maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

The Confession ( 2011) Web Series

The Confession (TV Series 2011) - IMDb

Ο Kiefer Sutherland πρωταγωνιστεί στην ιντερνετική μίνι σειρά.Πρόκειται για την ιστορία ενός επαγγελματία δολοφόνου που μια νύχτα αποφασίζει να εξομολογηθεί τα αμαρτήματά του σε έναν ιερέα που υποδύεται ο John Hurt. Το The Confession προβάλλεται μέσα στο Μάρτιο από το Hulu και θα αποτελείται από 10 5-7λεπτα επεισόδια τα γυρίσματα των οποίων διήρκησαν 9 μέρες. και σύμφωνα με τον Sutherland, το φινάλε μας επιφυλάσσει τρελή ανατροπή!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το Sanctum ( 2011 ).

8.5/10...

1) γιατί οι σκηνές μαμούν

2) diving = teh ownage ( είμαι λίγο biased μάλλον μιας και μου αρέσουν οι καταδύσεις )

3) παρά το "στεγνό" σενάριο, σε κρατάει hangin' on the edge of your seat ( σε αγωνία δηλαδή ) και "βυθίζεσαι και εσύ" μέσα στην ταινία ( απαραίτητη προϋπόθεση, απόλυτο σκοτάδι, 5.1/6.1 setup, and a big screen :P )

Link to comment
Share on other sites

νταξ καλο ειναι το αδυτο (σε 3d μετραει καλα ) σπυρο αλλα καλα ειναι και brRip(HDscene release)

απο σειρες βλεπω v2009 series, walking dead series,house

Αυριο θα παω να δω το scream 4 village cinemas στην vmax αιθουσα ..πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

προς τους mid 20s - near 30s and above... Εχετε δει μια ταινια, αμερικανια με κατι πιτσιρικαδες οι οποοι βρισκουν κατι σαν χρονομηχανη και με καποιο τροπο περνει μπρος και δημιουργωντας μια δινη φερνει δεινοσαυρους, ιπποτες και Κλεοπατρες μεσα στο σχολειο/μουσειο που βρισκεται.

tip. ενας απο τους πιτσιρικαδες ειναι τρελαμενος με αμαξια και εχει ενα που το φροντιζει κλπ και στο τελος τρεχει με το αμαξι να προλαβει να κοψει το ρευμα που τροφοδοτει τη μηχανη που ανοιξε τη δινη

Αυτα σε μεσες ακρες!! Τιτλο pleaaaaaaaaaaaaaaaaaseee??? τη ψαχνω και αυτη χροοοοοοοοονια οπως το Sorcerer που μου βρηκε ο yanni :T:

Link to comment
Share on other sites

προς τους mid 20s - near 30s and above... Εχετε δει μια ταινια, αμερικανια με κατι πιτσιρικαδες οι οποοι βρισκουν κατι σαν χρονομηχανη και με καποιο τροπο περνει μπρος και δημιουργωντας μια δινη φερνει δεινοσαυρους, ιπποτες και Κλεοπατρες μεσα στο σχολειο/μουσειο που βρισκεται.

tip. ενας απο τους πιτσιρικαδες ειναι τρελαμενος με αμαξια και εχει ενα που το φροντιζει κλπ και στο τελος τρεχει με το αμαξι να προλαβει να κοψει το ρευμα που τροφοδοτει τη μηχανη που ανοιξε τη δινη

Αυτα σε μεσες ακρες!! Τιτλο pleaaaaaaaaaaaaaaaaaseee??? τη ψαχνω και αυτη χροοοοοοοοονια οπως το Sorcerer που μου βρηκε ο yanni :T:

bill and teds excellent adventure?

Back to the Future?

κατι τετοιο μου θυμιζει παντως...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ιδού οι αγαπημένες μου ταινίες.Τις μισές τις είδα αυτό το καλοκαίρι ...

- Fight Club.

- Pulp Fiction.

- Inception.

- Scarface.

- Psycho.

- City of God.

- Blood Diamond

- The Usual Suspects.

- V for Vendetta.

- Shawshank Redemption.

- Forest Gump.

- Pi.

- Black Hawk Down.

- Phone Booth.

- Gladiator.

- Avatar.

- Source Code.

- The Prestige.

- Borat (Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan).

Είδα και άλλες που επίσης μου άρεσαν αλλά δεν τις κατατάσω στις αγαπημένες μου.

Από τριλογίες έχω τρέλα με αυτές.

- The Jason Bourne Trilogy.

- The Back to the future Trilogy.

- The Rush Hour Trilogy.

- The Lord of the Rings Trilogy.

- The Godfather Trilogy.

Edited by Samaritan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now