esdee

Offtopic Συζητήσεις

Recommended Posts

Καλημέρεςςς

Τι έχει το μενού; :P

Moar P4 και μερικά ακόμα καλούδια! Πρέπει να τα ξεστήσω όμως, ξέστησα μόνο το HAFX προς το παρόν :hehe: Κοιμήθηκα 6 και ξύπνησα 9 για να προλάβω.

461-albums267-picture53774.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση. Ένας φίλος μου έχει M\B Rampage II Extreme (1366 socket).., Σκέφτεται να αγοράσει τον 980x και να δώσει OC Όσο πάει με AIO ψύξη. Αξίζει τον κόπο; Θέλω την πολύτιμη γνώμη σας

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14784]greece_rodos[/MENTION] δεν χρειάζεται 980x, βρίσκεις για ψίχουλα και 970 και τους αντίστοιχους 6c/12t Xeon, που 4.5GHz τα έχουν με καλό αέρα. Super τερατάκια που σε multithread πετάνε, αρκεί να σε καλύπτει η πλατφόρμα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ερώτηση. Ένας φίλος μου έχει M\B Rampage II Extreme (1366 socket).., Σκέφτεται να αγοράσει τον 980x και να δώσει OC Όσο πάει με AIO ψύξη. Αξίζει τον κόπο; Θέλω την πολύτιμη γνώμη σας

Όσο oc και να δώσει θυμάμαι ότι ο 3770k μου έριχνε 40fps στο cpu crysis test θυμάσαι [MENTION=1776]John[/MENTION]x?...:hehe: Κανένα νόημα το 1366 εδώ και χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

Όσο oc και να δώσει θυμάμαι ότι ο 3770k μου έριχνε 40fps στο cpu crysis test θυμάσαι @Johnx?...:hehe: Κανένα νόημα το 1366 εδώ και χρόνια!

Tότε κανένα παιχνίδι δέν είχει optimisation για 4 core! πάρα πόσο μάλλον για 6

Link to comment
Share on other sites

Tότε κανένα παιχνίδι δέν είχει optimisation για 6 core

Ίσως και κάποια να έχουν, πάντως fps δεν πιστεύω ότι μπορεί να δει επειδή θα βάλει 5.5 χρονών 6 πύρηνο cpu.

Link to comment
Share on other sites

Το gaming ακόμα εν γένει αγαπάει IPC. Οπότε άσε τα 6 core, δεν θα πάρεις κάτι εντυπωσιακό από τους 2 επιπλέον πυρήνες. Clock σε αυτόν που έχεις ή -> LGA1151 asap.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now