Recommended Posts

Καλώς σε βρήκαμε :drinks:

Μπορείς να μας ενημερώσεις σχετικά με την πορεία της παραγγελίας σου και αν η παραλαβή γίνει επιτυχώς;

Ναι φιλε ,

Θα σας πω αν ηταν ολα οπως πρεπει.

Κατα τη γνωμη μου δεν θα υπαρχει προβλημα , απλα ειναι ενα νεο μαγαζι το οποιο προσπαθει να γινει γνωστο και μετα απο λιγο καιρο οταν βρει πελατια θα ανεβασει σιγα σιγα τις τιμες του.

Εννοειτε πριν πληρωσω θα ανοιξω το δεμα να δω αν ειναι μεσα τα πραγματα και σφραγισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου :T:

Απλά ενημερωτικά να πω, επειδη γνωρίζω καποια πραγματα, οτι οι τιμές που έχει ειναι σαν την τιμή χονδρικής χωρίς φπα αλλα και χωρίς κέρδος ;)

Οπότε αυτο που λες για "απλά" καλές τιμές δεν ισχύει!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε μου :T:

Απλά ενημερωτικά να πω, επειδη γνωρίζω καποια πραγματα, οτι οι τιμές που έχει ειναι σαν την τιμή χονδρικής χωρίς φπα αλλα και χωρίς κέρδος ;)

Οπότε αυτο που λες για "απλά" καλές τιμές δεν ισχύει!!

Kαλα εγω την γνωμη μου ειπα , μπορει να εχω κι αδικο. Αλλα πολλες φορες απο το εξωτερικο υπαρχουν τρομερες τιμες που στην Ελλαδα δεν βρισκουμε.

Αυτος μπορει να πουλαει για αρχη χωρις κερδος μεχρι να γινει γνωστος . Δεν ξερω υποθεσεις κανω .

Θα δω πως θα εξελιχθει η παραγγελια μου και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να είναι, χαλάει την αγορά. Εγώ δεν θα ψώνιζα ποτέ πάντως από εκεί.

χαλαει την αγορα??? δε μας το εξηγεις λιγο καλυτερα αυτο??? :que:...

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνει ωρέ... :P

αμα κανει πλακα δεκτον...

μακαρι να ειναι πραγματικο και να μη κανει καμια λαμογια ο mrsmith

λιγο ανταγωνισμος δε κανει κακο...

εννοει οτι γ2μαει τις τιμες και κανει κακο στην αγορα.

απο οτι ειδα δεν ειναι ολες οι τιμες χωμα... ολες ειναι πολυ καλες... και εχει και μερικους κραχτες με τιμες που μοιαζουν χονδρικη...

μπορει να το κανει... για να γινει γνωστο.. δε νομιζω οτι ειναι αθεμμιτο... αν δεν παιζεται καμια π@υστια απο πισω..

οσο για την αγορα να κοιταξει αυτη πρωτα τη ποικιλια της τους χρονους παραδοσης διαθεσιμοτητα after sales RMA ktl

αμα ητανε σωστοι θα αγοραζα απο εδω και ας εδινα 10-20 ευρω παραπανω... τωρα και 3 χρονια αγοραζω μονο απο εξωτερικο η μικρα μαγαζια δικα μας.. πχ ntl.gr

λιγο offtopic αλλα δε βαριεσαι :)

Link to comment
Share on other sites

ολα δειχνουν πως ειναι πραγματικο και δεν νομιζω να ειναι λαμογια κλπ.

αλλα αυτο δεν ειναι "ανταγωνισμος" βασικα. Πραγματικα "χαλαει" την αγορα προς οφελος μας για αρχη.

περισσοτερα πανω σε αυτο θα ξερουν τα επιχειρηματικα μυαλα εδω μεσα οποτε ολο και καποιος θα σου λυσει την απορια :)

(εγω παντως θα παρω πραματακια απο εκει λογω ποικιλιας και οχι τοσο λογω τιμων ;) )

Link to comment
Share on other sites

(εγω παντως θα παρω πραματακια απο εκει λογω ποικιλιας και οχι τοσο λογω τιμων ;) )

στα λογια μου ερχεσαι...

και να τη χαλαει δε μας νοιαζει... τα μαγαζια δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα... οπως αυτα δε σκεφτονται τπτ αλλο εκτος απο το κερδος... ετσι και εμεις λυπομαστε μονο τη τσεπη μας...

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν εννοω το Π και το καθε Π ετσι. Μιλαω για τους λιανεμπορους και τα μικρα μαγαζια που τα βγαζει με την μια off αυτος εδω ;)

anyway αυτο ειναι μια μεγαλη κουβεντα ασχετη με το mrsmith οποτε αγοραστε οσο προλαβαινετε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ναι βγαινουμε πολυ off

εγω παντως δε αγορασα τπτ ακομη... κατσε να περασει λιγο καιρος να δουμε τι θα δουμε...

αν και τοτε αξιζει ισως το τιμησω... αντε γτ πολλα λεφτα εχω δωσει στους γερμανους τελευταια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

στα λογια μου ερχεσαι...

και να τη χαλαει δε μας νοιαζει... τα μαγαζια δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα... οπως αυτα δε σκεφτονται τπτ αλλο εκτος απο το κερδος... ετσι και εμεις λυπομαστε μονο τη τσεπη μας...

Πόσο χρονών είσαι και τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο χρονών είσαι και τι δουλειά κάνεις αν επιτρέπεται;

κλασικη ερωτηση...

23 φοιτητης και δουλευω...(web developing, programming etc)

ευχαριστημενος???

εσυ πηγαινε αγοραζε απο τα αλλα μαγαζια που δε χαλανε την αγορα...

κανεις δε σε υποχρεωσε να αγορασεις απο το εν λογω μαγαζι...

end of story....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει είναι το εξής....Αν εσύ δουλεύεις και χρεώνεις π.χ. ένα site ένα Χ ποσό για να το φτιάξεις και έρθει ένας που χρεώνει μια τιμή y τόσο χαμήλη που αν την δώσεις κι εσύ τότε είναι σίγουρο ότι είσαι χαμένος, τότε δεν θα σε πείραζε?

Αυτό που πιστεύυω εγώ είναι ότι με κάποια πλάτη (χρήμα) δίνει αυτές τις τιμές για να μαθευτεί και μετέπειτα να δίνει κανονικές τιμές.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι και μαγαζι οπως η hol για τον κοκκαλη ξερω γω και να ειναι δεν ξερω και εγω ποιος απο πισω, lo lo lo.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πιστεύυω εγώ είναι ότι με κάποια πλάτη (χρήμα) δίνει αυτές τις τιμές για να μαθευτεί και μετέπειτα να δίνει κανονικές τιμές.

το αυτο.. αφου το λεει αλλωστε οτι ειναι βρετανικη εταιρεια απο το 1983

Link to comment
Share on other sites

τελικά ρε παίδες αξίζει να χτυπήσω εναν sandisk extreme 120gb με 81.29 (+εξοδα αποστολής κ επιπλέον χρέωση αντικαταβολης)απο το MrSmith ή τον 330 me 99 ευρω απο MSysytems(δωρεάν εξοδα αποστολής , χωρις χρέωση αντικαταβολής)?

τείνω προς ιντελ μεριά

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει είναι το εξής....Αν εσύ δουλεύεις και χρεώνεις π.χ. ένα site ένα Χ ποσό για να το φτιάξεις και έρθει ένας που χρεώνει μια τιμή y τόσο χαμήλη που αν την δώσεις κι εσύ τότε είναι σίγουρο ότι είσαι χαμένος, τότε δεν θα σε πείραζε?

αν μπορει ο αλλος και κανει το ιδιο σιτε σε αποψη ποιοτητας λειτουργικοτητας κτλ σε πολυ χαμηλοτερη τιμη... θα πρεπει και εγω να αναθεωρησω καπια πραγματα σε αυτα που ζηταω....

και οπως ειπα δε μετραει μονο η τιμη... σε ενα μαγαζι που με σεβεται και ειναι σωστο απεναντι μου θα παω και θα ξαναπαω και ας ειναι πιο ακριβο...

για αυτο και δεν εχω αγορασει τπτ απο mrsmith ακομη ... ας αφησουμε να δουμε πως θα παει και αναλογα μετα το κραζουμε η το επιβραβευουμε

Αυτό που πιστεύυω εγώ είναι ότι με κάποια πλάτη (χρήμα) δίνει αυτές τις τιμές για να μαθευτεί και μετέπειτα να δίνει κανονικές τιμές.

αυτο θα το δείξει ο καιρος... αλλα και παλι δε το θεωρω αθεμιτο... απο το να διαφημιζοτανε σε sites τηλεορασεις κτλ και να ειχε ιδιες τιμες με τους αλλους

μπορει να ειπε θα εχω καλυτερες τιμες(το κοστος διαφημησης το κερδιζουνε οι πελατες)

αλλωστε τη καλυτερη διαφημηση τη κανουνε οι πελατες.. αλλα και τη δυσφημηση... πχ eshop

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now