Varsos

INTEL Q6600 G0

Recommended Posts

Μια χαρά βρίσκουν G0 @ UK & US Βασίλη.

Λογικά στις επόμενες παρτίδες πρός Ελλάδα θέλω να πιστεύω πως θα βρεθούνε και G0 Quads πρός τα εδώ ;)

[ το ψάξιμο για Q6600 SLACR ξεκινάει για πολύ κόσμο, κρατήσεις θα κάνεις ? :D ]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο μήνα θα χτυπήσω έναν από το Πλαίσιο.

Τι να τους ζητήσω για να είναι καλό κομμάτι? Ποια είναι τα γράμματα που πρέπει να έχει στο serial? Κάτι έχω ακούσει γι' αυτό λέω.

Θα μπορέσω να το πάω μέχρι τα 3GHZ? Επίσης θα χρειαστώ BIOS update? Φοράω το 1102. Αν ναι, τότε ποιο να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη μαζί και εσύ εδώ ε? :) Να 'σαι καλά φίλος...

Αν το παραγγείλω από το Πλαίσιο να τους το επισημάνω ε? Φυσικά αν μου πουν ότι δεν μπορούν θα παω εγώ στο κατάστημα να το βρω.

Καλά το τα έχει για πλάκα είναι σχετικό. Ξέρω ότι πάνω από τα 3 αρχίζουν τα ζόρια...

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικό μου φαίνεται συν του ότι δε ξέρεις ούτε θερμοκρασία δωματίου ούτε ποια μητρική έχουν... ας έδειχναν screenie από το coretemp καλύτερα...

και όταν θες να συγκρίνεις κάτι τέτοιο, δείχνεις τεμπ με μαμά ψύχτρα, άντε τώρα να κάνεις σύγκριση με aftermarket ψύχτρα + extra fun... πώς να το σταθμίσεις αυτό?

αλλά θα τους δούμε και από κοντά σε λίγο οπότε θα ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...ο Νικολάκης πρέπει να πάρει επίσης golden hand avatar, ή έστω CherryHand ( από το Cherry-picked )...έναν Q6600 χτύπησε για έναν φίλο μου από το Πλαίσιο, και εχθές benchάριζε με την Ultra 120 Extreme στα 3900-3950 ( wPrime, 3D Mark06 ) [ με το Air Condition ανοιχτό έτσι ? Δεν την βγάζεις καθαρή με room temp @ 35C :D ]

Rev. B3 η CPU ;)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...ο Νικολάκης πρέπει να πάρει επίσης golden hand avatar, ή έστω CherryHand ( από το Cherry-picked )...έναν Q6600 χτύπησε για έναν φίλο μου από το Πλαίσιο, και εχθές benchάριζε με την Ultra 120 Extreme στα 3900-3950 ( wPrime, 3D Mark06 ) [ με το Air Condition ανοιχτό έτσι ? Δεν την βγάζεις καθαρή με room temp @ 35C :D ]

Rev. B3 η CPU ;)

Μάλλον το αρκουδίσιον χτύπαγε ΑΚΡΙΒΩΣ πάνω στην ψύκτρα :cputemp: γιατί αυτά τα νούμερα είναι εξωπραγματικά για Β3 :stars:.

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από το ύψος που είναι τοποθετημένη η μονάδα ( του αρκουδίσιον :D ) δεν είναι εφικτή η καλή στόχευση :D πάντως το ρεύμα αέρα όσο το ένιωθα κοντά στο motherboard χτύπαγε πάνω στις μνήμες και από εκεί τραβιότανε από τον ανεμιστήρα της CPU :)

Idle στα 3.4GHz με 1.45V ( από εκεί bootαρα στα πρώτα test ) ήτανε 36C-34C-34C-34C :D

Στα load κράταγε καλά η ψύκτρα...αύριο ίσως κάνω το ίδιο test αλλά με watercooling + air condition + ice cubes.

Από Πέμπτη μάλλον που θα έρθουν και κάτι μνημούλες θα παίξουμε με άζωτο και Asus P5K3 Deluxe για τα ρέστα :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς τους G0 μπορείς να τους ζητήσεις, ή ζητάς έναν Q6600 και ό,τι κάτσει; Επίσης μου φαίνεται πως έιχα διαβάσει ότι οι G0 θα ήταν ελάχιστα ακριβότεροι από τους Β3. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now