maska79

Ταινίες & Σειρές...

Recommended Posts

Lone Survivor 2013 αρκετά μάχιμο θα έλεγα.

ROBOCOP (2014) ανούσιο κατά την γνώμη μου..στο 40λεπτο έφαγε close.

Cavin Fever 3 Patient Zero 2014 ΑΘΛΙΟ splatter-θρίλλερ όπως μπορεί να το χαρακτηρίσει ο καθένας..

The Art Of The Steal 2013 υπέροχο και αυτό αρκετά έξυπνο.

Homefront 2013 απλά Statham :)

Αυτά των τελευταίων εβδομάδων που είδα.

Edited by THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

the best offer..πολύ καλή ταινία απλά σε αφήνει με μια πίκρα..προβλέψιμο..

12 years a slave..αρκετά στενάχωρο,αρκετά καλό

homefront...πολύ ωραίο απλό και καλό.

american hustle..απορώ πως είδα τα πρώτα 44 λεπτά ..ηλίθια ιστορία υπερβολικά βαρετό...μακριά!

Link to comment
Share on other sites

Είδα το δεύτερο Hobbit, μου άρεσε πολύ.

Δείτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το Wolf of Wall Street, απίστευτη ταινία.

Επίσης, όποιος γουστάρει conspiracy theories κτλ, τον/την παρακαλώ να δει το House of Cards. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΕΙΡΑ, είχα εντυπωσιαστεί τόσο με σειρά μόνο με τα Breaking Bad και Sherlock. Εγώ τα βλέπω όλα με Αγγλικούς υπότιτλους και επειδή έχει μέσα terminology από congress/government etc δεν ήξερα κάποιες ορολογίες, αλλά πατούσα pause και googlαρα :D Όποιος όμως ενδιαφέρεται για Ελληνικούς υπότιτλους, απ' ότι είδα δεν υπάρχει τίποτα προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα δει μόνο το πρώτο Godfather, οπότε για να τα θυμηθώ όλα με λεπτομέρειες κάθισα και το ξανάδα αυτές τις μέρες. Αφού μπήκα πάλι στο πνεύμα, είδα και το 2 και το 3 :D

Για μένα, το πρώτο ήταν το καλύτερο. Μετά μου άρεσε αρκετά το 3ο, παρόλο που για κάποιο λόγο δεν πήγε τόσο καλά στο imdb όσο τα προηγούμενα δύο. Το δεύτερο με τις ιστορικές αναδρομές που έκανε με κούρασε λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Under the dome , πολυ καλη σειρα που σε κραταει!

Vikings , Σειρα που εχει οτι χρειαζεται για να περναει η ωρα.

Suits, Αρκετα εθιστικη

Hannibal, no comments

True Detective, ειναι στο δρομο για να την ξεκινησω.

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα δει μόνο το πρώτο Godfather, οπότε για να τα θυμηθώ όλα με λεπτομέρειες κάθισα και το ξανάδα αυτές τις μέρες. Αφού μπήκα πάλι στο πνεύμα, είδα και το 2 και το 3 :D

Για μένα, το πρώτο ήταν το καλύτερο. Μετά μου άρεσε αρκετά το 3ο, παρόλο που για κάποιο λόγο δεν πήγε τόσο καλά στο imdb όσο τα προηγούμενα δύο. Το δεύτερο με τις ιστορικές αναδρομές που έκανε με κούρασε λιγάκι.

Πρέπει να τα δω και γω!! Μάλλον τώρα που έχω άδεια! :T:

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ζημιά μου έκανε το breaking bad... Ανέβασε τον πήχη πολύ ψηλά, και τώρα δέν μαρέσουν οσα βλέπω. Ξεχωρίζει στην καρδια μου και το House of Cards, με τον φανταστικό και αγαπημένο kevin spacey

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη σειρά που έχω δει μέχρι τώρα είναι το prison break.Από εκεί και πέρα breaking bad,game of thrones σειράρες και τελευταία έχω δει το house of cards που μ'άρεσε ΠΑΡΑ πολύ αλλά και το true detective που είναι επίσης πολύ καλή.Λένε ότι στη δεύτερη σεζόν του true detective θα παίξει ο dicaprio και άλλοι γνωστοί.Φαίνεται ότι οι γνωστοί ηθοποιοί το γυρνάνε στις σειρές..

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα δω και γω!! Μάλλον τώρα που έχω άδεια! :T:

Αξίζουν, το μετάνιωσα που δεν τα είχα δει παλιότερα. Το 1 ήταν κορυφή, πάρα πάρα πολύ καλό. Το 2 ήταν εξίσου καλό και ο Pacino έδωσε ρεσιτάλ, απλά με κούρασε λιγάκι με την ιστορική αναδρομή που έκανε συνεχώς. Το 3, παρόλο που δεν τα πήγε τόσο καλά στο imdb, με άφησε με εξίσου καλές εντυπώσεις.

Μεγάλη ζημιά μου έκανε το breaking bad... Ανέβασε τον πήχη πολύ ψηλά, και τώρα δέν μαρέσουν οσα βλέπω. Ξεχωρίζει στην καρδια μου και το House of Cards, με τον φανταστικό και αγαπημένο kevin spacey

Συμφωνώ και επαυξάνω! Μετά το Breaking Bad, η μόνη σειρά που έχω δει είναι το Legit με τον Jim Jeffries που είναι ευχάριστη κωμωδία και το House of Cards μέσα σε 3 μέρες και τις δύο σεζόν. Τώρα απλά περιμένω μέχρι να βγει η season 3 του HoC :D

Για μένα η καλύτερη σειρά που έχω δει μέχρι τώρα είναι το prison break.Από εκεί και πέρα breaking bad,game of thrones σειράρες και τελευταία έχω δει το house of cards που μ'άρεσε ΠΑΡΑ πολύ αλλά και το true detective που είναι επίσης πολύ καλή.Λένε ότι στη δεύτερη σεζόν του true detective θα παίξει ο dicaprio και άλλοι γνωστοί.Φαίνεται ότι οι γνωστοί ηθοποιοί το γυρνάνε στις σειρές..

Το μόνο που σκέφτομαι να δω μέχρι του χρόνου που βγαίνει η 3η season του HoC είναι το True Detective, όσοι βλέπουν σειρές μου λένε ότι αξίζει. Το prison break δεν το είδα ποτέ, ίσως κάτσω να ασχοληθώ κάποια στιγμή και μ' αυτό. Απλά ξέρω πως τελειώνει, οπότε ξενερώνω λίγο :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει να ξέρεις μόνο το τέλος.Το ωραίο στη σειρά είναι η πλοκή,το πόσο έξυπνα πράγματα κάνει ο σκόφιλντ.Εγώ σκέψου ήξερα το δολοφόνο στο true detective αλλά παρόλα αυτά κάθησα και το είδα όλο χωρίς να χάσω το ενδιαφέρον μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει να ξέρεις μόνο το τέλος.Το ωραίο στη σειρά είναι η πλοκή,το πόσο έξυπνα πράγματα κάνει ο σκόφιλντ.Εγώ σκέψου ήξερα το δολοφόνο στο true detective αλλά παρόλα αυτά κάθησα και το είδα όλο χωρίς να χάσω το ενδιαφέρον μου.

Ελήφθη, 20 Σεπτέμβρη που δίνω τελευταίο μάθημα, ξεκινάω :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now