esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρα [MENTION=6068]Rage[/MENTION], Με το σύστημα που έχεις γιατί να μην βάλεις άλλα 16Gb ram και έναν 4930κ;

Έχει πουληθεί εδώ κ καιρό αυτό. Δεν έχω καν pc...

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε το μπόνους απο το τέλος της σεζόν.. Εγώ εκεί σταθερά δέν κάνω αναβάθμιση.Εσύ Trabakoula;

Εγώ είχα τον q9550 + 8gb ram + 560Ti απο το 2009 μέχρι και το 2014, πέριση έκανα την αναβά σε i4770k+16gb ram+290 και προβλέπω να τα κρατάω για άλλη μια 5ετία τουλάχιστο. :hehe:

Edited by Trabakoulas
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει να με αφήσει η Ιαπωνία...Κυριακή επέστρεψα και σήμερα για μεσημεριανό σε ένα Γιαπωνέζικο εστιατόριο...high-end φάση...από αυτά που τρως 13000 πιάτα και δεν χορταίνεις :hehe:

1o πιάτο...Sashimi, το δικό μου δεν ήταν τόσο εφεντζίδικο αλλά της κοπέλας είχε ένα κομμάτι ξηρού πάγου και έβγαζε καπνό χεχε

1-1.jpg

1-2.jpg

2ο πιάτο...οκ, λέω τώρα θα φάμε μάλλον..περιμένω το κυρίως να τα σπάει και κυρίως να είναι αρκετό :hehe:

2.jpg

Κυρίως...αρνάκι...ωπ λέω εδώ είμαστε :hehe: Με ρωτάει η κοπέλα που σέρβιρε αν θέλω μαχαίρι...σκέφτομαι από μέσα μου...από εκεί που είμαι αν δεις πως τρώμε τα παϊδάκια θα αλλάξεις γνώμη. Της λέω όχι. Αρχίζω να τρώω...πεντανόστιμο. Σκέφτομαι ντάξει μλκ μου άραξε εδώ έχουμε μια πιατέλα παϊδάκια...όνειρο απατηλό. 2 ήταν μόνο και 2 μπουκιές το καθένα.

3.jpg

Το επιδόριο ήταν κυριολεκτικά μια μπουκιά red bean cake με μια σάλτσα από πάνω. Πριν το τραβήξω φωτογραφία το είχα ήδη φάει.

Eυτυχώς, μετά πάλευα με κάτι μνήμες και ξεχάστηκα :hehe:

1-1.jpg

1-2.jpg

2.jpg

3.jpg

1-1.jpg

1-2.jpg

2.jpg

3.jpg

1-1.jpg.9cca4164bb8629d8f224825a442177d7

1-2.jpg.2ea8593b599dbe150c8489f9baa1f76c

2.jpg.150291928827e4656f46227849cad155.j

3.jpg.82083da43ce3c59c76b7b85d331b2f99.j

Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που η πιατέλα απο τα παιδάκια ειναι τεράστια και έχει μονο 2 μεσα!

Χεχεχεχεχεχε

Edit:Γι αυτο εγώ δεν πάω ποτέ σε Gourmet εστιατόρια!

Θέλω ποσότητα και να τρώω στην λαδόκολλα!?

Edited by Thanoucos
Link to comment
Share on other sites

Μ αρέσει που η πιατέλα απο τα παιδάκια ειναι τεράστια και έχει μονο 2 μεσα!

Χεχεχεχεχεχε

E..μα! Να ήταν 2 θηρία να έλεγα οκ. Αυτά ήταν 2 μπουκιές το καθένα. Πάνω που άρχιζες να λες τι ωραίο είναι...είχε τελειώσει :hehe:

Και πόσο κόστισαν όλα αυτά?

Aρκετά για να μην χορτάσω! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει να με αφήσει η Ιαπωνία...Κυριακή επέστρεψα και σήμερα για μεσημεριανό σε ένα Γιαπωνέζικο εστιατόριο...high-end φάση...από αυτά που τρως 13000 πιάτα και δεν χορταίνεις :hehe:

1o πιάτο...Sashimi, το δικό μου δεν ήταν τόσο εφεντζίδικο αλλά της κοπέλας είχε ένα κομμάτι ξηρού πάγου και έβγαζε καπνό χεχε

[ATTACH=CONFIG]53676[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]53677[/ATTACH]

2ο πιάτο...οκ, λέω τώρα θα φάμε μάλλον..περιμένω το κυρίως να τα σπάει και κυρίως να είναι αρκετό :hehe:

[ATTACH=CONFIG]53678[/ATTACH]

Κυρίως...αρνάκι...ωπ λέω εδώ είμαστε :hehe: Με ρωτάει η κοπέλα που σέρβιρε αν θέλω μαχαίρι...σκέφτομαι από μέσα μου...από εκεί που είμαι αν δεις πως τρώμε τα παϊδάκια θα αλλάξεις γνώμη. Της λέω όχι. Αρχίζω να τρώω...πεντανόστιμο. Σκέφτομαι ντάξει μλκ μου άραξε εδώ έχουμε μια πιατέλα παϊδάκια...όνειρο απατηλό. 2 ήταν μόνο και 2 μπουκιές το καθένα.

[ATTACH=CONFIG]53679[/ATTACH]

Το επιδόριο ήταν κυριολεκτικά μια μπουκιά red bean cake με μια σάλτσα από πάνω. Πριν το τραβήξω φωτογραφία το είχα ήδη φάει.

Eυτυχώς, μετά πάλευα με κάτι μνήμες και ξεχάστηκα :hehe:

Έτσι είσαι άμα είσαι γκουρμεδιάρης! Έχεις και το όνομα σου στο τραπέζι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now