esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Αγάπη τι έπαθες ωρέ?

Τι να πάθω ρε Bill?

Πέρυσι τέτοια μέρα πέθανε ένα παλικάρι 33 ετών, γυμναστής, με αποχή απο τσιγάρα ποτά ξενύχτια επειδή τον χτύπησε η κ0λ0ασθενεια και τον ξεπάστρεψε σε 10 μέρες!

Φέτος (χθες βράδυ συγκεκριμένα) πέθανε και η κοπέλα του απο το ίδιο πράγμα. Αυτή άντεξε 4 μέρες!!!

Και οι δύο ήταν της προσοχής και του μέτρου! Δε λέω μπορεί κάπου να εκτέθηκαν και οι δύο σε κάποια μαλακια αλλά τι κατάλαβαν; Βγαίναμε έξω και δε πίναμε. Πηγαίναμε για κοψίδια και δε τρώγανε παρα μόνο σαλάτες. Ε τι να πεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι να πάθω ρε Bill?

Πέρυσι τέτοια μέρα πέθανε ένα παλικάρι 33 ετών, γυμναστής, με αποχή απο τσιγάρα ποτά ξενύχτια επειδή τον χτύπησε η κ0λ0ασθενεια και τον ξεπάστρεψε σε 10 μέρες!

Φέτος (χθες βράδυ συγκεκριμένα) πέθανε και η κοπέλα του απο το ίδιο πράγμα. Αυτή άντεξε 4 μέρες!!!

Και οι δύο ήταν της προσοχής και του μέτρου! Δε λέω μπορεί κάπου να εκτέθηκαν και οι δύο σε κάποια μαλακια αλλά τι κατάλαβαν; Βγαίναμε έξω και δε πίναμε. Πηγαίναμε για κοψίδια και δε τρώγανε παρα μόνο σαλάτες. Ε τι να πεις;

Θεός σχωρέστα τα παιδιά κι δεν χωρούνε λόγια για να πεις σε τέτοιες περιπτώσεις.

Από την άλλη όμως δεν είναι λογική και το "κάντε τα πάντα χωρίς όρια" επειδή κάποιοι έφυγαν νωρίς. Μπορεί το καντήλι σου να έχει να ζήσεις 20 χρόνια ό,τι ζωή κι αν κάνεις, μπορεί να έχει να ζήσεις 100 και επειδή τρως 200 μπριζόλες την ημέρα να πεθάνεις από ανεύρυσμα στα 19 σου. Παν μέτρον άριστον (...είπε ο 120 κιλά γαϊδούρι).

Κι εμένα φίλος μου πέθανε από καρδιακή προσβολή στον ύπνο του, στα 26 του, συνομίληκος (τότε) με εμένα, επαγγελματίας αθλητής κι ενώ εγώ δεν μπορώ να ανέβω δύο σκάλες χωρίς να λαχανιάσω. Πέρυσι έχασα τον ξάδερφό μου, επίσης από την "κ$^#ασθένεια", 32 χρονών παιδί, νιόπαντρος και ένστολος. Δεν πάει να πει πως θα πάω να πιώ και να φάω τον άμπακα, "γλεντώντας την ζωή" ώσπου να σκάσω, ή ότι θα σταματήσω να κοιμάμαι μην τυχόν πάθω κι εγώ στον ύπνο μου τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

God damn, κάθε φορά που ακούω τέτοιες ιστορίες για κάποιο λόγο σκέφτομαι το Iggy Pop... ΠΟΥ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ ενώ αν ενώσεις τις γραμμές που έχει κάνει στην ζωή του φτάνεις στην Ανδρομέδα... :hororr:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρέα. Υπάρχει κερκευραίος εδώ που να ασχολείται με εγκαταστάσεις κεραιών tl-wa5210g και γενικά τα μηχανάκια της ubiquiti ? Θέλω να του κάνω κάποιες ερωτήσεις και ίσως τον χρειαστό και κάτι για μιά δουλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now