junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Σε καμιά του δήλωση ο Κυργιάκος δεν λέει ο ίδιος αν επιτέθηκε φραστικά ή όχι σε κάποιο φίλαθλο των ερυθρολεύκων.Εκτός ορίων φυσικά και ήταν άλλο όμως το πως αντιδράει κάποιος και άλλο το να επιτίθεται σε κάποιον.

Για την στάση του Γκαλέτι ?

Δεν έχω διαβάσει ΠΟΥΘΕΝΑ μα ΠΟΥΘΕΝΑ για τιμωρία του.

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν τον είδα σε καμία δήλωση του να λέει ότι έκανε χειρονομία... Αυτό πάει να πεί κάτι;

Αξίζει να σημειώσουμε πως ο αρχηγός της ΑΕΚ απειλείται με τιμωρία έως και πέντε αγωνιστικών. Η έκθεση του διαιτητή του τελικού στο φύλλο αγώνα, Τάσου Κάκκου, φέρει επιβαρυντικές αναφορές, κάνοντας λόγο για «υβρεολόγιο» από τον διεθνή αμυντικό, ενώ έγραψε και για «άσεμνες χειρονομίες προς τους οπαδούς του Ολυμπιακού».
Ελπίζω να σε καλύψει αυτό τουλάχιστον... Κάνενας άνθρωπος δεν ζητάει συγγνώμη για κάτι που δεν έχει κάνει. Και φαντάζομαι ότι επειδή και εσύ θα έχεις βρεθεί εκτός εαυτού κάνοντας χειρονομίες, οι χειρονομίες αυτές δεν θα συνοδεύονταν από ευχές...

Για την στάση του Γκαλετί έχω αναφερθεί και προηγουμένως... ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ να τιμωρηθεί και αυτός.

Link to comment
Share on other sites

Για την στάση του Γκαλέτι ?

Δεν έχω διαβάσει ΠΟΥΘΕΝΑ μα ΠΟΥΘΕΝΑ για τιμωρία του.

Υπάρχει αυτή η ωραία παράγραφος στους κανονισμούς που λέγεται "δυσφήμηση του αθλήματος" την οποία άνετα στο παρελθόν έχωσαν στον Λυμπερόπουλο, και σε άλλους παίχτες, αλλά οι καβαλάρηδες και φρυδέιδες ( είτε φρύδια είτε.... ) του ΟΣΦΠ ουδέποτε λέει έκαναν τέτοιο πράγμα.

Ο δε Σάββας καφέ...εμ Θεοδωρίδης θα υποστηρίξει πως ο Γκαλέτι έδειχνε το στομάχι του ότι τον πόναγε :handshake...

Ακούγεται ότι κάτι καραγκιοζιλίκια έκανε και ο μεγάλος υποκριτής ( ο κηπουρός που κρατάει τα δέντρα και την χλωρίδα της υπέροχης Κηφισιάς μας σε καλή κατάσταση ) [ Νικοπολίδης ] προκαλώντας τους οπαδούς της ΑΕΚ μετά την λήξη του αγώνα, αλλά είτε δεν τα έδειξαν τα "αντικειμενικά" μας ΜΜΕ είτε δεν έτυχε να τα δω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν τον είδα σε καμία δήλωση του να λέει ότι έκανε χειρονομία... Αυτό πάει να πεί κάτι;

Ελπίζω να σε καλύψει αυτό τουλάχιστον... Κάνενας άνθρωπος δεν ζητάει συγγνώμη για κάτι που δεν έχει κάνει. Και φαντάζομαι ότι επειδή και εσύ θα έχεις βρεθεί εκτός εαυτού κάνοντας χειρονομίες, οι χειρονομίες αυτές δεν θα συνοδεύονταν από ευχές...

Για την στάση του Γκαλετί έχω αναφερθεί και προηγουμένως... ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ να τιμωρηθεί και αυτός.

Αχ...φίλο αγώνα....πολύ ωραία.... για 5 τουλάχιστο δευτερόλεπτα οι κάμερες έδειχναν τον Γκαλέτι να μας τα κουνάει και στο φίλο αγώνα πουθενά.

Τι να λέμε τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Σου παρουσίασα γραφόμενα των μεγαλύτερων sites και μου απάντησες ότι κάθομαι και τρώω ότι μου πλασάρουν. Σου παρουσίασα δηλώσεις του ίδου του παίχτη και μου απάντησες ότι ο ίδιος ο παίχτης δεν ανεφέρει κάπου ακριβώς τί έκανε (μήπως περίμενες να μας πει και τί βρισίες είπε;; ). Σου παρουσίασα όσα έγραψε ο διαιτήτης και συ μου απαντάς τί να λέμε τώρα. Μία ουσιαστική απάντηση σε όσα σου εγραψα δεν είδα. Επιμένεις να μου λες για τον Γκαλέτι για τον οποίο σου έχω απαντησεί επανειλημένως.

Καλό θα ήταν να αφήσεις τα αντιολυμπιακά σου αισθήματα στην άκρη, αν θες να κάνουμε συζήτηση και να καταλήξουμε κάπου. Ο φανατισμός μόνο καλό δεν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

ρε αδερφε,να καταλήξουμε που,εγώ να δεχθώ ότι έγιναν έτσι όπως ακριβώς μας είπες.

Ο κηπουρός και ο γκαλέτι δεν πρέπει να τιμωρηθούν?

Εδώ δεν έχει αναφερθεί τίποτα στο φίλο αγώνα.

Επιμένω στον γκαλέτι γιατί όσοι έβλεπαν το ματς ΤΟ ΕΙΔΑΝ ΟΛΟΙ ΚΑΘΑΡΑ δεν μιλάμε για κάτι που μπορεί να είπε στου φιλάθλους ή μπορεί να έγινε.

Για αυτό τον λόγο φέρνω σαν παράδειγμα τον γκαλέτι.

Το θέμα δεν είναι τα αντιολυμπιακά μου συναισθήματα αλλά το ότι για ακόμα μια φορά σε κάτι τόσο μικρό δεν είχαμε αντικειμενική αντιμετώπιση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε διαβάζεις τί γράφω...

Όσο αφορά τον Γκαλέτι (και για τον Νικοπόλίδη άκουσα ότι έκανε χειρονομίες), ελπίζω από τη στιγμή που δεν αποβλήθηκαν, να τιμωρηθούν στην συνέχεια.
Για την στάση του Γκαλετί έχω αναφερθεί και προηγουμένως... ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΚΑΡΙ να τιμωρηθεί και αυτός.

Και συνέχιζεις να επιμένεις ότι ο Κυργιάκος ίσως να έκανε όσα για το οποία "κατηγορείται" και όσα για τα οποία ο ίδιος ζήτησε συγγνώμη!!!

.....δεν μιλάμε για κάτι που μπορεί να είπε στου φιλάθλους ή μπορεί να έγινε.....

Εγώ το κοβώ εδώ γιατί δεν θα καταλήξουμε πουθενά όσα και ό,τι και να γράψουμε. Το μόνο για το οποίο ελπίζω, είναι να συμφωνούμε ότι η καφρίλα θα πρέπει να τιμωρείται απ'όπου κι αν προέρχεται, χωρίς να κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

Link to comment
Share on other sites

Xαρη στον Ζοτς και στους παικτες σας ειστε οτι ειστε Ακη...

Αν δεν ειχατε προπονητη δεν θα εισασταν εκει που ειστε τωρα...

Ναι βαζει τα λεφτα και πληρωνει, ναι φερνει οποιον θελει ο Ζοτς αλλα μεχρι εκει που για μενα αυτο ειναι το 20% της υποθεσης...

Παραπερα ειναι οι παικτες και ο coach και γενικοτερα οσοι συμβαλλουν στα αγωνιστικα του Παναθηναικου...

Παστα, πες μου εσυ οτι ο Ολυμπιακος δλδ στο ποδοσφαιρο δεν ειναι ο Κοκκαλης ;)

Ολοι αυτοι ξεπλενουν χρημα μεσω των ομαδων. Πλυντηριο ειναι, σαν το pc του Sebastian :hehe:

Αλλα ορισμενοι οντως κοιτανε να παει μπροστα η ομαδα τους, αλλοι απο την αλλη οχι (βλεπε Βαρδινογιαννης).

Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω το αντιθετο?

Και βεβαια οποιος εχει χρημα και οποιος τα σκαει περισσοτερο παει μπροστα...

Οι Γιαννακοπουλοι που τα σκανε στο μπασκετ εχουν κατακτησει ολη την Ευρωπη...

Αλλα το ποδοσφαιρο θελει δισσεκατομμυρια...

Και βεβαια ο Κοκκαλης ξεπλαινει...

Ο Daddy Cool δεν ξεπλενει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι βλακες με περικεφαλαια τα ρεμαλια...που κανανε το γηπεδο ομονοια...Κριμα στα βλαμμενα...

Πηγε ο Μπουρουσης και τους μιλαγε και ο αλλος ο καμμενος του ελεγε οτι τα εκανε ολα αυτα επειδη δεν εδωσε το φαουλ....

Κλειστε τους ολους μεσα αυτους....!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το match, με ανατροπές κ.τ.λ και φυσικά ευχαριστήθηκα αφάνταστα που νίκησε η ΠΑΝΑΘΑ ! :T:

Hello Χρήστο ... :D:hehe:

Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, το παιχνίδι έπρεπε να πάει παράταση ... Στο τέλος, έκαναν φάουλ του Παπαλουκά όταν έκανε το lay up ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το match, με ανατροπές κ.τ.λ και φυσικά ευχαριστήθηκα αφάνταστα που νίκησε η ΠΑΝΑΘΑ ! :T:

Hello Χρήστο ... :D:hehe:

Πάντως για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, το παιχνίδι έπρεπε να πάει παράταση ... Στο τέλος, έκαναν φάουλ του Παπαλουκά όταν έκανε το lay up ...

Μην μιλάμε για διαιτησίες, αλλά πέραν του φάουλ που έκανε ο Σαρούνας στον Παπαρολουκά ( sorry mi amico CSKA ), η διαιτησία έπαιξε ΟΣΦΠ με τα χίλια.

Χαρακτηριστική η ακύρωση γκόλ-φάουλ του Πέκοβιτς που δώθηκε... βήματα ( ανακάλυψη ).

Στις δε βολές με τα laser οι διαιτητές δεν ήξεραν να δίνουνε επανάληψη της βολής όταν τους έριχναν στα μάτια... στο ΟΑΚΑ θα το θυμηθούνε αυτό...:$..

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι βλάκες. Όπως το το έβλεπα το ματς, ο Ολυμπιακός είχε την ψυχολογία να γυρίσει το ματς. Κάποιος "οπαδός" έδωσε εν μέρη την νίκη στον Παναθηναϊκό. Αναρωτιέμαι μόνο αν ο Πρωταθλητής αύριο θα γράψει για τους ανεγκέφαλους ή αν θα χρεώσει τα επεισόδια και την ήττα στους διαιτητές, τα ματ και την παλίρροια. Το Φως πιστεύω να είναι ποιο αντικειμενικό.

Link to comment
Share on other sites

Μην μιλάμε για διαιτησίες, αλλά πέραν του φάουλ που έκανε ο Σαρούνας στον Παπαρολουκά ( sorry mi amico CSKA ), η διαιτησία έπαιξε ΟΣΦΠ με τα χίλια.

Χαρακτηριστική η ακύρωση γκόλ-φάουλ του Πέκοβιτς που δώθηκε... βήματα ( ανακάλυψη ).

Κατεβασε σε παρακαλω το παιχνιδι και δες το και πες μου αν ηταν βηματα η οχι...το εδειξε ξεκαθαρα το ριπλει...

Αααα και τα εντονα γραμματα ειναι γιατι λες μην μιλαμε για διατησιες και αυτοματα μετα απο 15 λεξεις αρχιζεις τα παραπονα....

Γιωργος εισαι ο πρωτος που το παραδεχεται...:)

Link to comment
Share on other sites

Κλειστε τους ολους μεσα αυτους....!

Συμφωνώ..για 10 βλαμμένα κάθε φορά τα ίδια..

Ωραίο το match, με ανατροπές κ.τ.λ και φυσικά ευχαριστήθηκα αφάνταστα που νίκησε η ΠΑΝΑΘΑ !

Μα πώς με νιώθεις!!!!!!!

Στο τέλος, έκαναν φάουλ του Παπαλουκά όταν έκανε το lay up ...

Δεν υπήρξε καν επαφή..απλά αστόχησε..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι Παναθηναϊκός αλλά κακά τα ψέματα, η αλήθεια να λέγεται. Το τρίδυμο Ζαβλανός, Σχινάς και Γκόντας έχουν κάνει πολλές φορές τις κατηνιές τους ... Σε προηγούμενα ντέρμπυ ΠΑΟ Ολυμπιακού: δεν σφύριξαν κινητά σκριν του Παναθηναϊκού, δεν σφύριξαν βήματα του Μπατίστ (2 φορές αν θυμάμαι καλά), δεν σφύριξαν φάουλ ... και και ... Με λίγα λόγια, έχω φθάσει σε σημείο να απεχθάνομαι το συγκεκριμένο τρίδυμο, γιατί φαίνεται ότι γουστάρει Πανάθα. Τί σημασία έχει αν στο σημερινό παιχνίδι η διαιτησία ήταν υπέρ του ΟΣΦΠ Βασίλη (που δεν ήταν), όταν στα τελευταία 4.2sec μαμάνε έτσι τον αγώνα με το να μην σφυρίζουν το φάουλ;

Χαίρομαι για την ομάδα μου, αλλά να είμαστε και λιγάκι αντικειμενικοί. Θα μπορούσα κάλλιστα να βγω και να γράψω:

"Όταν σας νικούσαμε με 30, 17 και 20 πόντους μες στο ΣΕΦ η διαιτησία σας έφταιγε. Όταν σας νικούσαμε 3-0 στα playoff πάλι η διαιτησία σας έφταιγε :D Εντάξει φέτος βελτιώθηκε λιγάκι στο μπάσκετ ο ταπεινός ΟΣΦΠ σας, γιατί τα τελευταία χρόνια ήταν gtp. Πόσα χρόνια είχατε να πάτε Final4 ε ??? :D"

Για να κάνω λοιπόν και λίγο teasing τώρα (επιβάλλεται :P), παρόλο που τα παραπάνω είναι αλήθεια (μην ακούσω κιχ, τσιμουδιά :D) επέλεξα να πω αυτό που ισχύει. Και μην βγει να μου πει ο κάθε ταυλωμένος Βάζελος ότι ήταν σε θέση που δεν το έβλεπαν οι διαιτητές, ή ότι γινόταν της τρελής μες στο ΣΕΦ και δεν μπόρεσαν να προσέξουν την φάση γιατί εντάξει, είπαμε να συνεχίσουμε την συζήτηση σε ένα ανεκτό επίπεδο. Αν είναι να αρχίσουμε να λέμε συνθήματα του τύπου "Κόκκινοι λαγοί, Ολυμπιακοί" άστα βράστα :T:

//EDIT: Venisk, είπαμε να μην το παρατραβάμε. Δεν υπήρξε καν επαφή ? LOL :D Για δες τα αθλητικά αύριο, να δούμε αν ήταν επαφή ή όχι. 5000 φορές το έδειξε το replay, το είπαν ακόμα και οι τύποι του ANT1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ματς το άκουσα δεν το είδα,απ ότι άκουσα όμως λένε ότι όντως φάουλ ήταν και το διάβασα και στο νετ.

Αν δεν κάνω λάθος πάντως κατα την διάρκεια του αγώνα και στον παναθηναϊκό έγινε κάτι τέτοιο.

Τεσπα.

Δευτέρα τα ξανα λέμε. Απλά εγώ θυμάμαι την ατάκα του πασταφλώρα να λέει ότι στο ΣΕΦ δεν περνάμε ποτε :P

Link to comment
Share on other sites

//EDIT: Venisk, είπαμε να μην το παρατραβάμε. Δεν υπήρξε καν επαφή ? LOL Για δες τα αθλητικά αύριο, να δούμε αν ήταν επαφή ή όχι. 5000 φορές το έδειξε το replay, το είπαν ακόμα και οι τύποι του ANT1

Λίγο με ενδιαφέρει η άποψη των σχολιαστών...θα το ξαναδώ αν κ εγώ δεν είδα φάουλ στην συγκεκριμένη φάση..

Venisk, είπαμε να μην το παρατραβάμε
Χαίρομαι για την ομάδα μου, αλλά να είμαστε και λιγάκι αντικειμενικοί. Θα μπορούσα κάλλιστα να βγω και να γράψω:

τσ τσ μα τέτοια κάλυψη..

"Όταν σας νικούσαμε με 30, 17 και 20 πόντους μες στο ΣΕΦ η διαιτησία σας έφταιγε. Όταν σας νικούσαμε 3-0 στα playoff πάλι η διαιτησία σας έφταιγε Εντάξει φέτος βελτιώθηκε λιγάκι στο μπάσκετ ο ταπεινός ΟΣΦΠ σας, γιατί τα τελευταία χρόνια ήταν gtp. Πόσα χρόνια είχατε να πάτε Final4 ε ???

τσ τσ τσ ντροπή...lol

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now