιμασίες! Μακάρι να μπορούσα να έρθω νωρίτερα, ειλικρινά :D Μπορεί να "βγήκα off" όπως μου λέει ο Μόρτις, αλλά είχε την πλάκα του :D

Ευχαριστούμε όλο τον κόσμο που παρευρέθηκε στο event και υποσχόμαστε ότι έρχονται ακόμα καλύτερα!

GO TEAM :T:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε είστε απίστευτοι. Τιτανομέγιστοτεράστιο/ άπαιχτο event. Μπράβο στους διοργανωτές. Gorilla και λοιποί, RESPECT! Κρίμα που δεν ήρθα και εγώ να γνωριστώ μαζί σας. Άλλη φορά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με την σειρά μου έπειτα από το υπερπλήρες ευχαριστήριο post του φίλτατου Βασίλη/GoriLLakos θέλω να ευχαριστήσω προσωπικά ολο το stuff του HwBox και ειδικά τον Τίμο/Timoleros τον κ. Γιώργο Μακριπλίδη όπως και όλο το προσωπικό του Ι.Ε.Κ ΟΜΗΡΟΣ για την μεγάλη υποστήριξη τους σε αυτή την ιδέα-όνειρο που ονομάστηκε O.M.G. που πίστεψαν σε εμάς και με την βοήθεια τους έγινε πραγματικότητα κάτι που προσπαθούσαμε και θέλαμε να οργανώσουμε πάρα πολύ καιρό. :T:

Το ραντεβού μας ανανεώνεται για του χρόνου με ένα καλύτερο-μεγαλύτερο και πιο βελτιωμένο O.M.G. Event!!!

114fe85585893fc.jpg

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα και απο ολο το Crew του Netcups.gr,

Θα ηθελα να δωσω πολλα συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια του HwBox και ειδικα στο Βασιλη και τον Τιμο για την πραγματοποιηση αυτου του πρωτοποριακου Event για τα Ελληνικα δρωμενα.

Ειναι οτι καλλυτερο εχω παραβρεθει ως τωρα. Επισης πολλα ευχαριστω στο ΙΕΚ Ομηρος για την αψογη συνεργασια και φιλοξενια.

Ευχαριστουμε επισης για την δυνατοτητα που μας προσφερατε να αναλαβουμε το Admining - Streaming του Gaming Οροφου και να απολαυσουμε ολοι το αγαπημενο μας Game.

Προσωπικα λογω Streaming Admining και Gaming ( Ηταν αδυνατον να αντισταθω και να μην παιξω και εγω!!!) δε καταφερα να βρεθω πολυ ωρα στους υπολοιπους οροφους, παρολα αυτα οσες φορες πηγα ειδα οτι γινοτανε πραγματικα χαμος...

Οσο αφορα το Streaming του NetcupsTV ευχομαι να το απολαυσατε αν και υπαρχαν ορισμενα προβληματα με την γραμμη και τον ηχο. Παντως εχω την πεποιθεση οτι ηταν αξιοπρεπες.

Ειμαι σιγουρος του χρονου το επομενο O.M.G. να ειναι ακομα καλυτερο και μεγαλυτερο μιας και ξερουμε τι εχουμε να αντιμετωπισουμε.

Link to comment
Share on other sites

EDIT....ο φιλος στον αριστερο ωμο του Α7Ν ποιος ειναι?? Μονο αυτον δεν ξερω! ΕΕεε καλα και τα κοριτσια εννοω!!

Μάλλον δεν γνωριστήκαμε... Γιώργος, χάρηκα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Να παρω και εγω σειρα λοιπον...

Και να αρχισω λεγοντας ενα μεγαλο ευχαριστω στον κ.Γιώργο Μακριπλίδη που υποστηριξε τοσο θερμα την ιδεα για το O.M.G Event

καθως και ολη την ομαδα του ΙΕΚ ΟΜΗΡΟΣ για τη αψογη συνεργασια σε ολους τους τομεις!!!

Βασιλη και εγω ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για ολα και πιστεψε με ηταν χαρα μου να τρεχω μαζι σου για την πραγματοποιηση του 1st O.M.G event

Σου αξιζουν πολλα συγχαρητηρια!

Επισης θελω να ευχαριστησω τον Crio/Χρηστο καθως και τον George o/c/Γιωργο που Benchαραν στην θεση μου ωστε να μπορω να τρεχω πανω-κατω ανενοχλητος:D

Για ολες τις αλλες ευχαριστιες πιστευω ο Βασιλης τα εχει καλυψει ολα!!!!

Θελω να πω ακομα....

Παιδες χαρηκα πολυ που σας γνωρισα ολους ή τουλαχιστον τους περισσοτερους απο κοντα...το HWBOX εχει τρομερη ομαδα::

Eλπιζω το Ο.Μ.G. Event να γινει θεσμος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πραγματικά απίθανο event....Πολύ ενέργεια, πολλύ hardware, πολύ διάθεση και εξίσου πολύς κόσμος....Πλήρως επιτυχημένο event.....Μακάρι κάθε χρόνο να γίνονται τέτοια....:D

Συγχαρητήρια σε όλους όσους παιδεύτηκαν για να γίνει πραγματικότητα....

Πολλά μπράβο σε Γορίλλα + Τίμο για το ασταμάτητο τρέξιμο (πόσα redbull πινατε για να κρατιέστε? :P)

Ευχαριστώ προσωπικά στον Τίμο που με άφησε στο πόδι του όσο έτρεχε να benchάρω και στον Chaos για την πολύ καλή συνεργασία....Παίδες σας χρωστάω ένα καλό bench όταν ξανανέβω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδες! Η παλιογρια δεν φάνηκε από εκεί??

edit: και τπτ φωτος απο τη modding area και τους υποψηφιους/νικητες?? η ειναι καπου πιο πισω και μου ξεφυγαν?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να φαντάζει απίστευτο στην Ελλάδα της κρίσης. Και όμως... Έλληνες Overclockers (τεχνικοί ηλεκτρονικών υπολογιστών που παρεμβαίνουν τόσο στο λειτουργικό σύστημα των υπολογιστών όσο και στο harware, για να εκτινάξουν τις επιδόσεις τους στα ύψη) κατέρριψαν όχι ένα, ούτε δύο, αλλά δέκα παγκόσμια ρεκόρ και άφησαν πίσω τους κορυφαίους Ασιάτες, Ευρωπαίους αλλά και Αμερικανούς Overclockers, οι οποίοι παρακολουθούσαν αποσβολωμένοι από τις οθόνες των υπολογιστών τους, την προσπάθεια των Ελλήνων.

Τα δέκα παγκόσμια ρεκόρ καταρρίφθηκαν κατά τη διάρκεια του 1ου O.M.G FESTIVAL (Overclocking, Modding, Gaming), το οποίο διοργάνωσε το διαδικτυακό τεχνολογικό site HWBOX σε συνεργασία με τον εκπαιδευτικό οργανισμό "ΟΜΗΡΟΣ". Οι Έλληνες παγκόσμιοι πρωταθλητές για να καταφέρουν να πετύχουν τις εξωπραγματικές επιδόσεις χρησιμοποίησαν τεχνολογία υπολογιστικής αιχμής αλλά και υγρό άζωτο για να ψύχουν τους επεξεργαστές, που δούλευαν στα όρια τους.

Οι συμμετέχοντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου και υποσχέθηκαν στους περίπου 1000 επισκέπτες του φεστιβάλ ακόμα πιο εντυπωσιακά ρεκόρ.

[Πηγή: greek-reporters.blogspot.com]

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr

έγραψαν και αλλα blogs για τα κατορθώματα σας. μπράβο παιδιά και από μένα και να συνεχίσετε δυνατά :D

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο Ζακ λίγο υπομονή παιδια, μιλάμε για πάνω απο 2.000 φωτογραφίες, οπότε χρειάζεται αρκετός χρόνος για επεξεργασία ώστε να σας δώσουμε τις καλύτερες απο αυτές :D

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως με έβγαλαν εμένα αρκετές,μία να κρατάω το τροφοδοτικό που κέρδισα,μια έτσι,μία γιουβέτσι,μην με δείτε άσχημο και δεν τις ανεβάσετε,είναι κρίμα!:'(....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκεί ήταν 3 φωτογράφοι και 2 ή 3 camera man.Όλο αυτό το υλικό που θα το βρούμε?Δεν μπορεί να μην ξέρεται!

Τις photos θα τις βρείτε εδώ λογικά σήμερα αργά το βράδυ ή αύριο επειδή έιναι πολλές. Το video θα φτιαχτεί όμορφα και θα το πάιξει η TV αλλά θα ενημερώσω και εδώ απο youtube url ! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now