barfastic

Τι αγορασα προσφατα

Recommended Posts

Μόλις έφτασαν και οι SP120 :) όταν τοποθετηθούν θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου.

Τους εχω γυρω στον μισο μηνα, αλλα εχω τους quiet edition πανω στην megahalems σε push pull..και φυσικα τους εχω πανω σε fan controller..

3-4 σελιδες ανεβασα και φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σχετικά με τους SP120 High Performance...

Στα 12V, παίζουν στις 2200 στροφές, κάνουν αρκετό θόρυβο (σαν τους Scythe Slipstream SY1225SL12SH).

Στα 7V με τον αντάπτορα, κατεβαίνουν στις 1750 στροφές. Ο θόρυβος μειώνεται αισθητά, αλλά δεν τους λες αθόρυβους. Εμένα δεν είναι κάτι που με ενοχλεί.

Από πλευράς απόδοσης, σε μία Corsair Η50 push-pull, έχοντας τους στα 7V, είδα τις ίδιες θερμοκρασίες με τους Scythe, και περίπου 9-10 βαθμούς κάτω σε σχέση με τους CoolerMaster SickleFlow 120.

Στον FX-4100 @ 4.4 στο HWmonitor βλέπω 40-41 βαθμούς στα Prime & Linx.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφτασαν και οι SP120 :) όταν τοποθετηθούν θα σας γράψω τις εντυπώσεις μου.
Λοιπόν, σχετικά με τους SP120 High Performance...

Στα 12V, παίζουν στις 2200 στροφές, κάνουν αρκετό θόρυβο (σαν τους Scythe Slipstream SY1225SL12SH).

Στα 7V με τον αντάπτορα, κατεβαίνουν στις 1750 στροφές. Ο θόρυβος μειώνεται αισθητά, αλλά δεν τους λες αθόρυβους. Εμένα δεν είναι κάτι που με ενοχλεί.

Από πλευράς απόδοσης, σε μία Corsair Η50 push-pull, έχοντας τους στα 7V, είδα τις ίδιες θερμοκρασίες με τους Scythe, και περίπου 9-10 βαθμούς κάτω σε σχέση με τους CoolerMaster SickleFlow 120.

Στον FX-4100 @ 4.4 στο HWmonitor βλέπω 40-41 βαθμούς στα Prime & Linx.

Φίλε ή όποιος άλλος γνωρίζει,

Μπορούν 3 τέτοιοι να μπουν κολλητά σε θέσεις που πριν έμπαιναν 3x120mm αλλά τετράγωνοι?

Φαντάζομαι ναι, αν προορίζονται και για ψυγεία ε?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ή όποιος άλλος γνωρίζει,

Μπορούν 3 τέτοιοι να μπουν κολλητά σε θέσεις που πριν έμπαιναν 3x120mm αλλά τετράγωνοι?

Φαντάζομαι ναι, αν προορίζονται και για ψυγεία ε?

Και βέβαια μπαίνουν, είναι κανονικοί 120mm ανεμιστήρες. Μην σε μπερδεύει η εμφάνισή τους. Δες και από φωτογραφία στο site της Corsair που δείχνει 2 ίδιους δίπλα-δίπλα:

detail_fans_builtcase_r_1_1_1.jpg

detail_fans_builtcase_r_1_1_1.jpg

detail_fans_builtcase_r_1_1_1.jpg

detail_fans_builtcase_r_1_1_1.jpg.dfd383

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now