GoriLLakoS

Τι χωρητικότητα έχετε για τον (ή τους!) SSDs σας;

Τι χωρητικότητα έχετε για τον (ή τους!) SSDs σας;  

147 members have voted

  1. 1. Τι χωρητικότητα έχετε για τον (ή τους!) SSDs σας;

    • 16 - 39GB
      1
    • 40 - 90GB
      23
    • 91 - 128GB
      75
    • 129-249GB
      14
    • 250 - 300GB
      26
    • 301 - 511GB
      2
    • 512+GB
      6


Recommended Posts

Η χωρητικότητα μου δεν υπάρχει :) (στο poll)

Intel X25-M 80GB

Προστέθηκε :T:

2 32GB Apacier με τον τραγικότατο JMicron που τους είχα πάρει ποιο πολύ για πειραματισμό και περιέργεια(ήξερα περίπου το αγόραζα), ένας εξωτερικό 32GB Transcend 1,8'', τον 120άρη Agility 3 και εδώ και λίγο καιρό τον 120άρη Evo μας κάνει κάτι κάτι παραπάνω από τα 300GB.

Αλήθεια γιατί υπάρχει τρύπα ανάμεσα στα 300 και 500GB? Βασικά γιατί υπάρχουν παντού τρύπες; Ειλικρινά δεν κατανοώ τις επιλογές στο poll.

PS Οι SSD δεν ξεκίνησαν από τα 40GB. ΟΚ οι υλοποιήσεις της προκοπής, μάλλον κάπου εκεί ξεκίνησαν, αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω τον tristeno και τα χρέπια των 16GB που προσπαθούσε να πουλήσει κάπου το 2007 αν θυμάμαι καλά στο PCTechnoology.

Πω πω γκρίνιας είσαι παντου! :P

Σου έκλεισα όλες τις τρύπες απλά για να μην λές. Δές τις καινούριες επιλογές αν και δεν νομίζω πως είχε νόημα γιατι

τα 16άρια που λές ήταν από τους early adapters/enthusiasts που τώρα εχουν όλοι 256άρηδες και θα έχουν ξεμείνει σε κανέναν που του τα έκαναν δώρο. :P

Επίσης έκλεισα τις τρύπες αλλά θαρρώ πως είναι ελάχιστοι έως και μηδενικοί αυτοί με αυτές τις χωρητικότητες που βγήκαν μια φορά και μετά εξαφανίστηκαν! :D

Link to comment
Share on other sites

Intel 330 @ 60GB -> 24x7/HTPC

Intel 330 @ 120GB -> lenovo U350 13"

Kingston V300 @ 120GB -> Acer V3-771G 17"

Αν αγόραζα τώρα, θα πήγαινα (σε όλα) στο επόμενο σκαλοπάτι μεγαλύτερης χωρητικότητας...

Link to comment
Share on other sites

Πω πω γκρίνιας είσαι παντου! :P

Σου έκλεισα όλες τις τρύπες απλά για να μην λές. Δές τις καινούριες επιλογές αν και δεν νομίζω πως είχε νόημα γιατι

τα 16άρια που λές ήταν από τους early adapters/enthusiasts που τώρα εχουν όλοι 256άρηδες και θα έχουν ξεμείνει σε κανέναν που του τα έκαναν δώρο. :P

Επίσης έκλεισα τις τρύπες αλλά θαρρώ πως είναι ελάχιστοι έως και μηδενικοί αυτοί με αυτές τις χωρητικότητες που βγήκαν μια φορά και μετά εξαφανίστηκαν! :D

Λες για μένα, αλλά και εσύ δεν πας πίσω στην γκρίνια :P

Βασικά δεν είχα προσέξει ότι ήταν multiple choice, αλλά η επιλογή των 32GB χρειαζόταν. Σε ένα παλιό λαπτοπάκι ένας αξιοπρεπής και φτηνός 32άρης π.χ. για XP ή και για 7άρια, θα ήταν ότι πρέπει χωρίς κάποιος να πληρώσει επιπλέον χρήματα για GBs που ξέρει ότι δεν θα χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

1 X Kingston SSD 240GB. Είπα να πάρω κάτι οικονομικό με μεγάλη χωρητικότητα, καθώς το badget του σχεδόν νέου PC ξεπέρασε τα standards μου.

Μέχρι προ ολίγου είχα ελεύθερα περί τα 140GB. Τώρα που μπήκε και το CoD Ghost έμειναν ελεύθερα 105GB. Και ακόμα δεν έχω περάσει τα επαγγελματικά προγράμματα (CAD, 3dmax, κλπ.) και τα games που έρχονται GTA5 κλπ.

Ίσως οι εταιρείες των games θα πρέπει να σκεφτούν σοβαρά το ενδεχόμενο, μαζί με το game να δίνουν και έναν SSD δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε Γιωργο? ποσοι νομιζεις οτι ειναι αυτοι που εχουν πανω απο 2-3 παιχνιδια εγκατεστημενα?

Εδω φαντασου εγω ειμαι με δυο (το ενα μονιμα και το δευτερο αλλαζει οποτε τερματιζεται) και μου

φτανουν ανετα τα 120Gb.

Link to comment
Share on other sites

Nop Αντρικο, διαφωνω.

LoL, Skyrim και Crysis 3, ταυτοχρονα και δεν ειχα κανενα προβλημα με το χωρο.

Πλεον δεν εχω χρονο για τοσο gaming οποτε μενει το 1ο και ενα 2ο που αλλαζει

κατα καιρους.

Περαστικα και σιδερενιος φιλε, γρηγορη αναρρωση σου ευχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Βαγγέλη!

Σε μένα δυστυχώς μετά την εγκατάσταση όλων των απαραίτητων προγραμμάτων μένου 12-15 GB free, οπότε άντε ένα game τη φορά. Τώρα έχω το GRID 2 και έχω 2 GB free!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now