esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Θα μεγαλώσεις και εσύ, θα πιάσεις μια δουλειά και μετά θα μπορείς να κάνεις τις αγορές που σου χρειάζονται ;)

Δούλεψα σε ένα ξυλουργείο 2 εβδομάδες και μετά σε μία οικοδομή όλο σχεδόν το καλοκαίρι.Μάζεψα 500 (πάνω κάτω) ευρώ,αλλά με αυτά τι να κλάσω ?

Το πρόβλημα είναι ότι δεν τα έχω πια.Οι γονείς μου τα χρειάζονται περισσότερο από τις επιθυμίες μου,ειδικά σε αυτές τις δύσκολες εποχές. :)

Link to comment
Share on other sites

Βοeing 767 της Πολωνικης LOT αναγκαστηκε να προσγειωθει με την κοιλια του καθως οι τροχοι ειχαν προβλημα...

Δειτε προσγειωση...

Αυτοι ειναι πιλοτοι...

Boeing bezpiecznie wyl?dowa?. "Pilot zrobi? co? kapitalnego" - Najnowsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 01.11.2011

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή το ^^ ποστ, μπορεί να είναι βλακεία ερώτηση, αλλά ξέρει κανείς αν και πού μπορούμε να βρούμε εγχειρίδια πτήσεων...;

Link to comment
Share on other sites

Ποιας εταιρειας, τι τυπο αεροπλανου θες?

Θες χαρτες?

Γιατι τα θες?

Να στο εξηγησω. Ανεκαθεν ειχα κολλημα με αεροπλανα, ιδως επιβατηκά ...

Δεν θα τα θέλω για κάποιο ιδιαιτερο λόγο, απλά να διαβάσω λίγο σχετικά με τα μέρη του, πώς εκκινο΄πυν οι κινητηρες, πόση δόση καυσίμου πρέπει να δώσεις, πρέπει να έχεις ανοιχτούς κινητήρες στο φουλ κατα την εκκίνηση, πώς προσγειώνεται ...

Δηλαδή μια γεύση θέλω να πάρω, δεν προκειται να γινω πιλοτος, απλά έχω ένα κολληματακι.

Το ενδιαφέρον εστιάζετε σε

boing 737, τα καινουργια τα airbas (αν τα γραφω σωστά) κυριως. έπειτα κάποια υπερηχητικά, όπως της air france...

Σε pdf format και εκτυπωσιμα αν έχεις pastelids

Και φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος κάποια link για το πώς να βάλεις watercooling στο pc? Οδηγό με λίγα λόγια.. δηλαδή τι ψυγείο θες τι βύδες τι άλεν αυτά τα αναποδογυριστά κ.τ.λ.π κ.τ.λ.π τι υγρο γενικα τα πάντα.. ψάχνω παντού και δεν βρίσκω και στο youtube έχει κάτι για αρχάριους ξέρω εγώ αυτά με έτοιμα συστήματα.. δεν έχω βρει κανένα how to extreme watercooling guide και να έχει καμία 20αρια σελίδες ξέρω εγώ και με άμα γίνεται και με καινούρια συστήματα..

και πώς πρέπει να είναι η ροή, πως να μπούνε τα πράγματα τι αντλίες θες γενικά τα πάντα από θεωρία μέχρι πράξη..

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν καπου σε pdf...

Ειναι παρα πολλα βιβλια...

Αν θες μπορω να σου πω αρκετα απο msn

The Unofficial Boeing "Glass" 737-300/400/500 "Super Guppy"

Simulator Chekride Survivial Manual.

This comprehensive manual uses everyday language, down-to-earth

graphics, and clever illustrations to help pilots gain a more complete

understanding of a simulator checkride.

Password: boeing

http://rapidshare.com/files/142325639/Boeing_737_Manual.rar

:whistling:

ιδεες για γκουγκλαρισμα εδω

http://www.b737.org.uk/737links.htm#BOOKS

Edited by zafiropo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλους! :D

Μπορεί να μου δώσει κάποιος κάποια link για το πώς να βάλεις watercooling στο pc? Οδηγό με λίγα λόγια.. δηλαδή τι ψυγείο θες τι βύδες τι άλεν αυτά τα αναποδογυριστά κ.τ.λ.π κ.τ.λ.π τι υγρο γενικα τα πάντα.. ψάχνω παντού και δεν βρίσκω και στο youtube έχει κάτι για αρχάριους ξέρω εγώ αυτά με έτοιμα συστήματα.. δεν έχω βρει κανένα how to extreme watercooling guide και να έχει καμία 20αρια σελίδες ξέρω εγώ και με άμα γίνεται και με καινούρια συστήματα..

και πώς πρέπει να είναι η ροή, πως να μπούνε τα πράγματα τι αντλίες θες γενικά τα πάντα από θεωρία μέχρι πράξη..

νομιζω καλο ειναι να κανεις νεο θέμα! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα guys!

Σήμερα η αύριο με απολύουν... αλλά κάτι ακουστικέ για επίδομα... ο θεός βοηθός!

Έχω όμως στο μυαλό, διάφορα projectakia και γιαυτό η διάθεση μου είναι κάπως καλή!

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα θα πανε mike!

μπες πλαισιο να διαβασεις καμια αξιολογηση προιοντος να γελασεις και συ :D

μου εχει γινει συνηθεια πλεον, μπαινω eshop παλιοτερα και πλαισιο τωρα και διαβαζω τις αξιολογησεις :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now