MetallicGR

AMD Hawaii die analysed, ίσως περιέχει 3072 SPs

Recommended Posts

για μένα δεν παίζει ρόλο τι pc έχει ο καθένας αλλά σε τι το χρησιμοποιεί .πχ εγω δεν θα αγόραζα ποτέ κάρτα των 700 ευρώ γιατί δεν είμαι gamer θα τα έδινα σε μνήμη και σε καλύτερο επεξεργαστή .ο καθένας παίρνει ότι αντέχει η τσέπη του και ότι του κάνει την δουλειά του καλύτερα .

δόξα το θεο επιλογές υπάρχουν πολλές μην κάθεστε και ασχολείστε με βλακείες γράφετε κατεβατά ολόκληρα λες και σας πληρώνουν ( και οι μεν και οι δε ) και όλα αυτά σε μια είδηση η όποια στον τίτλο της περιεχέι την λέξη ίσως .

ωραίο να κάνουμε πλάκα αλλά μετά από ενα σημείο καταντάει κουραστικό ξέρω ποιοι θα απαντήσουν σε ποιόν πριν δω το θέμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μα και εσύ ρε yanni μας γράφεις μια έκθεση από αυτά που έχεις διαβάσει και δική σου απάντηση από δικό σου σύστημα δεν έχεις οπότε γιατί δεν απαντάς τι σύστημα έχεις? Η εμπειρία σου για όλα αυτά π γράφεις υπάρχει? Λογικά όχι απλά διαβάζεις reviews κ γράφεις ότι γράφουν :) Δεν είναι κακό, απλά δεν είναι εμπειρία, είναι θεωρία!

Link to comment
Share on other sites

απλ φαση

δεν εχεις, οποτε δεν εχεις δικαιωμα να εκφερεις γνωμη

δεν ισχυει

ξυπνατε

αν ηταν ετσι, καποιος που ειχε nvidia το 2001, θα συνεχιζε μονο με nvidia, απο φοβο και μονο να αλλαξει

Edited by Yoshi
Link to comment
Share on other sites

Άποψη να έχεις, κ εγώ έχω, αλλά να έχεις κ όρια σε αυτά που λες για να ακούγεσαι κ σωστός στους υπόλοιπους. Ειδικά όταν ΔΕΝ έχεις κάτι στην κατοχή σου κ απλά διαβάζεις κ γράφεις ότι λένε οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Άποψη να έχεις, κ εγώ έχω, αλλά να έχεις κ όρια σε αυτά που λες για να ακούγεσαι κ σωστός στους υπόλοιπους. Ειδικά όταν ΔΕΝ έχεις κάτι στην κατοχή σου κ απλά διαβάζεις κ γράφεις ότι λένε οι άλλοι.

γιαυτο ΑΚΡΙΒΩΣ το λογο υπαρχουν τα ρεβιους

που αναφερεται ο γιαννης και ο σεβ

εχουν οι ρεβιεουερς και πρασινη και κοκκινη, εκτος κ αν πατε να τους βγαλετε κ αυτους ψευτες

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ΑΚΡΙΒΩΣ το λογο υπαρχουν τα ρεβιους

που αναφερεται ο γιαννης και ο σεβ

εχουν οι ρεβιεουερς και πρασινη και κοκκινη, εκτος κ αν πατε να τους βγαλετε κ αυτους ψευτες

Είδες που δεν με καταλαβαίνεις? ο zpaf και ο seb έχουν τις αποδείξεις στα pc τους άλλοι τα χουν μόνο στο internet! Δεν είπαμε κανένα ψεύτη!

Link to comment
Share on other sites

θεωρώντας ότι αυτοί που αγοράζουν hi end εξοπλισμό τους απασχολεί ο θόρυβος και η θερμοκρασία πρωτίστως και όχι οι επιδόσεις

εδω ηθελα να επικεντρωθω γιατι απλα ολο αυτα που γραφεις ειναι τα ιδια με αλλα λογια και με αποκαλεις fun boy την ωρα που εσυ εισαι το μεγαλυτερο! Με βαση το σχολιο σου αυτο αναρωτηθηκα τι pc εχεις... φανταζομαι gpu η θα ειναι σε φαση apu η θα εχεις μια >100Ε αλλα παρ ολα αυτα ξερεις τα παντα περη high end. Καληνυχτα και keep on trolling

Όπως είπα το πας αλλού. Δεν έχεις να πεις τίποτα και πέραν από όλη αυτή τη σάλτσα που μου πέταξες ποιο πάνω τώρα με βαφτίζεις ως το μεγαλύτερο fanboy και troll.

Δεν αξίζει να ασχολείται κάποιος μαζί σου. Μόλις εγκαινίασες το ignore list μου το οποίο δεν έγινε προφανώς για να στεναχωρηθείς εσύ, αλλά για να θυμάμαι να μην χάνω χρόνο μαζί σου στο μέλλον.

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Είδες που δεν με καταλαβαίνεις? ο zpaf και ο seb έχουν τις αποδείξεις στα pc τους άλλοι τα χουν μόνο στο internet! Δεν είπαμε κανένα ψεύτη!

μια χαρα κανει και εχει αποψη και μεσω ιντερνετ, και μεσω τηλεφωνικης γραμμης γουατεβα

ποιο το προβλημα? οτι δεν εχει πρασινη κοκκινη?

ειπαμε, εχουν αλλοι γιαυτον, που κρινουν (ρεβιεουερς) και αυτο ΑΡΚΕΙ

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ΑΚΡΙΒΩΣ το λογο υπαρχουν τα ρεβιους

που αναφερεται ο γιαννης και ο σεβ

εχουν οι ρεβιεουερς και πρασινη και κοκκινη, εκτος κ αν πατε να τους βγαλετε κ αυτους ψευτες

Δεν ειναι ακριβώς το ιδιο γιατι τα τελευταια 8 χρονια εχω αλλαξει 18 καρτες γραφικων ( 9 απο ΑΤΙ και 9 απο Nvidia) και μιλαμε για high μοντελα. Εχω δοκιμάσει πολλούς drivers και από τους δυο και σε δύσκολα setup CF, QCF, SLI, TRISLI, ακομα και QSLI και με πολλα Monitor και διαφορα αλλα.

Την καλυτερη εμπειρια με τα λιγοτερα προβληματα που την εδωσε η nvidia. Επισης οτι υποστηριζει τα παντα, 3d, physx, 144hz, λιγοτερο stutter σε multigpu σε πολλαπλα monitors και αλλα πολλα....

Οποτε απέχουμε....

Link to comment
Share on other sites

Μα και εσύ ρε yanni μας γράφεις μια έκθεση από αυτά που έχεις διαβάσει και δική σου απάντηση από δικό σου σύστημα δεν έχεις οπότε γιατί δεν απαντάς τι σύστημα έχεις? Η εμπειρία σου για όλα αυτά π γράφεις υπάρχει? Λογικά όχι απλά διαβάζεις reviews κ γράφεις ότι γράφουν :) Δεν είναι κακό, απλά δεν είναι εμπειρία, είναι θεωρία!

Πες μου που γράφω λάθος πράγματα και διόρθωσέ με με την εμπειρία σου.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε τις τσιμπλες απο τα ματια σου και ξαναδιαβασε τι εγραψα αν δεν μπορεις να καταλαβεις αστο... και ναι εισαι funboy τι δεν καταλαβενεις?!

Αντε και γιατι ειμαι καλο παιδι παρε και ενα video απο καποιον που εχει συμβολαιο με την

Link to comment
Share on other sites

Άποψη να έχεις, κ εγώ έχω, αλλά να έχεις κ όρια σε αυτά που λες για να ακούγεσαι κ σωστός στους υπόλοιπους. Ειδικά όταν ΔΕΝ έχεις κάτι στην κατοχή σου κ απλά διαβάζεις κ γράφεις ότι λένε οι άλλοι.

Διόρθωσέ με ρε τιτανοτεράστιε γνώστη των πάντων (γίνεσαι απίστευτα εκνευριστικός αν και ξέρω ότι δεν είναι ο χαρακτήρας σου τέτοιος και δεν έχεις αυτό το σκοπό ή μάλλον νομίζω ότι ξέρω διότι δεν σε ξέρω, απλά σε διαβάζω, οπότε καλύτερα να μην εκφέρω άποψη για τον χαρακτήρα σου. Σωστά?)

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο ΑΚΡΙΒΩΣ το λογο υπαρχουν τα ρεβιους

που αναφερεται ο γιαννης και ο σεβ

εχουν οι ρεβιεουερς και πρασινη και κοκκινη, εκτος κ αν πατε να τους βγαλετε κ αυτους ψευτες

Συμφωνώ και πέρα από τα reviews έχουμε και ένα κάποιο μυαλό, μια κάποια κριτική ικανότητα μια κάποια εμπειρία τα τελευταία 15 χρόνια που παρακολουθούμε τις εξελίξεις και είναι κρίμα ειλικρινά να πρέπει να αναφέρουμε και το βιογραφικό μας σε κάποιους ώστε να μας κρίνουν με βάση αυτό και όχι με βάση το τι γράφουμε όπως δυστυχώς πολλοί κοιτάνε το avatar και την υπογραφή όχι το κείμενο στο post.

Link to comment
Share on other sites

Είδες που δεν με καταλαβαίνεις? ο zpaf και ο seb έχουν τις αποδείξεις στα pc τους άλλοι τα χουν μόνο στο internet! Δεν είπαμε κανένα ψεύτη!

Hardware δεν αποκτάς για να έχεις την αποκλειστικότητα στην άποψη. Αν δεν το καταλαβαίνεις έχεις χάσει την έννοια του τι είναι "forum".

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς το ιδιο γιατι τα τελευταια 8 χρονια εχω αλλαξει 18 καρτες γραφικων ( 9 απο ΑΤΙ και 9 απο Nvidia) και μιλαμε για high μοντελα. Εχω δοκιμάσει πολλούς drivers και από τους δυο και σε δύσκολα setup CF, QCF, SLI, TRISLI, ακομα και QSLI και με πολλα Monitor και διαφορα αλλα.

Την καλυτερη εμπειρια με τα λιγοτερα προβληματα που την εδωσε η nvidia. Επισης οτι υποστηριζει τα παντα, 3d, physx, 144hz, λιγοτερο stutter σε multigpu σε πολλαπλα monitors και αλλα πολλα....

Οποτε απέχουμε....

δε με νοιαζει ρε φιλε τι εχεις κανει στην προσωπικη σου ζωη! και δεν καταλαβαινω γιατι θα επρεπε!

δεν εισαι αντικειμενικος, δεν εισαι ρεβιεουερ για κανενα λογο, δεν μπορεις να συγκριθεις με το anand η το τομς και ΦΥΣΙΚΑ τα λογια τους μετρανε πολυ περισσοτερο για μενα απο τα δικα σου

οποτε ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ η πειραγμενη αποψη σου, και οταν παρω καποια καρτα σιγουρα θα κοιταξω καποιο legit review, παρα τα γεματα μισος και απεχθεια μισολογα σου που παρουσιαζουνε ΣΕ ΟΤΙ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ τα μισα

Link to comment
Share on other sites

Υοshi το υπογλώσσιο...παίζουν και εγκεφαλικά!

....και που κατέληξα μετα απο ολα αυτα: Mια καρτα γραφικών πάντα και Nvidia! Ειναι το πιο πληρες και πιο safe!

Link to comment
Share on other sites

Υοshi το υπογλώσσιο...παίζουν και εγκεφαλικά!

....και που κατέληξα μετα απο ολα αυτα: Mια καρτα γραφικών πάντα και Nvidia! Ειναι το πιο πληρες και πιο safe!

πραγματικα εισαι σοβαρος λογος να μην αγορασει ποτε κανεις nvidia

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα εισαι σοβαρος λογος να μην αγορασει ποτε κανεις nvidia

Μα αυτο θελω, να αγοράζετε εσείς ΑMD και να παίρνουμε εμεις τις καρτες της Nvidia σε χαμηλές τιμές... :hehe:

...και ελπιζω να ριξει τα σαπια Tahiti sta 300 ευρω ωστε να παρουμε χαμηλοτερα τα Maxwell!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

Πέσαμε σε πολύ χαμηλό επίπεδο..σε επίπεδο επιδόσεων amd :hehe:

[MENTION=652]yanni[/MENTION] διέγραψε το αυτό για το χαρακτήρα μου ρε δεν σε τιμά.

[MENTION=2145]Yoshi[/MENTION] δεν είμαι nvidiakias φίλε μου είμαι Intelas μην μπερδεύεις τα fanboys μεταξύ τους :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@yanni διέγραψε το αυτό για το χαρακτήρα μου ρε δεν σε τιμά.

Βασικά καλά πράγματα έγραψα για τον χαρακτήρα σου. Αν δεις το ποστ ποιο προσεχτικά θα το καταλάβεις, άλλο αν σου είπα ότι έγινες εκνευριστικός. Τα υπόλοιπα στην συνέχεια (μετά το "ή") βασιζόταν πάνω κάτω στο δικό σου "Αν βασίζεσαι σε αυτά που διαβάζεις, καλύτερα να μην έχεις άποψη". Διότι πάνω κάτω εγώ αυτό κατάλαβα από αυτό που έγραψες και το οποίο ουσιαστικά είναι απαξιωτικό για όλους όσους δεν έχουν πρόσβαση σε μπόλικο hardware. Εμένα ιδίως με πετάς σαν στημένη λεμονόκουπα διότι και καλά δεν έγραψα τα specs του συστήματός μου. Πρέπει να αγοράσω 2000? PC για να γράφω εδώ; Πρέπει να αγοράσω το δικαιωμά μου να έχω άποψη; Πρέπει να αγοράσω τον σεβασμό σου όταν γράφω κάποια άποψη; Το ότι σε ενόχλησε που έγραψα την άποψή μου χωρίς να καταθέσω και τα specs του συστήματός μου, όπως ήθελε ο άλλος επειδή δεν είχε τα @@ να απαντήσει, ούτε καν να κάνει πλάκα, αλλά έψαχνε τρόπο να την κάνει στα μουλωχτά απαξιώνοντας το ότι έγραψα, πράγμα που φάνηκε στο επόμενό του post περί trolls και αηδίες, δεν τιμά εσένα καθόλου. Δεν είπα σε κάποιον να ρίξει 2V σε κάποιες μνήμες διότι "διάβασα" ότι αντέχουν. Δεν χρειάζεται για κάθε άποψη να διαθέτεις και το αντίστοιχο hardware. Δεν χρειάζεται για κάθε άποψη να υπάρχουν "όρια" όπως γράφεις.

Είσαι λάθος και ήσουν πολύ απαξιωτικός απέναντί μου. Και στα δύο σου posts που έκανα quote είσαι εντελώς λάθος.

Link to comment
Share on other sites

όπως ήθελε ο άλλος επειδή δεν είχε τα @@ να απαντήσει, ούτε καν να κάνει πλάκα, αλλά έψαχνε τρόπο να την κάνει στα μουλωχτά απαξιώνοντας το ότι έγραψα, πράγμα που φάνηκε στο επόμενό του post περί trolls και αηδίες, δεν τιμά εσένα καθόλου. .

λοιπον αραξε λιγο γιατι πολυ προσβαλεις πισω απο το (amd) pc σου και δεν σου ειχε πει κανεις τιποτα για τον χαρακτηρα σου. Το αν εχω η δεν εχω τα παπαρια ελα να το δεις και μονος σου δεν θα προσβαλεις εμενα και ολους τους αλλους εδω μεσα γιατι εισαι κολημενο funboy, σου εστειλα ενα video απο εναν απο τους καλυτερους reviewers που ειχε amd contract αλλα ουτε που εκατσες να το δεις γιατι ζοριζεσαι! Κρατα τις προσβολες για την παρτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να το εξηγήσω και να καταλάβεις κ εσύ τι εννοώ γιατί είναι απλό..όντως δεν χρειάζεται να έχεις hw για να έχεις άποψη αλλά ούτε η άποψη σου χρειάζεται (εφόσον δεν έχεις κάτι από αυτά) τόσο πάθος..το πρόβλημά μου δεν είναι η άποψή σου, κάθε άλλο, σέβομαι την άποψη του καθενός..την υπερβολή όμως όχι κ εσύ υπερβάλλεις yanni.

Η εμπειρία χρήσης δεν μετριέται σε benchmarks, μας δίνει μια εικόνα πως αποδίδει ένα προϊόν αλλά δεν ισχύει παντού αυτό.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αραξε λιγο γιατι πολυ προσβαλεις πισω απο το (amd) pc σου και δεν σου ειχε πει κανεις τιποτα για τον χαρακτηρα σου. Το αν εχω η δεν εχω τα παπαρια ελα να το δεις και μονος σου δεν θα προσβαλεις εμενα και ολους τους αλλους εδω μεσα γιατι εισαι κολημενο funboy, σου εστειλα ενα video απο εναν απο τους καλυτερους reviewers που ειχε amd contract αλλα ουτε που εκατσες να το δεις γιατι ζοριζεσαι! Κρατα τις προσβολες για την παρτι σου.

Εσύ μίλησες για fanboys και trolls, εσύ ζήταγες να σου διαβάσουμε το post και να σου απαντήσουμε.

Τώρα εσύ λες ότι σε προσβάλουν και εσύ δεν απάντησες πουθενά στα παραπάνω να μου πεις που είμαι λάθος.

"Φωνάζει ο κλέφτης....".

Link to comment
Share on other sites

Ωραία για να το εξηγήσω και να καταλάβεις κ εσύ τι εννοώ γιατί είναι απλό..όντως δεν χρειάζεται να έχεις hw για να έχεις άποψη αλλά ούτε η άποψη σου χρειάζεται (εφόσον δεν έχεις κάτι από αυτά) τόσο πάθος..το πρόβλημά μου δεν είναι η άποψή σου, κάθε άλλο, σέβομαι την άποψη του καθενός..την υπερβολή όμως όχι κ εσύ υπερβάλλεις yanni.

Η εμπειρία χρήσης δεν μετριέται σε benchmarks, μας δίνει μια εικόνα πως αποδίδει ένα προϊόν αλλά δεν ισχύει παντού αυτό.

Άστο το πάθος απέξω. Μια συζήτηση εξελίσσεται όπως εξελίσσεται με ευθύνη όλων όσων συμμετέχουν. Όταν λοιπόν κάποιος μπαίνει μέσα για την πλάκα έστω και μιλάει για καίλες και σταβλικούς σε έναν βαθμό ακολουθάς τον χορό. Όταν κάποιος θα μπει να κάνει σοβαρή συζήτηση θα κάνεις σοβαρή συζήτηση. Και όταν θα μπει να δείξει ότι η εταιρία που υποστηρίζει είναι το απόλυτο τιτανοτεράστιο μέγεθος της τεχνολογίας οι απαντήσεις που θα λάβει θα είναι αντίστοιχες.

Μέσα λοιπόν από το πάθος μου, έχω προτείνει πολλές φορές Intel(πρόσφατα έναν φίλο μου τον έστειλα καρφί σε ivy celeron αντί για κάποιον E-1200 π.χ.), άλλες τόσες Nvidia(όταν κάποιος θέλει PhysX/Shadowplay/Nvidia γενικά). Όποτε η AMD αποτελεί βέλτιστη ή έστω το ίδιο αξιόλογη επιλογή θα προτείνω AMD, όποτε όμως δεν αποτελεί δεν θα την σπρώξω στον λαιμό του άλλου. Δεν είναι δικά μου τα λεφτά που θα δώσει, ούτε λεφτά που χρωστάει στην AMD να τα επιστρέψει.

Από εκεί και πέρα συνεχίζεις δυστυχώς να βάζεις τις απόψεις σε δύο κατηγορίες, όχι απόψεις για εξεζητημένα θέματα, αλλά απόψεις γενικότερα. Εκεί κάνεις το λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρίξουμε λίγο τους τόνους; Δεν είναι ανάγκη οι προσωπικοί χαρακτηρισμοί. :)

Εγώ να υπενθυμίσω κάτι και να μην το ξεχνάμε, fact is an opinion supported by evidence. Όσοι θέλετε να αποδείξετε ένα point καλύτερα να το υποστηρίξετε με τα απαραίτητα στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now