maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

To Σκότωσε Βασίλη είναι "σοβαρή" ταινία μπροστά στο Machete.

Το Machete και κάποιες άλλες του είδους αυτού παραγωγές μου θυμίζουνε προχειροδουλειοκαφριλιές παιδιών του Γυμνασίου άντε Λυκείου με handheld camera, σενάριο 13χρονου, χιούμορ... ανύπαρκτο, και σπατάλη υλικών της μαμάς ( κέτσαπ, κλπ ) παρέα με Adobe Premiere :P

Βρε δεν τα συγκρίνω, απλά παρόμοια ανέφερα ταινία του είδους. Από τότε που είδα την Ελληνική παραγωγή "Το κακό", ακούω splatter και με πιάνει αλεργία.

Παρόλα αυτά θα δω what the fuss is all about που λένε και τα ξαδέρφια μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ είμαι τύπος της κωμωδίας και της περιπέτειας. Όλα τα άλλα που βλέπω είναι καθαρά από περιέργεια :P

Το tron το έχουν δει καμιά 10αριά άτομα που γνωρίζω και όλοι έμειναν ευχαριστημένοι, οπότε θα το δω οπωσδήποτε ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαριέσαι απίστευτα.

Το Top Gear s15e08 δεν έχει ανέβει ακόμα πουθενά.

Κοιτάς τα διάφορα forum.

Τίποτα άξιο συζήτησης.

Καταλήγεις να κοιτάς τον φάκελο με τις ταινίες που δεν έχεις δει.

Είναι λίγες, και οι περισσότερες δεν σου κάνουνε εντύπωση.

Διαλέγεις τυχαία 1 και την βάζεις να παίζει.

Ξόδεψες 1 ώρα και 25 λεπτά από τον χρόνο σου, είδες μια ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ταινία από όλες τις απόψεις, όποιας κινηματογραφικής σχολής και τύπου είσαι, και δεν θα στον δώσει πίσω κανείς αυτό τον χαμένο χρόνο.

Σίγουρα είδες την ταινία "Conversations With Other Women ( 2005 )".

1/10 ( γιατί να μην μπορείς να βάλεις 0/10 στο IMDB ? )

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν ξερω αν βλεπετε star wars και τη γνωμη εχετε γι αυτα αλλα to star trek ειναι ωραιο...Απο σειρες τηλεορασεις το doctor who τα σπαει πραγματικα εχει 6 σεζον και η 6η βγαινει φετος :D

Link to comment
Share on other sites

Πείτε και τίποτα για τις ταινίες...

μια υποτυπώδης βαθμολογία x/10 και δύο λογάκια.

Αν θέλετε απλά λίστα με ταινίες πείτε μου να σας βγάλω ένα screenshot από τον φάκελο μου στο RAID :D

Link to comment
Share on other sites

Double post.

Η περίοδος της εξεταστικής ενδείκνυται για ταινίες.

The tourist: Ωραία ταινία, ρεσιταλ απο τον Τζονυ Ντεπ, σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το τέλος.

Blue Valentine: Σε αντίθεση με τις κλασσικές ρομαντικές ταινίες, δεν έχει happy end.

Κυνοδοντας: Η ελληνικη ταινία που ειναι υποψήφια για οσκαρ...:P Τρελή μπούρδα, διαστροφική,

απορώ πως αρέσει στους κουλτουριάριδες...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now