esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Δεν έγραψα ποτέ στο καινούριο offtopic. Είμαι υπέρ της μεγαλύτερης spam database του HwBox :hehe:

Καλημέρες :D

Ναι πάει η Zalman, χρωστάει $3 Billion, από απάτες απ' όσο κατάλαβα. Καλά, είχαν πεθάνει εδώ και χρόνια βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Στα πολυ γρηγορα παιδες οποιος ειναι online σε ποιο θα πηγαινατε?

Η ενσταση μου η μεγαλη ειναι στον επεξεργαστη, αξιζει τα τοσα χρηματα παραπανω ο A10 ?

image.jpg

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος για κάποιον που έχει αγορασμένα Windows 8 Pro, να κατεβάσει κάποιο ISO από 8.1/8.1 Update1 και να κάνει καθαρή εγκατάσταση από εκεί;

Βασικά θέλω να μπω στη σελίδα της Μ$ και να αρχίσω τις Χριστοπαναγίες, αλλά θέλω να σιγουρευτώ πρώτα ότι δεν υπάρχει λύση...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος για κάποιον που έχει αγορασμένα Windows 8 Pro, να κατεβάσει κάποιο ISO από 8.1/8.1 Update1 και να κάνει καθαρή εγκατάσταση από εκεί;

Βασικά θέλω να μπω στη σελίδα της Μ$ και να αρχίσω τις Χριστοπαναγίες, αλλά θέλω να σιγουρευτώ πρώτα ότι δεν υπάρχει λύση...

ειναι ταλαιπωρια, ηθελα να κανω το ιδιο στο λαπτοπ και καπου ειχα βρει οτι εκανες ινσταλ το 8.1 αφου εκανες Modify ενα αρχειο στο στικακι της εγκαταστασης και μετα αφου τελειωνες εβαζες το product key σου και πρασινα αλογα. Δεν μου δουλεψε οπως λεγανε κλπ οποτε απλα ξαναπερασα 8 και το αφησα να κανει update σε 8.1

tl;dr μπες κραξε την ms :P

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το key σου θα κάνει και στο iso για 8.1! Δοκίμασε!

Αν δεν το είχα δοκιμάσει δε θα έριχνα καντήλια...

ειναι ταλαιπωρια, ηθελα να κανω το ιδιο στο λαπτοπ και καπου ειχα βρει οτι εκανες ινσταλ το 8.1 αφου εκανες Modify ενα αρχειο στο στικακι της εγκαταστασης και μετα αφου τελειωνες εβαζες το product key σου και πρασινα αλογα. Δεν μου δουλεψε οπως λεγανε κλπ οποτε απλα ξαναπερασα 8 και το αφησα να κανει update σε 8.1

Ναι, το είχα διαβάσει, αλλά πολλοί είχαν θέμα με αυτό.

Υποτίθεται ότι το δίνει η ίδια η Μ$ αν το έχεις αγοράσει, αλλά είναι άχρηστο αν δεν παίζει το κλειδί των 8.0

Ηλίθιοι μιλάμε! Χρειάστηκε να κάνω format και έπρεπε να βάλω τα 8, να περιμένω το στήσιμο και τα ηλίθια tutorials και όλες τις ρυθμίσεις, μετά να κατεβάσω 1GB updates, όπου την 1η φορά μετά από 20 λεπτά κόλλησε και τα κατέβασα 2η, μετά να βάλω τα 8.1 που είναι 3.4GB, να δω πάλι όλε τα tutorials και να κάνω τις ρυθμίσεις από την αρχή και μετά να βάλω άλλο 1GB updates... Και όλα αυτά με 4mbit γραμμή!!! Μακράν οι χειρότερες αποφάσεις που έχουν πάρει στην ιστορία τους!!! Έφυγε ο Gates και ο Balmer τα έκανε σαν τα μούτρα του. Λίγο ακόμα και θα ήταν σαν του Βενιζέλου...

Link to comment
Share on other sites

Κωλοασθένεια... Ευτυχώς πλέον υπάρχει θεραπεία, αλλά δεν είναι φθηνή, να είσαι προετοιμασμένος.

Επίσης, κανονικά πρέπει να το έχεις περιορισμένο σε κλειστό χώρο, ώστε να ελαχιστοποιήσεις τις πιθανότητες να το τσιμπήσει σκνίπα και μετά να μεταδώσει την ασθένεια σε άλλο σκυλί. Αν έχεις δεύτερο, αναγκαστικά το πας στον κτηνίατρο να το κρατήσει, πολλοί το αναλαμβάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το είχα δοκιμάσει δε θα έριχνα καντήλια...

Ναι, το είχα διαβάσει, αλλά πολλοί είχαν θέμα με αυτό.

Υποτίθεται ότι το δίνει η ίδια η Μ$ αν το έχεις αγοράσει, αλλά είναι άχρηστο αν δεν παίζει το κλειδί των 8.0

Ηλίθιοι μιλάμε! Χρειάστηκε να κάνω format και έπρεπε να βάλω τα 8, να περιμένω το στήσιμο και τα ηλίθια tutorials και όλες τις ρυθμίσεις, μετά να κατεβάσω 1GB updates, όπου την 1η φορά μετά από 20 λεπτά κόλλησε και τα κατέβασα 2η, μετά να βάλω τα 8.1 που είναι 3.4GB, να δω πάλι όλε τα tutorials και να κάνω τις ρυθμίσεις από την αρχή και μετά να βάλω άλλο 1GB updates... Και όλα αυτά με 4mbit γραμμή!!! Μακράν οι χειρότερες αποφάσεις που έχουν πάρει στην ιστορία τους!!! Έφυγε ο Gates και ο Balmer τα έκανε σαν τα μούτρα του. Λίγο ακόμα και θα ήταν σαν του Βενιζέλου...

θα ηταν τοσο απλο φανταζομαι να το εκαναν να δεχεται κλειδια απο 8 και να σε αφηνει να κανεις κανονικα εγκατασταση 8.1 παρα ετσι οπως ειναι τωρα. Εγω ηθελα να περασω 8.1 απευθειας γιατι ειχε προβλημα με ενα update (γνωστο στα φορουμς κλπ) και εκανε συνεχεια restart στο 33% που το περνουσε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now