MetallicGR

AMD Hawaii die analysed, ίσως περιέχει 3072 SPs

Recommended Posts

πσιτ [MENTION=4793]khetzal[/MENTION]

Valve confirms it will have AMD GPUs inside its Steam Boxes - Nvidia will not have a monopoly | TechEye

http://siliconangle.com/blog/2013/10/14/the-steam-machine-valve-will-not-dump-amd-in-favor-of-intel-and-nvidia/

εχεις χασει και το δεντρο και το δασος και κινδυνευεις να χασεις και το βουνο...

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Τ οτι η apple πηγε απο nvidia σε amd δεν λεει τπτ. Η apple εχει αποδeιξει τα τελευταια χρονια οτι δεν την ενδιαφερει η ποιοτιτα τοσο οσο παλιοτερα (βλ ακυρωση συμφωνιας με sharp & auο για οθονες και πισωγυρισμα σε samsung,blue screen of death σε iphone 5 και τελος απο nvidia gpu σε amd).

Αν πάει αύριο από AMD σε Nvidia θα είναι αλλαγή πολιτικής και επιστροφή στην ποιότητα; Ρε τι διαβάζουμε.....

Οσο για τις κονσολες λογικo να πανε σε amd λυση διοτι τα γραφικα θελουν και λεφτα

Αυτό θα κάνω την υπόθεση ότι είναι επιχείρημα.

(βλεπε hi end gaming pc's)!

Βλέπω πολλά με AMD κάρτες, αλλά υποθέτω ότι δεν τα θεωρείς hi end. Poor end θα τα θεωρείς και εσύ όπως ο άλλος ο λεφτάς.

Η steam γιατι εχει παρει nvidia gpu και intel cpu? Ειναι μαλον βλακες στην steam και δεν ξερουν τι τους γινετε, βρε τι καημενη την steam!!

Η Nvidia έχει καλύτερη υποστήριξη σε Linux και επειδή έπρεπε να πουλήσει και λίγο μούρη τα Steam boxes που παρουσιάστηκαν με hi end Intel + Nvidia hardware κοστίζουν κανένα 1500άρι. Περιττό να σου πω ότι όλα τα σχόλια ήταν του στυλ "Μας δουλεύουν; Τα XBOX και PS4 έχουν 500 και 400 δολλάρια και αυτοί μας δείχνουν "παιχνιδομηχανές" των 1500?". Αντίθετα Steam boxes που βγήκαν προς τα έξω με AMD hardware και λογικότερες τιμές απέσπασαν θετικά σχόλια.

Γιa τα σχολειa περι προτεινομενης gpu απο το tomshardware λεει ξεκαθαρα οτι η amd εκανε βηματα προοδου και ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕ!

Γιατί είπε κανείς το αντίθετο; Αυτό που έγραψα και εγώ λες και εσύ.

Μετριοπαθεις κινησεις την κοκκινης που οτι κι αν κανει δεν μπορει να αναγκασει την nvidia να βγαλει καινουργιες λυσεις και καθονται εκει στην πρασινη και βγαζουν τις ιδες καρτες λιγο καλυτερες απλα και μονο για να μην τους φτασει η amd.

Εντάξει τι να σχολιάσω εδώ;

Link to comment
Share on other sites

The use of AMD GPU under Linux, unfortunately, does not offer the same advantages as Nvidia GPU

αρα nvidia > amd οσον αφορα steam machine οσο για τιμες βαζω στοιχημα οτι τα steam machine με nvidia θα ειναι πιο exclusive priced και τα amd πιο budget priced λεω εγω τωρα...

"εχεις χασει και το δεντρο και το δασος και κινδυνευεις να χασεις και το βουνο..." μην βιαζεσαι!

"Αν πάει αύριο από AMD σε Nvidia θα είναι αλλαγή πολιτικής και επιστροφή στην ποιότητα; Ρε τι διαβάζουμε....."

εχεις δουλεψει με imac,iphone,ipad κλπ εχεις μπει καθολου στην διαδικασια να δεις τι κραξιμο πεφτει για eyestrain στα φορουμ? Καταλαβες γιατι πριν βγει το ipad 2 η apple ειπε θα παει σε igzo panel? Καταλαβες γιατι βγηκε εκ των υστερων και ειπε οτι η sharp και η auo δεν μπορουν να την προμηθευσουν με πανελ την ιδια στιγμη που η sony απο το 30% τον πανελ που ανεθετε στην auo το πηγε στο 50%? Οσο για τους arm η apple ηθελε να κανει συνεργασια με intel οχι με την nvidia για tablets και smartphones. Και η amd εχει το πλεονεκτημα του APU οχι του high end gpu.

Οσο για τις κονσολες λογικo να πανε σε amd λυση διοτι τα γραφικα θελουν και λεφτα

"Αυτό θα κάνω την υπόθεση ότι είναι επιχείρημα."

"ενώ στα hi end μοντέλα δεν προλαβαίνει να ρίχνει τιμές."

/clap

"Βλέπω πολλά με AMD κάρτες, αλλά υποθέτω ότι δεν τα θεωρείς hi end. Poor end θα τα θεωρείς και εσύ όπως ο άλλος ο λεφτάς."

1ον λεφτας δεν ειμαι 2ον η 760 που εχω ειναι >= της 7950 και ειναι πιο φθηνη 3ον οταν λεμε high end λεμε high end και οχι mid to high or high pc εκτως κι αν θες να παρεις μια 290χ που ειναι its ment to run at 95C και το cooler να ειναι

γιατι οταν μιλαμε για high end εννοουμε να αποδιδει,να ειναι silent και να εχει headroom για OC οπου η 290 και 290χ δεν εχουν τα 2 απο τα 3!! αρα ΑΚΥΡΟ!

"Γιατί είπε κανείς το αντίθετο; Αυτό που έγραψα και εγώ λες και εσύ."

και ναι φιλε μου αυτο ειναι η μετριοπαθια τις amd παντα 2ος και καταιδρωμενος που λεμε. Αν δεν κανει κατι μια ζωη η intel και η nvidia θα εχουν πιο premium τιμες και θα μας δαγκωνουν λιγο παραπανω στην τσεπη.

Ουτε λεφτα παιρνω απο intel και nvidia αλλα ουτε παντα ειχα μονο αυτες. Το θεμα ειναι οτι τωρα που μιλαμε αυτες οι 2 εχουν την 1ια και η amd δεν μπορει να τους περασει.

Βγηκαν και ειπαν οτι δεν θα ασχοληθουμε με high end cpu και θα ριξουμε το βαρρος στα low end ΑPUs γιατι? γιατι αυτη την στιγμη δεν εχουν κατι για να τους κοντραρουν.

Στις gpu? Ειπαν οτι εβγαλαν τον titan killer aka 290x και τελικα βγαλαν μια σκασμενη gpu που βαραει 95 και για να το σωσουν its ment to run at 95C. Δεν μπορεις να κανεις OC και για να μην καει πρεπει να σου προκαλεσει και πονοκεφαλο απο το noise του fan, χωρια που κανει και η nvidia την κινηση και βγαζει μια 780Τι και σου λεει ε να παρε ξεκλειδωτο gk110 ετσι απλα! Μην το παμε και στα θεματα drivers γιατι εκει ειναι που η amd τα εχει θαλασσωσει τελευταια!

Για τις κονσολες ειναι πλεων γνωστο (ισως κι απ το 2005 και μετα) οτι δεν μπορουν να εχουν καλυτερα γραφικα(λενε next gen αλλα στην ουσια το pc εχει next gen απο το 2007) απο pc (high to high end) μονο καλυτερο computing (aka cell prossesor, jaguar apu) δεν ειναι οτι εχασε το παιχνιδι η nvidia γιατι η amd πηρε τις κονσολες απλα δεν συμφερε να πανε σε cpu+gpu λυση (βλ το μεγαλο fail ps3 με cell prossesor τουμπανο, αλλα χωρις gpu) και ηταν μονοδρομος η apu της amd.

Link to comment
Share on other sites

khetzal

Μπλα μπλα μπλα. Δεν λέω ότι δεν γράφεις αρκετά που έχουν ή φαίνονται να έχουν λογική, αν τα πάρεις ως δεδομένα και δεν τα ψάξεις καθόλου, αλλά σε πολλά σημεία απλά επαναλαμβάνεις αυτά που θα πει κάθε οπαδός της Nvidia, αυτά που έχει διαβάσει από τις ανακοινώσεις της Nvidia και τα έχει κάνει ευαγγέλιο.

Εδώ θα είμαστε να δούμε ποια εταιρία θα συνεχίσει να ανεβαίνει και ποια θα αρχίσει να περιθωριοποιείται(δυστυχώς).

Link to comment
Share on other sites

khetzal

Μπλα μπλα μπλα. .

Mετα απο αυτο τι να συνεχισω να γραφω.... απλα κριμα γιατι αυτα που εγραψα πηγαν στο κενο!

Θα μπορουσα να ποσταρω κι αλλα video η αρθρα (που πιστευω ουτε καν μπηκες στον κοπο να δεις-διαβασεις) αλλα η αντιδραση σου φοβαμε θα ειναι ακομη χειροτερη.

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αυτο τι να συνεχισω να γραφω.... απλα κριμα γιατι αυτα που εγραψα πηγαν στο κενο!

Θα μπορουσα να ποσταρω κι αλλα video η αρθρα (που πιστευω ουτε καν μπηκες στον κοπο να δεις-διαβασεις) αλλα η αντιδραση σου φοβαμε θα ειναι ακομη χειροτερη.

Συγνώμη δεν έγραψα μόνο "μπλα μπλα μπλα". Μια χαρά τα διάβασα αυτά που έγραψες, αλλά με αυτά που έγραψες δεν έχει νόημα να σε κάνω quote. Τον λόγο στον εξηγώ.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εγραψες μονο μπλα μπλα μπλα, ειπες οτι το μονο που κανω ειναι να κοιταω τα news feeds απο nvidia και να μην ακουω-βλεπω αλλα site, πως εκανα ευαγγελιο τα λογια τους + οτι οτι εγραψα ειναι απλα αληθοφανεςι και δεν ισχυουν.

Δεν εχω κανενα προβλημα να σχολιασεις και να μου αποδιξεις που και γιατι εχω αδικο.

κονσολες,apple,cpu,apu,gpu κλπ εγραψα πολλα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Ορεστη, κουρασες imo.

Ελα ρε Nordi αφου με ξερεις....

Hθελα να ζορίσω λιγο τα κόκκινα fan boy που τα περισσότερα supportαρουν με λογια απο αερα κοπανιστό!

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Nordi αφου με ξερεις....

Hθελα να ζορίσω λιγο τα κόκκινα fan boy που τα περισσότερα supportαρουν με λογια απο αερα κοπανιστό!

Αστους να λενε Ορεστη ...

Ρε συ ειναι αληθεια οτι θα υπαρξει μια μικρη καθυστερηση του Maxwell ;

Ακουστηκε οτι ο μαιμουδιαρης ο skynet εχει ψυχολογικα και δεν θα υποστηριξει την νεα σειρα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αστους να λενε Ορεστη ...

Ρε συ ειναι αληθεια οτι θα υπαρξει μια μικρη καθυστερηση του Maxwell ;

Ακουστηκε οτι ο μαιμουδιαρης ο skynet εχει ψυχολογικα και δεν θα υποστηριξει την νεα σειρα. :hehe:

Μην μου λες τετοια για τον skynet... :hehe:

Οσο για το Maxwell το περιμένουμε τέλη Απριλίου στα καταστήματα. Δεν πηρε το ματι μου κατι άλλο....

Ενα 30% πανω απο το 780ti θα το εχει... και λογικα θα βγαλει πρωτα το GM104! Μεχρι να βγαλει κατι το κοκκινο ζόμπι ωστε να βγει το μεγάλο GM110!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μπλα μπλα μπλα :) Η επιστροφή της amd από πέμπτη 9 Ιανουαρίου στα village cinemas. :hehe:

Σταματήστε να διαβάζεται reviews και πάρτε καμιά καρτούλα!

Πηραμε πηραμε και ακομα δεν μπορουμε να πιστεψουμε οτι δεν υπαρχει GK110 εκει εξω με τις ευλογιες της Nvidia και καλυτερα νουμερακια απο το κουτσοκοκκινο ζομπι ...

zrja.jpg

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Νεα ενημερωση απο την κλινικη νοσηλειας του skynet ειναι οτι μαλλον θα ειναι ετοιμος μετα την πρωτομαγια με νεα μαιμουδοbios για το Maxwell. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εγραψες μονο μπλα μπλα μπλα, ειπες οτι το μονο που κανω ειναι να κοιταω τα news feeds απο nvidia και να μην ακουω-βλεπω αλλα site, πως εκανα ευαγγελιο τα λογια τους + οτι οτι εγραψα ειναι απλα αληθοφανεςι και δεν ισχυουν.

Δεν εχω κανενα προβλημα να σχολιασεις και να μου αποδιξεις που και γιατι εχω αδικο.

κονσολες,apple,cpu,apu,gpu κλπ εγραψα πολλα πιστευω.

Είδες που βάζεις λόγια στο στόμα μου και ταυτόχρονα με παρουσιάζεις σαν κάποιο άτομο που μοναδικό σκοπό είχε να σε προσβάλει; Τι quote να κάνω; Πρώτα από όλα γράφεις ένα κάρο προσωπικές σκέψεις τις οποίες εσύ θεωρείς αποδείξεις υποθέτω. Από την μία θεωρείς ανούσια την κίνηση της Apple να επιλέξει την AMD και από την άλλη θεωρείς σχετικές ένα κάρο άλλες ιστορίες που φαινομενικά είναι άσχετες. Αν αργότερα γράψεις ένα μικρό μυθιστόρημα σκέψεων και το τιτλοφορήσεις αποδείξεις, δεν έχω καμιά υποχρέωση να σου απαντήσω αναλυτικά, πολύ περισσότερο όταν βλέπω ότι, ότι και αν γράψω "δεν θα έχει σχέση" ή "/clap".

Παρόλα αυτά θα σου κάνω την χάρη αυτή τη φορά μιας και το παίζεις τόσο αδικημένος και με παρουσιάζεις και πολύ άσχημα

The use of AMD GPU under Linux, unfortunately, does not offer the same advantages as Nvidia GPU

αρα nvidia > amd οσον αφορα steam machine οσο για τιμες βαζω στοιχημα(το βάζω στοίχημα είναι είδος απόδειξης?) οτι τα steam machine με nvidia θα ειναι πιο exclusive priced και τα amd πιο budget priced λεω εγω τωρα...(ναι λες εσύ τώρα ότι η AMD είναι για τα μπάζα, για budget, ενώ η Nvidia είναι το Armani των gamers)

"εχεις χασει και το δεντρο και το δασος και κινδυνευεις να χασεις και το βουνο..." μην βιαζεσαι!(δεν βιάζεται)

"Αν πάει αύριο από AMD σε Nvidia θα είναι αλλαγή πολιτικής και επιστροφή στην ποιότητα; Ρε τι διαβάζουμε....."

εχεις δουλεψει με imac,iphone,ipad κλπ εχεις μπει καθολου στην διαδικασια να δεις τι κραξιμο πεφτει για eyestrain στα φορουμ?(για πες που κολλάει αυτό με AMD και Nvidia) Καταλαβες γιατι πριν βγει το ipad 2 η apple ειπε θα παει σε igzo panel?(όχι για πες εσύ που ξέρεις και πως σχετίζεται με AMD/Nvidia) Καταλαβες γιατι βγηκε εκ των υστερων και ειπε οτι η sharp και η auo δεν μπορουν να την προμηθευσουν με πανελ την ιδια στιγμη που η sony απο το 30% τον πανελ που ανεθετε στην auo το πηγε στο 50%?(όχι για πες εσύ που ξέρεις και μως σχετίζεται με AMD/Nvidia) Οσο για τους arm η apple ηθελε να κανει συνεργασια με intel(πότε?) οχι με την nvidia(γιατί?) για tablets και smartphones(που είναι τα Apple smartphones/tablets με Intel?). Και η amd εχει το πλεονεκτημα του APU οχι του high end gpu.(Η AMD μια χαρά hi end gpus έχει και επιπλέον τα πλεονεκτήματα του Χ86 και των APUs. Τώρα που κολλάει αυτό με τα panels της auo εσύ θα μας πεις)

Οσο για τις κονσολες λογικo να πανε σε amd λυση διοτι τα γραφικα θελουν και λεφτα

"Αυτό θα κάνω την υπόθεση ότι είναι επιχείρημα."(γιατί σου φαίνεται λογικό αυτό που έγραψες; Επαναλαμβάνεις την άποψη ότι η AMD είναι απλά η budget επιλογή αγνοώντας ότι ούτε η Intel ούτε η Nvidia είχαν την δυνατότητα να προσφέρουν κάτι το ολοκληρωμένο από μόνες τους. Θα έπρεπε να συνεργαστούν για να ανταγωνιστούν την AMD και να πάρουν την δουλειά. Και βέβαια επιμένοντας στο ότι η AMD είναι για budget δείχνει ότι δεν είσαι αντικειμενικός. Το Hardware δεν είναι γυναικεία τσάντα να κοιτάς μόνο την τιμή και την στάμπα. Αν το hardware των $400 αποδίδει καλύτερα από αυτό των $500, τότε αυτό των $400 δεν είναι καθόλου budget. Αυτή τη στιγμή με τα custom μοντέλα της 290 και της 290Χ η Nvidia δεν έχει ούτε ένα προϊόν που να μπορείς να πεις ότι είναι σαφέστατα πολύ καλύτερο από της AMD. Στα περισσότερα price points η AMD προσφέρει ανώτερο hardware και μόνο με καραOC μπορείς να κάθεσαι να λες ότι η 780ti διατηρεί ένα κάποιο πλεονέκτημα)

"ενώ στα hi end μοντέλα δεν προλαβαίνει να ρίχνει τιμές."

/clap (Μάλιστα. Το μπλα μπλα μπλα σε πείραξε, εδώ όμως εσύ απαντάς με επιχειρήματα)

"Βλέπω πολλά με AMD κάρτες, αλλά υποθέτω ότι δεν τα θεωρείς hi end. Poor end θα τα θεωρείς και εσύ όπως ο άλλος ο λεφτάς."

1ον λεφτας δεν ειμαι (δεν είσαι αλλά τα AMD είναι για τους budget, κοινώς συμπεριφέρεσαι σαν να είσαι) 2ον η 760 που εχω ειναι >= της 7950 και ειναι πιο φθηνη(η 760 είναι μια unique case που έχει απέναντί της ενα μοντέλο που δεν ανανεώθηκε την 7950. Θα σε στεναχωρήσω πάντως μιας και ακόμα και κόντρα στην 7950 δεν είναι καλύτερη. Αλλού κερδίζει η 7950, αλλού η 760. Εξαίρεση το compute που η 7950 της αλλάζει τα φώτα. Δεν το λέω εγώ αυτό. AnandTech | Bench - GPU14 ) 3ον οταν λεμε high end λεμε high end και οχι mid to high or high pc εκτως κι αν θες να παρεις μια 290Χ που ειναι its ment to run at 95C και το cooler να ειναι

γιατι οταν μιλαμε για high end εννοουμε να αποδιδει,να ειναι silent και να εχει headroom για OC οπου η 290 και 290χ δεν εχουν τα 2 απο τα 3!! αρα ΑΚΥΡΟ!(Εδώ τώρα μιλάς σαν οπαδός της Nvidia υποβαθμίζοντας τις 290/290Χ βγάζοντας συμπεράσματα με βάση τις reference κάρτες επιμένοντας να επιχειρηματολογείς λες και δεν έχουν γίνει ήδη review οι custom 290/290X, θεωρώντας ότι αυτοί που αγοράζουν hi end εξοπλισμό τους απασχολεί ο θόρυβος και η θερμοκρασία πρωτίστως και όχι οι επιδόσεις)

"Γιατί είπε κανείς το αντίθετο; Αυτό που έγραψα και εγώ λες και εσύ."

και ναι φιλε μου αυτο ειναι η μετριοπαθια τις amd παντα 2ος και καταιδρωμενος που λεμε.(Η απαξίωση της AMD συνεχίζεται, απολύτως αντικειμενικά) Αν δεν κανει κατι μια ζωη η intel και η nvidia θα εχουν πιο premium τιμες και θα μας δαγκωνουν λιγο παραπανω στην τσεπη.(όσο αγοράζετε τα υπερκοστολογημένα με βάση το performance/$ προϊόντα τους, θα σας δαγκώνουν. Όσο επιτίθεστε στην AMD υποκαθιστώντας τα τμήματα marketing της Intel και της Nvidia θα σας δαγκώνουν. Όσο δουλεύετε για να σας δαγκώνουν, θα σας δαγκώνουν)

Ουτε λεφτα παιρνω απο intel και nvidia αλλα ουτε παντα ειχα μονο αυτες. Το θεμα ειναι οτι τωρα που μιλαμε αυτες οι 2 εχουν την 1ια και η amd δεν μπορει να τους περασει.(Την Intel ναι, την Nvidia σε πολλά την έχει περάσει, απλά δεν το παραδέχεστε διότι ο οπαδός δεν παραδέχεται και για να είσαι οπαδός δεν χρειάζεται να παίρνεις λεφτά, απλά να μην παραδέχεσαι απολύτως τίποτα. Εγώ δεν είχα πρόβλημα να γράψω ότι οι Nvidia είναι καλύτερες στο Linux, εσύ έχεις πρόβλημα να μην βγάλεις την AMD μετριοπαθή και budget, να αναγνωρίσεις ότι βγήκαν κάποια custom μοντέλα που θα παίξουν $100-$150 φτηνότερα και θα ξεσκίζουν(290custom vs 780) ή θα ισοφαρίζουν(290X custom vs 780ti) τον ανταγωνισμό).

Βγηκαν και ειπαν οτι δεν θα ασχοληθουμε με high end cpu και θα ριξουμε το βαρρος στα low end ΑPUs γιατι? γιατι αυτη την στιγμη δεν εχουν κατι για να τους κοντραρουν.(Κακό είναι μια εταιρία σαν την AMD να μην προσπαθεί να φαλιρίσει κυνηγώντας την Intel, η οποία Intel δήλωσε ότι έχει ποσοστό μικρότερο του 50% στην αγορά που παίζουν μπάλα τα APUs?)

Στις gpu? Ειπαν οτι εβγαλαν τον titan killer aka 290x και τελικα βγαλαν μια σκασμενη gpu που βαραει 95 και για να το σωσουν its ment to run at 95C.(Ακόμα και η reference των 95 βαθμών και του throttling κοντράρει τον Τιτάνα, οι custom τι λες να κάνει; Συνεχίζεις να αγνοείς την ύπαρξη των custom) Δεν μπορεις να κανεις OC και για να μην καει πρεπει να σου προκαλεσει και πονοκεφαλο απο το noise του fan,(customs?third party coolers?half price?) χωρια που κανει και η nvidia την κινηση και βγαζει μια 780Τι και σου λεει ε να παρε ξεκλειδωτο gk110 ετσι απλα!(και κλάμα οι κάτοχοι Τιταν) Μην το παμε και στα θεματα drivers γιατι εκει ειναι που η amd τα εχει θαλασσωσει τελευταια!(Για πες, για πες)

Για τις κονσολες ειναι πλεων γνωστο (ισως κι απ το 2005 και μετα) οτι δεν μπορουν να εχουν καλυτερα γραφικα(λενε next gen αλλα στην ουσια το pc εχει next gen απο το 2007) απο pc (high to high end)(μα από τις κονσόλες δεν ζητάς καλύτερα γραφικά, ζητάς καλύτερη εμπειρία gaming και βέβαια αν συγκρίνεις το PS4 ίσως ακόμα και το XBOX στα λεφτά τους με ένα αντίστοιχου κόστους PC και τα δύο βγαίνουν πολύ καλύτερα. Επιπλέον όσο δεν έχει βγει το Mantle οι κονσόλες θα αποδίδουν καλύτερα έτσι και αλλιώς ενός αντίστοιχων specs PC. Οπότε στα λεφτά τους ΕΙΝΑΙ από ανώτερα μέχρι ΠΟΛΥ ανώτερα ενός PC. Αν κοστίζανε $3999 και $4999 τότε ναι θα ήταν, προσωρινά, next Gen με το hardware που θα είχαν πάνω) μονο καλυτερο computing (aka cell prossesor, jaguar apu) δεν ειναι οτι εχασε το παιχνιδι η nvidia (here we go.....)γιατι η amd πηρε τις κονσολες απλα (nvidia PR follows)δεν συμφερε να πανε σε cpu+gpu λυση (βλ το μεγαλο fail ps3 με cell prossesor τουμπανο, αλλα χωρις gpu) και ηταν μονοδρομος η apu της amd.(if Nvid... sorry if YOU say so. Αυτό να το θεωρήσω ως άλλη μια απόδειξη?)

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε όσους έχουν πάρει καλή κάρτα..nvidia/amd αλλά σε όσους δεν έχουν πάρει ακόμα κ ούτε θα πάρουν!

zpaf μπορείς να τρέξεις μια custom μάχη με πολλές χιλιάδες στρατιώτες στο total war rome 2 που παίζω να μου πεις νούμερα? Extreme στα γραφικά και πάνω από 1080p please. Επειδή σε κάποια σημεία βλέπω 25 έως 40 την ώρα της μάχης..στο περιβάλλον της μάχης έχω 60.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε όσους έχουν πάρει καλή κάρτα..nvidia/amd αλλά σε όσους δεν έχουν πάρει ακόμα κ ούτε θα πάρουν!

zpaf μπορείς να τρέξεις μια custom μάχη με πολλές χιλιάδες στρατιώτες στο total war rome 2 που παίζω να μου πεις νούμερα? Extreme στα γραφικά και πάνω από 1080p please. Επειδή σε κάποια σημεία βλέπω 25 έως 40 την ώρα της μάχης..στο περιβάλλον της μάχης έχω 60.

Δεν το εχω το παιχνιδι φιλε μου αλλα απο οτι διαβαζω ειναι αρκετα cpu bound και οχι μονο.

AnandTech Portal | The AMD Radeon R9 290 Review

AMD Radeon R9 290 Graphics Card Review - Total War: Rome 2

Link to comment
Share on other sites

Τι pc εχεις @yianni? Για να μην μακρυλογουμε αλλο....

Η αλήθεια είναι ότι περίμενα να μου πετάξεις ένα

media_preview.php?url=http%3A%2F%2Falphamisanthropos.files.wordpress.com%2F2012%2F10%2Fway-too-long-didnt-read.jpg

Τελικά το πας αλλού. Πες απλά ότι δεν έχεις να πεις τίποτα και το σταματάμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

θεωρώντας ότι αυτοί που αγοράζουν hi end εξοπλισμό τους απασχολεί ο θόρυβος και η θερμοκρασία πρωτίστως και όχι οι επιδόσεις

εδω ηθελα να επικεντρωθω γιατι απλα ολο αυτα που γραφεις ειναι τα ιδια με αλλα λογια και με αποκαλεις fun boy την ωρα που εσυ εισαι το μεγαλυτερο! Με βαση το σχολιο σου αυτο αναρωτηθηκα τι pc εχεις... φανταζομαι gpu η θα ειναι σε φαση apu η θα εχεις μια >100Ε αλλα παρ ολα αυτα ξερεις τα παντα περη high end. Καληνυχτα και keep on trolling

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now