junior-21-

Τhe official sports thread :D

Recommended Posts

Δεν σου αναφερω τους παιχτες... σου αναφερους τους οπαδους.

Παντως χτες καταλαβαμε οτι η φανελα του παναθηναικου δεν ειναι και τοσο βαρια...

Εγω τα τελευταια 10 χρονια δεν θυμαμαι τον ολυμπιακο να εχει φαει 3-4 στην εδρα του απο ομαδα της πλακας...

Απο την διοικηση μεχρι τον λαο εχετε σοβαρα προβληματα... το πιο βασικο ειναι οτι υποστηριζετε την ομαδα σας μονο οταν κερδιζει!!! οταν χανει δεν πατε γηπεδο τους βριζετε και απο παιχταραδες που ηταν με την βιγιαρεαλ τωρα ειναι αχρηστοι.

Φυσικα μεθαυριο που θα περασετε στους 8 θα ειναι παιχταραδες!!!

Με λιγα λογια... οταν δινεις 20 εκ ευρω ΞΑΝΑ και χανεις απο Ηρακλη Εργοτεληχ2 και αλλους ε τοτε δεν σου φταει κανεις αλλος

Link to comment
Share on other sites

18 χρονων ειμαι sstav....δεν βλεπω τον αθλητισμο απο την πλευρα που τον βλεπεις εσυ...

ΝΑΙ μου αρεσει να παιρνω πρωταθλημα, ΝΑΙ μου αρεσει να παιρνω κυπελλο, ΝΑΙ μου αρεσει να βγαινω Ευρωπη και να παιζω οπως παιξαμε με την Ρεαλ περσι...

Γιατι δεν εχεις παραπονο απο τον Παναθηναικο στο μπασκετ....γιατι τα εχεις σαρωσει εκει...για αυτο...εγω δεν εχω παραπονο απο τον Ολυμπιακο στο μπασκετ γιατι ξερω οτι τωρα εχει καλυτερη ομαδα ο Παναθηναικος....Οποτε....?

Στο ποδοσφαιρο ομως φιλε μου πρεπει να παραδεχτεις οτι δεν εχεις ομαδα σαν του Ολυμπιακου...

Αυτη ειναι η αποψη μου....

Edited by Pastelidis.n.s.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου αναφερω τους παιχτες... σου αναφερους τους οπαδους.

Παντως χτες καταλαβαμε οτι η φανελα του παναθηναικου δεν ειναι και τοσο βαρια...

Εγω τα τελευταια 10 χρονια δεν θυμαμαι τον ολυμπιακο να εχει φαει 3-4 στην εδρα του απο ομαδα της πλακας...

Απο την διοικηση μεχρι τον λαο εχετε σοβαρα προβληματα... το πιο βασικο ειναι οτι υποστηριζετε την ομαδα σας μονο οταν κερδιζει!!! οταν χανει δεν πατε γηπεδο τους βριζετε και απο παιχταραδες που ηταν με την βιγιαρεαλ τωρα ειναι αχρηστοι.

Φυσικα μεθαυριο που θα περασετε στους 8 θα ειναι παιχταραδες!!!

Με λιγα λογια... οταν δινεις 20 εκ ευρω ΞΑΝΑ και χανεις απο Ηρακλη Εργοτεληχ2 και αλλους ε τοτε δεν σου φταει κανεις αλλος

+1

Μεθαυριο τα εξωφυλλα θα λενε ηγετης της Ευρωπης....Οι παιχταραδες...ολα θα εχουν ξεχαστει...

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως εγώ ΠΑΟΚΤΖΗΣ είμαι και κάπως μεγαλύτερός σου (33 ετών)...εχεις ζησει μόνο την καλή περίοδο του Ολυμπιακού (πρώτος στο χωριό)....και αυτό είναι ανησυχητικό για τις νέες γεννιές φιλάθλων που από την ηλικία που αρχίζουν να καταλαβαίνουν ποδόσφαιρο συνήθως τάσονται υπέρ του πρωταθλητή...Όμως δώσε βάση σε αυτό

"ετσι τώρα αν γυρίσει ο τρόχος και πάρει ο βάζελος ένα δυο πρωταθλήματα με την αρωγή της διαιτησίας δεν θα πεις τίποτα....στο τρίτο τέταρτο όμως θα μουρμουράς και στο 12ο θα λες αυτά που λέμε όλοι...."

Link to comment
Share on other sites

Κυκλος ειναι και γυριζει... Λογικο να γινει αυτο που λες.

Για πες μου γιατι χτες ο παοκ επεξε σαν μια γερη ομαδα ακομα και με 9 παιχτες ενω με αεκ και το φιλικο σωματιο παναθηναικο εχασε σαν τις κοτες??? μην μου πει κανεις οτι λεω ψεματα!

Και εγω δεν αντεχω να βλεπω ολες τις ομαδες να ξεσκιζονται να παιζουν ΜΠΑΛΑ μονο με τον γαυρο

Link to comment
Share on other sites

το πιο βασικο ειναι οτι υποστηριζετε την ομαδα σας μονο οταν κερδιζει!!! οταν χανει δεν πατε γηπεδο τους βριζετε και απο παιχταραδες που ηταν με την βιγιαρεαλ τωρα ειναι αχρηστοι.

Φυσικα μεθαυριο που θα περασετε στους 8 θα ειναι παιχταραδες!!!

κάτσε να χάσετε κάνα δυο πρωταθλήματα και τα ίδια τασκα θα γίνεται...

εδώ είνα Ελλάδα :(....:(....:(....

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω σε αυτο που λες.....

Θα αναφερω αυτο που ειχε πει ο crio προχθες....δεν γινεται να παραπονιεσαι εφοσον χανεις απο Πανσερραικο, Εργοτελη και δεν ξερω και εγω απο ποιους αλλους. Σοβαρευτειτε αυτη ειναι η αποψη μου. Πρεπει να καταλαβετε οτι ο Ολυμπιακος ειναι καλυτερη ομαδα....αυτο φαινεται απο τα αποτελεσματα και στα εντος και στα εκτος....

SSTAV εχουμε μονο 10 γκολ παθητικα και μου λες για διαιτησια?

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω σε αυτο που λες.....

SSTAV εχουμε μονο 10 γκολ παθητικα και μου λες για διαιτησια?

όταν γκρεμίζετε αβέρτα χωρίς κάρτες και φάουλ, πόσα να έχετε? :hehe:

μαρέσει που το συνεχίζετε, λες και νιώθετε να σας πνίγει η αδικία :@....

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εδω δεν μπορουμε να συμφωνησουμε ποια καρτα γραφικων ειναι καλυτερη και θα συμφωνησουμε στο ποδοσφαιρο?

Επειδη εχω δει φιλιες να χαλανε για την μπαλα... αποχωρω και ερχομαι μετα την βιγιαρεαλ!

Link to comment
Share on other sites

Κυκλος ειναι και γυριζει... Λογικο να γινει αυτο που λες.

Για πες μου γιατι χτες ο παοκ επεξε σαν μια γερη ομαδα ακομα και με 9 παιχτες ενω με αεκ και το φιλικο σωματιο παναθηναικο εχασε σαν τις κοτες??? μην μου πει κανεις οτι λεω ψεματα!

Και εγω δεν αντεχω να βλεπω ολες τις ομαδες να ξεσκιζονται να παιζουν ΜΠΑΛΑ μονο με τον γαυρο

Λεπον, καταρχάς δεν είμαι βάζελος αλλά χανούμης ;)

δεν παίζουμε μπαλα μαζί σας, απλά τα τελευταία χρόνια στα ντέρμπυ εσείς είσαστε τόσο χάλια που νομίζετε ότι πετάμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

@pastelidis....δεν μιλάω μόνο για το φετινό πρωτάθλημα όπου δικαίως είστε πρώτοι (στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος)...η γενικότερη εικόνα που έχω για τα τελευταία χρόνια....ναι ηταν ο ΟΣΦΠ καλύτερη ομάδα (με καρεμπέ, τζιοβανι, ριβαλντο) αλλά όχι για 12 πρωταθλήματα ....για 7-8 ναι ...και τότε δεν θα μίλαγε κανείς .... θα ήταν όλοι ευχαριστημένοι ....Ουτοπία....

Την Κυριακή γκέλα για σένα;

@spiderdim.... δεν ξέρω τι παίζεται ούτε υπάρχουν θεωρίες συνομωσίας.....ολοι σκυλιάζουν όταν είναι να παίξουν με τον Ολυμπιακό (λογικό)...αυτός είναι πρωτος...αυτός έχει ευνοηθεί ή τουλαχιστον δεν έχει αδικηθεί όπως οι άλλοι από την διαιτησία (γενικότερα μιλώντας όχι μόνο φέτος) ....το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ σταματούσε στα 4 ματς :με ΑΡΗ & ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ..αν έπαιρνε 2 στα 4 και μια ισοπαλία η χρονιά χαρακτηρίζοταν επιτυχημένη. Το κατακρίνω αυτο και τώρα παέι να την αλλάξει την νοοτροπία ο Σαντος....αν δεν ενιωθαν ότι ο αντιπαλος που καταδυναστεύει το ελληνικό ποδόσφαιρο ήταν ο Ολυμπιακός θα είχαν την ίδια αντιμετώπιση και θα έπαιζαν με το ίδιο πάθος ... δεν εχει να κανει με παραμάγαζα και άλλα τέτοια...

Και γω μπορώ να ισχυριστώ ότι Λεβαδειακοί, Εθνικοί, Πανιώνιοι, Αιγάλεω, Ατρόμητοι κτλ. δεν παίζουν όπως πρέπει εναντι του Ολυμπιακού....δεν βγαζουμε άκρη έτσι...

Και γω το αφήνω ....εχουμε καλύτερα πρωτεύουσας αλλά και δευτερεύουσας σημασίας πράγματα να κάνουμε στην ζωή μας....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παστελ.. Για εξηγησε μου γιατι ειναι 50-50 το μπασκετ? [Καλα το περυσι και το προπερσι που ειπες ειναι αστειο]

Aστειο? πηρες η δεν πηρες λογω πλεονεκτηματος εδρας το πρωταθλημα?

ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ...:)

Link to comment
Share on other sites

Η κάτωθι πινακίδα δεν είναι ούτε photoshop ούτε τίποτα.Είναι πραγματική..........

Μετά τον αντωνάκη τον κηπουρό(πρώην τροχονόμο) ,ο Ten Cate ο τεντάς!!!!!

attachment.php?attachmentid=2239&stc=1&d=1236250454

ten cate.JPG

ten cate.JPG

ten cate.JPG

57fd072013f92_tencate.JPG.a61765a9ec7a50

Link to comment
Share on other sites

Aστειο? πηρες η δεν πηρες λογω πλεονεκτηματος εδρας το πρωταθλημα?

ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΛΑΩ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ...:)

Και να μην μιλαγες φιλικα παλι το ιδιο κανει. Τα γεγονοτα δεν αλλαζουν

Αληθεια, το πλεονεκτημα εδρας του το χαρισε κανεις?

Σεζον 2006-2007

Αγωνας κυπελλου στο σεφ. Νικητης ο Παναθηναικος.

Αγωνες κανονικης περιοδου μοιρασμενοι με εκτος εδρας νικες και για τους 2.

1ος ο Παναθηναικος στν κανονικη περιοδο, ο Ολυμπιακος 3ος

Σεζον 2007-2008

Τελικος κυπελλου. Νικητης ο Παναθηναικος

Κανονικη περιοδος. 2 νικες ο Παναθηναικος. Μεσα στο σεφ 18 ποντοι διαφορα.

1ος ο Παναθηναικος στην κανονικη περιοδο, ο Ολυμπιακος 2ος

Συνολικα την τελευταια τριετια τα μεταξυ τους παιχνιδια ειναι 13-6 υπερ του παναθηναικου. Και οι κουπες 6-0

Το 50-50 δεν υπηρχε, οπως αποδειχθηκε απο την πορεια των 2 ομαδων, επειδη ο Παναθηναικος ειχε καλυτερο ροστερ + καλυτερο προπονητη.

Link to comment
Share on other sites

Α! και κατι ακομη. Και παλι φετος φαβορι ειναι ο Παναθηναικος για το πρωταθλημα, γιατι πολυ απλα ειναι καλυτερη ομαδα. Απλα τωρα εχει περισσοτερο σασπενς και ειμαστε περισσοτερο χαρουμενοι γιατι ισως ζησουμε ξανα μερες '99. Αλλα δεν το κοβω να φτανουμε σε 5 τελικους... δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα έγραψε ο winters. Συμφωνώ.

Άλλη μια σημαντική παράμετρος είναι ότι μέχρι πριν από 2 χρόνια και για ένα διάστημα 2-3 ετών πίσω ο Ολυμπιακός έπαιρνε παίκτες β' διαλογής. Ενώ αντίθετα ο Παναθηναϊκός από το 92 και μετά δεν σταμάτησε ούτε μια σεζόν να ματώνει την τσέπη του Γιαννακόπουλου.

Για το χθεσινό στραπάτσο της ομάδας μου το μόνο που έχω να πω είναι πως ο Χριστοδουλόπουλος απέδειξε πως ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι 13 που αγωνιστήκαν είτε επιλέγουν παιχνίδια είτε πολύ απλά δεν κάνουν για να παίζουν στον Παναθηναϊκό (βλ. Βύντρα, Σπυρόπουλος).

Link to comment
Share on other sites

Και να μην μιλαγες φιλικα παλι το ιδιο κανει. Τα γεγονοτα δεν αλλαζουν

Αληθεια, το πλεονεκτημα εδρας του το χαρισε κανεις?

Σεζον 2006-2007

Αγωνας κυπελλου στο σεφ. Νικητης ο Παναθηναικος.

Αγωνες κανονικης περιοδου μοιρασμενοι με εκτος εδρας νικες και για τους 2.

1ος ο Παναθηναικος στν κανονικη περιοδο, ο Ολυμπιακος 3ος

Σεζον 2007-2008

Τελικος κυπελλου. Νικητης ο Παναθηναικος

Κανονικη περιοδος. 2 νικες ο Παναθηναικος. Μεσα στο σεφ 18 ποντοι διαφορα.

1ος ο Παναθηναικος στην κανονικη περιοδο, ο Ολυμπιακος 2ος

Συνολικα την τελευταια τριετια τα μεταξυ τους παιχνιδια ειναι 13-6 υπερ του παναθηναικου. Και οι κουπες 6-0

Το 50-50 δεν υπηρχε, οπως αποδειχθηκε απο την πορεια των 2 ομαδων, επειδη ο Παναθηναικος ειχε καλυτερο ροστερ + καλυτερο προπονητη.

Με επεισες...λοιπον θα τα πουμε στα playoff...

Link to comment
Share on other sites

ωραία,καλά κάνουμε.

Μπορούμε να το αφήσουμε εκει το θέμα?

Το είπα το ξανα είπα...αλλά....το όλο θέμα είναι εδώ και δεν το βάζετε στο μυαλό σας

Να κατεβασω και γω τπτ μπινελικια? Πλακα θα κανω, i swear.

Συζητηση για τα αθλητικα παντα καταληγει σε τσακωμο. Ειτε μεταξυ αγνωστων, ειτε φιλων, ειτε συγγενων. teLLoc

Link to comment
Share on other sites

ωραία,καλά κάνουμε.

Μπορούμε να το αφήσουμε εκει το θέμα?

Το είπα το ξανα είπα...αλλά....το όλο θέμα είναι εδώ και δεν το βάζετε στο μυαλό σας

Στο χερι σου ειναι αυτο...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now